Saw X

• USA Saw X (viac)

John Kramer (Tobin Bell) je späť. Zatiaľ najznepokojivejšia časť série Saw skúma nevypovedanú kapitolu najosobnejšej hry Jigsaw. Zasadený medzi udalosti Saw I a II, chorý a zúfalý John, cestuje do Mexika na riskantný a experimentálny lekársky zákrok v nádeji na zázračný liek na jeho rakovinu – len aby zistil, že celá operácia je podvodom, ktorý má oklamať tých najzraniteľnejších. Neslávne známy sériový vrah, vyzbrojený novým zámerom, sa vracia k svojej práci a obracia stoly podvodníkom svojím typickým spôsobom prostredníctvom prešibaných, pomätených a dômyselných pascí. (Forum Film SK)

muti

Po rokoch tu máme ďalší saw. Neviem koľko to budú ešte tvorcovia žmýkať ale mám pocit že toto nie je posledná hra. Film má samozrejme kopu chýb a možností vyhnúť sa osudu, ale to býva pri týchto filmoch vedľajšie. Navyše 3min na hru je samozrejme primálo a už druhý mohol vidieť že sa to nedá stihnúť a netreba sa pred smrťou ešte aj rozrezať. Citát dňa: Jigsaw: you are a warrior, boy. Boy: que? ()

blondboss

Tento diel je v mnohom iný od tých predošlých a musím povedať, že celkovo ten nápad ani nebol až tak na škodu. Prvá polka je viac osobného charakteru voči Johnovi Kramerovi a vezie sa v melodramatickom duchu, čo je pre túto sériu ozaj unikát. V druhej polke to už ale sklzne do klasických koľají, avšak s tým rozdielom, že jednotlivé pasce sú už menej nápadité, je tu zakomponovaných kopec nelogických bludov a maximálne stupídnych konaní postáv. Do toho veľmi umelé ukončenie deja a opäť raz zbytočné prekombinovanie, ktoré ide proti samotnému snímku. Proste tieto atribúty z tohto filmu spravili u mňa ako fanúšika série prepadák. Oceňujem ale návrat Tobina Bella a niekoľkých ostatných postáv. 40 % ()

HanzoBureshi

X je takovým zvláštním experimentem, který se ale lehce povedl a možná ho řadím hned na druhé/třetí místo. Od druhého dílu jsme dostávali různé pasti, a celkem slušné cliffhangery se skvělou hudbou, ale příběhově ty filmy moc nenabídly. Desítka je ovšem jiná, protože nabídla takový příběh, kde Jigsaw zažívá osobní nepříjemnou situaci. Ano, je to naprosto jednoduché, ale ani na chvíli jsem se nezanudil, což se v Saw dlouho nestalo. První 30 minut přijde jako nějaké obyčejné drama, a přesto to bylo tou nejlepší věcí, protože to Tobin Bell neskutečně táhne. Poté nastaly teda ty klasické pasti, které nikdy nezklamou, a je stále co vymýšlet. Konečné odhalení bylo slabší než v těch ostatních, ale celkově jsem hodně překvapený. Mé hodnocení: 7/10 ()

Nikolas__

Zabijte mě ale Jigsaw byl o něco lepší. O něco málo sice, ale pořád netuším proč je Saw X braný jako něco "lepšího" "svěžejšího", než předtím. Postavy mají docela náběh na to být sympatickými ale nakonec to nejlepší na filmu byl přeci jenom John Kramer, všichni ostatní jsou klasicky plochý, prostě proč je vždycky tak těžký v hororové sérii vypracovat postavy. Ta zápletka je sice docela v pohodě, ale to její provedení se mi příliš nezdálo. Obzvláštně když jsou pasti poměrně průměrné, a nepřišlo něco více inovačního, nápaditějšího nebo prostě jen nového (něco jako ta první smrt). Pro mě fakt velice slabý díl Saw, ale hodně scén bylo pěkných. Zklamalo mě to, ale ne nějak hodně, upřímně čekat něco od desátého dílu Saw, je stejně docela zbytečný. Mé pořadí dílů: 01, 03, 06, 02, 07, 04, 05, 08, X, 09, ()

Lilith03

Nejočekávanější film roku a rovněž dlouho očekávaný díl s Johnem Kramerem. Jako skalní fanoušek jsem se nemohla dočkat a mé očekávání byli velké. Šla jsem do kina s tím, že to bude i nejbrutálnější ze všech předchozích dílů, protože se to všude neustále tak prezentovalo. Zda to byla nějaká brutalita to nevím, poslední dobu koukám popravdě na velké brutality a už to nedokážu tak posoudit, nepříjemné mi to nebylo, snesla bych to o dost brutálnější a stejně bych dal křupala popkorn :⁠-⁠D. Ale očekávaná past s vysáním očí z důlků z plakátu tam byla. Každopádně to je vedlejší, co chci říct je hlavně to, že jsem v životě neodcházela z kina tak nadšená a s tak skvělým kulturním zážitkem. A to jsem velký filmový fanda a ještě přísnější kritik. Očekávání film nejen splnil, ale i překonal. Od začátku až do konce to byla jízda, jako u předešlých dílů bravurní hudba, krásně natočené a sestříhané. Herci byli naprosto fantastičtí, klobouk dolů Tobinu Bellovi, na jeho roky je stále úžasný. O příběhu se snad nemusím ani zmiňovat, čekali jsme pomstu těm největším hyenám a dostali jsme super příběh a povedené pasti. Sice už je má recenze dlouhá, ale musím ještě pochválit ty zvraty na konci... Seděla jsem s otevřenou pusou, takové obrovské zvraty v předešlých dílech nebyli, neměla jsem sebemenší tušení co přijde. Atmosféra mrazivá, napětí neskutečné... A jako bonus se scénář postaral i o pár fajn poznámek, kterým se pravý fanda černého humoru a sawu zasměje, no jen uznejte, popřát někomu ať neztratí hlavu před úkolem na jehož konci mu ji stroj setne, to je švanda. Postava Amandy perlila hned několikrát, její poznámky byli ironické, ale hlavně vtipné, což moc cením a její představitelce patří také velké uznání. Nesmírně doufám, že pokud bude ještě nějaký další díl, tak že to nepůjde kvalitou dolů, devítka byla totiž katastrofální a byla by škoda zase upadnout, obzvlášť po tak skvělé podívané, jakou jsme dostali nyní. ()

PanPyzamo

Supr. Paráda. Bavilo mě to a od začátku si to chytlo mou pozornost. Když později došlo na pasti, tak taky spokojenost. Odhalení v pohodě. Jsem spokojen. Nevím, co bych moc dodal. Na jedničku to podle mě furt nemá, ale jinak je to nejspíš fakt nejlepší díl hned po prvním. Za mě dobrý a pro fandy série podle mě dobrá podívaná. 7,5/10 ()

david141474

John Kramer se vrátil a dopadlo to... Jak to říct? Božsky! Krvák jak na být! Na tuto sérii by se neměli dívat lidi se slabým žaludkem. Ale nevědí o co by přišli. Přišli by o hry plné krve, brutality a Johna Kramera a jeho partnerů. Tento díl je o něco komornější, než by se dalo čekat. Není tu hned milarda nářku a bolesti, ale sledujeme Johna jak se vypořádává s rakovinou a co je schopen udělat aby přežil. Tahleta část zabere asi polovinu filmu, za druhá je to co známe a to je hra. Hlavní zvrat filmu je skvělej a mě bylo hnedka jasný, že se to stane. Pak dotyčné pochytá a začne co máme na této sérii rádi. Nářek, krev, hektolitry krve, přihlížející Kramer, uříznutý nohy, ruce, dokonce tu jsou i střeva, toho všeho je zde plno, takže opravdoví fajnšmekři si u těchto scén pošmáknou. Jedna scéna byla i na mě moc a to byla scéna se střevama a to nebudu spoilerovat, budete se na to muset podívat sami. Druhý zvrat filmu je taky kvalitní a buduje ještě větší napětí a finální zvrat je jen taková velice chutná třešnička na dortu. A já si každej jednotlivej zvrat užíval. Takhle nějak si představuju kvalitní horor. Navíc kino zážitek super, já si film velice užil a kdybych to neviděl na velkým platně, asi bych takovou známku jako dávám nedal. No a podtitulková scéna je božská pokud jste fanoušky této série, tak vám vykouzlí úsměv na hubě. 9/10 Já si to užil, krvák to byl solidní a doufám že 11 někdy vznikne. (Velký Špalíček - 5.10.2023) ()

exe.

Po 19-tich rokoch by už málokto čakal, že desiaty diel ponúkne takúto jazdu a stále to bude mať grády, ako sa patrí. John Kramer je späť a to sa podpísalo jak na úspechu, tak aj nad mojimi pocitmi z nostalgie k predchádzajúcim častiam tejto hororovej ságy a po dvoch posledných, velice podpriemerných častiach sa réžie ujal Kevin Greutert, ktorý konečne servíruje slušnú jazdu násilia, zaujímavých pastí, nečakaných dejových zvratov a precíznej práci s kamerou zameranou na detaily. Tento dvojhodinový snímok je rozdelený na dve polovice, kde prvá sa plne sústredí na Johna, ktorý bojuje s rakovinou a dostane ponuku, kde by ho mohli zachrániť, ale neskôr zistí, že sa jedná o scam a v druhej polovici sa začínajú hrať "hry". Desiaty Saw je zaujímavo natočený a na rozdiel od predošlých dielov série Saw sa príbeh sústreďuje na Johnov príbeh a osobnú motiváciu, na detailnejšie nahliadnutie do jeho vnútra až po jeho úlohu moralistu (pričom dobre vieme, že on nie je žiadny moralista) a Saw X je sprostredkovaný z pohľadu organizátora a nie z pohľadu obete (väčšinou to býva naopak), kde Kramer dostáva najväčší priestor na svoj rozvoj, keďže on sám je organizátorom a skoro všetky postavy sa nachádzajú na rovnakom mieste, kde ich má pod kontrolou. Príjemne potešila aj prítomnosť spoločníčky a "asistentky" Amandy, ktorá aj keď zo začiatku vytvárala hry, v ktorých prežiť bolo nemožné, tak tu bola aspoň nejaká šanca sa zachrániť a aj prekvapivo súcití s jednou postavou, čo je v rozpore s tým, čo predviedla v Saw 3. Na konci nastane zopár zaujímavých a premyslených zvratov, ale mnohých asi sklame, ako skončí osoba, na ktorú smrť sa tešíte najviac, všetko to ale zachraňuje podtitulková scéna s ďalšou ikonickou postavou celej franšízy s Tobinom Bellom, ktorá bola obrovským prekvapením a fanúšikovia tejto série si prídu na svoje. Ísť do Mexika a dať 250K za operáciu je celkom odvaha, aj na niekoho, kto má pár mesiacov života. Vážne však pochybujem, že to bolo v Mexiku, veď tam je predsa všetko so žltým podtónom, no nie? ()

veverysiak

Návrat ku koreňom sa ukázal ako celkom podarený, akademici nastopro frflú a porovnávajú, ale to už je ich údel, ordinérnym konzumentom už liezla na nervy nekončiaca séria s čím ďalej hlúpejšími zdôvodneniami, prečo neprestať, takto sme sa ocitli skoro na počiatku a aj keď sme sa trochu dlhšie museli prehrýzať cez zdôvodnenie hlavnej myšlienky príbehu, dospeli sme k toľko očakávaným tortúram, ktoré vôbec nenudili, takže 75% ()

Easykill

Po ultra dementní spirále přichází X. A je takové uspokojivě neuspokojivé. Dobře se na to dívá, protože ta story je prostě zajímavá a koukatelná, ale pak z toho výjde celkem komorní záležitost. Nebudu tvrdit, že jsem si pastičky náležitě neužil, ale nic závratného a inovativního to zase nebylo. Každopádně saw X, je jedním z těch lepších kousků, co vyšly tento rok. ()

F2003F

Nečakal som, že to bude až tak zlé. Aj keď nie je. V porovnaní s ostatnými dielmi je to jeden z tých lepších, ale to je ako provnávať plesnivé chleby a hľadať ktorý jej má najmenej. Ja pri tejto sérii hlavne nerozumiem prečo to nedajú natočiť niekomu normálnemu. Ako to môžu zveriť znovu režisérovi, ktorý zo seba vyplodil tie najtrápnejšie diely.. Pokus o artový začiatok až smiešny, rovnako výkony. Kasting nanič, ale to je pri Saw zvykom (pozrite si rozpočty). Čo ma hlavne prekvapilo je, že Bell už aj niečo hrá. Dal som si pred tým maratón série a teda uznávam, že ak som dal niektorým pokračovaniam AŽ 2* tak musím X dať 3. Stále je to jedna z lepších hororových sérii a podľa seba by som ich zoradil na základe kvality a dojmu v nasledovnom poradí: 1324X……79865 ()

Grázl83

Má to dokonce nějaký příběh, zápletka není špatná, ale jako horor to nefunguje. Pasti jsou nechutné, ale zároveň působí komicky a závěr je úplně nesmyslný postrádající špetku logiky. Zase jsem se nechal napálit vysokým hodnocením na CSFD. ()

Kushina

Je pravda, že tohle je od prvního dílu díl, který stojí za to vidět. Příběh má hloubku, emoce, snaží se pokárat a dokáže vzbudit strach. Skoro tak dobrý, jako první díl, ale pořád to na něj úplně nemá. Rozhodně ale skvělý saw! 70% ()

KLFPIM

Valentina, Mateo, Gabriela / deformují s odporem vlastní těla / Jak skončí Parker a štramanda / tuší jen Jigsaw a Amanda. ()

Ace.A.T.L.

Teda já jsem fakt zklamanej. Co tohle mělo bejt? Kravina, za kravinou, myšlení nula a celkově to je utahaný, dlouhý předlouhý a už to nemá ani desetinu kouzla správnýho SAW. Plno kravin to fakt táhne dolu. Lidi jsou snad stroje, protože u toho, co si dělaji za živa, by omdlel lecjakej Rambo, ale tady neeee, tady to zvládnou a rozdejchaji. Fakt kravina. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

hony23

Těžce nemocný John Kramer naletí povodníkům, co z něj vytáhnou peníze pod příslibem léčby. Nastává čas krvavé pomsty, brutální hra začíná... Jeden z nejlepších dílů celé série, pouze závěr přinesl jedno nemalé zklamání. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023