Saw X

• USA Saw X (viac)

John Kramer (Tobin Bell) je späť. Zatiaľ najznepokojivejšia časť série Saw skúma nevypovedanú kapitolu najosobnejšej hry Jigsaw. Zasadený medzi udalosti Saw I a II, chorý a zúfalý John, cestuje do Mexika na riskantný a experimentálny lekársky zákrok v nádeji na zázračný liek na jeho rakovinu – len aby zistil, že celá operácia je podvodom, ktorý má oklamať tých najzraniteľnejších. Neslávne známy sériový vrah, vyzbrojený novým zámerom, sa vracia k svojej práci a obracia stoly podvodníkom svojím typickým spôsobom prostredníctvom prešibaných, pomätených a dômyselných pascí. (Forum Film SK)

RAFT

Vrací se nám režisér šestého a sedmého dílu. A že, film natočí takhle, skvěle sem nečekal. Sice děj se nám vrací mezi prvním a druhým dílem. Ovšem to vůbec nevadí , právě naopak, velmi dobré překvapení tohoto roku. Po prvním a zároven nejlepším dílu , skvělé pokračování. Velký návrat Kramera a Amandy velké plus. Pasti tentokrát zase top. Za mě 80% ()

misar3

O chlup lepší než poslední dva díly. Tobin Bell aka John Kramer je neskutečný tahoun, kterému během filmu rychle začnete fandit. Jeho oběti mají tentokrát pořádnou backstory, takže jsou Kramerovy činy lépe pochopitelné. Potěší pár twistů, které sice nikterak nevybočují z již zaběhnutých kolejí předchozích dílů, ale člověk se na ně vždycky těší až přijdou. Žádné extra překvapení nečekejte, ale sázka na Johna Kramera, jemuž je poslední díl věnován, se vyplatila. Konečně netahá za nitky jen v pozadí v rámci několika scén, ale zapojí se do akce a jeho postava je prokrelsenější než kdy dříve. ()

Hyperbolic

Po tolika letech se konečně dočkáváme filmu kde je hlavní postavou Jigsaw. Tímto filmem měl být už onen Jigsaw, soft reboot/origin story podobně jako další, které v té době letěly (1, 2,...). Tobin Bell je zde ve formě, dostáváme spoustu hlášek, super dialogů a jeho mrazivé pohledy. Pasti jsou tu jedny z brutánějších, hektolitry krve, amputace, a snahy přežít opravdu přemíra. Šílené kamerové záběry a střihy mi připomínaly originál a to, proč jsem si sérii zamiloval. Finální twist výborný, Jigsaw ve své vlastní pasti také. Camea starých známých to vše nádherné završila. Jeden z nejlepších dílů série. ()

Sholi

John Kramer je zpět a dostali jsme skoro vše, co známe od prvních dílů. Pro fanoušky Jigsawa jde určitě o milé překvapení :) . ()

Bublasaurus

Saw X - kdo čeká krvavou podívanou jako třeba u Saw 3D, tak se zřejmě bude hodně nudit. Ale kdo se vžil do života Johna Kramera si film užije naplno. Jinak, pasti jsou perfektní a opět vynalézavé - zklamání z toho očního vysavače, že byl pouze představou… ale plakát zatím nejlepší! Naopak, chybí Dr. Gordon a Logan - Hoffman i během těch pár vteřin udělal neskutečný výkon společně s Amandou, která tam je sice celý film, ale Hoffman je nejlepší filmový detektiv, jakého jsem kdy viděl (vyšetřuje svoje vlastní ,,vraždy’’) a na tom se nic nezmění. Celkový příběh mne hodně zasáhl a to převážně v tom, že hlavní záporná postava není vždy ten nejhorší člověk na světě - Sirotek: První oběť, budiž důkazem.  Jinak, uvědomil si vlastně vůbec někdo, že postava Johna Kramera společně s Amandou umřou již ve třetím díle?! Na závěr tohoto lehce náročného výkladu přeji vše nejlepší detektivu Hoffmanovi k jeho dalším výtvorům! I když už taky nežije,… ale to v téhle sérii vlastně nijak nevadí. ()

Recenzon

Saw X má opravdu žaludkem hýbající scény a peckovou hudbu, ale bohužel ne vše je dokonalé a tenhle film podle mého názoru má slabší konec. U některých obětí dokážeme cítit nenávist a u dalších zase lítost. Zde mi přijde, že se film hlavně zaměřuje na Johna a Amandu a ne na oběti. Suma sumárum čekal jsem to o něco lepší, ale i tak to není nejhorší horor, co jsem viděl a koukat se na to dalo (jakžtakž). ()

WoodRood

Ačkoli jsem něco o sérií Saw slyšel, tak Saw X je pro mě první snímek z této filmové série, který jsem viděl. Ale naštěstí film je docela samostatný a dá se zhlédnout i bez znalostí starších dílu. Scény jsou pěkně natočený, i když jsou momenty, kde to vypadá, jako kdyby kameraman měl záchvat. První polovina filmu se mi líbila. Kde ukazují osobní život Kramera. Ale ta druhá část je už horší. Kramer sbírá ty šmajzly jako pokémony a dává jim druhou šanci na život. Scény jsou brutální a nemilosrdné k divákovi a plot twisty mi skrz naskrz zamotali hlavu. Jestli bych měl shrnout celý film jednou větou, tak to je " UUAA 90 letý důchodce se pomstil podvodníkům!!! ŠÍLENÉ LIDI OMG ". Tobina Bella mi bylo líto, přišlo mi jako kdyby to borec už nedával a chtěl aby ho nechali na pokoji. Prostě řečeno film je průměrný klasický krvák, který se víc spoléhá na emoce než na logiku. ()

MovieGuy

Vůbec jsem nepočítal s tím že uvidím Saw X v kině, ale nelituji ani trošku. Jedná se o skvělý zážitek, pokud teda zrovna nemáte zaživací problémy, nebo jste si neobjednali kyblík popcornu vy prasata, to vás pak při pár scénách trošku zabolí bříško, zamotá se hlavička a můžete jít po filmu pak pomoct úklidu. No na to že to je desátý díl, tak mi to přijde skvěle propracované a i když to není taková kultovka jako první Saw Jamese Wana, tak jsem byl překvapen, že zde příběh byl opravdu zajímavej a promyšlené zápletky zde byli výborné, hlavně finální plotwisty. Filmu také pomáhá, že je rok 2023 a Jigsawovi hry jsou perfektně natočené a mají správný šmrnc. Bavilo mě to od začátku do konce a jestli má Tobin Bell v plánu hrát Jigsawa do ty doby, dokud mu opravdu nejebne a nezačne tyhle věci dělat v reálu, tak bych se na nějaký finále těšil. ()

Dejvecd

Jeden debil, proti bande iných debilov. A to to zo začiatku vyzeralo docela sľubne. // Ďalší absolútne nezaujímavý, šablónovitý Saw film, ktorý okrem trochu tej brutality neponúka absolútne nič a len sa snaží vyžmýkať peniaze zo známej značky. A robí to absolútne nudným a nezaujímavým spôsobom + ten oranžovo-žltý filter Mexika je fakt otravný. 2/10 ()

Nathaniell

Podle dost lidí se tímhle dílem vrátil Saw v plné síle. :-) Hmm... Podle mě ani neodešel. A i když má mizerná hodnocení, líbila se mi už předloňská Spirála strachu, protože Chris Rock v ní konečně ukázal jiné než komediální hraní a to fest. Vlastně spíš dostávám chuť se na celou sérii podívat znova... ... Ale k Saw X. No.. ten dopadl opravdu úžasně. Zaplesají všichni, kterým chyběl John Kramer (ale jo, včetně mě), zamyslí se víc do hloubky (to se zde opravdu povedlo) a výsledná pointa je po stylu Saw nezklame, ba snad naopak... ... Vlastně jak se mi tenhle film ještě po pár minutách rozležel v hlavě, žasnu, kolik silných momentů v něm je. To není u Saw úplně běžné... ... Hmm... Na film vám mimochodem stačí znát první díl, ačkoliv - ve scéně obsažené v titulcích se nechytnete. Budete si říkat: "A copak je to za pána, že ho neznám?" Áááha. No.. to je pán ze čtvrtého nebo pátého dílu. Už nevím. A víc neprozradím... ... Zde dávám jasných 5* ... ... ... ... PS: Fajn, že je tu napsané, že se díl odehrává mezi jedničkou a dvojkou. Asi bych to nepoznal. To taky mimochodem trošku zkazilo finální to... finále. Protože jak se chcete bát o někoho, kdo víte, že přežije? Ačkoliv jasně, nebyl tam sám. No ale dost už... :-D ()

adamix

Po desiaty krát sa to konečne podarilo. A pritom stačilo len zmeniť perspektívu - urobiť z hlavného záporáka antihrdinu, ktorý natrafí na horších zmrdov, ako je on sám a dá im to poriadne vyžrať. Saw X konečne viacej prehlbuje Kramerovho vraha a robí z neho ľudskú bytosť. Vždy budem sérii vyčítať, že ho odpravila veľmi skoro a potom sa aj tak k nemu vracala pomocou flashbackov a zamotávajúcej sa minulosti, až to nakoniec všetko prestalo dávať logiku a zmysel. A až teraz sa z jeho prítomnosti konečne niečo vyťažilo. Táto zmena rolí medzi postavami a celkovo smer, ktorým sa príbeh desiatej časti vybral, filmu len prospel. Pasce ako vždy brutálna lahôdka. Tá operácia mozgu je nereálna a s tou najhoršou postavou sa mohol Kramer vyhrať viacej. Ale páčilo sa mi to. až je škoda, že po toľkých prehrách sa to konečne vyplatilo. ()

borohub

Pro mě osobně asi nejzajímavější (a nejzábavnější) díl z celé série. Start je ze všech dílů asi nejpomalejší (odpovídá tomu i stopáž), ale rozhodně se nejedná o nějakou nastavovanou kaši. Pasti jsou tentokrát opravdu dost gore, na druhou stranu i záporáci tentokrát byl vyloženě lidský opak, tak holt na hrubej pytel, hrubá záplata. Saw X už člověka, který zná předešlé díly už nijak nepřekvapí, na druhou stranu uznávám, že jsem zejména na konci filmu byl napjatý jako struna, jak to vlastně dopadne. SPOILER: Abych se přiznal, tak konec mě příliš neuspokojil a asi bych si pro jednu z nejnechutnějších záporaček z celé série představoval asi něco jiného. Je ale otázka jestli si na tuhle potvoru autoři neschovávají něco na příští díl KONEC SPOILERU. Přišlo mi, že Amanda byla v Saw X vykreslena jinak, než byla vykreslována v předešlých dílech (v porovnání, s tuším že, saw III). Pokud se vám líbily předešlé díly Saw (Jigsawa a Spirálu strachu nepočítám, to byl shit) tak zklamaní určitě nebude. Pokud od Saw X očekáváte nějakou změnu, tak budete zklamaní. 85% ()

Mamlas

Velmi slušné pokračování řady. Zkraje jsem měl sice obavu, že to bude držet ten na začátku nostalgicky nezáživný směr, ale časem se to podstatně zlepšilo a nakonec musím uznat, že i ten začátek měl něco do sebe a mohli jsme se dobře seznámit s budoucími soutěžícími. Nemuselo to být až tak komorní - více doktorů by znamenalo ještě více zábavy 🙂. Jen tak dál, takhle by to šlo. ↗️ 75% ()

hrumsrt

Už jsem se dávno vzdal všech očekávání od série Saw a to i toho, že by snad někdy mohla skončit.. I když na podesáté se značka trošku inovuje a příběh se vydává jiným směrem, už se konečně nepokračuje nýbrž vrací v čase.. A divák si je tak od začátku jistý, které postavy by asi měli dosáhnout až do konce filmu. Vzhledem k tomu, kde na časové ose jsme, doufal jsem ve větší prostor pro Amandu, kdy bychom mohli vidět více z jejího přerodu.. Namísto toho dostáváme příběh Johna Kramera za uzdravením, které se ovšem trošku po Jigsawovsku zkomplikuje.. A jelikož si bohužel náš Skládačka zase musí hrát na poslední morálně soudní instanci, čeká nás opět zločin a trest... Saw X možná není jen dalším zbytečným pokračováním, ale je výplní v příběhu, která ničemu nepomůže.. No ale je to Saw, tak aspoň pastičky budou nápadité? Nemyslím si. I když do nich dostává lidi, kteří skutečně nepatří mezi nejčestnější, tak kreativita jejich smrtí je žalostná. Jakoby tvůrci věděli, že musí dostat smrt, jaká tu ještě nebyla, musí to vypadat jakože oběti mají šanci.. Ale stejně všichni víme, jak to dopadne... Desáté Saw přináší pořád to stejné, alespoň vysvětlení, proč už tolik dílů mrtvý vrah Jigsaw zase moralizuje, dává smysl, ale stejně ve výsledku ho nemůžu kvalitou přihodit k nejlepším dílům série. Takže jestli je vyznamenání, že od sedmičky jde o nejlepší díl, tak s chutí do toho! (Jen už zase prosím, už to SAW nechte na pokoji a konečně nechte ty starší díly nostalgicky zrát!) 40% ()

Domineus

Je jasné, že pri x-tom pokračovaní už tento film tak úplne nemá čím zaujať, o to viac ma prekvapuje doteraz vysoké hodnotenie. Okrem vysávačovej scény, o ktorej sme vedeli už pred filmom nebola žiadna z pastí ničím výrazne zaujímavejšia a tá finálna pre najväčšiu zlodejku bola až smiešna. Pri iných sa zase vďaka nereálnosti až pozastavoval rozum. V konečnom zúčtovaní z toho bol priemer, ktorý bolo fajn vidieť "na oddych", no druhýkrát by som to vidieť nepotreboval. 50% ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023