luka4615

Odlišný režijní Cameronův rukopis je zde vážně znát. Zatímco první díl byl atmofericky a vyčkávavě mrazivý, druhý díl je čistokrevnou akční jízdou, která si z prvního dílu bere jen to nejlepší a povyšuje to na zcela novou úroveň. Takto se mají točit pokračování! „You know, Burke, I don't know which species is worse. You don't see them fucking each other over for a goddamn percentage.“ ()

Kimon

Já tedy takové filmy nemusím. Hororů se kolem nás ve všedním životě točí dost. Stačí se podívat někdy na zpravodajství TV Nova a na ty naše politiky. Ještě se na to uslintané koukat i ve filmech a dokonce za to platit v podobě zakoupeného DVD? Promiňte, ale ne. ()

Sawy

Přesně kvůli takovým zážitkům tak moc miluju filmy.Už jednička Vetřelce byla skvělá.Klaustrofobický horor se skvělými postavami a kulisami lodi Nostromo v režii Ridleyho Scotta.Ale dvojka,dvojka je jiná.Tak nějak...osobnější.Ať už je to dáno přítomností holčičky Newt,přítomností vetřelčí matky nebo prostě tím,že Ripleyová si to zažívá už podruhé,to je jedno.Jisté je,že takhle postavit originál na hlavu,natočit úplně jiný a pro mě osobně ve všech směrech lepší film,to se jen tak někomu nepovede.A taky že James Cameron není jen tak NĚKDO.Tenhle chlapík prostě pokračování umí.Proto taky,jestli ji natočí,se budu strašně těšit na dvojku Avatara.Někdo může mít námitky,že víc vetřelců ničí atmosféru,ale na to říkám:No a co,když je to tak skvělej nářez?!Akce je řádně kulervoucí,komornější momenty a rozhovory nenudí,parta mariňáků je super,hlavně Michael 'Kyle Reese' Biehn,hlášky jsou skoro všudypřítomné(další upgrade jedničky) a ze Sigourney Weaver se zde stává nefalšovaná akční Bohyně.Jednoznačně vrchol celé série.95 % ()

Lucasion

„What do you mean, "They cut the power"? How could they cut the power, man? They're animals!“ Nápis hlásá - Tentokrát jde o válku! Co může být slavnější než Ridleyho Vetřelec? Cameronovi Vetřelci jsou jedním z nejslavnějších pokračování všech dob. James Cameron, pravděpodobně nejlepší režisér sci-fi, natočil neuvěřitelně skvělé pokračování, ve kterém mu vše šlape jak na drátkách. Ellen Ripley (Sigourney Weaver) se vrací na planetku LV-426 jako poradce záhadného xenomorfa. Po 57mi letech se vrací do světa živých, aby zjistila, že ona záhadná planeta je dávno obydlená kolonisty a až teď se s nimi ztratilo spojení. Spolu s výsadkem námořních mariňáků prozkoumává komplex, kde není ani noha. Po devastujícím útoku v hnízdě blízko jádra stanice jim dojde, že narazili na tvora, se kterým není sranda. Teda tvory. Ano vetřelců je tentokrát požehnaně a počet mariňáků nebezpečně rychle ubývá. James Cameron (jak už má ve zvyku) má vše promyšlené do puntíku. Od zbraní, výbavy, brnění i kulometných věžích reagující na pohyb. V tomhle univerzu má vše zpracováno na jedničku. Rozšiřuje rodinu vetřelce i o matku, tedy tu velkou Vetřelčí královnu, co klade vajíčka s facehuggery. Pokud v jedničce hrály prim smyčce a strach, tak ve dvojce jsou to vojenské bubny a akce. Aliens vytvořili jaksi daný scénář, který využívá filmy dodnes. A to parta vojáků cestující na danou planetu či oblast, aby prověřili, zda je vše v pořádku, a následně se dostanou do situace, které jim divák nezávidí. Aliens byli první a byli dokonalý. Režisérská verze prodloužená o 20 minut nemá chybu a patří do nejlepšího pokračování sci-fi. Takže kdo je připraven se pustit do války s Vetřelci na jejich písečku? // Je vidět, že legendy nestárnou. V kině byli Aliens luxusní podívanou, kterou umocňovala skvělá kvalita i parádní ozvučení. Vychutnat si tento oblíbený film na velkém plátně byl skutečně zážitek. // [Director's cut][Kino] (100 %) ()

Shaqualyck

Jestli někdo světu ukázal, jak má vypadat plnohodnotné pokračování veleúspěšného titulu, pak to byl James Cameron. Z původního filmu zbyla v podstatě jen Sigourney a xenomorf. Jinak to Jimmy a jeho parta vzali pěkně od podlahy. Nové prostředí, šťavnaté charaktery, více potvůrek a velmi chytrá žánrová obměna. Místo efektních lekaček ještě efektnější akce. Spousta akce. Zapracováno bylo navíc i na technických a výtvarných detailech - tam kde H.R.Giger skončil, Stan Winston pokračoval a se svým týmem pak výsledný "look" celého filmu vyšperkoval k dokonalsti. Co víc k tomu dodávat? Vypravěčsky vytříbená záležitost překypující geniálními nápady, motion scanem počínaje ("Sakra lidi, tohle je ale blbej signál") a samotnou vetřelčí šéfovou konče. Neoddiskutovatelncých 100%. ()

Lacike

Okrem toho, ze je dvojka bezchybne natocena, sa mi na nej najviac paci to, ze tu s priserou bojuju spickovi vojaci. To sa zas tak casto vo filmoch nevidi. A duplom v tak kvalitnom prevedeni. Takze s prvym Predatorom su Votrelci mojim najoblubenejsim filmom v tomto podzanri. Co sa tyka pribehu, tak je to do velkej miery okopirovana jednotka, len je vsetko velkolepejsie a vsetkeho je viac. Ale Cameronov styl rezie mi vzdy sedel ovela viac ako Scottov. Takze aj ked na akciu nedôjde skôr ako po hodine filmu, tak je to neskutocne napinave. Cely ten military ton a postavy su uchvatne. Aj ked ich väcsinou hraju no name alebo beckovy herci pre ktorych to bol vrchol kariery. Vsak pani Goldsteinova, ktorej historka o konkurze na film sa dostala do samotneho filmu. :) Sigourney tu hra najsympatickejsiu verziu Ripleyovej z celej serie. Dokonale je vyvazena jej drsnost a citlivost. Mala Carrie Henn si hned ziska sympatie. Biehn je rozumny vojak a skvely akcny hrdina. Az sa divim, ze mimo Cameronovych filmov nemal skoro ziadnu prilezitost zaziarit. Robot v podani Henriksena je kladas a vzdy ma mrzelo, ze ma taky maly priestor. Najvitpnejsi je cely uvod neskutocne namachrovany Paxton, ktory sa po prvej akcii zmeni na sralbotku. Ale aspon si môze odskrtnut, ze ho zabil Terminator, Predator aj Votrelec. Ktory iny herec to môze povedat? Co sa tyka akcie, tak je uchvatna a riadne retro. kopa praktickych efektov a realnych velkolepych kulis. Dnes by ten film natocili ovela velkolepejsie ale taky ten pocit hmatatelnosti by sucasny digimaglajzovy standard postradal. Zo vsetkych akcnych scen najviac vypichnem finale s zvlastnym nakladacom v ktorom Ripleova bojuje s votrelcom. Samozrejme musi nasledovat vypustenie do vesmiru. Bez toho by to neslo a preto je trojka taky humus. Reziserska verzia tentoraz prinasa kopu minut naviac a jednoznacne ju preferujem. Pre niekoho mozno bude mat prilis pomaly rozbeh, ale mne sa vsetky tie sceny naviac pacia. Dozvieme sa viac o Ripleyovej, uzijeme si viac marinackych kecov a dockame sa aj trochu väcsej porcie akcie. Nenapada ma ziadny nedostatok, takze davam jasnych 10/10. Snad ma len vzdycky zamrzi predstava aka ultimativna pecka to mohla byt, keby napriklad Biehnovu postavu hral Arnie. To by som od euforie asi explodoval. ()

ALIENka_

Ah shit here we go again! Líp to popsat nedokážu. A že se to zase skvěle povedlo! Dvojnásob všeho - zábavy, mimozemšťanů, akce, no zkrátka všeho. A že to kurva funguje. O nudě se tady fakt nedá mluvit. Že je tam dost klišé a zkratů v ději? No pár jich tam je, ale na to vám pěkně seru, protože tohle bylo tak zábavný, že jsem na to hned za 10 milisekund zapomněla. Drsná Ripley jde zase do akce a tentokrát na 200%, s bandou vojáku za zadkem a samozřejmě nesmí chybět cápek z korporátu, co má skrytý úmysly a z mimozemšťanů si chce udělat domácí mazlíčky. (Ne že by takovej ochočenej nebyl dobrej, ale ten risk, že do mě naklade svoje mladý, no radši zůstanu u psa.) Každopádně všichni sem úplně úžasně sedí, vojáci jsou sice klasika klišé a chovaj se úplně stejně jako v každým druhým filmu, ale tady mi to vůbec nevadilo, naopak to byla prdel jak svině. A mimozemšťanská samička? Saakra, ta byla úžasná! Hodnocení: 9/10 ()

ScarPoul

Film, ktorý podporuje mytológiu prvej časti a ukazuje nám ako sa to má robiť, ak túžite po pokračovaní. Weaver je skvelý ťahúň. Jej premena z pasívne na aktívnu sa vyrovná premene z prvej časti. V konečnom dôsledku si obidve Mother Bitchies dávajú vo finále riadne do tela. Cameron vie. Pre mňa je najsilnejší záber vynorenie Votrelca z vody za Newt. Šľape to ako hodinky. Silné scény rezonujú. Musia pretože posúvajú celý príbeh dopredu. A myslím si, že pre každého fanúšika sci-fi hororu je toto pochúťka. Úprimne - všetky štyri zárezy pred Prometheom mám rád. Každý pre niečo iné. Tento konkrétne pre to budovanie mytológie a pre motívy, ktoré budú v iných častiach smerodajné. A tie stiesnené, slabo osvetlené a zatečené chodby. Pamätám si ako som sa toho kedysi bál. A ani teraz keď som si to po dlhom čase pozrel, mi nebolo všetko jedno. V tom je tá krása. ()

HateBreeder

Již svým druhým úspěšným filmem James Cameron dokázal kam patří. Mezi režisérskou elitu, samozřejmě. Nejdříve oživil Terminátora a poté se rozhodl znovu vzkřísit Vetřelce Ridleyho Scotta, a povedlo se mu to výtečně, dokonce tak dobře že já a i mnoho dalších považuje druhý díl za zdařilejší než ten první. Film má spád a již od trochu memorativního začátku se akce začíná pomalu ale jistě rozjíždět, aby pak mohla propuknout naplno. Filmová skvadra herců je perfektní. Disciplinovanou posádku lodi NOSTROMO z aliena vystřídali namyšlení mariňáci z vojenské lodi SULACO. Nechybí zde vtipálkové (Hudson, Frosty), drsňáci (Drake Vasquez), jeden sympaťák, získajíc si srdce hlavní hrdinky, ale také „hnusnej hajzl“, kterého by každý nejradši „sejmul“. Také zde funguje vzájemná chemie výtečně, což je v dobrém filmu potřeba. Film sice navazuje na původní jedničku, ale odehrává se dále v budouctnosti, takže se tu, podobně jako hrdinka, setkáváme z řadou nových věcí. Film opravdu jede ve slušném tempu a nikdo se při něm nudit nebude, u vetřelce to byl strach, tady je to akce, která filmem proudí. Pro mě je to kultovní záležitost a výjimka, která potvrzuje pravidlo, že né každé pokračování musí být nutné horší než jeho předloha. Film je po všech stránkách výborný a můj nejoblíbenější díl série, na který navazuje trochu podivná 3ka, a ještě podivnější 4ka. ()

maseer2

spolu s Terminátorem 2 snad nejlepší dvojka ve filmové historii.. samozřejmě není náhodou, že je obě natočil Cameron.. nechápu, jak to ten chlap dělá:) .. nicméně atmosféra skoro stejně dobrá jako v jedničce a k tomu mnohem víc akce.. já mám ale stejně o něco radši první díl:) ()

PROROK14

Viac akčné a viac Votrelcov. Ale inak rovnaké ako prvý diel. Čakal som trochu viac ale sklamaný niesom. Aj keď to nie je moja šálka čaju tak som si to celkom pekne užil. ()

BoPo

Najlepší z legendárnej série filmov. Jasných 5*. Najviac akcie a aj najviac votrelcov. Skvelá záležitosť, ktorá dala svetu tú najlepšiu akčnú hrdinku v histórii a zároveň jeden z TOP 5 akčných filmov. James Cameron je jednoducho kráľ dvojok. T2 a V2 dokázali naplno využiť svojich predchodcov a vytrieskať pre seba úplne nový, a ešte lepší divácky zážitok. ()

bouncer

I Cameron udělal Vetřelce podle svého a nutno podotknout, že se mu to povedlo. Nemá to tak dobrou atmosféru jako jednička, ale je to akčnější, živější a monstroznější...Je vidět, že Cameron je režisérem nákladných trháků, ale i tak je tento snímek velice kvalitní... ()

erl

Tento snímek je neokoukatelný. Baví mně stejně dobře jako když jsem ho viděl poprvé. Cameron je jeden z mála režisérů který dokázal natočit pokračování stejně dobré jako předešlý kousek aniž by kopíroval Scottův styl. Kupa nových nápadů , jiné tempo vyprávění , zajímavý herci , nestárnoucí efekty. To vše dělá z Aliens nestárnoucí klasiku. ()

Terva

James Cameron natočil úspěšné pokračování již kultovního Vetřelce - http://www.csfd.cz/film/8265-vetrelec/ . Hudbu k filmu tentokrát dělá James Horner - http://www.youtube.com/watch?v=zYKss7_QzYI . Hlavní hrdinka Ellen Ripleyová alias Sigourney Weaver naštěstí zůstává. Děj filmu se odehrává o 57 let od letu lodi Nostromo a vrací se na původní planetu nálezu kokonů Vetřelců. Tedy na planetu LV - 426, ( v komiksech někdy označovaná jako LV - 427 ) kde má korporace Weyland - Yutani asi sedmdesát kolonistů, kteří terraformují http://cs.wikipedia.org/wiki/Terraformace prostředí na dýchatelné pro rod Homo sapiens. Film má dvě verse. Kratší je v českém jazyce a druhá je pouze v původním znění, ale je akčnější a asi o 50 minut delší. Ta delší verse mimo jiné má jiný začátek ( tedy přidaný začátek ) , kde se seznámíme s rodiči a bratrem klíčové postavy filmu se jménem Rebecca Jorden alias Newt ( Carrie Henn ). Jsou přidány záběry na samo naváděcí samopal, který je umístěn za zavařenýma dveřma. Jeho rachot je strhující. Dvě bojové jednotky v čele s Ellen se pouští do nerovného boje proti spoustě vetřelců. Je zde první náznak, že Vetřelec může žít i pod vodou. Je to ohromný akční snímek, který je plný napětí a hrdinských činů. Jedná se zde o záchranu jediné přeživší osoby po invazy vetřelců na terraformovací základnu. Osud Rebecci " Newt " Jorden je v rukách Elle Ripleyový. Napjatě jsem čekal jak tento boj vyvrcholí. V tomto snímku neplatí dvě známá pravidla o setkání čtvrtého druhu. Že nás setkání z mimozemšťany buť dostane na vrchol technologie od nich získané a nebo že nás zotročí....ne, ne. Tito mimozemšťané nás prostě jen potřebujou jako krmivo. Tento snímek je toho důkazem. A já vám přeju dobrou zábavu. Jedna malá zajímavost, která nemá nic společného s filmem, ale člověk se nad ní trochu pozastaví i zasměje. Vasquezová ( Jenette Goldstein ) nazve v tomto filmu Ripleyovou Sněhurkou. A Sigourney Weaver si za jedenáct let zahraje v hororu Sněhurka : Příběh hrůzy. http://www.csfd.cz/film/18055-snehurka-pribeh-hruzy/ Vím, že to nic neznamená, ale já to chtěl napsat, takových přirovnání se dá najít spousta. Tak a kdo má rád papírové modely a chce si něco slepit tak zde je odkaz na jedny stránky, kde je k mání pár modelů k filmům Vetřelci. Je zde jak několik modifikací modelů APC ( vozidlo, které ráda obsluhuje Ellen Ripleyová ) modely UD 4 - I ( které ve filmu navigoval Bishop - Lance Henriksen ) a další. Tak tady : http://aliens.humlak.cz/aliens/aliens_papirove_modely_cz.htm . A teď přidám seznam filmů, tak jak jsou chronologicky seřazené podle času ve kterém se odehrávají. Musím však upozornit, že prvního Vetřelce jsem zařadil do doby v roce 2010 a nejsem si jist zda je to to správné datum. Tedy konkrétně jsem let lodi Nostromo zařadil do roku 2010. Vetřelci 3 se odehrávají, jak se ve filmu ironicky tvrdí, asi sto let od planety LV - 426 a Vetřelec : Vzkříšení se odehrává ( jak tvrdí Call - Winona Ryder) dvěstě let od Fioriny "FURY" 161 ( Vetřelec 3 ). Bude - li míti někdo ze čtenářů mého komentáře jiný názor ( pokud to vůbec někdo čte ) nebo konkrétní datum, napište, milerád to přepíšu. Tady jsou data, podle času ve kterém se příběhy odehrávají : .....PREDÁTOR - 1987......, ....PREDÁTOR II. - 1997....., .....VETŘELEC vs. PREDÁTOR - 2004....., .....VETŘELCI vs.PREDÁTOR 2 - 2004 - 05....., .....PROMETHEUS - 2093..... , .....PREDÁTOŘI - 2095 .....VETŘELEC - 2120....., .....VETŘELCI - 2177....., .....VETŘELEC 3 - 2177....., .....VETŘELCI : VZKŘÍŠENÍ - 2377.....,. Zato komiksové příběhy si jdou dále svou cestou. OMNIBUS VETŘELCI KNIHA DRUHÁ : Tento komiks čítá přesně 460 stránek a na nich jsou " pouhé " tři příběhy. Zato tvoří jeden velký celek. První příběh z názvem ..........GENOCIDA.......... nakreslil Damon Willis a napsal ji již populární John Arcudi. Jsme v něm svědky zrození nového druhu Vetřelce. Tento má červené zbarvení kůže a začne bojovat proti " normálním " Vetřelcům. A do tohoto boje se dostane i skupina vědců a vojáků, kteří musí získat mateřskou kašičku od hlavní matky Vetřelců pro výrobu léku, i drogy zároveň, zvaného Xeno - zip. Druhý příběh z názvem ..........SKLIZEŇ.......... nakreslil Kelley Jones a scénář napsal Jerry Prosser. Zde je vyroben Vetřelec - robot věrně napodobující " svůj " druh a protože je k nerozeznání od normálních Vetřelců má za úkol infiltrovat na domovskou vetřelčí planetu a získat tu tolik požadovanou mateří kašičku. Příběh třetí je vyvrcholení všech příběhů. Nakreslili ho hned tři lidé a to Tony Akins, Allen Nunis a John Nadeau a napsala jej také trojice scénáristů. Jsou to Chris Warner, Kelly Puckett a Dan Jolley. Nese název ..........KOLONIÁLNÍ PĚCHOTA........... Je zde i mladší sestra již zesnulé .... Vasquezové, dále je tady android se speciálním úkolem, do kterého se zamiluje jedna lidská dívka, znova se tu zjevuje Vetřelčí robot.....prostě spousta materiálu k natočení další desítky filmů o Vetřelcích. http://www.crew.cz/vydali-jsme-detail.php?id=318 Příběhy z knihy třetí, která již vyšla budou k mání v komentáři filmu Vetřelec 3. () (menej) (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015