Arnold

Slavný kulturista, úspěšný hollywoodský herec a taky vlivný politik. Osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera. (Netflix)

Maynard.

Kdo obdivuje, stejně jako já, tohodle urostlého chlapa, tak ať se na to rozhodně mrkne. Je to perfektně udělanej dokument, kterej je rozdělen na 3 díly, což je super, páč se neodbíhá od jednoho tématu k druhýmu. Za mě to vyhrála dvojka, páč mě samozřejmě zajímají jeho filmy víc než jeho guvernerství a kulturistika. I když oba další díly sou taky moc zajímavý. Arní je živoucí legenda, bez kterýho bych určitě nebyl takle velkej filmovej fanoušek jako sem teď... díky ()

kenkaku

Vzhledem k tomu, že jsem četl Arnoldovu biografii (656 stran, takže žádný výcuc) nic moc co jsem v seriálu viděl mě nepřekvapilo. To že Arnold dokázal neuvěřitelné věci je bez debat. Nicméně z jeho prezentace jsem měl pocit neskutečné namachrovanosti. Obzvlášť v kontrastu pokud se podíváte na prezentaci jeho o rok staršího “rivala” na YouTube. To je pak objektivní hodnocení celkem těžké. Podrobněji proto u jednotlivých epizod. ()

Soweek

Stejně jako byl Arnold vždy trochu napřed ve filmovém byznysu oproti Slyovi, je napřed i jeho dokument. Arnold je velkolepější, ale také hlubší a sebekritičtější, než Sly a proto dávám o hvězdu navíc. ()

Devadesát Dva

Jestliže jste četli třeba Arnoldovu autobiografii, asi už vám to přijde jako opakující se příběh, nicméně Arnold je "bigger than life" a jeho charisma se nese skrze vše, co dělá, definice amerického snu, pořád kráčet výš. Větší cíle. Jeho neuvěřitelná soutěživá nátura. Tématicky rozdělený dokument (Kulturistika / Film / Politika) předhazuje klíčové momenty. I přesto se spíš těším na Arnoldovu novou knihu víc, než na tohle. Docela mě pobavila i ta zmínka o tom, že na "mentální problémy není čas, myslím si, že lidi, co se s tím trápí jen zkrátka nemají dostatek aktivity" (což je podobná filozofie, s jakou se s tím vypořádal Tyson Fury), myslím si, že o tom i hodně má být i Arnoldova nová kniha "Stay busy, be useful". Co je zajímavé je fakt, že Arnold nemusel nic ze svých úspěchů dělat, protože byl finančně nezávislý už od sedmdesátých let. Je to zajímavé z hlediska přehodnocení, kdy mít vše, veliké, hodně... a končíte na chajdě v horách, v rakousko-americkém stylu, reflektujete nad životem, nad nevěrou, nad rodinou, úspěchy i neúspěchy, životním přítelem, jakým byl Arnoldovi Frank Columbu; někomu to vše přijde jako nabubřelé chvástání, ale i kdyby bylo, je tam i spousta pravd, ze kterých se dá poučit, jak kráčet kupředu, jak přemýšlet. ()

iXtr3m3

Keď verbal nazve niekoho, kto niečo dokázal, honičom, jebkou, samoľúbim a neviem čím ešte, pričom on sám dokázal len to, že sa vyjadruje ako tretia cenová, sám si evidentne honí nad svojimi komentármi, tak to je už iné kafe. Milý verbal, nikto ti neberie tvoj názor, ale vodu kážeš a víno chlastáš až do dna. Ja si nefandím a 99,9% svojich komentárov nestaviam na tom, že som neomylný, vševedúci a všeznalý, mne sa páči Avatar, ktorého mnoho ľudí odsudzuje a tam som si napr. dovolil niekoho skritizovať, ale to je ojedinelý prípad. Nepíšem bludy, píšem väčšinou krátke prvotné dojmy, alebo krátke pocitové vety, keď okomentujem niečo, čo som videl desaťročia dozadu. Nepíšem recenzie, písal som kedysi, ale teraz na to nemám čas, venujem ho zmysluplnejším veciam. Zato každý tvoj koment obsahuje navážanie sa do niekoho, do menšín, väčšín, skupín, jednotlivcov, čohokoľvek, ako keby si ty sám bol na naj vrchole všetkého. Pritom to razíš spôsobom, že všetci sú podľa teba blázni, len ty si lietadlo. Keby som ťa mal sám popísať ale sčasti tvojim jazykom, tak si sám egoistický samoľúby 3,14čús, ktorý onanuje nad svojimi vysokoerudovanými komentármi, ktoré slúžia pre niekoho na pobavenie, pre ostatných si trápny a pre tých, ktorí ťa uznávajú za odvahu, otvorenosť a neviem čo ešte, tak aj to neznamená nič iné, len to, že nech akokoľvek zaobalíš svoje myšlienky do sofistikovanej kombinácie hovna a striebra, tak vo výsledku je väčšina tvojich komentov stále len a len hovno zabalené v alobale, síce pre niekoho úchylného v krásnom, trblietavom alobale, ale v jadre je to stále hovno, nič viac a nič menej. Nie som malý chlapec, ktorému teraz niekto skúša pošlapať jeho modlu, ale kým si Arnolda budú pamätať generácie a generácie za všetko, čo dokázal, tak zato tvoj odkaz je jasný. Možno svoje slová raz prehodnotím, ale nateraz sú to moje prvotné dojmy na tvoj úžasný vygrcaný koment. K dokumentu len v skratke, na to, že to má tri hodiny, vedel by som zniesť aj dvojnásobok, každej časti jeho života kľudne dvojhoďku, obsahu je nekonečno na spracovanie. P.S. Verbal, asi ti pokazím sny, ale Sly, ďalší môj obľúbenec a sčasti asi aj tvoj aspoň z časov dávno minulých, sa hovadí v umelej reality show, čo je popri Tulsa Kingovi doslova ako facka alebo lepšie pravý hák. Toto sa ešte Arnoldovi nestalo. Samozrejme ani jedného ani druhého za to neodsudzujem, ich obraz a odkaz, ktorý ma formoval desaťročia našťastie v mojich očiach nepošpiníš ani ty, hoc máš bodov na rozdávanie. Ja to pre body nerobím. Verím tomu, že sa neurazíš, ak si toto niekedy prečítaš, pretože predpokladám, že rovnako to isté očakávaš od ostatných, keď si prečítajú tvoje komenty a ten môj, nech bol akýkoľvek, tak oproti tým tvojim bol extra mierny. Mier bratku a trošku pokory. Tie tvoje slová by som použil pri iných výplachoch súčasnej tvorby a nie zrovna pri Arniem. ()

borec999

Arnold je jeden z tých ľudí, ktorí sú definíciou amerického sna. V úplnom zapadákove kde vyrastal si v detstve predsavzal, že bude najúspešnejším kulturistom histórie, hereckou superstar a v dospelosti, že uspeje i v politike. A všetko toto dosiahol, pričom základom je samozrejme mindset (dokument pôsobí neskutočne motivačne) a roky tvrdej driny. Chválim, že tvorcovia si dali s dokumentom prácu: na dlhé hodiny si sadli s Arnoldom a podarilo sa im zohnať i kopec jeho priateľov, hereckých kolegov a ostatných dôležitých ľudí z jeho života. Samotný dokument však pre fanúšikov, ktorí čo to o Arnoldovi vedia, pôsobí skôr ako opakovanie už známeho. Takže áno fajn, ale veľa nového som sa nedozvedel a najmä vo filmovej epizóde tvorcovia iba veľmi povrchne kĺzali po povrchu. 75% ()

Wally

Pro mou generaci je Arnie Bůh 👍 Většinu věcí jsem si již přečetl v jeho knižním životopise, ale i tak jsem ho zase rád viděl a některé věci si znovu připomněl. A teď už si jen počkat s čím přijde Sly... 😂 ()

Hanys_

Arnie je ztělesněním amerického snu. Přijel do US a ve 3 odvětvích se stal topkou. Navíc jak tady zazní, byl milonářem (díky investicím do bytů) ještě než začal točit filmy. Neskutečné. Seroš je ale možná až moc sebeoslavnou ódou, kdy to vypadá, že vlastně žádné chyby nedělá a nikdy si nevybírá špatné filmové projekty. Btw zajímalo by mě, proč tady nedostala prostor promluvit jeho rodina. Jedno jaká. 6/10 ()

AdamesWWE

[9/10]  Príjemne spracovaný dokument o Arnoldovi, ktorý poteší nejedného fanúšika tohto borca a myslím si, že ho ocení aj nezaujatý divák.  Aj ked som už väčšinu informácii o Arnoldovi vedel z jeho životopisnej knihy, audovizuálne spracovanie jeho príbehu je zase niečo iné, kde sa človek dozvie určite aj zopár vecí navyše. ()

Mo.

Nemyslím si, že se tohle dá označit za dokument. Arnold měl zcela zjevně velký vliv na to, co se pustí ven a co ne. Jinými slovy měl tvůrčí kontrolu. Výsledkem je, že specielně první dva díly nejsou nic moc jiného, než konstantní proud sebechvály a plácání se po zádech, jaký je to kabrňák. To neznamená, že Arnie není mašina a neuvěřitelně schopný člověk, který dosáhl absolutního vrcholu ve třech různých zcela odlišných odvětvích lidského snažení. Nicméně chybí pohled, který by jeho snažení zasadil do nějakého kontextu a reálného rámce. Každá epizoda je v podstatě stejná a tvrdí, že jediné, co se stalo je, že Arnold chtěl, Arnold se snažil, Arnold zvítězil. Přítom je evidentní, že to bylo s největší pravděpodobností trošičku složitější. Například přechod od Arnolda, co neměl peníze na nájem k Arnoldovi, co má miliony na účtu je odbyt doslova jednou větou. Stejně tak jeho filmová i politická kariéra je popsaná stylem "Něco jsem chtěl a povedlo se mi to." Dokument se navíc soutředí primárně na Arnieho pohled a dozvíme se jen velmi málo informací od jiných lidí a úplně chybí perspektiva těch, kteří by byly k Arnoldovi jakkoliv kritičtí. ()

Klajnik

Doporučuji přečíst si spíš toto, než koukat na tento plytký dokument: Arnold v něm totiž jen znovu pěje ódy na sebe samého. Opakuje, co už dříve říkal, přitom hvězdná kariéra mluví sama za sebe. V projektu se o něm mluví jenom v dobrém. O přešlapech nepadne ani slovo: "O Arnoldově fascinaci Hitlerem (v 70. letech velebil jeho řečnické schopnosti a přátelům rozdával nahrávky jeho proslovů) nebo vetování stejnopohlavního manželství ve funkci guvernéra v dokumentu pochopitelně nepadne ani zmínka." Dále: "Jeden z velkých skandálů vyplul na povrch před jeho kandidaturou v roce 2003. Mnoho žen dosvědčilo, že je napříč dekádami sexuálně obtěžoval. Herec to v dokumentu nepopírá, stručně uzná, že jednal špatně, ale víc se kauzou nezabývá a pokračuje ve vyčerpávajícím výčtu vítězství. Když dojde na jeho dlouho utajovaný mimomanželský poměr s hospodyní, která s ním počala dítě, zatímco jeho manželka byla sama těhotná, situuje se do pozice oběti, člověka tlačeného k tomu, aby mluvil o nepříjemném tématu."  ()

bobstock

Když sem četl rezenci na seznamu, bylo mi Šváci trochu líto jak ho autor sepsul. Dokument je jednoduše udělanej na tělo obrovské výkladní skříně jednoho z nejslavnějších kariéristů na světě. Jako kulturista přiznal spousty steroidů, herec se směšným přízvukem a prkenným hraním, guvernér, kterýmu vyčítala žena a děti, že na ně nemá čas. Když budete poslouchat je tam trocha lítostivého zamyšlení nad rodinou nad spoustou věcí, které Arnold neudělal dobře nebo by bylo lepší neudělat vůbec. Život jde dál stalo se a tohle je jeho životní mantra a cesta nepřemýšlet příliš, neutápět se v emocích ale makat dokud nejste nejlepší. Proto taky na rozdíl od většiny lidí, kteří jsou rádi, když si poradí se svým vlastním životem on dokázal žít život minimálně za 3 různé a přesto se mu zdá krátký. Netflixácky uhlazené hezky doplněné obrazovým a video obsahem s mnoha záběry, které jsem i já sám jako fanda nasvaleného hrdiny nikdy před tím neviděl. Navždy si budu pamatovat, když sem jako malý kluk u tetky na prvním videopřehrávači s šíleně omletou VHS seděl přikovanej s husí kůží a pouštěl dokola jak Dutch bojuje s Predatorem, všechny další filmy + jeho kulturistická kariéra přišla později a bylo furt co obdivovat. Doufám, že dá s Cameronem dokupy ještě toho jednoho Terminátora, ať se to uzavře. :) ()

JM87

O Arnoldovi s Arnoldem. Obrovsky motivační dokument a zároveň ohlédnutí za jeho životem. Je pravda, že dokument nebyl moc kritickej, ale čert to vem. Arnold je totální ikona a jeho vývoj je monumentální. Užijte si to! ()

bozka10

Veľká osobnosť, športová a kultúrna ikona, šampión, ktorého drina a húževnatosť by mala ísť príkladom.Isté je,že ak poslední dvaja titáni akčného filmu Árnie a Sly skončia,skončí s nimi aj jedná veľká kapitola tohoto žánru a bohužiaľ sa už nikdy nevráti.A to títo páni nepotrebovali ani špeciálne efekty. ()

Warhorr

Po Pam Anderson si Netflix vzal do hledáčku slavného Arnolda a opět jsem spokojen. Nikdy jsem jeho životopis zvlášť nestudoval, jenom sledoval filmy a něco málo o kulturistice, takže jsem se dozvěděl velkou škálu nových věcí. Divák se dozví vše podstatné od jeho dětství až po současnost, krůček po krůčku od malého bytečku v Rakousku až po honosné sídlo. Jak to mohl naprosto obyčejný a neznámý rakouský chlapec dokázat ? Arnie Vám to vše poví v těchto skvělých tří hodinách. Líbí se mi, že nemá problém mluvit vůbec o ničem - striktní dětství a dospívání, steroidy, ''válka'' se Stallonem, rozvod a nemanželský syn. Po zhlédnutí jsem si uvědomil, že je to opravdu výjimečný člověk co se kariéry týče. Kdo dokázal být č.1 v nějakém sportu, následně pak hereckou akční hvězdou a nakonec věhlasným politikem ? Já o nikom takovém nevím. ()