Arnold

Slavný kulturista, úspěšný hollywoodský herec a taky vlivný politik. Osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera. (Netflix)

bonovox

Arnold je fenomén, ktorý sa dokázal presadiť asi vo všetkom čo robil a táto doku séria to pekne rekapituluje. Nevyhýba sa ani ťažším témam aj keď nie všetkým. Celkovo ale určite ucelený pohľad na život Arnieho. 70% ()

Tomas_PO

Prekvapivo výborné a zhltnuté na jedno pozretie, všetky tri, 1 hodinu dlhé epizódy. Na rozdiel od súpútnika a večného rivala Stalloneho v dokumente Sly (2023), ktorý vyslovene sklamal, Arnieho príbeh, napriek tomu, že je dobre známy, zaujal. Respektíve takto v celku dal dokonca zmysel. Séria je členená do 3 epizód, presne tak, ako jeho život - kulturista, potom herec a napokon guvernér. A všetko úspešné príbehy, a to nadpriemerne, napriek mnohým očakávaniam. Áno, Arnie je herec, navyše Netlix to s dokumentmi vie, takže vytvorená emócia nemusí byť úplne pravdivá, dokumentaristická. Dozvieme sa všetko, už klasicky od útleho detstva a výchovy, ktorá mala na jeho život vplyv, cez rannú kariéru a úspechy, až po súčasnosť, už v úctivom, 75 roku života. Na záver poteší (niekoho možno aj sklame) poukázanie na súčasnú scénu a dennodenné násilie, aj s morálnym odkazom, no v skutku decentným. ()

tuctovychlap

za mňa spokojnosť..s Arniem spoluputujeme svetom od roku 1988 (prvýkrát videný Terminátor - ten bez poradových čísel a prídomkov :))..poznáme sa (ako by to dr. Štrosmajer) tak napoly - ja jeho áno, on mňa nie (ale poznám sa s jeho dablérom z niektorých filmov ;))..za tie desaťročia o ňom človek prečítal dosť informácií, videl množstvo filmov, počul nejednu fámu, hejt či hajp..táto skladačka umocňuje (môj) skvelý dojem z pána Arnieho Čiernovajca..mnoga ljeta živjo..! ()

Raziel811

Upřímně nevím, pro koho tento dokument bude. Fandové všechny informace vědí a nic nového je nečeká. Upřímně pochybuji, že se v dnešní době najde někdo nový, kdo by se o Arnolda začal zajímat. Je to ikona své doby, dnešní mládeži už nic neříká ani jako sportovec a ani jako herec. Takže ve výsledku - pěkné, ale zbytečné. ()

babuška

První část je hodně známá ale nedotažená, myslím ten titul potom co se vrátil k soutěžení, druhá je o herectví a o tom jak se to učil zapochodu, třetí je o politice a o lítosti, je jasný, že dialogy prošli konzultacemi aby to vypadalo co nelépe velkohubě, jak to umí jen amíci, no něco dokázal ale zrovna mně to neoslovilo, beru ho jako herce a tím je nejvíc, 3/50% ()

PeDe

Ťažko sa mi hodnotí, Arnolda som nikdy nepokladala za dobrého (ani len priemerného) herca a o tom, čo v Kalifornii robil ako politik viem veľké nič. Teraz už trochu niečo, ale stále málo. Ale to, že s dávkou narcizmu a minimálnou sebakritikikou sa to dá dotiahnuť niekam ďaleko - je asi dobre vedieť. A ešte popri tom stihnúť aj nemanželské decko s chyžnou je čerešnička na ego-torte :) ()

futislav

Hezky zpracovaná autobiografie s mnoha zajímavými (i neznámými) prvky ze života. Málokdo dokázal v životě co on. Snad proto působí seriál poněkud egoisticky. Ale v tomto případě mi to vůbec nevadí. Herec byl prachbídný, ale toho Conana i Terminátora jsem mu věřil na sto procent. ()

Holly_Molly

Příliš nezajímavej dokument o hodně zajímavym člověku! Ač si v něm může každej najít něco co ho bude zajímat, Netflix produkce se nezapře a když už neví kudykam, vznikne dokument z poloviny vyplněnej nezajímavou vatou co si každej pustí do podkresu při uklízení...přitom je ze 3 částí pro většinu lidí nejzajímavější ta druhá a i ta neni tak zajímavě a detailně zpracovaná, jak mohla být a výsledek vypadá jako loveletter od Arnieho pro Arnieho.. ()

Tongo

Krásně sfilmovaný dokumentární seriál o živote kulturisty herce a guvernéra Arnolda Schwarzeneggera . Seriál má tři díly z toho každý popisuje jinou část jeho života , abych se přiznal tak spoustu věcí jsem o něm teda nevěděl ať už o živote nebo kariéře.Musim ale přiznat že se Arnold doopravdy občas v jeho životě choval jako zmetek ale to co ve svém životě dokázal si zaslouží velký obdiv. Za mě velmi povedený dokument a doporučuju se kouknout . ()

Bogrant

Uvoľnenejšie a komplexnejšie než Slyov biják, Arnoldovou cestou a príbehom ako inak zaujímavé, i keď niekde okresané, najmä v hereckej časti, kde sa opomenuli poniektoré zásadné diela jeho kariéry. Na zaspomínanie a rekapitalizáciu je to ale v rámci svojej miery dostatočné, nebojí sa to zájsť do chúlostivejších tém, tým pádom sa prepáči aj zopár nedostatkov a skratkovitostí. Na tri hodiny to bohate naplní. ()

Miroslav.Zac

Pokud sebechvála smrdí, tak Arnold páchne až do nebes - tak by se dal shrnout děj tohoto dokumentu. Jenže Arnold si to všechno poctivě vydřel, tak proč by ne. Jinak velmi podobné, jako jeho autobiografická kniha, takže kdo ji četl, nemusí koukat na dokument, a kdo koukal na dokument, nemusí číst knihu. ()

sousenk

Parádní dokument, ač by se dalo v něčem s komentářem od Verbala souhlasit, v konečném důsledku je to dokument o Arnoldovi, na nic si nehraje, prostě Arnie takový byl a je - tvrdě si šel za svým cílem i přes mrtvoly a samozřejmě měl také štěstí na správné lidi. Je dobré, že je v dokumentu zmíněno i jeho "nelehké" dětství. Jinak v té době bral steroidy každý vrcholový kulturista, možnost měli všichni stejnou, podmínky ne každý - Arnold jeho stavbou těla a tvrdou dřinou byl prostě v té době nepřekonatelný a navždy bude můj akční hrdina z dětství. ()