Batman začína

• Česko Batman začíná (viac)
USA / Veľká Británia, 2005, 140 min

Film opisuje začiatok legendy o tajomnom Batmanovi a zjavení Temného rytiera ako sily dobra v Gotham City. Sklamaný dedič tovární Bruce Wayne (Christian Bale) cestuje po úmrtí svojich rodičov po svete a hľadá spôsob, akým by bojoval s nespravodlivosťou a ako by obrátil strach proti tým, ktorí okrádajú bojazlivých. Po čase sa vracia späť do Gotham City a vzápätí vypúšťa do sveta svoje druhé ja, maskovaného bojovníka Batmana, ktorý používa svoju silu, inteligenciu a množstvo  technických vymožeností k boju proti zlovestným silám, ktoré ohrozujú mesto ... (TV Markíza)

Henrinity

Nolanov blockbusterový epos o zrode legendy. Prvá štvrtina filmu je smutný pohľad na spoločnosť Gothamu, ktorý v mnohom pripominá aspekty reálneho sveta. Druhá je fascinujúci zrod niečoho väčšieho ako skorumpovaný systém. Tretia je creepy záhada s fantastickým Scarecrowom. A štvrtá akčný orgazmus. Nolan pojal celý koncept Batmana na jednú stranu realiticky a na druhú stranu z toho spravil úplnu eufóriu aj pre najväčších geekov. Nolan dokáže veci čo nikto iný. 9/10 ()

Nikolas__

Tak první Nolanův Batman hořce zklamal. Rozhodně to není nic špatného - mírný nadprůměr, ale nezajímavý záporné postavy, hlavně Batman Tima Burtona byl esteticky úplně,.ale úplně jinde. Christiana Bala mám rád, ale do role Batmana, mi absolutně nesedí. Hudba a scénář velmi dobrý, ale vedlejší postavy nemají žádný charakter. Celý ten film je takový mdlý a prostě nic extra ani v tomto žánru. ()

blazma

Máme tady nového Batmana, nový origin story a vypadá to fantasticky. Začátek úžasné série, která zkrátka stojí za to a jen těžko by jsme v poslední době hledali tak skvělého Batmana. I přesto že jsem velký fanda Affleckového batmana. Christan Bale má rozhodně nejlepší sérii čistě o Batmanovi. ()

megajalec

Nolanovi sa musí jedno nechať: neskutočne dobre dokáže vytvoriť atmosféru filmu. Nie som extra fanúšik Batmana, zatiaľ ma žiadny film s ním nejako extra nezaujal, ale Batman začína má k tomu sakra blízko. Perfektná prvá hodina (aj keď paradoxne "bez" Batmana) ma prinútila snímok hltať. S príchodom netopierieho muža to trošilinku upadne, ale stále to je veľmi dobré a bavilo ma to. Výrazne tomu pomáha herecký ansámbel (s výnimkou Katie Holmes, tá sa mi tam príliš nehodila a jej postava bola tiež slabá) a hudba (čakal niekto niečo iné od dvojice Zimmer - Howard?). Páčilo sa mi "ľudské" a uveriteľné poňatie a čítam, že o to Nolanovi vlastne aj išlo. ()

PaTeXx

Upřímně mě první část moc nebavila a ani ze druhé si nedokážu vybavit moment, který by mě posadil na prdel. Tentokrát jsem úplně nedokázal pochopit Nolanovu filozofii a ve filmu jsem se nemohl za žádnou cenu najít. ()

matys12

Tak jsem se po dlooooouhé době vrátil k tomuto dílu Batmana. Takhle večer projíždím (ZMĚNA) HBO a říkám si "Opět nevím na co kouknout..." (píšu to sem fakt často... nudný život). Narazím na DC a koukám Batman Begins. Pamatuju si, že jako malého mě tenhle film absolutně nebavil a byl pro mne hrozně nezáživný (vyrůstal sem na Burtonovské sérii a následující, takže jsem očekával takový až fantasy film? nebo jak to nazvat?) Takže jsem Batman začíná prakticky neviděl. Asi tak jako u většiny filmů musí člověk asi dospět. Po včerejším zhlédnutí jsem docela spokojen :D Zajímavé je, že jsem se k tomuhle filmu vrátil až po tom, co jsem už několikrát viděl Temný rytíř (2008) a na Temný rytíř povstal (2012)jsem byl i v kině. Anyway moc hezké Nolanovo uvedení do této trilogie. Hezké vyobrazení takového přelomu Bruce Wayna v Batmana (z člověka co chce pouze pomstu a neohlíží se na ostatní až po člověka, který se naopak snaží ochránit ostatní). Long story short stojí za to projít úplně celou trilogii. ()

koza3

Takhle batmanovská trilogie je moje nejoblíbenější. Nolan to dotáhl k dokonalosti a i když se jedná o takové intro do příběhu a ten největší boom se odehrává v druhém a třetím díle, tak tohle byl ten nezbytný vstup do universa, abychom pochopili proč netopýři, co pro Bruce znamená rodina a její hodnoty. Takže za mě super a ponechávám 4 hvězdy. Hezký easter egg je Joffrey na balkóně jako malej nevinnej kluk :-) Idiom Finders Keepers jsem hned další den využil v praxi :-) ()

Gormie

Příjemná oddechovka, kterou už podruhé vidět nemusím.Souboje v druhé části vypadají jako rozmazané míhání barevných skvrn. Jinak řemeslně dobrá práce, ale vytratila se atmosféra. Burton je prostě Burton. ()

(CZ)Prince

Dobry film.DO dokonalosti ma daleko ale i pres to se Nolan predvedl.Vytkl bych misty zmatenou kameru....mozna i pribeh mi trochu nesedel.Jinak parada. ()

PCHE

V podstate všetko popísané, film proste dokazuje že Nolan je pán režisér a zatiaľ nespravil pri svojej práci chybný krok. Takisto som rád že výborný Christian Bale sa dostal do širokého povedomia verejnosti, aj keď on po tom asi moc netúži. Skvelé skvelé, jenoznačne za plný počet. ()

esmoke

Čtyři *, ale jen chloupek a mohlo to dopadnout jeste lepe. Pokud by kontaktní souboje byly promakanější, bylo by to krásných 5 hvězd. ()

Dr.Lazarus

Možno budem za vola, ale za tým hodnotením si stojím. Podľa mňa je to fakt namakaný akčnák nič viac nič menej. Atmosféra bola dobrá, ale žiadnu inováciu film nepriniesol. Občas sa bohužial zniesol do klíšovitosti. Hlavne som sa nedokázal cez radoby vtipné hlášky. Ale neni to tak zlé. Bale je jednoznačne najlepší Batman a ostatni "Batmani" mu nesiahajú ani po kotníky. Jediný kto mi vážne vadil bol Cillian Murphy. Ten kto ho castoval by potreboval jednu cez držku. ()

ANTI-frog

Zbytečně zdlouhavý úvod, ale jinak výborný film. Musím pochválit scény „panické hrůzy“ a taky Cilliana Murphyho (dr.Crane), který se přesně hodí na takovýhle „potrhlý magory“ =) ()

stimpy

Je to bezesporu jedna z nejpovedenějších komiksových adaptací, ale pro mě stále zůstává nejlepším batmanovským filmem Batman se vrací. Na tomto nejnovějším batmanovy je plusem hvězdné obsazení a temnější děj. Mínusem je pro mě podoba Gotham City, které mělo zůstat takové, jaké bylo v Burtonových prvních dílech. Hellboy je Hellboy. ()

old salt

Nejlepší film o Batmanovi, a i kdyby nebyl o Batmanovi, jeden z těch dobrých filmů, co jsem kdy viděl. Nazval bych to dospělým komiksem. I když sestříhání soubojů jsem moc nemusel. Bylo to až moc divoké. Ale to je snad jediná výtka. A Oldman jako klaďas ? Kdy tomu bylo naposled ? ...vynikající začátek jedné série ! ()

wir2k

5* je možná trochu přehnaných ale když to srovnám se Schumacherovýmy Batmany transvestity tak je to příjemné podívání ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021

Dávno před tím, než komiksové Watchmen oživil svým seriálovým pokračováním scenárista Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí), nebo se o filmovou adaptaci původního komiksu pokusil Zack Snyder (Muž z… (viac)