LuciusWlk

S blížící se premiérou Promethea si sentimentálně oprašuji starší díly. Vetřelci, s přihlédnutím k datu natočení, už dnes působí trochu archaicky a mnohdy úsměvně. Nicméně stále oceňuji, jak věrně ti domácí mazlíčci vypadají a to i po letech. Celkem mě navíc pobavil onen robot nakládač, ve kterém nakonec Ripleyova tančí tango s královnou. Jde sice o starší verzi, ne bojovou jako v Avatarovi, ale i to "představení" robota je téměř nachlup identické. :)) Samozřejmě jsem si film užil a i po letech má šťávu i napětí. ()

Toupi

Tento film není tak tísnivý a strašidelný jako od Scotta, ale právě tento aspekt dokonale nahrazuje ne úplně skvělá, ale přesto téměř nekončící akce, navíc s perfektně vygradovaným finále tak jak to umí Cameron a i když je Sigourney Weaverová opět fenomenální a na svou dobu je tento snímek skvělý pro mě to plný počet není i když nepochybuji o tom, že to je opravdu nejlepší díl série. ()

kenkaku

Pro tento film mám slabost, protože byl ten úplně první. Úplně první film co jsem kdy viděl na VHS a hned to byla pecka tohoto kalibru. Když jsem potom o mnoho let později (tentokrát už na DVD) viděl "Directors Cut" nespustil jsem z obrazovky oči a nechápal jak jsem mohl ten film kdy předtím vidět v jiném sestřihu. Dokonalá práce pane Camerone. Díky za to. ()

Yeosol

Pokračování Vetřelce si vzal tentokrát na paškál další režisér, který rozhodně není žádný nováček a lajk. James Cameron, dnes už mistr režisér, který sice netočí bůh ví kolik filmů za rok, ale když už se po několika letech ozve, je z toho megafilm, co si odnáší z kin ohromný množství tržeb. A že to nejsou sumy malý. Vetřelci navazují na Vetřelce. Opět tu máme tak trošku drsnou hrdinku Ripleyovou, která po chvilce váhavých rozhovorů nakonec s posádkou speciální jednotky odlétá na planetu LV-426 aby vyšetřila, proč se kolonie obyvatel už delší dobu neozývá. Jak už název napovídá, tentokrát nás nečeká boj jen s jedním Vetřelcem, ale s obrovskou várkou těchto zabijáckých monster, který se rozhodně nechtějí kamarádit. Co dělá tento díl ale trošičku odlišnější je to, že je daleko akčnější a má sviženější tempo než jeho předchozí bráška. Jednička byla spíš do komornějšího stylu, kdežto dvojka je už akční podívaná, která podle spousty lidí překonala jedničku. Stan Winston se opět vrací, aby vdechl animatronickým loutkám Vetřelců život a musím říct, že je to nádhera, když vidíme z Vetřelce daleko víc, než tomu bylo v prvním díle. Ale o to tvůrcům v jedničce nejspíš šlo, aby zase tolik monstrum nešlo vidět a udržovalo to diváky v napětí, takže to neberu jako chybu. Rozhodně to bylo určitě tím, že tvůrci jedničky neměli tak bohatý rozpočet jako u dvojky. I hudba dostala nový svižnější kabát a ujal se toho James Horner, který tomu dodal akční styl, který se mi moc líbí. Speciální efekty dospěly k naprostý dokonalosti a všechno je to takový velkolepější a rozmáchlější. Na co dodnes vzpomínám je zbraň vojáků, která disponuje lokátorem pohybu, který je charakteristický svým pípáním, když se objekt přibližuje. Když má člověk v obýváku zhasnuto a sleduje s vytřeštěnýma očima jak voják prochází určitýma temnýma chodbama a slyší jen pípání, jak se něco blíží, na klidu mu to rozhodně nepřidá. Parádní příkladem je scéna kdy se k hrdinům Vetřelci blíží, ale nikdo je nikde nevidí, až pak někoho napadne mrknout se větrací šachtou, kde na ně čeká hrůzný pohled pomalu blížících se Vetřelců, kterých není zrovna málo a pak vypukne peklo. Dále se mi moc líbily scény kdy se Ripleyvá dostane do hlavní líhně, kde prvně potkáme vetřelčí matku, která je o dost větší a trubicí klade vajíčka s Facehugerama. To přece Ripleyvá nemůže nechat být a tak nás čeká scéna totálního úpálení vetřelčího hnízda a následnýho krásnýho souboje, kdy ovládá robota a proti ní stojí samotná matka Vetřelců. Vetřelci jsou po všech stránkách více než vydařeným pokračováním, který rozhodně stojí za to vidět, protože tohle je další z řad filmů, který utvářel filmovou historii a dones, stejně tak jako jedničku si tenhle akčnější díl nenechávám ujít v televizní repríze. :-) ()

Arkanoid

Tvárte sa, ako keby to malo zmysel. Cameron toho dáva do filmov viac. Viac prachov na efekty. Viac votrelcov však teraz oproti tomu jedinému, ťažko skoliteľnému z jednotky, budí dojem tuctovosti, keď padajú hneď po prvom výstrele ako hnilé hrušky. Aspoň, že sa to vysvetlilo lepšími zbraňami. Nová posádka sa mi páčila viac ako stará. Vojaci sa chovali rozumnejšie ako obchodníci. Cameron úspešne nadviazal na Scottov originál a odhalil aj tajomstvá o vesmírnych zabijakoch. Pokračovanie bolo vďaka jeho akcii, zaujímavým postavám a hláškam dobrodružnejšie. ()

Circumscriptor

Neviem prečo, asi možno som sprostý, ale mne sa tento film vôbec nezdal taký ako jednotka. Bolo to pekne natočené, ale prostredie a nový dizajn votrelcov mi bol ukrutne nesympatický. Keby však pod hrozbou inicializácie odňatia života museli natočiť takýto film, je to potom natočené úchvatne. ()

herr_carter

Moji nejmilejší Vetřelci, je vidět, že když to vezme do ruky zkušený harcovník, o dobrý výsledek je postaráno...............moje hodnocení = 10 z 10. ()

Zemi11

Už jsem na to přišel. Na CSFD, spíše než filmy, hodnotím své dny. Pokud se mi daří a vše odsýpá tip top, jak má, neváhám naložit 5 hvězdiček ani Troškovi. Pokud nějaká haluz, sem tam se něco povede, tak se nebojím 4. No, za 3 to už není žádná hitparáda, prostě den na pohodu. Ale cokoli méně značí, že jsem měl den hnus. Až přijde čas, udělám si dle mých hodnocení svůj detailní diagram posledních 7 let. No, už teď se ale obávám toho, že příliš hurá dnů jsem neměl :) ()

Dinosaurier

Jak shlédnutí na plátně úplně mění situaci! Aliens je moje srdcovka už od dětství, ale po promítání director's cut v kině jsem se do něj zamilovala znovu. Můj nejoblíbenější H R Giger na plátně, ženská akční hrdinka, která vám natrhne gatě v power loaderu a Cprl Dwayne Hicks z něj prostě dělají snímek, který musím mít v Top 10. Cameron z něj sice udělal více film pro rodinku, ale díky tomu se na něj musím dívat znovu a znovu. Kombinace Weaver - Biehn - Paxton je holt mocná. ()

The Viper

Hážu nelítostný "face palm" na skutečnost, že druhý Predator je v modrých vodách zatím co něco tak špatného jako Vetřelci se honosí na 28. příčce nejlepších filmů. Jako první vypíchnu klady, kterými tu je první polovina filmu, pár dobrých hlášek (vlastně každý druhý dialog Billa Paxtona), drsná Vasquezová a atmosféra příletu na osadu kolonistů. Co ovšem následovalo dále bylo něco naprosto šíleného...tedy, šíleně špatného. Atmosféra spadla a spustil se řetězec bullshitů, které se pokusím vyjasnit. Ripleyová někomu nesedla už v prvním díle, zde je na tom ještě hůře, než v jedničce, kde se z "drsné holky" stává v poslední půlhodině ubrečená nána, co se fixnula na špinavého sirotka, kterého hodlá hrdinsky zachránit, zatímco Hudsonovi nepodá ani pomocnou ruku, když se propadne podlahou. Než jsem se do filmu pustil, četl jsem jméno Michael Biehn a málem jsem si nadšením stříkl do trenek se vzpomínkou na prvního Terminátora...ovšem zde nebýt jeho známého ksichtu je uplně k ničemu, bez dialogů, akce nebo čehokoli. No a největší BULLSHIT ze všech bullshitů přišel v závěru, kdy jsem se rozhodoval mezi smíchem či nárazem hlavy o stěnu, kdy jsem byl svědkem toho, jak si Alien přivolá výtah a vyveze se s nim do podlaží svých obětí, kde následně svede naprosto komický souboj s Ripleyovou ovládající "zdvižný vozík". Kdyby v jedničce věděli, jak snadno se dá takový Vetřelec zabít, tak by se dozajista nenechali zmasakrovat a jen by ho umlátili mopem na podlahu. Ostudné pokračování dobré (ovšem né výborné) jedničky. Oba Predátoři tudíž naprosto a nezpochybnitelně válcují oba dva Vetřelce. ()

sedm.1

Klasika, legenda, nezapomenutelný, nenapodobitelný, nepřekonatelný a já si dokonce dovolím použít i výraz revoluční. Tím vším je pro mě druhé pokračování Vetřelců. To, co se zde totiž odehrává, tím James Cameron naprosto předběhl dobu, natočit takovouto pecku, za to by se totiž nemusela stydět většina tvůrců ani v současnosti, a to jde o třicet (!!!) let starý snímek. Takže, co sakra chválit dřív? Když už jsem tedy použil slovo revoluční, tak ze všeho nejvíc si tento výraz zaslouží jistě triková stránka filmu. V té době to prostě muselo posadit na prdel úplně každého, ohromující, dechberoucí, zkrátka neuvěřitelně kvalitní efekty, masky, vesmírné lodě, o samotných vetřelcích pak ani nemluvě, vše zcela nedostižné. Dále, zápletka je tak napínavá, dynamická a strhující, že člověk po celou dobu jen lapá po dechu, a to závěrečné vygradování? Fantastická lahůdka, já smekám! Z postav pak divák ani neví, kterou žrát víc, nehorázný casting bez jediné chybičky. Atmosféra, vizuál a styl jsou též vrcholným filmovým uměním, to je prostě famózní mazec. V rámci akčního sci-fi hororu zkrátka není nic víc a Vetřelci skutečně patří k tomu minimu filmů, kterým zub času jednoduše nikdy neublíží, spíš naopak, postupem by měl získávat ještě větší úctu a obdiv, za to, co dokázal v roce 1986 James Cameron natočit za mistrovské dílo! ()

Melios

"JDI OD NI, MRCHO!" Vedel som, že raz príde dvojka, ktorá v mojich očiach predčí svoj predchádzajúci a menej podarený diel. Prvý Votrelec bol fajn. Nie najlepši ako veľa ľudí hovorí, ale zlý nebol. No druhý má zásluhou réžii Jamesa Camerona maximálne odlišný efekt. Akčnejšia, väčšia, a menej napätá dvojka mi viacej sedí v mnohých aspektoch. Čo, ale filmu naozaj vyhovuje je za mňa obrovská zmena v obrane proti Xenomorphom. V prvom dieli ste mohli o takej veci len snívať. A v tomto filme majú postavy aj naozaj nejakú moc a tak si ich začnete viacej vážit, nebudete ich vnímať iba ako žrádlo pre Votrelca a prestanete brať Votrelca za potenciálnu hrozbu. Preč je "raketová rýchlosť" prvého dielu a nastupuje svižnosť plná obsahu a informácii. Skrátka dvojka ako má byť. Lepšia. To, čo jednotka za mňa pokazila je vymazané a dostal som.....jeden z najlepších filmov?....Určite. Len bacha na director's cut. Odporúčam zhliadnuť radšej ten, pretože v skrátenej verzii chýba kopa dejových detialov, ktoré dokresľujú finalnú atmosferu. Keď hovoríme o finále, kto by si nezamiloval finálny boj? Takto by to malo vyzerať, keď sa niekto vykašle na pôvodný príbeh (pozerám sa na teba Prometheus). Už, ale fakt ďalej nepíšem, lebo by to dopadlo ako recenzia Votrelca jednotky a druhý román fakt nechcem. Len taký malý fun fact. Vedeli ste o tom, že firma, ktorá si najala službu privezenia Xenomorpha na zem sa volala Weyland-Yutani? Pretože film ako ten predchádzajúci vám okrem toho dôležitého nič neprezradí....Známka: A.... ()

PALINO

Už prvý VOTRELEC Ridleyho Scotta je nezabudnuteľným a kultovým dielom, ale James Cameron sa tiež nenechal zahanbiť a vytvoril podľa môjho názoru ešte lepší film. Písmenko s v originálnom názve je veľavravné. Kým prvý VOTRELEC bol pomerne komorným sci-fi hororom s jediným VOTRELCOM, jeho pokračovanie je oveľa bombastickejšie, hlučnejšie, veľkolepejšie a VOTRELCI sa tu likvidujú po desiatkach. Podobne ako v prvom diely i tu má Ripleyová po svojom boku zaujímavú posádku, tentokrát bojovú jednotku a taký Hudson v podaní Billa Paxtona je v českom dabingu naozaj nezabudnuteľný a hláškuje ako sa patrí. Jamesovi Cameronovi sa proste podarilo vytvoriť vrchol votrelčej ságy. ()

AZbest

Kolega tu píše: "Dať tomuto filmu v rámci jeho žánru menej ako 5* je barbarstvo." Ja sa pýtam, aký žáner? Koncept jednotky je tu úplne naruby. A nech je akokoľvek efektný a technicky dokonalý, mňa na 5* nepresvedčil. Nechápte ma ale zle, stále to je "v rámci žánru" pecka. ----- Po druhom zhliadnutí (tentokrát Director's cut) dvíham na 5*. I don't know, what was I thinking. ()

joora1

Ripleyová ve druhém dílu Vetřelců rozpoutá to pravé vetřelčí peklo.Společně s jednotkou mariňáků se snaží kosit jednoho vetřelce po druhém a celkem se jí to daří.Oproti jedničce je to obrat o 180 stupňů, protože dvojka je více akční a má spád.Není tu nouze ani o a napínavé a dramatické situace a také zajímavé souboje jeden na jednoho ( viz závěrečný legendární souboj Ripleyové v nakladači proti vetřelčí královně).Je fakt, že takovéto pojetí druhého dílu Vetřelců je jen krokem kupředu a mezi akčními scifi patří k tomu nejlepšímu co se dá vidět. ()

Han22

Co napsat ke klasice? Snad jen absolutní military sci-fi nářez, který našel důstojného nástupce až možná ve Hvězdné pěchotě o 11 let později, jeden ze dvou nejlepších Vetřeců (těžko říct, jestli je lepší tohle nebo jednička), potoky krve, slizu, kyseliny, mraky vystřílených nábojů a mezi tím někde zoufalý mateřský cit Ripleyové, která mezi vší tou smrtí a zmarem se snaží najít a zachránit malou holčičku. Pro mě sci-fi roku 86 a jestli jste to ještě neudělali sežeňte si Director´s Cut, stojí to za to!! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015