Arnold

Slavný kulturista, úspěšný hollywoodský herec a taky vlivný politik. Osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera. (Netflix)

Chrustyn

Zhuštění životopisu Total Recall do tříhodinového seriálu. Pro Arnieho fanoušky příjemné pokoukání, kde je Arnold podán jako ten pravý a bezchybný Američan a kostlivci ve skříni se prakticky neřeší.  Trochu egoistické ale pro nekritické obdivovatele (kam patřím i já a díky Arnoldovi mám spoustu krásných vzpomínek na dětství) naprosto ideální. Pro odpůrce odpudivé až zdraví škodlivé. ()

Ghoulman

Nedávno jsem četl životopisnou knihu Schwarzeneggera a je fascinující, kolik toho jeden cílevědomý mladík z vesnice v Rakousku může dosáhnout, pomocí vize, odhodlání a dřiny. Dokument mohl být delší, protože materiálu z Arnoldova života je skutečně kvanta a mnohé z něj stojí za zfilmování. Ale jinak se mi moc líbilo jak zpracování, tak archivní záběry, hudba i hosté alá James Cameron nebo Danny Devitto. ()

Jirka_Šč

Myšlenka k verbalovi: Nečtu ho. Když vidím jeho jméno, jdu automaticky na další komentář. A ptal jsem se v redakci ČSFD, zda se nedá udělat osobní black list, aby se mi jeho komentáře nezobrazovaly (bohužel zatím nedá, ale zkuste zatlačit na ČSFD a možná tu funkcionalitu udělají). ()

Flego

Arnoldov život je skutočne neodolateľný archív, človek by tomu ani neveril. Pravdou je, že slávny kulturista, úspešný herec a vplyvný politik vzal svoju životnú spoveď ako silnú motiváciu pre všetkých divákov. ()

BMW12

Velmi povedený dokument o nejlepším kulturistovi, akčním hrdinovi a politikovi. Dokument je velmi kvalitně zpracován, rozdělení do tří epizod je fajn, i když každá ta epizoda mohla být kratší, dohromady to má přes 3 hodiny a to je už trochu moc. Např. dokument o Slyovi se mi líbil ještě více. ()

rikitiki

Arnold je špičkový mistr sebepropagace, což předvedl i tím, že ať je pod režií dokumentu napsaný kdokoliv, ve skutečnosti to zjevně aranžoval Arnold. Tak si sedí v lázni uprostřed sněhu, kouří doutník a zmoudřele vypráví o životních moudrech, ke kterým dospěl. Přizná sice pár chybiček, ale nic zásadního, a hlavně ho hnal drajv a těžké dětství. Něco pravdy na tom bude. Dosáhl neskutečného úspěchu, třebaže ty chybičky nebyly tak malé, jak je popisuje. Ale tah na branku měl jak tryskáč, a kdyby to bylo v USA možné, klidně bych se vsadila, že se stane prezidentem. Nepovažuji ho sice za obzvlášť dobrého herce, ale typově je téměř nenahraditelný, měl často čich na dobré projekty a dal do toho všechno. Ale, že by si nás pustil do soukromí, to zase ne. Zrežíroval si svůj portrét skvěle. SHRNUTÍ: Arnold tak, jak chce, abyste ho viděli. ()

Othello

Letem světem biografie Schwarzeneggera v pojetí hájení principů amerického snu. Ono vlastně taky jak jinak. Dneska už bezpečně přežitý motiv neustálého pronásledování vlastní ambic je v jeho případě takovou kouzelně nablblou storkou o tom, jak Arnold kamkoli přišel, tam zjistil technické aspekty úspěchu a za nimi se hnal, aby jich dosáhl. Tenhle forrest-gumpovský příběh o tom, jak chlapci na začátku někdo řekl "Běž!" a on prostě běžel, vlastně krásně zobrazuje ustřelenost (post)Reaganovské Ameriky, ve které začal showbyznys překonávat veškerá dosavadní průmyslová odvětví a jeho největším zástupcům pak nabízel prakticky nekonečně možnosti jak se realizovat nebo naopak jak selhat a padnout. Fór je, že dokument tohle vlastně vůbec nereflektuje, naopak předkládá ten ukázkově americký příběh člověka, co z vířivky, s doutníkem v držce, kouká do dálky a vzpomíná na to, jak si stačilo jít pevně za svým, aby dosáhl všeho co chtěl. V současné době je to vlastně osvěžujícím způsobem anachronický přístup, který mohou vážně brát jen nešťastníci závislí na motivačních videích. Pro všechno ostatní by to alespoň mohlo sloužit jako vyplnění některých bílých míst ve Schwarzeneggerově životě, případně jim udělat nějaký pořádek v chronologii jeho života. Btw pokud si první díl, vzpomínající na jeho body buildingová léta, jen tak dějově ostrouháte o veškeré pozlátko, zjistíte, že celá tato éra má dost jednoznačné příběhové oblouky: "Chtěl jsem být nejlepší, tak jsem hodně cvičil. Pak přišla ta soutěž. Ale tam jsem byl druhý! Tak jsem celý rok cvičil ještě víc. A pak jsem byl první!" Wow, great story, Mark. ()

luka4615

Skvěle zpracovaný dokument o životě legendárního kulturisty, herce a politika, kterým nás provází samotný Arnie. Celá minisérie je prodchnuta archivními či dosud neviděnými záběry z jeho nejbližšího okolí, takže nám podrobněji doplňují mimořádně pestrou mozaiku jeho bohatého života. Pokud jste tedy fanoušek jeho nepřehlédnutelné persony, tento počin by Vám rozhodně neměl utéct. Skvělá práce! (Netflix) ()

ancientone

Narcizmus sa vypláca. Arniemu stále idú hlášky, len bez osemdesiatkovej irónie, zato s ideologicky s ultra osemdesiatkovým reaganovským mindsetom. To, že sa často vďaka tomu mení na paródiu seba samého však nezmazáva jeho status totálnej legendy a unikátneho životného príbehu, ktorý sa však dá interpretovať oveľa zaujímavejšími cestami. Ale Arnie nie je Bob Dylan, tak prečo by sa to malo diať... ()

Lucasion

"Bylo to velmi těžké. Agenti mi říkali, že mé tělo je příliš velké. Že mám divný přízvuk a mé jméno je příliš dlouhé. Všude, kam jsem přišel, mi řekli - Nikdy nebudeš mít úspěch." Pamatuji si to velmi dobře, kdy jsem propadl idolu jménem Arnold. Byl jsem v podobných letech jako Arnold propadl posilování a kulturistice. Z idolu se stal mým oblíbeným hercem a ikonou ke které vzhlížím prakticky celý dospělý život. Arnold není jen osobnost století, ale inspirací pro miliony lidí, kteří přijdou po něm. Nikdo však nemůže už nikdy zopakovat co se povedlo jemu. Dravost, mindset a neskutečné odhodlání z něj udělalo právě ikonu a modlu, kterou fascinoval mě i dalších miliony fanoušků po celém světě. Netflix si dal za cíl během tří epizod ukázat tři nejdůležitější části jeho života. Stejně jako jeho kniha Total Recall vše je seřazeno chronologicky a od malého kluka z Thalu se dostáváme do Anglie a následně do USA. Nebudu lhát, ale seriál mě vlastně ničím nepřekvapil. Snad kromě hozeného vajíčka během guvernérovských voleb. Jinak díky mé očividné obsesi jsem snad všechny informace, bonbónky, zajímavosti i milníky znal. Ničemu to však nevadí, jelikož je seriál krásnou sondou do Arnoldova bohatého života. Navíc oceňuji natočení historických událostí a míst s herci. Jako třeba Thal nebo vojenský výcvik. Super. Vyčítat mohu pouze useknutí první části a několik posledních kulturistických soutěží Mr. Olympia. Hlavně té velmi kontroverzní. Škoda, zajímal by mě právě zpětný pohled Arnieho na právě ty poslední ročníky. V druhé části se k nim už pak nevrátil. Hollywoodská část je narvaná dalšími osobnostmi a zajímavostmi. Třetí je pak pro mě nejméně záživná, stejně jako zmiňovaná kniha. Přesto jsem si tenhle životopisný projekt užil od začátku do konce. Arnoldův životní příběh mě prostě nepřestává fascinovat. (95 %) ()

BoPo

Veľkí Arnoldovi fanúšikovia sa nič prevratné nedozvedia. Dostanú však dobre rozvrhnutý a ucelený výcuk všetkého dôležitého na pripomenutie. Áno, ide samozrejme o Arnoldovu honírnu, keďže robí dokument sám o sebe, ale v jeho prípade to nevadí a nič iné by ani nedávalo zmysel. Čo sa týka zachytenia jeho hnacieho motoru, ktorý ho dostal tam kde je, tak tu to trošku pokuľháva. V starom dokumente Železný Schwarzenegger (1977) vidieť toho cieľavedomého, sebavedomého, nekompromisného parchanta v plnej kráse. Tu dostanete skôr motivačnú verziu pre všetky vekové kategórie. Najviac nových informácii mi poskytla časť Američan, ktorá ma ale zároveň aj najmenej bavila. Dostal som čo som čakal, ale aj tak som trochu sklamaný... ()

PauloZ

Klidně ty epizodky mohli být delší a jít mnohem víc do hloubky, nebo jich mělo být víc. Takhle je to místama okrajové. Teď musím googlit pro víc info :)). Každopádně Arnold je prostě mega borec a maximalní motivace pro kohokoliv kdo chce v životě něco dokázat. Takže já si balím Australské kufry a jedu dobýt Ameriku :D ()

sofiapetra

Na jeho filmy jsem se sice nikdy moc nedívala, nebo jen na kousky, ale každopádně uznávám tu jeho neuvěřitelnou vůli za něčím jít a dřít na sobě. A on ještě navíc měl štěstí a opravdu chytře se oženil. ()

BoredSeal

O Arnoldovi - kulturistovi i herci toho jako fanoušek vím dost a očekával jsem klasický netflixovský promo dokument pro průměrného amerického diváka se zbytečnými ilustračními záběry a mluvícími hosty, kterým je dovoleno říct minimum vět s uspěchaným vyprávěním, a prořídlými ne vždy dořečenými informacemi a mikropříběhy. A co jsem čekal, to jsem dostal. Arnold ve vážné poloze bilancujícího vypravěče ale funguje, svůj život prožil velmi efektivně. Příjemně potěší pár archivních videozáznamů a Arnold i zavzpomínal na temnější momenty svého života jako dětství s násilnickým otcem a pár životních proher. První díl o svalech a o životě je překvapivě nejpovedenější, druhý filmový díl je stručný a člověk si říká, že zrovna v tomto případě mohl Netflix natočit jednu ze svých desetidílných sérii, kde by se všemu patřičně věnovali. ()

M.i.k.e

tříhodinový festival plácaní po zádech, který ve třech tematicky oddělených epizodách přinese stručný průřez Arnoldovým životem. Fanoušci se z něj sice nic nového nedozvědí, ale díky tomu, že svůj příběh vypráví a komentuje sám Arnold jim to asi (stejně jako mě) nebude moc vadit. Určitě by se tomu dalo vytknout, že se nejde víc do hloubky a o negativních věcech se tu nemluví buď vůbec a nebo jen velmi diplomaticky a ne moc dlouho (Arnoldovo nemanželské dítě), ale ono se asi ani nic jiného čekat nedalo...80% ()

BarryLyndon

Uplně v pohodě dokument. Ale pro lidi co četli Total Recall s nulovou přidanou hodnotou. Škoda, tady by se šikovný dokumentarista vyřádil. 7/10  Nicméně, jestli to někdo ignoroval jako já, tak si to pustte jako polo kulisu, ty 3 hoďky uplynou docela příjemně. ()

Kwaichi

Ako futbal mal Zlatana, tak kulturistika mala Arnolda, Hollywood mal Arnolda a aj politika mala Arnolda. Pozoruhodný životný príbeh plný energie, sily a motivácie. Len málo osobností sa dočkalo podobného spracovania ich cesty ešte za ich života. Teraz podobný dokument potrebuje ešte Sly a budú si zas rovní:) ()

C0r0ner

Životopisné dokumenty a filmy jsem nikdy kdovíjak nemusel, jsou většinou strašně šablonovité a nudné, ale Arnold je Arnold, že ano. Zvlášť druhý díl o filmu byl skvělý a i první o kulturistice velmi zajímavý. Politika už šla celkem mimo mě, ale dohromady ještě průměr. 70% ()