Saw X

• USA Saw X (viac)

John Kramer (Tobin Bell) je späť. Zatiaľ najznepokojivejšia časť série Saw skúma nevypovedanú kapitolu najosobnejšej hry Jigsaw. Zasadený medzi udalosti Saw I a II, chorý a zúfalý John, cestuje do Mexika na riskantný a experimentálny lekársky zákrok v nádeji na zázračný liek na jeho rakovinu – len aby zistil, že celá operácia je podvodom, ktorý má oklamať tých najzraniteľnejších. Neslávne známy sériový vrah, vyzbrojený novým zámerom, sa vracia k svojej práci a obracia stoly podvodníkom svojím typickým spôsobom prostredníctvom prešibaných, pomätených a dômyselných pascí. (Forum Film SK)

Holly_Molly

Slušný psycho-drama s intenzivníma gore scénama a plejádou postav, který si tentokrát ten masakr opravdu zasloužej, protože jsou vykreslený jako totální lidskej hnůj, před kterym i samotnej Skládačka vypadá jako neškodnej dědeček léčitel. Finále je v rámci série jedno z těch slabších, respektive stojí za piču..je zdlouhavý, hloupý, moc nepřekvapí, prakticky nic nevysvětlí, ta největší arci-svině zůstane v podstatě nepotrestaná a celý je to definicí "a pak společně odešli za zapadajícím sluncem". Navrh celej tenhle díl postrádá drajv dílů 1-7... ()

Pokri

Nie, veľkolepé vzkriesenie série sa nekoná. Niekoľko scén je síce dosť brutálnych a celé sa to snaží vrátiť ku koreňom, ale po stránke scenára to, bohužiaľ, výrazne zaostáva, a to podotýkam, za väčšinou predchádzajúcich dielov. Rozpitvávať jednotlivé logické lapsusy by bolo zbytočné, každopádne je to hodne umelo vytvorený medzičlánok medzi Saw a Saw II. ()

Little_Sawy

Neviem či mám ostať sklamaný alebo šokujúci posledným (dúfam) dielom. To nebolo nejaké veľké utrpenie, aj keď J.Kramer sa mohol viac vyhrať s pascami. Čakal som že si doktorku vyberie ako poslednú, ale že jej dá hentakú "smrť" to som fakt nečakal. Keby sa to odohrávalo len okolo Johnovej liečby a kliniky tak by ma to asi bavilo viac. 3,5 hodnotenia dávam. ()

gogo77

6/10 ... klasika naklasickejsia ... po 9tich filmoch sa v 10tke vraciame skoro na zaciatok za Saw 2 kde sa objavuje postava jedinej doteraz prezivsej osoby Amandy ... ktora v dalsich pribehoch pomahala vrahovi Johnovi Krammerovi .... tentokrat sa pribeh odohrava v Mexiku a John sa sustreduje na pomstu s ponaucenim pre cely podvodny lekarsky tim ktory ho mal vyliecit z rakoviny ... logiku a niektore suvstaznosti film uplne ignoruje ale to nevadi... hlavne ze sa hlavy a nohy pilia a na konci nechyba aj necakany zvrat ... tak fanusikovia tejto serie nevahajte ()

soukyd33

Po skončení filmu následuje další scéna. (Dává i nedává smysl.) Tento příběh se vrací tempem a silou do starých kolejí. 👍 Při některých scénách vám bude možná zle. Ale jestli jste původní díly dali, tohle dáte také. Závěr je opět famózní, a docela překvapí i průběh. Až závěr mě donutil zvýšit hodnocení. Hra, bude pokračovat! Viděl v kině Praha Cinestar. Hvězdiček 4 ()

CheeseFigure

John Kramer patril vždy medzi tých sympatickejších hororových zloduchov. A tvorcov napadlo, že by ho z role antagonisti presunuli do role protagonisti. A celkovo sa zmenil aj tón série. Miesto krimi, v ktorej detektívi pátrajú po Jigsawovi, dostávame revenge triler, v ktorom sa Jigsaw mstí. Čin obetí je zlý, takže ich až tak neľutujeme, i keď uznávam, mohli byť zobrazení nesympatickejšie. A záver nie je tak úderný, ako pri predchádzajúcich dieloch. I keď uznávam, že som si ho užil. Tá satisfakcia bola skvelá. Celkovo je Saw X celkom podarený diel série. Najprv som sa zaradenia medzi prvý a druhý film obával, ale nakoniec som milo prekvapený. ()

CarryMahonny

Tady to bude oříšek, ale jakožto velký fanda celé saw série ( spirálo tebe nemyslím) musím hned v úvodu říct že se Saw X jedná po jedničce o nejpovedenější díl. Tady opravdu přejete všem hráčům hry Johna Kramera to nejhorší a proto si troufám říct , že si každou past užijete naplno. Co by to bylo za díl ze série Saw, kdyby se tu šetřilo brutalitou, nebojte se, to tady nehrozí. Mohl bych tu chválit originalitu pastí ale hlavně tu musím pochválit příběh a celkově hlubší nahlédnutí do života samotného skládačkového vraha. Jestli jste někdy fandili obětem Jigsawa tak po tomhle díle už až na pár výjimek nebudete. Jigsaw je prostě (anti)hrdina jak má být a Saw X potvrzuje že i po desáté to jde udělat tak, že to srovnáváte s poprvé. Skvělé, po spirále strachu super nakopnutí a doufám že vznikne i jedenáctý a klidně i další takhle super díl po boku Tobina Bella. ()

vinducha

Jéňa Kremrů už tady vypadá , že stačí fouknout a bude po něm. Ale to neznamená , že by ještě nestačil vymyslet a zrealizovat zase pár pěkně vypečených kulišáren . Nevim ani čím to je , ale tenhle díl se mi zdá taky nějak vyspělejší , dospělejší , prostě žádné halabala. ()

TheSecond0ne

U série Saw je poměrně náročné překvapit diváky po tolika dílech. K samotnému ději lze jen říci, kde jsem to už jenom viděl? Něco inovativního? Nope. Něco dechberoucího? Nope. Navrácení se k původním postavám, o kterých víme, že už v dalších navazujících dějově pokračujících dílech nebudou, byla dle mého chyba, která se dala lépe zamaskovat ve spojitosti s postavami relevantními k posunu příběhu. Jediným světlým bodem filmu byla podtitulková scéna, která vyvolala zájem o další pokračování. Toť vše. Oběti byly nezajímavé, první půlka filmu velmi předvídatelná a druhá zase velmi nahodilá. Nebýt štěstí a nepřemýšlení posledních žijících, série by v klidu skončila po famózním prvním díle. 2/5, realita 2.5/5 ()

naytsirk

Teda... tak tohle jsem opravdu nečekal... Schválně jsem si nepouštěl žádný ukázky a těšil se, že po delší době uvidím opravdové Saw... Ale to jsem se šeredně mýlil... Bylo to hrozný, nudný, trapný.... veliké zklamání... ()

nikhaj

No, prva polhodina si hovorim ze mozno to bude tentokrat nieco ine...a je to stale masaker. Avsak dako sa to zromanticnelo, je to len moj nazor ? No jak to definovat happy ending? Awww ()

babuška

myslel že to bude návrat k prvním dílům, ale nejní, scénář je prakticky zmatlanej z ostatních, nepomohla tomu ani norská milf, moc hezký stvoření, ani tobin,film působí děsně rozháraně, spíš krev než psycho ()

dragonfire

Já se stal fanouškem této ságy při svém letošním Halloweenthonu. Jigsaw mě do svých neotřelých her pohltil naprosto instantně. Desátý díl je výjimečný tím, že se ze začátku filmu dozvídáme o Kramerově cestě za uzdravením a o problémech, na které narazil. Hlavní postavy je vám opravdu líto a zvráceným způsobem mu nemůžete zazlívat to všechno, co napáchal v předchozích dílech. Jeho vize je víc než jasná, nemyslí to zle a věří, že pomáhá lidem. Jak se první půlka filmu rozvíjí, začíná být divákům jasné, kdo budou jeho příští oběti a ještě aby ne, za tohle by zasloužili mnohem horší trest. Každá hra a past, která jí náleží, byla vybírána pečlivě pro jednotlivé postavy na základě jejich chování vůči druhým. Zajímavé je taky to, že Kramer tentokrát používal dostupné materiály v budově, ve které se to odehrává, např. lékařské náčiní. Dále považuji za dobrý tah využít motivy Mexika a respektive toho, o čem se dozvídáme spolu s Kramerem po příjezdu do Mexika. Přestože je to již desátý díl, stále je se na co koukat a divák nemá pocit, že sleduje pořád to samé dokola. Zvrat v druhé polovině filmu a zvrat na konci mě utvrdily v tom, že tomu těch pět hvězd zkrátka musím dát. Zahrané to bylo famózně, hlavně musím vypíchnout hlavní "svini", která mě svou rolí neskutečně oslnila. Jo a nemůžu si odpustit takovou humornou poznámku, tak se pokusím nespoilerovat - jak jedna slečna mířila vzhůru, okamžitě mi hlavou projela hláška z Petra Pana: "já věřím na víly". No zkrátka Saw X mělo všechno co se od desátého dílu očekává a já se už nemůžu dočkat, až vyjde další díl. ()

Polux

5/10 | Jubilejní desáté vystoupení a podeváté to samé představení stále dokola. Dopadlo to o něco lépe než minule s podivným pokusem o reboot bez Bella, zato s Rockem, ale to podstatné se ani tentokrát nezměnilo, tj. další generický low cost sequel v řadě, díky kterému může nekonečné ždímání značky dál vesele pokračovat. | Jednička měla jednoduchý, ale originální nápad, nečekaný plot twist v závěru, ale především stála na zajímavém příběhu, nikoliv pouze na pastech a likvidaci anonymních (povětšinou zaměnitelných) panáků jako na běžícím páse. Od dvojky dál (tzn. včetně desítky) se už jen recykluje jedna a ta samá šablona. Modus operandi téhle série je tak stále stejný, tj. v každém díle jde jen o tři věci. Jak moc prostoru ve filmu dostane otec zakladatel Bell, jak moc nápadité/bizarní pasti čekají na partičku postav a jak moc překombinovaná zápletka (s "šokujícími" zvraty, aneb která oběť se zase ukáže být (spolu)pachatelem celé šarády) propojí jednotlivé "testy"? | Bell je tentokrát hlavní postavou a svým charismatem táhne celý film nahoru (sázka na jeho opětovné angažování se tak tvůrcům vyplatila). Pasti jsou stran efektní brutality takový neurážející standard (nic moc originálního, ale svůj účel plní). Příběh je relativně přímočarý (složité vymýšlení motivací a odhalování temných minulostí postav se tady naštěstí nekoná). Dolů naopak film táhne zbytečně dlouhá expozice, předvídatelný zvrat, týkající se "povinného" odhalení skutečné identity jedné z postavy, který je zřejmý od úplného počátku a především fakt, že se jedná o prequel, tudíž je předem jasné, které postavy se ne/dožijí konce titulků. | PeZet ()

Accuphose odpad!

Rychle a zběsile nesleduju od druhýho nebo třetího dílu. Tohle víceméně jo ze setrvačnosti, nicméně to ohodnotím mírou přínosu pro diváka. A to zejména s ohledem na návrat Johna Kramera. Série se nás snažila šokovat od začátku, a pár dílů jí to vycházelo. Pak se začala velice komplikovaně zamotávat sama do sebe, a stálo velké úsilí orientovat se, co ještě je možné a co nikoliv. Zápletka je v tomto díle na první pohled zřejmá, a posléze se rozjede hra, která je ale tentokrát naprosto bezkrevná (myšleno metaforicky). A pro celou další sérii (která určitě přijde) zásadní. Zašlo to tak daleko, že mě vlastně už ani nezajímalo, jak to dopadne. A pokud chci alespoň malinko přispět k ukončení, nemám jinou možnost. ()

Matt_Farrell

Celkom dobré to bolo, ale chýbalo tomu určité kúzlo. Táto časť bola trochu romantická až filozofická. John Kramer tu vyzerá skoro ako hrdina, ktorý bojuje proti zlu. Trochu zvrátené, ale dalo sa vydržať. ()

johankazarku

Ako už bolo spomenuté rozhodne lepšie ako predchádzajúca časť. Viac brutálne , viac nechutné a krvavé pasce. Už to ale dávno nie je klasický SAW. Aj napriek tomu za mňa spokojnosť. ()

dlouheBidlo

Vyčpělé. Ohrané. Zcela bez nápadu. Osobně jsem viděl myslím dvojku, byla sice nechutná ale zajímavá. Pak nějakou snad šestku, to už bylo jenom nechutné. A tohle? Mám obavu, že se hromada perverzáků u toho ani neukojí a je nebezpečí, že vyrazí do ulic pitvat nevinné oběti. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023