romajz15

Film stejně kvalitní jako vetřelec, ale navíc přibylo mnohem více akce. Tím se Vetřelci stávají vrcholem celé série. Objevuje se zde nová kreatura, a to vetřelčí královna, která také vypadá úchvatně. Co se týče hereckého obsazení, většina mariňáků mi přirostla k srdci, nejvíce asi Hudson a Vasquezová. ()

pravdovravny

Oproti temnej a hororovej jednotke, je táto druhá časť viac akčná a menej depresívna. Inak Ripleyová zasa musí nakopať zadok tým hajzlíkom, takže o zábavu je postarané:) Cut 154 minútový je viac zameraný na vykreslenie postáv, žiadna kulervoucí scéna nieje pridaná, takže nik nemusí byť smutný ak ju nevidel. PS: niekedy je úsmevný ten nasilu preferovaný drsný výraz hercov, konkrétne vojakov. ()

Timak

Nejlepší díl celé série. Neskutečný, co Cameron dokáže napsat a hlavně, hodit to pak na plátno. Director’s Cut verze je o trošičku lepší. Dává nám trochu širší souvislosti. V(et) řele doporučuju :) Škoda jen, že nemáme takových filmů víc. ()

Všivák

Absolutní klasika. Jeden z njezásadnějších scifi filmů. Kostýmy, které nestárnou. Nestárnoucí zbraně. Emancipovaní mariňáci. Dokonalý Bishop. Občas u tohodle filmu usnu. Na to, že jsem ho viděl už alespoň 100 krát, tak pořád dobrý. A skoro vždycky když ho dávají, tak se koukám. Poleptané obličeje mariňáků a stále napětí. To můžu. ()

hroubek

Jeden z mála filmů, který se vyrovná prvnímu dílu a v některých momentech ho dokonce překonává. První Vetřelec je komorní záležitost, dvojka je akční jízda. Cameron se s filmem mazlí a proto mě mrzelo, že si ze začátku dává dost na čas. Úvod je malinko delší a sazí více na psychologii(viz.celý mateřský komplex), než je potřeba, ale jen co se dostaneme na titulní planetu, tak je to mazec. Spousta vetřelců, špičkový mariňáci pokálený strachem a jen jedna rozumná osoba, která má plán jak přežít. Než, se nadějeme tak je konec, jelikož film dostane perfektní tempo a spád, že nelze nudit. Sigourney Weaver je jako Ripleyová boží, Biehn má charisma jak kráva, Paxton a Henriksen nezklamávají. Ze všeho nejvíc se mi líbilo samotné finále, kde si to Ripleyová rozdá se samotnou královnou v pěkně epické a skvělé scéně. ()

Mishqo

Dvaja rôzni režiséri, dva odlišné prístupy. Kdežto Ridleymu Scottovi išlo skôr o vytvorenie atmosférického sci-fi plného napätia, tak Jamesovi Cameronovi zasa skôr o poriadnu mimozemskú akčnú bombu. Oba filmy vysokej kvality! ()

lykan9

I když jsou Vetřelci pojatí mnohem akčněji a dobrodružněji než Vetřelec a hororová temná část se trochu vytratila, tak se tvůrcům podařilo opět vytvořit něco originálního a dokonalého. A i když se to u pokračování moc často nestává, tak v případě dvojky Vetřelců, se tvůrcům podařilo uchovat všechny kladné stránky předchozího dílu a místy přidat i něco navíc. Možná proto jsem měl v dobách mého dětství dokonce dvojku raději než jedničku. Prostě nepřekonatelný skvost. ()

pursulus

Mé hodnocení celé "vetřelčí" řady a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

VanTom

Prostě a jednoduše geniální sci-fi / akční / hororová klasika, která se neomrzí. Sešlo se tu všechno: kvalitní scénář, výrazné postavy (i obsazení – těžko někoho vyzdvihovat), perfektní atmosféra, brilantní režie a děsivá monstra (vetřelci tu sice na rozdíl od jedničky nic nevydrží, zato jich je hodně). ()

Ichabod

Skutecne film ma uzasne valecnou atmosferu, efekty, naprosto dokonalou hudbu a pestrejsi postavy. Absolutne jsem padal smichy z kresla pri hlaskovani Billa Paxtona a celkove mi ten oddil vojaku pripominal typky z Predatora :-) Zaverecna akce co trva asi dvacet minut vubec neodpovida roku na rodnem liste - 1986. ()

Dr.Okamura

Ridley Scott na režisérské židli uvolnil místo Jamesi Cameronovi, který obrátil klaustrofobickou atmosféru prvního Vetřelce vzhůru nohama a místo jednoho xenomorpha jich divákovi naservíroval stovky, strach z neviděného se změnil ve strach z mnoha a prolézání ventilačními šachtami nahradila střelba z ikonických pulzních pušek koloniální pěchoty. Pokračování, které se nemohlo více odlišovat od původního filmu, a přesto je kvalitami na stejné, ne-li vyšší, úrovni. A to jsem ještě nezmínil královnu... ()

Kalidor_

Poprvé jsem Vetřelce viděl jako malý na dovolené. Rodiče mě posadili do společenské místnosti, že tam určitě pustí na videu hezký film. Taky že jo - Vetřelce - a už se to tam hemžilo potvorama................Ripleyová beží, beží, votrelec ju hryže do chrbta..........................já měl krásné dětství! ()

Myrreczech

Druhý náhled do vetřelčího universa dokázal podat naprosto odlišný pohled na kyselinové zabijáky z hlubin vesmíru. Tentokrát máme spoustu možností si prohlédnout jejich zevnějšek i jejich střeva. Samotná akční náplň filmu je sice velice vydařená, ale hororová atmosféra prvního dílu byla přece jen nápaditější a úžasnější. Soundtrack je tentokrát výraznější a honosnější než ušmudlané tóniny od pana Goldsmitha (které samozřejmě do hororově laděného snímku lépe seděly, ale nelahodily tolik uším) a vytváří slušnou akční atmosféru. V celkovém součtu bych ale stále byl pro 4 hvězdy, ale výkon malé Newt byl natolik fenomenální, že musím přidat ještě tu pátou. ()

Roseinka

Málokdy se stává, že je pokračování skvělé a tohle je asi ta výjimka, co potvrzuje pravidlo. Cameron je můj srdcový režisér a vůbec mě nezklamal ani u tak starého filmu. Všechny ty vymoženosti a stroje jsou pro něj tak typické, musela jsem se usmívat. Dvojka je ještě víc akčnější, setkáváme se s maminkou, což je super scéna. Robot Bishop je zde taky nezapomenutelnou postavou, velmi sympatickou. Opět jsem se velmi dobře bavila. ()

Autogram

Okrem pár úvodných zoznamovacích minút akcia bez vydýchnutia. Na cudzej planéte s ľudskou stanicou je pre rozvinutie civilizácie votrelcov viac priestoru, rozľahlé scény sa striedajú s klaustrofobickými uzavretými priestormi. Dočkáme sa aj odpovede, ako TO vzniká so všetkými detailami, nikto nezostane na pochybách, či je všetko dokonale premyslené. Cameron zaviedol do filmu aj netradičné postavy ako dobrý humanoid, dieťa hrdina a človek posilnený strojom, čo veľmi rád sám okopíroval oveľa neskôr v Avatarovi. Akčný sci-fi horor číslo 1. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015