Saw X

• USA Saw X (viac)

John Kramer (Tobin Bell) je späť. Zatiaľ najznepokojivejšia časť série Saw skúma nevypovedanú kapitolu najosobnejšej hry Jigsaw. Zasadený medzi udalosti Saw I a II, chorý a zúfalý John, cestuje do Mexika na riskantný a experimentálny lekársky zákrok v nádeji na zázračný liek na jeho rakovinu – len aby zistil, že celá operácia je podvodom, ktorý má oklamať tých najzraniteľnejších. Neslávne známy sériový vrah, vyzbrojený novým zámerom, sa vracia k svojej práci a obracia stoly podvodníkom svojím typickým spôsobom prostredníctvom prešibaných, pomätených a dômyselných pascí. (Forum Film SK)

Renfield

Sice více filmová, ale stále jen přehlídka gore možností bez atmosféry a vlastně i hororu. John Kramer se dočkal polidštění, zasloužené odplaty, kterou tentokrát zúčastnění zasluhují, což se předpokládám snaží tvůrci říct. V tom případě je ale škoda hlavního mozku celé akce, protože ten nedostal zdaleka tak brutální hru, jakou musí hrát ti hluboko pod ním. A na hře to opět stojí, i přes snahu tvůrců přiblížit Kramera a vyprávět příběh. Mexická část není úplně špatná, ale to jak jasně prozrazuje kdo přijde v závěru, dokonce jaké slovo v něm bude jistě použito, je směšné. A vlastně příliš nepotěší ani pointa, to už spíš mohla přijít kvalitnější likvidace paní doktorky. 55% ()

Klajnik odpad!

Prvních 7 dílů Saw mám pro jejich kvality rád jakožto guilty pleasure. Desítka se k nim chce přiblížit, ale je příliš nudná i scénáristicky tupá, čímž spíše připomíná 8 a 9. Zde už je celý koncept šíleně vyčpělý a samotné pasti taky za moc nestojí. Týpek vydlabávající si mozek mě ale rozesmál. ()

Jayem

Úvodná polhodinka odkopírovaná z iných filmov. A čo sa týka ďalších 90 minút, tvorcovia stavili viac na nechutné zábery ako na originalitu. Vidím to tak na 50%. ()

Emo-haunter

Desetidílná série Saw vyvrcholila tímto dílem, ke kterému jsem se rozhodl napsat recenzi. Nejvíce mě osobně bavily první dva díly a pak pátý a šestý s Hoffmanem. Pak už to šlo pouze směrem dolů, a desátý díl mě rovněž hodně zklamal. Víc jak na 2* to nevidím. Rozjíždělo se to přitom slibně, nakonec se z toho ovšem vyklubala celkem velká nuda, kde ani pasti nebyly nikterak zajímavé a pointa nejslabší ze všech deseti epizod... Celkový dojem tedy velmi slabý. ()

bozka10

Nooooo,John sa nám dostavil v slušnej kondícii a prichystal pre svojich klientov ďalšie hry.Nakoľko to zobral tentokrát dosť osobne tak si to patrične vychutnal a niektoré chirurgické zákroky boli fakt zákusky.Osobne som čakal že sa rozvášni trochu viac.Ale malo to hlavu a patu a aspoň nejaký príbeh čo je dobre. ()

mateas.matt

Neco by se melo proste nechat umrit mnohem driv, nez z toho delat frasku. Saw mel strasne velky potencial.. ale tak nejak se to proste zvrtlo - tohle byl trochu pokus o krok spravnym smerem, ale uz proste pozde. Celej film se sice odkoukat da a nejake male vzruso to i udela, ale uz je to takove... pro masu, nijake. ()

lardko

Bylo skvělé vidět opět Johna Kramera ( Tobina Bell ). Film se mi líbil , ale měl své plusy i mínusy.  Děj vtáhne diváka do místnosti kde se fandí Kramerovi aby zabil podvodníky co ho měli vyléčit. Scény s pastmi jsou sice skvělé, ale zklamalo mě že hlavní podvodnice nebyla zmasakrována jako zbytek , jde vidět že i Kramer tu má oblíbenkyni Gabriele ( Renatu Vaca ) , který dal tu nejlehčí past , z které jse celkem snadno dostala. PS Renata Vaca krom Tobina Bella mě tu zaujala asi nejvíc... Rozhodně doporučuji shlédnout. **** ()

Flopik

Keď som videl tých 118 minút troška som sa bál, keď prešla prvá polhodina a nič sa nedialo, bál som som sa už dosť. Nakoniec ale plne chápem pomalšiemu začiatku, pretože potom sa to skvelo rozbehlo a nastalo peklo pre všetkých zúčastnených. Máme tu troška obrat a Kramer je v podstate kladná postava, nakoľko proti nemu stojí ešte väčší zloduch. Zabitia skvelé, niektoré viac, niektoré menej. Tá samolobotómia za mňa asi vrchol. Utieklo to riadne rýchlo a ja som sa vôbec nenudil. Tobin je veľký ťahúň tejto série, preto bola najväčšia chyba odpraviť ho tak skoro v tejto sérii.  Za mňa ale veľmi vydarené pokračovanie, ktoré však malo prísť o veľa dielov skorej. PS: Keď hrá ten typický soundtrack Sawu pri konečnom zvratu je to proste paráda. Za mňa 4* veľmi solídne. ()

Muel

| Twisted Pictures | Slabý horor, dobrý slasher, super Sawko. Úprimne chápem pozitívny backlash na tento film, je to dejovo kompaktnejšie a killy sú tu proste fun. A už len to rozhodnutie uviesť Kramera ako hlavnú postavu jej dodáva svoj kultový status ako jedna z najikonickejších hororových postáv všetkých čias. Jak ale toto píšem, tú šestku si to možno aj zaslúži, lebo to robí všetko to, čo by Saw film robiť mal. Čiže vlastne spokojnosť a som zvedavý, kedy prídu s remakom. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

TheSpearCZ

Po letech zase koukatelný Saw, za který se nemusí stydět tvůrci ani fanoušci série. Pasti opět potěšily, stejně tak jako vrácení několika zásadních postav série, jen to směřování ve druhé polovině společně s koncem mi přišlo lehce diskutabilní, no, potencionální další díl je možný, i když mám své pochyby. Každopádně jestli byl desátý Saw tím posledním, tak se rozhodně nemá za co stydět. Čisté 4* ()

Cermbo

Malinko rozporuplné dojmy, ale určitě jde o jeden z nejlepších dílů. Po katastrofální Spirále jsem návrat ke kořenům včetně Tobina Bella vítal s otevřenou náručí. Celý koncept příběhu SAW X zněl skvěle a výsledek rozhodně nezklamal. Opravdu se vracíme do stylu i atmosféry dílů 1-3 což je jedině dobře. Děj se odehrává vesměs na jednom místě, John Kramer zde dostává snad největší prostor i screentime ze všech dílů a příběh ho zkoumá zase z jiného úhledu pohledu. Na druhou stranu děj je možná až moc jednoduchý a ve spojitosti s umístěním mezi první a druhý díl zvraty mají své limity, tudíž celkové rozuzlení (čímž je SAW proslulý) je trochu neuspokojivé, respektive až moc obyčejné a málo velkolepé. Desátý SAW se dá označit jako taková příjemná jednohubka, zatímco Jigsaw (osmička) celkem velkolepě otevřel nové příběhově linie, na které doufám, že tvůrci časem navážou. Pasti v desítce jsou super, některé slabší, jiné zase skvělé, nicméně mě osobně u této značky zajímal spíše příběh, než-li rozsah a brutalita pastí. Na druhou stranu najdete zde několik potěšujících návratů a opět nějaké ty zadní vrátka. Každopádně SAW X se rozhodně  nemá za co stydět, očima fanouška se dost povedl a pokud by se následující díly měly nést v tomto duchu, tak sem s tím. 75 %. ()

Jumbox

Až překvapivě povedené, plné zvratů a nečekaných situací. Podvod na nesprávnou osobu. Pasti - vykoupení jsou jen pro silné povahy. A připomenutí, že nemocní lidé často naletí někomu, kdo jim slibuje zázračné uzdravení. 9 z 10 ()

dannyyy

Každý díl mě svým způsobem zaujal a bavil, krom Spirála strachu: Saw pokračuje, to byl omyl. Jediný díl, který si ale pamatuji od začátku do konce je ten první... tento si také zapamatuji. ()

ROCK,THE

Za mě naprostá spokojenost. Děj má kvalitně propracovaný drama a motiv hlavní postavy Johna Kramera, do toho opět skvěle vymyšlené a originální vraždy. Film zkrátka baví od začátku až do konce. Zahrajeme si takovou hru? Určitě! Všem fanouškům žánru i kvalitního filmu doporučuji! Mé hodnocení: 9/10 ()

Gastovski

Byl jsem zvědavý, jestli už notně vyšeptalá série nabídne něco inovativního, když ohlasy byly vesměs pozitivní. A nenabídla. Ale není to zase vyložená demence, jako předešlé díly. Jedná se o nenáročný, průměrný výplach s neslanými, nemastnými pastičkami. Další díly už určitě vynechám. Slabší 3*. ()

Rathalos

Saw pokracuje dalsim dielom a samozrejme je to opat paradna jazda,v ktorej nechybaju skvele gore efekty,vymakane pasce,super zvraty a vsetko do seba krasne zapadne,premyslene do detailov,no a samotny Tobin Bell bol excelentny a zaroven nenahraditelny v tejto hororovej serii...:⁠-⁠) ()

SidneyP

Vzhledem k tomu, že se jedná již o desátý díl celé série, tak je poněkud překvapivé, že se zároveň jedná o druhý nejlepší díl hned po jedničce (u mě možná spíš po dvojce - nevím). Prasečinky a gore tu slouží jako spíše věci navíc, což je prima, protože v prostředních dílech nešlo vůbec o nějakou logiku věci a motalo se to páté přes deváté, nějaký charakterní vývoj a historie postav šly úplně do prdele. Tady ale ne, jde tu o prohloubení vztahů mezi dvěma ústředními antagonisty a ukázání trochu lidského já toho psychopata. No, nelogičností tu pár nalézt lze, ale nebudu se v tom moc nimrat. Dál bych ale tuhle sérii už nechal spát :) ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023