Saw X

• USA Saw X (viac)

John Kramer (Tobin Bell) je späť. Zatiaľ najznepokojivejšia časť série Saw skúma nevypovedanú kapitolu najosobnejšej hry Jigsaw. Zasadený medzi udalosti Saw I a II, chorý a zúfalý John, cestuje do Mexika na riskantný a experimentálny lekársky zákrok v nádeji na zázračný liek na jeho rakovinu – len aby zistil, že celá operácia je podvodom, ktorý má oklamať tých najzraniteľnejších. Neslávne známy sériový vrah, vyzbrojený novým zámerom, sa vracia k svojej práci a obracia stoly podvodníkom svojím typickým spôsobom prostredníctvom prešibaných, pomätených a dômyselných pascí. (Forum Film SK)

helloween93

Saw X se odehrává mezi Saw a Saw 2 a film je přesně tím oživením, které potřebuje série Vřískot. Nový kousek ze série o hrách Jigsawa divák sleduje hru z pohledu organizázora, nikoliv z pohledu obětí. Ty jsou tu vyloženě jen jako vedlejší postavy a už to není o tom, že se parta lidí probudí v místnosti s pastmi. Zkrátka Saw X se pokouší měnit zajetá pravidla hry a sleduje Jigsawa při práci, nechybí ani jeho další následovníci a fanouškům série tím režisér Kevin Greutert poskytuje patřičný fan-service. Za návštěvu kina to stálo. 4* ()

AnanAss

Rok se s rokem sešel a máme zde další trampoty nevinného strýčka s podlitýma očima, který si libuje v perverzním mučení a zároveň je tvůrcem nejoriginálnějších únikových her na světě. Po příšerné předchozí detektivce s tím otravnějším Rockem (mimoto za ten výkon by zasloužil po hubě – díky, Wille) se opět vsadilo na staré dobré sado-maso. První třetina, snažící se posunout příběh jiným směrem, působí docela lacině (i způsobem natočení, jako nějaká telenovela) a zarytý fanoušek se stejně těší na přesun do opuštěné továrny, kde se přechází na řezání, vydlabávání, sekání a další nezbytné oddělování části těla. Jako start něčeho nového by to bylo celkem v cajku. Jako zaběhlá série, která je tady s námi již skoro dvacet let, nic moc. Ono všechno podobné už zde bylo a taky lépe. ■ AnanAss‘s Score: 4/10 ■ ()

domirovec

Co jsem tak něco málo slyšel, tak letošní horory stojí vcelku za nic. Tedy alespoň o novém Vymítači ďábla se tak mluví. Já ho ještě neviděl, ale zkouknu ho. A proč jsem vlastně chvíli klábosil o novým Vymítači? Protože je tu nová, vyleštěná Pilka, tentokrát už desátá. Člověk by čekal (a mnoho zdejších ČSFD uživatelů očividně taky čekalo), že nový Saw bude stát za nic. A heleme se, von je actually docela dost dobrej! Nebo takhle, při nejhorším by se dal nazvat nejlepším a “nejkvalitnějším mučícím snímkem“, který mne dokonce donutil sympatizovat s Johnem Kramerem. Super! Pasti byly taky skvělé, přece jenom právě ty dělají celou sérii Saw to, co opravdu je. A to je všechno, je to dost v pohodě, byl jsem příjemně překvapen a vůbec jsem se nenudil. A to je dobře! 4/5 ()

P.J.2

Saw je zpět a ve formě! Sice v rámci kanonu nepřináší nic nového a je to taková výplň bez ovlivnění tohoto světa ale díky sympatickým hercům, v čele v Tobinem Bellem to proste funguje. Jediné co bych tu vytkl je že vlastně nepřišla závěrečná satisfakce, i když tak už to v Saw chodí. Až jsem si po shlédnutí uvědomil, jak moc mi tahle série chyběla a klidne bych si dal další díl. A zároveň to dokazuje, jak moc je předchozí díl s Chrisem Rockem sra*ka. Tak snad zase příště. ()

Rockerman

Když jsem se téměř před dvaceti lety rozplýval nad nápaditostí a jistou dávkou originality u Hry o přežití, ani ve snu by mě nenapadlo, že to bude mít devět pokračování. Úroveň šla postupně dolů a zdálo se, že ten devátý nejhorší bude už konečně poslední. Bohužel, ne. Desáté Saw je méně trapné, než to předchozí, ale je hodně užvaněné, dávno ztratilo to mystérium a moment překvapení a bylo toho opravdu dost! Přísahám, že "jedenáctku" už nechám být, i když .... ()

kkarx

Neuvěřitelně špatnej film ve všech možných ohledech a nejhorší díl téhle série. Trapná zápletka, ani jedna pozitivní postava, dementní Kramer, přestárlá posluhovačka Amanda, všechny hry nudný a většina z nich bez jakýkoliv reálný šance na úspěch a závěrečná pointa byla naprosto otřesná. Kramer ví úplně všechno, jak se budou chovat postavy, co přesně udělají, kde se všichni nalézají, atd. atd. Když si dokázal hned zjistit všechny informace o všech, tak proč si to nezjistil ještě před tím, než tam vůbec lezl? ()

korok

Prostě celou tuto sérii brzdí to, že tvůrci asi počítali pouze s trilogií a nechali Johna Kramera alias Jigsawa příliš brzo odejít na onen svět. Pak už v dalších dílech vařili z vody, aby to jakž takž všechno dávalo smysl a zapadalo do sebe a museli/musejí se vracet v čase do doby, kdy byl Jigsaw naživu. Mohli to v určitém momentu utnout a představit "nového" Jigsawa - identické dvojče Johna Kramera, který bude pokračovat v práci svého zesnulého bratra. To je jen příklad. :-) Takhle jsme opět sledovali návrat v čase, který se ale povedl. Přiznám se, že při některých gore scénách jsem si říkal, že už jsem na tohle starý (přeci jen v době, kdy vznikaly první díly, jak na běžícím páse, jsem byl teenager), nicméně zvláště ve druhé polovině filmu jsem cítil velké stupňující se napětí, takže to splnilo svůj účel, který jsem očekával. Navíc "desítka" přinesla i obrat, jelikož tady Jigsawovi nejde nefandit, vzhledem k povaze těch, na které si nachystal pasti. A titulní znělka provázející celou sérii a objevující se v napínavých momentech, je prostě úžasná. ()

NitroXcz

Saw X, Saw II a půl, nebo jak to mám chápat? Pociťuju lehké zklamání. Všichni říkají, jak je novej Saw úžasnej... ale je tomu opravdu tak? Asi jsem spíš čekal něco ve stylu 07's. Působí to na mě nechci říct levně, ale když se objevilo logo filmu bez úvodních titulků a úvodní hry, už jsem věděl, že je něco špatně. Některé pasti byly hrozně goofy a snažily se tvářit hrozně originálně. Brutalita byla samozřejmě na úrovni a svíjel ae mi žaludek pokaždé když začala hrát páska s hlasem skládačky. Je tady zase jedno ALE, nemělo to takovej draiv, jako když hráči museli postupně překonávat překážky, aby dosáhli svého znovuzrození. No nic.. asi Saw zápasí s Fast and Furious, kdo bude mít více dílů... ()

Shizle

Když jsem viděl, že má desátá pila přes 75 %, skoro jsem tomu nevěřil. Že by po osmi posledních průměrných, občas až odpadních dílech někdo konečně našel tu potřebnou změnu a udělal se sérií SAW něco nového a neotřelého? Bohužel, neudělal... Sice se jedná o Kramerovu nejosobnější hru, ale po 40 minutové výstavbě příjde to, co přišlo zatím v každé pile, a tady ještě v trochu "nedomyšlenější" míře. Za prvé, vyústění a finální hra doslova sere na hlavu celému poselství, které Kramer předává a ještě k tomu je ta past nudná a pro diváka nezáživná. Za druhé, závěrečný "geniální plotwist " hraje s ohromným množstvím náhody a zkrátka se mohl docela lehce pokazit, což ke Kramerovi moc nesedí a v případě selhání by došlo k fatálním následkům a také k tomu, že by se od dvojky žádné Saw nejspíš nikdy neodehrálo. A za třetí, úplně nelogické pozměnění povahy Amandy... Vždyť právě ona vždycky byla ta, co se neuměla ovládat a chtěla zabít i ty, kteří hrou prošli, ale tady se najednou chce smilovávat nad životy obětí. Prostě desítka pily anuluje přednosti ostatních dílů už jen tím, že předem pasuje Johna do "kladné" role, a dívák přichází o tu svoji VOLBU mezi odsouzením jeho her, nebo jejich pochopení.  Chápu, jestli se desítka líbí někomu, kdo se sérií nemá žádné předchozí zkušenosti. Jenže já jsem bohužel viděl všech devět předchozích dílů a s desítkou jsem dostal znova úplně to stejné jen v trošku jiném kabátu, tudíž musím konstatovat, že to za moc nestojí, a až na pár fajn pastí a podeváté skvělého Tobina Bella tady zase vůbec nic není. Ať už ta franšíza umře. + první "hra/nehra" s vycucnutím očí je tu úplně zbytečná a na sílu přidaná, jenom proto, aby divák nezapomněl, na co vlastně přišel do kina, a aby následně 40 minut nečuměl na jakési sentimentální "léčení/neléčení" rakoviny bez špetky toho veleznámého signature goru. ()

geek.ondra

Po stránce režie, atmosféry i nápadů asi nejlepší Saw od geniální jedničky (když teď nepočítám mnou chválenou Spirálu která je tak nějak na stejný úrovni) Je to zábavný i nápaditý a konečně tu byl opět aspoň náznak nějaké řemeslné zručnosti. Spokojenost 7/10 ()

Vabr

Ty jo, pro mě se Saw X stává nejlepším díle celé série. Možná se ještě podívám na Saw V, který byl mým předchozím favoritem, abych to pro jistotu porovnal, ale troufám si říct, že se to nezmění. Nejdelší stopáž vůbec záživnosti neškodí a naopak dostáváme několik dalších minut z tohoto světa, který mi chyběl. Samotný trailer mě zpočátku tolik neoslovil, později se mi líbil. Úvod je poměrně slabší a nepůsobil na mě bůhvíjakým dojmem, ale to se mění a nastává ona nemilosrdnost a hlavně pasti, které zapůsobí. John Kramer a Amanda jako protagonisti byli zajímavým a zdařilým tahem a jsem rád, že takto inovovali sérii. Zajímá mě, jestli i v dalších dílech budou v podobném duchu pokračovat. Oběti (nebo protivníci?) dostanou pořádnou nakládačku a Velntina… to bylo něco nepopsatelnýho. Rozhodně mě pasti i gore nadchly, ale přece jen mě víc ohromila postava Cecilie. Trošku mě mrzí, že tolik neexperimentují s točivými, hýbavými a šílenými efekty a kamerovými pohyby jako v první dílech. Každopádně konečný zvrat, při němž hraje tak známý hudební doprovod, je bomba a miluju flashbackové střihy. Vyhodnocení: Jednoznačně dávám zelenou oživení této série po otřesném Spiral ()

FeriusParfax

3* za příběh, 1* za supr zážitek v 4DX kině. Byla to pro mě novinka, která me nadchla. Krev na vás splichala ze všech stran, vítr ve vlasech a skoro jste i cítili řez nohy Gigliho pilkou. Co se týče příběhu, tak se mi líbilo zařazení a takovy návrat zpět mezi 1. a 2. díl, kdy Saw dával ještě smysl. Nelíbil se mi strašlivě dlouhý úvod a mezi vraždami spousta moralistických plku. Přišla jsem se dívat na masakr, krev, důmyslné pasti a bolest. Ne na filozofické přemítání nad tim, co je dobré a špatné. Jakmile ale začalo jit do tuhého a ti šejdíři byli podrobeni zkouškám, tak už jsem se jen usmívala a užívala si to. Konec, kdy  měla nejméně oblíbená postava nejlehčí úkol trošku zamrzel. Celkově se ale jednalo o moc příjemný večer u příjemného filmového zážitku. ()

helraiser

Budu hodnej a trochu přidám, ale objektivně průměrná podívaná i když v rámci série rozhodně nadprůměr. Krvavost a pasti dostatečný, příběh ušel, ale tenhle díl měl přijít mnohem dřív, nejlépe hned po prvním dílu. Ale celkově vzhledem k tomu, že jsem v podstatě nic extra nečekal, tak jsem opravdu spokojený, povedlo se to. ()

Ondr@932

Mohu souhlasit, že je to lepší než poslední díly... Zpracování určitě daleko lepší než poslední propadák.  Ale je to furt dokola a už je to mírně otravné. Viděno v kině. 6/10 ()

Mini_X

Nikdy jsem neviděl všechny filmový Saw, pouze jenom první díl a druhý, který si už skoro nevybavuji (snad někdy shlédnu celou ságu). Ale musím říct, že Saw X nezklamalo vůbec je pro mě osobně nejen skvělí Saw film, ale také skvělí hororový krvák. Tenhle díl splnil vše co jsem od něho chtěl, úžasně provedené pasti, které vás mohou ošklivě popravit, úžasné charisma Johna Kramera (Tobin Bell opět nezklamala). Ale také jsem byl rád, jak film ukazuje na fakt, jak je John Kramer unikátní hororový záporák, u kterého budeme vždy cítí malé pochopení. Tuhle myšlenku dokazuje prvních 25 minut. Snímek doporučuji, jak fanouškům série Saw, tak i lidem co nemusí být fanoušci série Saw. 8,5/10 ()

John80

Ďalšia z časti o vrazdiacom maniakovi tentokrat sa odohrávajúca v Mexiku, kde ide hlavný hrdina kvôli operácii az Kim nezistí nieco za čo sa začne opäť mstit 3* ()

Maximilianus

Saw X je v podstate klasická pomsťovačka v hábe známej značky. Nevadilo mi, že išli týmto smerom a ani sa nejedná o najhoršiu časť série. Navyše fanúšikov poteší prítomnosť niektorých postáv z predchádzajúcich dielov, vrátane tej najhlavnejšej. 7/10. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023