V aute bývalého tajného agenta Marka Roberts (Wesley Snipes) nájdu po nehode zbraň, ktorou bola spáchaná dvojnásobná vražda v New Yorku - s jeho odtlačkami! Lenže Mark býva v Chicagu a tvrdí, že v New Yorku nikdy nebol. No aj napriek jeho tvrdeniam ho zatknú. Väzňov, medzi ktorými je aj Mark, transportujú lietadlom. Transportu sa na príkaz svojej šéfky účastní aj policajný zástupca Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Lenže lietadlo havaruje... Posádka sa síce zachráni a podarí sa zaistiť takmer všetkých zločincov - jeden väzeň totiž chýba! Mark Roberts... (TV Markíza)

kingik

Američtí šerifové, v čele s Tommy Lee Jonesem pronásledují, uprchlíka Wesleyho Snipese obviněného z dvojnásobné vraždy. Ten je však rozhodnutý prokázat svou nevinu a najít ty, jež si ho vybrali za obětního beránka ve své špinavé politické hře. Je jasné, že Tommy Lee Jones se tímto filmem pokusil navázat nepřímo na svou úspěšnou postavu nesmlouvavého pronásledovatele z dramatu Uprchlík. Tehdy pronásledoval Harrisona Forda. Tentokrát Wesleyho Snipese, ovšem s tím rozdílem, že Snipes je vycvičený agent, který se vyzná v terénu a před svými pronásledovateli má vždy náskok. Dočkáme se nějakých zvratů, slušné porce akce, zavilého výrazu Tommy Lee Jonese, nezajímavě hrajícího Wesley Snipese a nemotorně (ne)hrajícího Roberta Downeyho. Opakovaný příběh se dočkal zbytečné recyklace ve slabém, téměř televizním provedení Stuarta Bairda, který filmu do žil nevstříkl jedinou milikapičku napětí a řemeslné dovednosti. 40% ()

Omnibus

Hollywoodský prefabrikát. Wesley Snipes s jehněčím výrazem „Byl jsem zneužit k tajné operaci“ mě hrozně štval a přál jsem mu aspoň 25 let natvrdo. Za naivitu a za to samoúčelné, rádoby dramatické slaňování po fasádě věžáku při instalaci kamery, kterou by normální člověk v klídku umístil v okně na parapet. Pěkná havárie letadla sice potěšila a propagátor pistolí značky Glock, policejní buldog Tomy Lee Jones odvedl svou práci dobře a jako kulomet na své podřízené chrlil záplavu (v reálu nesplnitelných) rozkazů, aby mu nevychladli, ale i tak - lehce zapomenutelný film. A zatímco Uprchlík opravdu prchal (a já s ním), tohle dílko se prostě jen mrcasí kolem a jen občas někam zbůhdarma popoběhne. ()

Anderton

Zo Šerifov sa stal medzičasom televízny evergreen. Čo je iba dobre, pretože ich málokedy vynechám. Zámer vytĺcť z Uprchlíka zpred 7 rokov nepôsobí našťastie tak vynútene, ako v Klientovi. Takmer totožný scenár ako v prvej časti ozvláštňuje atmosferické pátranie v lese a jeden záverečný zvrat. Pantoliano je ako Jonesov parťák takmer rovnako výrazný a mňa špeciálne potešila prítomnosť bohužiaľ veľmi málo obsadzovanej kvalitnej herečky Irene Jacob. Kto videl Dve tváre Veroniky, vie, o čom hovorím. ()

predators

Trochu mi to připomínalo Uprchlíka s Harrisonem Fordem, ale i zde není napínavých okamžiků pomálu a Tommy Lee Jones opět nezklamal. Své si odbyl i W. Snipes. Slušné! 75% ()

Slartibarkfast

Upozornění! Komentář může být lehce politicky nekorektní a může obsahovat bojler! Ptákovina Šerifové je věrná kopie filmu Uprchlík a ačkoli byste si nejspíš řekli, že se průběh bude alespoň trochu lišit, pletete se. Bohužel, tady to neplatí. Scénář prakticky přes kopírák, jen jeden obrovský rozdíl tu skutečně je. Černochovi byste nikdy nefandili při útěku, i kdyby byl nevinný. Obzvláště pak Snipesovi. Tedy.. co to plácám, chtěl jsem samozřejmě napsat, že tentokrát vězeň uprchl daleko rafinovaněji a dokonce z letadla! Jinak je to celé sterilní a nezáživné. Třeskutě vtipné hlášky Sama Gerarda už znáte z předchozího filmu, takže stále čekáte na něco nového, ale když se v obou filmech nahání zločinec, asi to o moc jiné být nemůže. Zkrátka, ve vyloveném rybníčku nahazuje už jen blbec. Tak honem natočte ještě pár filmů, neboť dopravních prostředků tu ještě pár máme a Tomy Lee stárne velice rychle. Osobně jim však nedávám mnoho nadějí na úspěch, neboť kvalita jde očividně rapidně dolů. 50% ()

nascendi

Diváci, ktorým sa páčil Utečenec očakávali, že v Šerifoch sa dočkajú pokračovania. Dočkali sa však remaku minimálne o jeden stupeň horšieho. A nebolo to iba následkom rozdielu medzi Harrisonom Fordom a Wesley Snipesom. Vykrádanie seba samého je zlozvyk, ktorý bohužiaľ nie je zriedkavým javom. Preto aj situácie a hlášky, ktoré boli úspešné v Utečencovi, vyvolávajú v Šerifoch iba rozpaky. Ak ponechanými tromi hviezdičkami signalizujem, že ide o pozerateľný film, musím dodať, že iba raz. ()

nash.

Konečně jsem se dostal k pokračování slavného Uprchlíka. Není to úplně promarněný čas, ale na druhou stranu, žádná sláva to taky není. Tommy Lee Jones se s chutí a elánem snaží dát divákům ještě víc toho nejlepšího z Gerarda a Robert Downey Jr. je fajn obohacením, jenže Baird a Wesley Snipes z toho prostě dělají tuctovou akční rutinu s béčkovou příchutí. Aniž by dodali nápady, energii nebo cokoli, co by film z jejich strany udrželo na vlně nebo ho alespoň vysekalo z podprůměru. Myslím, že mi brzy bude muset spravit chuť dr. Kimble. ()

klerik

Akčnejšie a pre mňa aj sympatickejšie ako UTEČENEC, ale suma sumárum ide akcia na úkor napätia a celé to vyznie ako remake krížený s televíznym pokračovaním... ()

SeBig

Tak naháněčku s Lee Jonesonem už tu máme a to je Uprchlík.. tim to měli zakončit.. páč tohle mě už nebavilo, čumět na něco podobnýho znova.. ke konci to naštěstí nabralo trošku trošililinku grády.. ale co furt je to protáááhla nuda! ()

LaciLC

Zápletka síce nie je nijak prevratná, ale efektná akcia, výborní herci, svižné tempo a pár zvratov a hlášok z toho robia jeden z mojich najobľúbenejších trilerov pri ktorých sa nemusím báť, že sa aj pri piatom pozrení budem nudiť. ()

Arsenal83

Pre mňa veľmi dobrý thriller s Jonesovou typickou rolou naháňača zločincov a strážcu zákona. Neuveriteľné, ako mu to prischlo. A dokonca i Snipesovi rola veľmi dobre sadla, pritom pri pohľade späť to bol viac kriminálnik než herec. Film sa dá samozrejme silne porovnať s Utečencom, trocha za ním nestíha, ale stále dosť dobré na zážitok, ktorý nenudí ani chvíľu. ()

anderson

Ja osobne si myslím, že tento (falošný) sequel je oveľa lepší než Utečenec. Skvelé postavičky, ktoré už poznáme, vynikajúci (áno dobre vidíte) Downey a dej, ktorý nie je objavný, no má to čo od akčného filmu požadujem - spád. (29.10.2004) -------- Keď som pred rokmi písal tento komentár, nenapadlo ma, že málokto vôbec tuší aká bola genéza vzniku tohto filmu. O tom dokonale svedčia komentáre typu "Film síce na niektorých miestach až príliš kopíruje veľkofilm 'The Fugitive' s Fordom", "Ze začátku připomínám, že je tento film podobný Uprchlíkovi", "Trochu mi to připomínalo Uprchlíka s Harrisonem Fordem" atď. Producenti utečeneckého rimejku s Fordom boli sami prekvapení jeho neuveriteľným komerčným úspechom a preto samozrejme túžili svoje peniaze investovať do podobne úspešného projektu. Príležitosť sa im ponúkla v podobe federálneho maršala Gerarda, ktorého Tommy Lee Jones stvárnil tak fenomenálnym spôsobom, že sa po tomto filme stal nielen hollywoodskou superstar, ale dokonca za túto postavu obdržal aj Oscara. Davis ani Ford v pokračovaní uzavretej zápletky zmysel (našťastie) nevideli a preto sa Gerard a jeho tím stali kľúčovými ťahúňmi tohto "sequelu", známeho dnes pod výrazom spin off. Čiže výrazná vedľajšia postava/postavy jedného filmu dostali svoj vlastný príbeh. A že zápletka stavia opäť na "lapaní" ďalšieho nezbedného utečenca? Nuž a koho iného by federálni maršáli mali chytať? Krakonoša? :-))))) (17.8.2020) ()

MM11

Nekorunovaný král kameramanů na poli akčních filmů devadesátých let, Andrzej Bartkowiak, si nezaslouží plýtvat svými schopnostmi na film formátu Šerifové. A stejně tak (kdysi) nadějný Stuart Baird měl hledat inspiraci na jiné straně. Snímek Šerifové je utajeným pokračováním geniálního Davisova filmu a jako by jeho cílem bylo ukázat, čím se odlišuje vysoké eso od zaprášené karty. Ať už se jedná o scénář, režii, hudbu či jinou věc, Šerifové hnízdí v průměru. Jen vizuálně bezchybně těkající kamera film táhne a to je málo. ()

SOLOM.

Volné pokračování Uprchlíka už sice není tak dobré jako jeho předchůdce, ale i tak jde o slušný průměrný film. Je poněkud drsnější – je tu i více mrtvých – samotná zápletka má být propracovanější, nicméně ani to nezaručí úspěch. Ten byl totiž v „jedničce“ dán hlavně přítomností H. Forda, který společně s Tommym Lee Jonesem Uprchlíka neskutečně táhli svými hereckými výkony. Tady zůstal jen představitel šerifa a Wesley Snipes zas tak výborný herec není. Není ani špatný, ale jeho postava prostě neměla takové charisma. Bohužel tady půjdu s finálním hodnocením dolů, protože film jako celek je prostě průměrnou podívanou. Rád se na něj zase někdy podívám, ale rozhodně mezi moje TOP oblíbence patřit nikdy nebude. ()

Bauer

Klidně se tento snímek mohl jmenovat Uprchlík 2, protože se jedná o pokračování velmi úspěšného filmu z roku 1993. Tommy Lee Jones se vrací v roli šerifa Sama Gerarda a i jeho tým je stejný. V podstatě vše je zkopírováno z Uprchlíka. Scéna s autobusem nahradila velkolepější scéna s letadlem, která je mimochodem velmi dobrá, jinak pak už je to stejné. Neprávem obviněný se dostane po nehodě na útěk a začíná pronásledování a očištění jména neprávem odsouzeného. Jenže je to stále dobrá zábava! Kvalit Uprchlíka to samozřejmě nedosahuje, nicméně tento snímek má pár nezapomenutelných scén. Například scéna v bažinách, skok na vlak a již zmíněné letadlo. K tomu vynikající Tommy Lee Jones, který sem tam vypustí skvělou hlášku („Nespali jsme už dva dny“. „Vyspíte se příští měsíc“.) a je stejně dobrý, jako byl v Uprchlíkovi. Finále s roruzlením, nebylo vůbec špatné. Jediný problém shledávám ve Wesley Snipesovi. Herec je (nebo spíš byl, než začal hrát v levných direct to dvd filmech) dobrý, ale na Harrisona Forda nemá. To už by se mi více jedna z možností, kterou byl Samuel L. Jackson, který měl asi hodně práce s výborným vyjednavačem. Neříkám, že obsazení Snipese bylo vyloženě špatné, to určitě ne, ale chtělo to někoho, více kvalitnějšího. Třeba takový Robert De Niro, nebo Al Pacino, to by to vypadalo hned trošku jinak. Krásné 4* a důstojné pokračování Uprchlíka. ()

BoPo

Pokračovanie filmu Uprchlík. Tým okolo Tommy Lee Jonesa zostal a pribudol R. Downey Jr. Zatiaľ samé dobré správy. Lovcov by sme mali. A lovná zver menom Wesley Snipes, tak isto v pohode. Nudiť sa nebudete, no originál je len jeden. Slušné pokračovanie, ktoré hanbu neurobilo. ()