Arnold

Slavný kulturista, úspěšný hollywoodský herec a taky vlivný politik. Osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera. (Netflix)

Martrix

Kdo se někdy zajímal o kulturistiku, pro toho je první díl této minisérie pouhá rekapitulace něčeho, co si už někde přečetl, nebo viděl v Pumping Iron. Pokud se takový člověk trochu víc zajímal i o akční filmy, nejspíš ho nenadchne ani druhá epizoda. Ani tady totiž mnoho nových, nikdy nezveřejněných informací nenajdete. Skalní fanoušek Arnolda se tedy něčeho nového dočká až v posledním díle. Ovšem je otázka, jak moc zajímavý mu Arnie Američan - politik, bude připadat. Za mě jde o dost zbytečný počin ...i když mi je Arnold sympatický a uznávám, že by jeho život vystačil na pět celovečeráků, tohle bylo příliš instantní a jaksi neodvážné. Dozvídáme se jak lze s pomocí vůle a vytrvalosti dosáhnout vytyčených cílů....tedy, pokud jste sobec a jdete přes mrtvoly. Chybí vyjádření jeho ženy, dětí... abychom se dozvěděli nejenom to, že byl ambiciózní dříč, ale také jestli byl dobrý člověk. ()

Pajky3

Arnold Schwarzenegger je jméno, které zná v podstatě každý. Sám jsem vyrůstal v době, kdy byla jeho herecká kariéra na vrcholu a filmy jako Predátor nebo Komando jsem viděl nesčetněkrát. I proto tehdy patřil mezi mé herecké favority. Už dříve jsem viděl "Pumping Iron" a tak jsem byl zvědav, co nabídne tenhle dokument. A tenhle dokument ví přesně, co chce říct. Je rozdělen na tři epizody a každá z nich mapuje výraznou kapitolu Arnoldova života. První je "Athlete" a zaměřuje se na jeho úspěchy ve světě kulturistiky, druhá "Actor" oslavuje jeho hereckou kariéru a závěrečná "American" pak rozebírá jeho politickou cestu. Zpracování mě bavilo. Sice mluví především sám Arnold, ale nevyhýbá se ani některým nepříjemným tématům, což si cením. Jinak je to americké a samochvála nesmrdí, což Arnie se svým komentář naprosto jasně dokazuje. Podle mě komplexní a souhrné zpracování životopisu, které se zdařilo. ()

jedna_vrana

Dokument o Arnoldovi bol pre mňa poučný. Kto by nepoznal Arnoldove úspechy? Ale máme možnosť dozvedieť sa aj o jeho neúspechoch a zlyhaniach. Pobavila ma veta, ktorú som si po filme prečítala niekde inde. „Môj recept na úspech: „Vždy im hovorím: No, dám vám skrátenú verziu. Príďte do Ameriky, tvrdo pracujte a ožeňte sa s členom rodiny Kennedyovcov.“ Jeho vôľa vydať sa do vysnívanej Ameriky a tvrdo drieť na dosiahnutí úspechu je obdivuhodná. Prekvapilo ma, aké malo na neho vplyv detstvo – despotický otec, ktorý mu ešte aj v listoch, ktoré písal z Ameriky nezabudol vytknúť chyby, podčiarkoval mu ich červenou fixkou. To, že nešiel ani na otcov, ani na bratov pohreb vypovedá mnoho. Film je síce egocentricky poňatý, ale nenudila som sa a dostala som veľa odpovedí. ()

Motinski

Inšpiratívný dokument. 3 časti, každá mapujúca iné životné obdobie. Výborný ťah ale zároveň riziko či bude séria po celý čas atraktívna. Cesta k výhre vo voľbách na guvernéra ma až tak nebavila, no sledovať začiatky v kulturistike a neskorší úspech v Hollywoode je super. Arnie bol pre mňa vždy v prvom rade akčná super hviezda a som rád že som sa dozvedel celý jeho príbeh. Veľkolepá biografia, často osobná a plná informácií čo som nevedel. Klobúk dole pred tými čo sa odhodlali zozbierať taketo množstvo materiálu. Keby mám každú epizódu hodnotiť zvlášť vyzerá to takto. 1.časť 9/10 2.časť 9/10 3.časť 6/10 ()

Mrkvič

Arnolda mám strašně rád, nevím o něm vše a dokument mi toho prozradil poměrně dost, co jsem nevěděl. Že dokument sám komentuje mnohé dokresluje. První díl o kulturistice byla pecka, další dva už jsou ústupem ke standardu. ()

Tosi

Nařezanej dokument, zrovna tak, jak v osmdesátkách bejval Arnold. Ten chlap mě překvapil, jak to měl v palici od mládí srovnaný a všechno co si naplánoval, za tím si šel a splnil. Je mi jasný, že dokument ukázal jen to, co sám Arnold povolil, ale to mně vůbec nevadilo. ()

Sfinkter

Rychlokurz Arnoldova života funguje jako motivační video úspěšného člověka s jasnou vizí, ale o samotném Arnoldovi se toho mnoho nového nedozvíme. Herecká část se mi líbila nejvíce kvůli dobovým materiálům, samotným snímkům či natáčení je však věnováno velmi málo času. ()

rockwoman

Takže Terminátor se zase vrací a s doutníkem v puse si tu tak rekapituluje svůj akční život. A proč ne bejby. ッPřesto, mou krevní skupinou nadále zůstává Rocky Balboa víš bejby. ッ ()

noriaki

Mám s tím stejný problém jako asi každý. Část o kulturistice je suverénně nejlíp natočená a nejlépe sestříhaná. Filmová část je s přehledem nejzajímavější, ovšem braná strašlivě v poklusu, a pasáž o politice je rozháraná a trochu utahaná. Lepší než podívat se na film, je přečíst si Arnieho paměti Total Recall. Tenhle dokument je jejich zhuštěnou verzí. Ne tak pohlcující, ne tak vyčerpávající a ne tak výmluvný. Ale hýbe se to a mluví to, což bude pro dost lidí plus. ()

LEGACY

Vlastně nevím jestli teď hodnotím samotný cyklus, nebo Arnolda jako takového se vším všudy. Po prvním dílu jsem byl nadšený, spousta odhodlání, nových faktů a i nahlédnutí do pozadí bodybuildingu. Každopádně jakmile se odklonil směrem k filmu, tak jsem si začínal uvědomovat, jak se z něj postupně stává opravdu namyšlený, sebestředný a mnohdy necitlivý všeuměl, který si usmyslí vše, co má ve své vizi. I dnes dokáže komentovat věci, kterým se nevěnuje, působí nabubřele když vykládá, že už v této a této disciplíně stal jedničkou a není nic co by nedokázal, ale když se podíváte na jeho profil, tak se vlastně jedná spíše o jedno velmi silné období super akčních hrdinů, které brzy skončilo. Vlastně jsem u něj nenašel ani nominaci na Oskara, takže co to ten plácal plácá - určitě dokázal všechno? .. Z druhé strany je ale jeho příběh působivý. Nedíval se doprava doleva a dokázal nemyslitelný věci - odhodlání a motivaci má a je to vidět. Já mám ale nějak strach až hrůzu z lidí jaké je on, z lidí, kteří jsou přehnaně sebevědomí a nemají v sobě zakódovaný pochyby. Pochyby jsou překážkou, když si chcete za něčím upřeně jít, Arnold je dost možná úspěšný právě proto, že pochyby nikdy neměl a mimo jeho cíl ho nic podřadného nezajímalo, pro mě jsou pochyby ale celkem důležitým faktorem, když se chystám něco okomentovat, nebo udělat rozhodnutí. On má v sobě prostě citát "Co tě nezabije, to tě posílí" a to mu stačí aby se kolem toho otáčel celý jeho vesmír. Byť legenda s ohromným charismem, tak je tahle legenda místy opravdu smutně tupá. ()

Timak

Je to vlastně zfilmovaná jeho biografie - Total Recall. Úplně stejný koncept rozdělen do tří částí. Jen je k tomu přidaný navíc komentář. Knihu doporučuji přečíst, protože tam je toho (logicky) mnohem víc. Tento filmový výcuc není špatný, ale čekal jsem, že toho bude víc (i vzhledem k odstupu času od vydání knihy) a proto jsem i lehce zklamaný. ()

J.Lajner

I když člověk o Arnoldovi ví první poslední, stejně bude u obrazovky sedět, jako přikovaný. Tedy ano, dokument nepřináší absolutně nic nového, ale jeho perfektní řemeslné zpracování a nesmírně charismatický průvodce, tvoří krajně nakažlivou symbiózu, která většinu divácké obce donutí slupnout všechny tři díly naráz. Narozdíl od autobiografie „Total recall“ mě zde bavila i část zaměřená na politiku. Není důvod váhat. Je to zkrátka neuvěřitelný příběh chudého chlapce, co to dotáhl na vrchol hned ve třech, diametrálně odlišných odvětvích. Málokdo může nabídnout takový životní osud. Málokdo zhmotnil ideu amerického snu s takovou samozřejmostí, jako Arnold Schwarzenegger. ()

WincKruspe

"Četl" jsem jeho autobiografii, takže v tomhle ohledu nenabídl dokument nic nového. Ale bylo fajn vidět ty tváře nebo záběry z událostí, o kterých ve své knize píše. Jediný problém je v tom, že pouhé 3 hodiny jsou na život tohoto člověka prostě málo. Všechno je lehce povrchní, hodně zajímavých věcí z jeho života se přeskočí nebo odbyde v pár sekundách. Ale nic to nemění na tom, že tenhle člověk je obří inspirace a synonymum slov ctižádivost a úspěch. ()

V.Silver

Je to jednostranné a není to dokument - je to autobiografie. A je to autobiografie, na kterou se dobře divá, a která se dobře tráví. Arnold ukazuje, co stojí za jeho úspěchem a ve finále je to snadné. Motivace a píle. Další vrchol. Je to ale taky setup, který není pro každého a většina lidí naopak skončí někde se syndromem vyhoření. A Arnold vyhořel třikrát a naposledy pořádně. Ale jako každý správný Američan to umí prodat jako svou největší přednost - a víte co? Věřím mu to. Není dokonalej, ale to nikdo není. A to, čeho dosáhl, bezpochyby je impozantní. A celý ty tři hodiny stopáže mě bavily. Protože Arnold vždycky uměl zaujmout i bavit. 80 % ()