Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

Lateef

V první polovině filmu vykouzlil Rob Zombie psychologický průzkum Myersovy osobnosti tak stylově, že bych mu za něj nejradši poslal tu největší vykotlanou halloweenskou dýni. Jenomže nakonec nic posílat nebudu, dýni si nechám a budu s ní strašit zlobivé haranty v naší ulici, protože je tu také polovina druhá, naprosto odlišná. Zde duševně chorý Myers, jehož ztvárnil dvoumetrový Tyler "Sabretooth" Mane, připomíná vykolejené Pendolíno, projde vším, nezastaví ho nic a nechává za sebou probodané trupy těch, kteří včas neuhnou z dosahu jeho dlouhých paží. Prostě jen klasická vyvražďovačka, vyznačující se oproti předchozí části polovičním napětím. Samozřejmě je všude přítomno množství krvavých kaluží, postavy se vydávají do nebe téměř nepřetržitě, užijeme si halloweenský sex a Zombie vytasí i brutální scénu znásilnění. Jména jako McDowell, Forsythe, Trejo jsou zárukou kvality a dobré zábavy, slušně vlastně působí všichni herci. Hudba triumfuje prostřednictvím krásné Love Hurts, která dokáže v divákovi vzbudit pocit empatie a smutku. I přes nepříliš dynamickou druhou pasáž tedy volím nadprůměrné hodnocení, protože film jako celek se mi hodně líbil. 72 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jossie

Po slibném rozjezdu (Michaelovo dětství se mi dost líbilo, chlapec byl skvěle obsazen, ta zuřivost a šílenství z něj doslova čišely) následuje příliš dlouhý film bez atmosféry s použitím kompletního Carpenterova filmu, kde Michael, který mezitím vyrostl do obrovských rozměrů, vraždí doslova každého, na koho narazí, přičemž všechny mladé ženy zásadně alespoń částečně svlečené a všechny se někam zbytečně plazí. Jenomže ono příliš mnoho vražd už ztrácí tu sílu předat nějaké emoce divákovi. Ještě pochválím herce a je to taková slabší 3*. ()

pan Hnědý

Rob Zombie se pokusil o nemožné - remake kultovního Carpenterova originálu Halloween 1978 a musím říct, že se mu to povedlo. Atmosféře se blíží k originálu a příběh taky výborný, kde vidíme, jak vyrůstá naprostá temnota a zrůdnost v těle Michaela. ()

EdaS

Halloween jako psychologické drama? Co jsem komu udělal? Naprosto nenapínavý, zdlouhavý (to, co se v originále stihne za úvodních pět minut, je tady natahováno víc než tři čtvrtě hodiny!) a tragicky zbytečný horor. Mám aspoň tip na nejhorší film roku... /workprint/ ()

xxmartinxx

Důvěra k tomuhle remaku byla na nule, o to větší je překvapení. Ještě jsem neviděl slasher, kde bych i vedlejším postavám přál přežít, kde by se atmosféra stupňovala tak plynule a kde by vrah nepůsobil jako pěst na oko. Spolu s prvním dílem a H20 zatím nejlepší Halloween. (Režisérský sestřih.) ()

igi B.

R.Z. se snaží být stylový, v rámci žánru se mu to snad i trochu daří, ale jinak je tenhle film jen rutinní a ničím neobjevnou, dobře vyrobenou, obsazenou, odehranou a obehranou nápodobou čehosi, co kdysi v >béčkovější< podobě bylo originální a lze už dnes považovat za kultovní... A tak ač se Velký Majkí snaží sebevíc, tenhle nový vývar z dýně zůstane d.m.s.n. jen odzívanou oddechovkou a u všech svatých tedy >kultem< nikdy nebude... - - - P.S. Dlužno ovšem přiznat, že Malcolm McDowell coby léčitel pošuků v časech M.M. ještě coby malého blonďatého andílka je opravdu okouzlující! Jeden ze světlých momentů filmu(!), s takovým felčarem za chrbátem bych si šel do blázince na čas odpočinout i já a rád... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 12.2.2010 na dvd, v původním znění s č. titulky, hodnocení 2684., komentář zde jako odzívaný mnohý - 12.2.2010) ()

tombac

Pokud budu hodnotit workprint, tak jsem právě viděl pádnou odpověď, proč Zombieho předělávka Carpenterovy klasiky za první víkend vydělala v zámoří překvapivých 26 miliónů dolarů. Ačkoliv se bude kinoverze od workprintu určitě v některých sekvencích lišit - nesmlouvavá Zombieho režie v něm bude určitě dál prýštit z většiny filmových okének. Slashery mě povětšinou moc nebaví, ale tenhle mě díky syrovému vizuálu a dusnu, které Zombie do svého filmu pere v koňských dávkách, a zejména parádní hudbě, dokonale vtáhl. Jelikož to je Zombie, vyskytuje se tu vedle hrubého násilí také hodně nehezkých vlasatých a vousatých lidí. A hraje tu slaďák od Nazareth, fakt. A doufejme, že se distributoři proberou a naše kina nepřijdou zkrátka. ()

Pumiiix

Rob Zombie, se pokusil o neco nemozneho, o remake kultovniho Carpentrova snimku Halloween a musim rict, ze se mu to povedlo. Prvni polovine filmu k dokonalosti moc neschazi, u druhe uz sem tam skripe scenar a taky vydrz Michaela Myerse, podle me jedna z nejvetsich slabin vsech Halloweenu. Libi se mi jak z filmu zari surovost, kterou by filmu dodal malo kdo jiny nez prave Rob Zombie. Kdyz ve filmu zaznela originalni melodie z Halloweenu, mel jsem husi kuzi, jsem rad, ze tam byla pouzita...9/10* ()

Shit

V podstatě se jedná o skoro čistokrevnej remake, někdy se Rob Zombie drží původního filmu podle mě až trošku moc, kdy nedává šanci na propuknutí vyvražďování, ale snaží se to všechno držet na uzdě a to je trošku škoda, v dnešní době to čekání v podstatě na nic už působí trošku nudně, ovšem Robovi to naštěstí došlo, během minuty se vysral na původní film a konec si natočil fakt po svým a řádně krvavě a drsně. Zároveň se i Zombiemu podařilo daleko líp vykreslit postavu samotnýho Michaela Meyerse, kterýmu se tady věnuje daleko víc než Carpenter a dokonce bych si dovolil říct, že celá ta postava Meyerse je tady daleko lepší a děsivější než v Předvečeru svátku všech svatých. ()

M.a.t.t.

Zbytočný remake. V druhej polovici naviac nehorázna, až nezdravo nahustená vykrádačka originálu, aj vrátane tých už dávno nefunkčných scén, ktorá neomylne zabíja sľubnú atmosféru prvej časti. Jedno zhliadnutie síce neuškodí, napokon ani Carpenterova verzia už dnes nie je tak pôsobivá ako kedysi. Narozdiel od Zombieho pokusu však svojho času niečo znamenala a určite nemala tak príšerne kostrbaté dialógy. ()

Dudek odpad!

Ač jsem měl chuť podívat se i na starší Zombieho počiny, po tomhle znásilnění hororvé legendy mě nějak přešla chuť. Horor bez napětí a jediného záchvětu atmosféry, u kterého při nejhorším usnete nudou. Zombie se rozhodl jít tou nejlehčí cestou a ač slibovat vyřešení Michaelovi motivace soustředí se jen na co nejvíce obětí. Jednotlivě vraždy jsou jasnou ukázkou samoúčelnosti, která je tak vytýkána druhému dílu (mnohem lepší než tenhle paskvil), a ač krev vypadá kurevsky dobře, plazící budoucí mrtvolky nedokážou vzbudit soucit. Navíc u většiny mordů si režisér až příliš lacině dopomáhá burácejícím hudební doprovodem a volume "vyhuleným" na maximální možnou míru. Na druhou stranu je třeba uznat, že Zombie vystavil remake na vlastní vizi příběhu a daří se mu příliš se nepodobat originálu, i když některé citace jsou příjemným překvapením... Bohužel přidaná psychologie působí více než trapně a funguje tak akorát k natažení děje o dalších čtyřicet minut. Michaelovo zatčení a následný vývoj ve vraždící němé monstrum nepůsobí příliš uvěřitelně, za což krom dementního scénáře může i nepřesvědčivý tlouštík v hlavní dětské roli. Sice je tu nějaký náznak trapného schovávání vlastní identity za maskou ("Mami nasaď mi posím masku...", první vražda a závěrečné seznamování se sestrou), ale tím veškerá psychologie končí. Kamarádství s vězeňským uklizečem (přístup do cel mají absolutně nedůvěryhodné osoby) nakonec dopadne další vraždou, která je již jasným úkazem, že efektivnost je důležitější než prosté bezeemotivní zabití, které by mělo být Michaelovou doménou. Tedy příběh si i několikrát odporuje a volí nelogické odpočky. Jistou funkčnost děje zaznamenává až druhá polovina, která se více blíží k originálu, i když pomalé sledovací pasáže jsou nahrazené rychlými vraždami - zajímavé že i okoukané scény pozbyly jakéhokoli napětí. A zejména závěr, který sice opět nemá grády ani atmosféru, ale působí mnohem lépe než celý zbytek filmu a hlavně skvěle pracuje s postavou Laurie, která se ukazuje jako zkušená divačka hororových filmů a dokáže se slušně bránit. Poslední scéna ovšem opět působí dost nepatřičně, úplná eliminace působí spíše namachrovaně, než že by se jednalo o záchranu série. Není nefunkční ale z pohledu režiséra na mě dýchla dojmem, že nikdo jiný než Zombie se zpracování Halloweenu chopit nesmí. SPOILER Na druhou stranu kdoví, neviděli jsme že by Michaela do té hlavy střelila :) ()

Gilmour93

Carpenterův hudební motiv nechybí, i některé scény v druhé půli jsou nachlup stejné - jen psychouš Michael je podroben psychologizaci a navíc v léčebně evidentně dostával vetší porce ovesné kaše, fazolí a kukuřice.. Když Zombie obnažuje kořeny Myersova vražedného běsnění, má to ještě šťávu režisérova osobního vkladu, ovšem někde od nástupu sestry v adopci (hloupá berlička, ovšem na rozdíl od originálu, alespoň něco) se vše začne stáčet do uniformního slasheru s místy opravdu žalostnými dialogy. Pobavil dvojsmyslný moment, kdy při prezentaci knihy doktora Loomise zabere kamera detail očí M.McDowella („Tohle jsou oči psychopata.“).. ()

Psema

Patolog s příhodným jménem Zombie přišel, nabil defibrilátor a na poslední chvíli oživil legendu, která si věčný spánek ještě zdaleka nezaslouží. Michael Myers vraždí krysy, psy, kočky a v neposlední řady také členy vlastní rodiny a vám při jeho řádění bude tuhnout nejen úsměv na rtech, ale i svalstvo po celém těle. Zombie dělá z Halloweenu od začátku napínák, který v první polovině nepovolí ani o píď, aby v druhé půlce pozvolna upouštěl tlak a vrátil vás tak do původní polohy. Cením si Zombieho odvahy jít částečně vlastním směrem a zároveň vyhovět několika momentkami (především ve druhé hodině) i zastáncům Carpenterovy klasiky. Jak je u vlasatého rebela zvykem, krev teče proudem, sexu také není málo a ošklivost materiálu je přímo úměrná brutalitě vyleptané na celuloidu. U mě má tahle reimaginace místo na poličce jisté. ()

Tuxedo

Nový zrod by byl fajn, nebýt té druhé půlky, která kazí vše, co si Zombie do té doby vybudoval. Takhle si z filmu budete pamatovat jen pár výjevů, které jsou narozdíl od zbytku filmu skutečně působivé. 5/10 ()

Aluska88

Po zhlédnutí originálního Halloween uvádím své dojmy. Původní je napěchován atmosférou, hudbou, s, víceméně nehororovým dějem. Samotný Michael a jeho dlouhá čepel se dala do práce až půl hodiny před koncem, do této doby film čerpá pouze z atmosféry a jakéhosi kouzla hororových let sedmdesátých. Tento Halloween atmosférou příliš nedisponuje, zato je zde však mnohem více akce, brutality a především je také hodně zaměřen na Michaelovu osobnost. Film je celkově (nepočítaje klasické klišé dnešních hororů), v rámci teenagerovských vyvražďovaček, velmi zdařilým dílem. Úvod filmu je snůškou všemožných vulgarismů a nadávek, tolik typických pro tento žánr "moderního" hororu. Teenagerští diváci v rozpuku mládí a objevování významu sprostých slov možná budou potěšeni banálními dialogy se sexuálním podtextem, mě to spíše iritovalo. Malý chlapec (dost dobrý Daeg Faerch) tyranizován okolím a členem rodiny, jeho následná transformace do mohutného zabijáka s dlouhými vlasy a legendární maskou, který se po letech vrací pro to, co kdysi dávno bylo součástí jeho života. Parta středoškolských pipek, jejichž hlavní konverzační náplní jsou (nečekaně) kluci, kdo s kým a jak. Ty se pak vydávají si užít s nadrženými borci, ukáží se divákům v (opět nečekaně) prosté nahotě a ječí jako o život (že by?). Michael Myers poměrně zdařile vévodí celému filmu a předvádí nám své ukázkové umění pomocí (nejen) dlouhého nože. Jeho likvidace nevinných obyvatel poklidného městečka je místy velmi nápaditá a dost brutální. Potěšil mne Brad Dourif ve vedlejší, avšak výrazné roličce místního zastánce pořádku. Scény s fotografiemi nebohých zvířat mi připomněly činy v dětství Jeffa Dahmera. Po prostudování zajímavostí jsem byla jistým zvráceným způsobem potěšena, když jsem byla informována, že Rob Zombie se právě nechal inspirovat tímto nechvalně proslulým mužem. Celkově tedy příjemný, naprosto divácký film, balancující mezi hranicí průměrností a lehkým nadprůměrem s konečnou dávkou žánrového klišé. ()

sniper18

Je to dosť dobrý horor, ktorý je reštartom slávnej hororovej série a dá sa označiť aj za remake jednotky. Má veľmi dobrý príbeh o Michaelovi Myersovi, psychopatovi z nefunkčnej rodiny, ktorý v detstve vyvraždí väčšinu svojej rodiny a tak skončí v ústave, no v dospelosti unikne a rozhodne sa vrátiť do svojho rodného mesta, aby dostal aj posledného žijúceho člena rodiny, mladšiu sestru. So spracovaním som nadmieru spokojný, prvá polovica si ide vlastnou cestou, zobrazuje Myersovo detstvo a následný pobyt v ústave, no jeho únikom v polovici filmu sa začne obsahovo čo najvernejší, no omnoho krvavejší remake jednotky. Len škoda záverečnej dvadsaťminútovky, v ktorej sa síce tiež nájde viacero dobrých momentov, no dovtedy mi film sadol výrazne viac. Po stránke klasických prvkov hororu funguje na iných princípoch ako pôvodná verzia, miesto postupného budovania hororovej atmosféry to tu pôsobí takým surovejším dojmom, čo mi ale vôbec neprekáža, práve naopak, v slasheri mi to sedí viac a napätie nie je moc výrazné, ale rovnako ako atmosféra mi tiež sadlo. A čo sa týka samotných krvavých scén, tak tu som veľmi spokojný, ani nemám čo vytknúť. Je ich plno, už v Myersových pokojnejších dobách, čo je detstvo a pobyt v ústave je ich slušný počet, no jeho útekom už obete narastajú mimoriadnym tempom, takmer všetky sú v obraze a sú aj správne surové a krvavé. Ani sa nedá vybrať to najlepšie, stále sa je na čo pozerať, no najzaujímavejšia je hlavne kvôli početnosti likvidácia polície a personálu ústavu. Herecké obsadenie je výborné, o hlavnej úlohe sa tu moc hovoriť nedá, celý čas sa hlavná pozornosť venuje Myersovi, ale rozhodne poteší Malcolm McDowell v úlohe Myersovho doktora, Danny Trejo a William Forsythe, no všetci sú bez problémov. Samotný Michael Myers je tu perfektný, svojou mohutnosťou rozhodne vzbudí rešpekt, jeho maska mi práve tu tiež sadla najviac a k tomu neustále likvidácie z jeho strany, nemám mu čo vytknúť. Réžia je veľmi dobrá, tu musím Roba Zombieho pochváliť a rovnako spokojný som aj s technickou stránkou. A typická hororová hudba tejto série je samozrejme výborná. Plné hodnotenie dať nemôžem, záver je trochu slabší a aj všetko, čo sa tu týkalo zvierat si mohli radšej odpustiť, no inak tento film spĺňa všetko, čo si pod pojmom slasher predstavím a toto je pre mňa najlepší film s Michaelom Myersom. Len škoda, že pokračovanie si už vybralo úplne inú cestu, ktorá mi ale moc nesadla. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 78%. ()

genetique

Sklamanie. Zvládnuť psychologický rozbor postavy a kultu, akým je Michael Myers padol do nesprávnych rúk. Rob Zombie nám predvádza, že má talent na brutalitu vo filmoch a ani pod záštitou veľkých štúdií sa nedokázal skrotiť a servíruje nám jednu bohapustú hrôzu za druhou, pričom jeho štýl nepozostáva ani tak z presvedčivých a efektných ľakacích scén, ale z toho, aby divák nadobudol čo najväčšie zdesenie z brutalít, ktoré sa mu počas filmu premietnu. Niekedy sa to Robovi naozaj podarilo, no tým pádom stráca hlavný hudobný motív série zmysel, pretože ten bol (v podarenejších dieloch série) akousi predzvesťou toho, že mi budú po chrbte behať zimomriavky a že budem zatajovať dych každú minútu. Samočinné brutality nemali takú razanciu ako v predchádzajúcich zombieovkách. Tie boli typické aj svojim vyberaným slovníkom, ktorý tu z pozície nemého Michaela akosi nedostal priestor. Snáď sa Rob v pokračovaní trošku pochlapí. Štúdiá by mu do toho kecať nemuseli, zárobok bol slušný. 55%. ()

mysicka

psychologický rozbor malého mikeyho, který je trošku míň roztomilým chlapečkem než jsou jeho vrstevníci.. haha.. no nic, popojedem..:) ()

Hakha

Nedá se říct, že Rob Zombie udělal ostudu původnímu filmu a řadí se mezi ty povedené. První polovina je naprosto úžasná, šokové a brutální scény jsou zhotoveny k dokonalosti a psychický vývoj Michaele Mayerse je věrohodně zobrazen. Avšak druhá část pokulhává. Rob Zombie nezvládnul závěr, jež zbytečně prodlužuje a předvádí mnoho klišé. Herecké obsazení mě připadalo výborné(chlapec, co hraje mladého Michaele je opravdu slizký) kromě Hanna Hall, která mě připadala fajn, dokud na závěr filmu nevyřvala mé nervy. Opravdu jsem měl chuť ji zabit... ()

Botič

Zombie-ho ukázka co se stane, když vám vaše "kukuřičné dítě" vyroste. Nervy drásající atmosféra originálu je pryč a zbyla tu jen laciná přehlídka nechutností podkreslená známým hudebním motivem. Skrznaskrz nesympatický film s ještě nesympatičtějším castingem znásilňující originál k obrazu svému, který nedrnká na nervy, jen obrazově místy nervově škube a potenciál předlohy pod tím vším problikává do ztracena. Neskutečná ztrtáta času --- Zombie "Dont fuck with the original". ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)