Arnold

Slavný kulturista, úspěšný hollywoodský herec a taky vlivný politik. Osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera. (Netflix)

bearmeedek

Kvalitní dokument o člověku, který se v nějakém období pro něco rozhodnul a dosáhnul toho. To se týká hlavně prvních dvou částí. Postupem minutáží je cítit i hodně sebechvály, ale měl na to. Třetí díl už mě nijak nebavil a Arnold mě nebyl sympatický jako politik. To už bylo, vzhledem k jeho předchozím činnostem za hranou. A právě tady začala ta sebechvála už znatelně smrdět. A přišel i rodinu, takže žádné hranice moc nectil. ()

Psycho.R

Knížku Total recall jsem četl dvakrát a to je ta skutečně motivační kniha. Žádné prázdné plácání rádoby mouder, ale skutečný život legendy, ktera ve vás probouzí nutkání jit do sebe. Tato minisérie je vlastně "její adaptací", Arnold je bourák, ale vzhledem k tomu, ze toho zvládl mnohem vic a sem se to, logicky, nevešlo dávám 80%. Kniha je za 100%. ()

rublik05

Arnoldova životní cesta je stále i po těch letech obrovským zdrojem inspirace, a to nejen ve sportovní oblasti. Moc dobře si pamatuju, čí svaly jsem jako náctiletý obdivoval na stránkách fitness časopisů. Arnold je do dnešních dnů pojem s velkým P, svým životem ovlivnil a dozajista i ovlivní několik dalších generací. Nejnovější dokument o jeho životě z dílny Netflixu ve mně sice zpočátku vzbuzoval jisté obavy, zejména co se kvality týče, Netflix však mile překvapil a výjimečně se jedná o velmi povedenou a zajímavou tříhodinovou minisérii. Dokument nepřináší nic nového, ani se nesnaží o nějakou senzaci. Cílem patrně bylo jen a pouze ukázat životní cestu Arnolda Schwarzeneggera od dětství, přes kulturistiku, filmy, až po politiku a současnost. Celá minisérie je kvalitně zpracovaná a nesmírně poutavá, tři díly utečou jak voda. Najdou se momenty, které mohly být trochu více rozebrány, zejména co se filmů týče, nicméně vzhledem k délce epizod to jinak asi ani nešlo. Příjemný zážitek, Arnold má stále charisma na rozdávání, jeho život je pro mě synonymem amerického snu. 9/10. ()

Zet

Dokument to je divatelny, o tom zadna. Ale ze chybi zminka o Predatorovi a Total Recall je jedna vec. Druha vec je vsak naprosto nepochopitelny preklep a to Terminator 2: Judgement Day misto Judgment Day. To je jako by delali cesky dokument a misto Terminator 2: Den zuctovani by tam bylo Terminator 2: Soudny den. Nejvetsi paradox je, ze v cestine se T2 jmenuje Den zuctovani, pricemz spravne by se mel jmenovat Soudny den. Ale bud se tehdy prekladatel spletl, nebo to distributorovi prislo vic cool. Nicmene ze se tohle podarilo amikum, tak to je unikat, v podstate to prejmenovali po nas :-) ()

Duke90

Dokument jako takový je pro mě v konečném důsledku docela těžké správně zhodnotit. Arnolda (i Slye) samozřejmě uznávám leta letoucí jako spousta jiných skalních fanoušků a slovo "LEGENDA" je asi nejvýstižnějším stručným popisem rakouského megalomana. Nejprve jsem zcela propadl jeho filmům a posléze mě začaly fascinovat Arnieho kulturistické úspěchy. To se bavíme o době, kdy mi bylo mezi 7 - 15 lety. Až výrazně později jsem pronikl k informacím o rodinném životě, podnikatelsko-ekonomických aktivitách a politice. Před deseti lety se ke mě dostala autobiografie Total Recall, kde se dozvíte vše v mnohonásobně větším měřítku než v tomto dokumentu. Nicméně i přes neoddiskutovatelné obří úspěchy by možná mohl Arnold více tlumit své ego a méně propagandistickým stylem vyprávět o svém skutečném životě jako třeba Michael J. Fox v krásném srdce hřejícím dokumentárním cyklu "Still". Ale proč je Arnoldovo vyprávění podané zrovna takto ví asi nejlépe sám Arnold a společnost Netflix. Pro mě navždy zůstane ikonou svého oboru (kulturistika, film, podnikání). ()

BFG2000

Tady není o čem. Topovka! Arnold je borec a neskutečně inspirativní člověk, takže stačilo jen jeho příběh, vyprávěný jeho vlastními ústy, doplnit o hezké záběry a pěknou hudbu. To se povedlo a majstrštyk je na světě. Docela mě baví to kvičení místních neumětelů, kteří umí maximálně tak blít hovna zde na csfd, Arnoldovi přitom nesahají ani po kotníky, ale plnou hubu keců, jaký je to "grázl." Např. verbal. To by jeden zvracel z jeho recenze, ostatně, skoro jako vždy. Nenechat se těmito sráči odradit. Tohle je životopisný film nejméně desetiletí a Sly může jen tiše závidět, protože ten jeho nestojí ani za starou bačkoru... ()

ardno5

Perfektní, motivující i když pro mě téměř nic nového. (v knize je toho opravdu více)  Díky tomuto dokumentárnímu snímku mám deprese z toho, že jsem svůj dosavadní život nevyužil na maximum a ani z desetiny nedosáhl na to co on :)  Jeden velký klobouček pro jednu pohasínající hvězdu, která motivovala a obohatila miliony lidí. Dávám 90% ()

ramislav

Parádní motivační dokument o Arnoldovi s Arnoldem! Vše o jeho začátku a pádu, o politice, o světě jako takovém, jak to vše začalo a fungovalo! Opravdu boží! Je to prostě ikona a pořád bude!!! Na jeho filmech jsem vyrůstal a právě o to víc mě mrzí, že už je tak starý :( Místama se mi na něj opravdu špatně dívalo, resp. nemohl a pořád nemůžu uvěřit, že už je tak starý (v dobrém slova smyslu samozřejmě). Každopádně dokument super, rozhodně doporučuji! ()

ACDCKL

Někomu se to nemusí úplně líbit, pokud není fanda Arnolda, ale pro fans jako já je tento dokument naprostá paráda. Za mě jasných 5*. ()

Picoun7

The Man, the Myth, the Legend! Pravděpodobně tři statisticky průměrně dlouhé lidské životy, to je pro smrtelníka krátký časový úsek na tento megalomanský úspěch, jenže tady se jedná o tuto rakouskou mašinu na výhru, která je neoddiskutovatelnou ikonou kulturistiky, filmu, politiky a též názorným příkladem, že každá překážka lze přeskočit, oběhnout nebo prostě odpálit výbušninou v podobě vytrvalé práce a víry v sama sebe. Dokument přehledným způsobem shrnuje životní etapy, které jsou doplněny o rodinné vsuvky a vhled samotného akčního hrdiny. Hodnotil bych však možná trochu níž, ale má poklona Arniemu je tak hluboká, že musím poslat 5*! ()

hrumsrt

Dnes už vidím, že Arnold Schwarzenegger byl jen jeden z "mnoha" akčních mistrů, kteří se věnovali tak chlapským filmům. Ale v dětství byl pro mě takřka osamocený, jelikož on a Sylvester Stallone byli jediní akční herci tohoto typu, ke kterým jsem se dostal. A pokaždé jsem se na Arnieho kousky těšil, protože jsem třeba měl pocit, že sleduji, co by třeba úplně neměl.. Ale vysvětlete to malému klukovy, kterého omrzeli gumídci (pořád se musím smát, že totéž jsou želatinové bonbónky).. Netflix konečně po hrozně dlouhé době, asi vlastně od ještě o kousek lepšího Last Dance, vyrukoval s něčím, proč bych se ho ve slabší chvilce třeba rozhodl vzít na milost. Po delší době natočil dokument, který navíc proměnil v sérii, v němž se neřeší něco kontroverzního, ale je oslavou a poctou. A jsem o radši, že si vybral právě život  Arnolda Schwazeneggera.. Tři stránky symbolu akčního hrdiny, z nichž každá by vystačila na jeden samostatný film.. První díl je informačně nejobsáhlejší a ukazuje Arnolda jak ho tolik neznáme, ale současně mě bavil nejméně, i když jeho podvůdek na jedné ze soutěží je cool. Druhý je správně nostalgický a ukazuje Arnolda jako ho máme rádi, jen tohle by stačilo na jeden parádní dokument a přesně takhle tradičně životopisný dokument herce vypadá. A trojlístek uzavírá díl nejzajímavější, nejkontroverznější a nakonec i takový nejsilnější.. Arnold se spojil s Netflixem a měl jsem z něj pocit, že ho tohle vyprávění naplňuje, že má potřebu to ze sebe vysypat. Několikrát jsem měl pocit, že si Arnold s odstupem hodně uvědomuje svoje životní chyby a není tak tím nezranitelným.. Můžeme jen děkovat, že tu někdo takový celou tu dobu byl a žije takhle bohatý život, který ani zdaleka nekončí. Takže i když se pak jednoho dne vrátí terminátor v čase s tváří Arnolda, tenhle borec tu s námi bude ještě dlouho. A jsem si jistý, že pořád bude takhle plný elánu! Úplně s klidem jsem si to dal na jeden zátah.. Mohlo by se toho říct ještě mnoho, ale už tak vlastně díky, za formu a balanc, jaký tvůrci zvolili a i když není rovnoměrný, pokaždé má svoji logickou vizi.. Skvělý herec, chybující člověk s ohromnou sebereflexí. P.S. Období s lamou na instagramu se jednu dobu nebralo konce. 90% ()

TemnyRytir

Dal bych pět hvězd, kdyby ta část o Arnoldově filmové kariéře byla obsáhlejší a podrobnější. Jinak ale skvělý dokument. seriál a Árny by svoje charisma pořád mohl rozdávat. ()

BardDeLune

Trochu mě překvapilo to utnutí na 3 díly, myslím, že by se tomu klidně hodil delší formát, ačkoliv chápu to rozdělení na jednotlivé životné etapy. Arnold Schwarzenegger se možná všem nelíbí, ale jeho kariéra je neuvěřitelná, ať už si o ni kdo myslí cokoliv. Dokument na mě působil oproti jiným hodně při zemi a přímočarý, jako samotný Arnold. ()

Pete

Sly má letos dokument na Netflixu, a tak Arnold musí mít hned 3. Pojďme tedy trochu srovnávat, jak se tito akční velikáni vypovídali: Oba měli otce násilníka, začínali ve skromných poměrech, které je vybičovaly k extrémní přemotivovanosti. U obou se vlastně řešilo jen minimum z osobního života, u Arnolda pravda trochu víc (u Slye nepadlo o partnerkách skoro ani slovo), zaměření striktně na kariéru. Zatímco však Stallone šel do toho srdíčkem (a pokud ne, tak je ještě mnohem lepší herec, než bych si byl pomyslel), vždycky se toužil etablovat pouze v Hollywoodu, a prošel si určitou sebereflexí, tak sebevědomý (až namyšlený) Schwarzenegger ze srovnání vychází jako stroj, pečlivě kalkulující další úspěch svého amerického snu na poli kulturistiky, filmu, nebo politiky. Do těchto oblastí, v nichž chtěl být nejlepší, nás pak zavádí jednotlivé díly. První tak strávíme ve fitku, což je docela osobní, a zde je jeho úspěch nezpochybnitelný. K herectví se musel ve druhém probojovávat (byť už z pozice milionáře), nicméně to je role, ve které ho máme všichni nejraději. Zatřetí Arnold jako kontroverzní politik-populista, kterého já bych tedy nevolil. Suma sumárum možná pro někoho motivující, ale příliš povrchní, v některých pasážích až neupřímné. A vůbec, to jejich neustále vzájemné poměřování je strašně dětinské, nemíním ho podporovat, a tak budu hodnotit obě zpovědi rovnocenně (stejně to nečtou). ()

Coliseum

Říkejme tomu závist jedince nad životními úspěchy neslavnějšího robota na zemi, ale těžko se sympatizuje s někým, kdo má vidění odstřelovače:tunel s výhledem vpřed, bez periferií. Svou cestu stavět nad city, lásku k blízkým, zatemnit se, obrnit tím nejhorším možným způsobem, vizí ve vlastní úspěch, ať to stojí, co to stojí, ať přeskočím, koho přeskočím, ať podkopnu, koho podkopnu... Konečné doznání k vlastním selháním a vyznání z nalezeného životního gró je, díky Arnieho dosud špatnému herectví, nedůvěryhodné a spíš k smíchu. Plusy za tu abnormální systematičnost a disciplínu, svaly, zvířátka, semotamo vtip a poselství k Ukrajině. Jinak radši sebezpyt Sly než monument Arnie. ()