GilEstel

První díl Vetřelce se prezentoval temnou komorní sci-fi hororovou atmosférou. Dodnes je originálním, nepřekonatelným dílem. Cameron dokázal nemožné, když udělal z legendární jedničky stejně legendární pokračování. Přistoupil k tomu po svém a s precizností sobě vlastní. Máme tu tak dokonalou akční sci-fi „řezačku“, která v úchvatném běhu střídá tempo, nečekané zvraty a udržuje diváka v napětí od první do poslední minuty. Setkání namachrované partičky vesmírných mariňáků s vetřelci, je pompézní podívanou i více jak 2 desetiletí od svého uvedení do kin. Řada hlášek doslova zlidověla. 95% ______ Hudson: „Hej, Vasquezová, spletli si tě někdy s chlapem?“ Vasquezová: „Ne. A tebe? !“.........Seš dobrá Vasquezová! ()

Ruut

edit po desetiletí: tak samozřejmě tohle je válka------ Tak tohle je můj stý komentář, který pravděpodobně nikdo nebude číst protože jich tu jsou mraky. Nevadí. jsem rád že jubileum vyšlo zrovna na můj nejoblíbenější sci-fi horor. Má smysl se nějak vyjadřovat ke kvalitám filmu? Cameron dvojky jednoduše umí, jak ukázal později v t2. Jednička Vetřelce byl čistý horor, kde se v klaustofobním prostředí mihl jeden vetřelec občas. Tady jich je hned celá armáda a na mnohem větším území než vesmírná lod v předchozím dílu. Nezapomenu nikdy na první konfrontaci žoldáků s alieny. To bylo dokonalé. ()

Foox

Je zbytečné básnit o kvalitách, preciznosti a detailnosti Cameronova režisérského rukopisu. Sám Ridley Scott prohlásil, že Cameronovi Vetřeleci toho jeho překonali, ale těžko srovnávat tyto režisérské styly, sice to není takový rozdíl jako Fincherův, ale i tak. Další Vetřelci nejsou lepší, jenom prostě jiní, ale pořád k plnohodnotnému plnému počtu něco chybí. 90% ()

S.Quentin QUALE

Cameronovi by se dalo vyčíst pár detailů, které malinko kazí preciznost jedinčky, ale vynahrazuje to nezapomenutelným fightem na závěr, takže mezi oba díly dávám rovnítko. 100% ()

vteco

Pokračování vesmírné ságy s vetřelcem v hlavní roli si bere z prvního dílu naprosto vše, až na jednu důležitou věc, a to pojetí celého snímku. Zatímco atmosférická jednička mrazila, druhý díl je akční jízda se vším všudy, podložená skvělou hudbou a šikovnými střihy. Potlačení strachu, atmosféry a nejistoty vůbec neuškodilo, naopak. Souboje s vetřelci jsou zvládnuty naprosto bravurně a obrovské napětí na své intenzitě neztrácí ani chvíli. [95%] | Kino ()

misterz

Napätie, atmosféra, akcia a ešte raz napätie. Zo všetkého len to najlepšie. Viac je k tomuto filmu zbytočné niečo písať alebo niečo komentovať. Votrelci 2 sú podľa môjho názoru to najlepšie čo na poli scifi a hororu vzniklo, jasná kultová záležitosť. Snímok môžem vidieť aj 100 krát za sebou a nikdy ma nebude nudiť a stále budem nadšený. Jednoducho po všetkých smeroch dokonalé dielo a jedna z legiend, ktorá pretrvá až do vekov, pokiaľ bude na tejto planéte chodiť ešte aspoň jeden posledný pár ľudských nôh. ()

HAL

Poprvé jsem Aliens viděl ve svých sedmi letech a i přes to že mi mamka při těch nejlepších scénách zakrývala oči to byl jeden z největších filmových zážitků mého života, který nikdy nezapomenu . Vždyť kdo by mohl zapomenout na tu geniální válečnou atmosféru, kultovní hlášky a hlavně dokonalý závěr s nasranou Ripleyovou, která si to už konečně jde vyříkat s tím šmejdem z vesmíru. Jestli něco Cameron umí, tak je to narosto neuvěřitelný cit pro akční filmy a scény nabité adrenalinem a testosteronem - ať už je to Terminátor s rotačním kulometem, nebo Ripleyová lepící ve výtahu zbraně izolepou, u těchto scén mi prostě padá čelist i kdybych je viděl třeba stokrát. A že Directors Cut vyzdvihuje film ještě někam úplně do jiné dimenze, o tom se snad ani nemá smysl zmiňovat. ()

Satan

Fajnšmakerovský a vizuálně vyspělý film. Vše, co bylo v jedničce, nebylo změněno a ještě k tomu přibyla akční řežba do několika desítek vetřelců. Ridleyho vystřídal další skvělý režisér, James Cameron. Král je mrtev, ať žije král! [Přesná stopáž: 154 min - Director´s cut] ()

MIMIC

Hororový prvok je tu natoľko dominantný, že charakterizovať film ako akčné sci-fi mi pripadá značne zavádzajúce. Pokiaľ sa niekde v budúcnosti do niečoho páli hlava-nehlava, môže to byť akčné sci-fi. Pokliaľ sa páli do Votrelcov, človek je paralyzovaný hrôzou, nie vojenskou akciou. A propos, čím to, že všetky dobré horory majú do činenia so surrealizmom? Filmy Daria Argenta, filmy o voskových figurínach (antropomorfný prvok ako zástupný symbol človeka), Evil Dead (znásilnenie lesným porastom je surrealistický prvok ako vyšitý), Psycho (symbolika vypchatých vtákov), originálny Texaský masaker motorovou pílou (interiérový dizajn), Vrah Rosemary, Halloween či Piatok trinásteho (koncept "centra uprostred periférie"), Hellraiser (Pinheadova hlava pripomínajúca niektoré surrealistické objekty), Spaľovač mŕtvol (surrealistická hra "Krásna mŕtvola sa napije nového vína"), Ohavný Dr. Phibes (vražda ako estetická kategória a teda osobitné umelecké odvetvie) atď. Votrelci neodkazujú len na Gigera ale i na mysteriózne pitoreskné pustatiny, aké maľoval Yves Tanguy. Surrealizmus rovnako ako horor má rád všetko nezvyčajné, šokujúce, krajne emocionálne, morbídne, tajomné, znepokojujúce, všetko vymykajúce sa dobrému vkusu či ustáleným hodnotovým kritériám. A odnepamäti zbožňuje brakové hororové romány 18. a 19. storočia. Koniec prednášky. A samotný film? Každý ho milujeme alebo aspoň obdivujeme, takže o inom. Chcel by som vedieť, kto zo štúdia (v audiokomentári k filmu to nebolo konkretizované) nechal z kinoverzie vystrihnúť úžasné scény s automatickými guľometmi, ktoré trvajú napokon len asi dve minúty, takže by výslednú stopáž neboli vôbec zaťažili. Chcem to vedieť, pretože niečo také mohol urobiť len totálny psycho. Mimochodom, automatické guľomety sú takmer to jediné, čo si pamätám z filmu Kongo. ()

Vančura

V porovnání s jedničkou rozhodně slabota - pokračování Vetřelce je místy až americky tupé, prostoduché a předvídatelné. A podle mě je dokonce víc poznamenané dobou svého vzniku než původní VETŘELEC Ridleyho Scotta - Cameronovi VETŘELCI jsou duchem osmdesátek cítit na hony. Při sledování jsem si říkal, že to proboha vůbec není napínavé a že mám po krk všeho toho rádoby drsného mariňáctví, které lze v tomto podání téměř klást na roveň s čistokrevným buranstvím. A vezmu-li si příběh, je to v podstatě zrecyklovaný děj jedničky, jen výrazně přibylo akce, vetřelců a trikových záběrů. Což na mě ve výsledku působí dojmem strašné zbytečnosti a vede mě to k přesvědčení, že jediným motivem tvůrců bylo vytřískat prachy z úspěchu jedničky. Bože, tenhle film mi přijde jako těžkotonážní pokus, jak po hollywoodsku "vylepšit" něco tím, že se do toho nalije víc prachů a vydatně zatopí pod kotlem s efekty a akcí. Ech, ale u mě tohle už nefunguje - za mlada jsem tenhle film miloval, ale po novém zhlédnutí po letech nemám za sebe problém napsat, že bych se bez tohoto sequelu celkem obešel. Myslím, že myšlenka točit pokračování úspěšných filmů je sama o sobě perverzní, a ve své podstatě jí pohrdám stejně jako tímto filmem. ()

Javert

O subjektivní hvězdu lepší než první Vetřelec. Cameron se ihned vrhá na věc bez nějakých zbytečných průtahů a po celý film udržuje velmi hutnou atmosféru, která je minimálně stejně dobrá jako u Scotta, prokládanou horami vystřílených kulek. Místy by se krve nedořezal ani v mé krční tepně. Jak tu již pár lidí napsalo - nejlepší sci-fi horor všech dob. ()

Goldbeater

Co dodat k notoricky známým Vetřelcům. Někdo je srovnává s prvním dílem. Podle mě je to zbytečné, oba filmy jsou geniální a osvědčené sci-fi klasiky. Není co vytknout! ()

mzss1

Rozhodně nejlepší a minutáží nejdelší díl této vetřelské série. Film má výborný příběh, vedle Sigourney Weaver mě opět jako v jedničce baví většina herců. Hudba je přívětivá, hodí se ke všem scénám. Oproti jedničce je zde poměrně dost akce, funguje tu podobné napětí jako v jedničce a o trochu lepší atmosféra. Nápad s vetřelskou královnou byl skvělý. Film nemůže rozhodně nudit. Všechny postavy baví, i dialogy jsou ok a i nějaká ta dobrá hláška padne. Režijně je to výborná práce. Proto hodnotím tento díl na 95% = ***** ()

kingik

Cameron to vzal do svých otěží a rovnou na vetřelce s celou armádou vojáků. Akce stíhá akci, ale tak trochu se pozapomnělo na diváka. Radši bych trochu děsivé atmosféry než tupého střílení. 60% ()

sochoking

Pamätám sa, ako som pri sledovaní dvojky po prvý krát počul od kámoša výraz sampik a to vtedy, ked' sa Ripleyová vytasila na scéne s tým multifunkčným 'delom' ! Dvojka sa mi zdá viac akčnejšia oproti jednotke a hoci ja na tie strieľačky moc nie som, z hodnotenia neuberiem, pretože i napriek tomu, že som pozeral nekonečne dlhú (Director's cut: 154 min) verziu, bolo to nenormálne napínavé. Osobne pokladám za vrchol filmu scénu na konci, medzi slizkými vajciami s Matkou a tým jej dlhým, mega vajcovodom! No a tá jej hlava bola taký menší tryskáč! ()

Legas

Tentokrát je to válka. James Cameron oblékl Scottova Vetřelce do mariňáckého kabátu a musím uznat, že to takhle Vetřelcům moc sluší. Atmosféra je opět vynikající a to hlavně kvůli dnes již slavným detektorům pohybu. A finále? I při opakovaném sledování bere dech. Akční sci-fi all inclusive. ()

InJo

Dokonalý sequel dokonalého žánrového milníku. Vše podstatné (příběh, mytologie, hlavní postava) se skvělým způsobem posunulo/vyvinulo, včetně žánrového zařazení - z "komorního" gotického hororu se stal výpravný hororový akční thriller. Cameron je navíc možná jediný režisér, který dokáže točit pokračování ne/oblíbeným stylem 'více toho samého', aniž by přitom výsledný film vůči svému předchůdci kvalitativně jakkoliv strádal či zaostával. A je podle mě zhola zbytečné řešit, zda je celkově lepší jednička nebo dvojka - smysl by měla leda debata o tom, který z daných snímků lépe naplňuje svoji žánrovou škatulku. Veškeré ostatní komparace jsou pak pouze otázkou subjektivních názorů a diváckých preferencí. 100 % ()

Webb

[8,5/10] (Fox, Brandywine) (Eastmancolor /// Produkce: Gale Anne Hurd /// Scénář: James Cameron, David Giler, Walter Hill /// Kamera: Adrian Biddle /// Hudba: James Horner /// Oscar: Don Sharpe (zvukové efekty), Robert Skotak, Stan Winston, John Richardson, Suzanne M. Benson (vizuální efekty) /// Nominace na Oscara: Sigourney Weaver (herečka), Peter Lamont, Crispian Sallis (výprava), Ray Lovejoy (střih), James Horner (hudba), Graham V. Hartstone, Nicolas Le Messurier, Michael A. Carter, Roy Charman (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

IQ Tiqe

Lepší než jednička. Ne tak dobré, jak bych čekal, ale konečně se dá mluvit o akčním filmu a KONEČNĚ byl pořádně vidět vetřelec a ne jen ubohé letmé záběry. Líbil se mi nápad přidat do děje malou holku, dětští hrdinové bývají působiví. 70% ()

HoneyBunny

Skvělá ukázka toho, jak překonat syndrom druhého dílu. Poprvé jsem ten film viděla, když mi bylo osm let, takže si asi dovedete představit, jak na mě zapůsobil. Dodnes je to pro mě nejlepší horor, následován prvním Vetřelcem. Tím chci říct: nebojte se to pouštět dětem! Když člověk povyroste, už se u filmů tolik nebojí a tenhle zážitek prostě stál za to! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015