Júl 2010, Montreal, Kanada. Dvadsaťpäťročná nezamestnaná módna návrhárka Sophie Malaterreová trávi leto v meste a hľadá si prácu. Nemá žiadne plány, blízkych ani priateľov. Vďaka svojej známej Claire Marasovej sa ale dozvie o internetovej stránke switch.com, prostredníctvom ktorej si ľudia môžu na prázdniny vymeniť dom alebo byt s niekým hoci aj z druhého konca sveta. Sophie nutne potrebuje zmenu, a keďže nemá čo stratiť, rozhodne sa inzertnú službu vyskúšať. V ponuke z Francúzska nájde nádherný parížsky duplex s výhľadom na Eiffelovku a jeho majiteľka Bénédicte Serteauxová s výmenou súhlasí. Po prílete do Paríža je prvý deň v novom byte absolútne idylický, ale druhé ráno ju čaká kruté prebudenie. Polícia vylomí dvere a Sophie sa dozvie, že býva s bezhlavou mŕtvolou, ktorá leží vo vedľajšej miestnosti. Detektívovi Damienovi Forgeatovi nevie nijako dokázať, že nie je majiteľkou bytu Bénédicte Serteauxovou. Jej odtlačky prstov sú na vražednej zbrani a v pase majiteľky je Sophiina fotka. Zrejme si nevymenila len byt, ale aj identitu, a tým aj svoj životný osud! (TV JOJ)

nessbeal

Francuzi to vedia. Nie je to take dobre ako Point Blanc alebo nejaky iny podobny namet, ale treba uznat behat vedia. Ked som sa zahladel do detailov, tak slecna, ktora utekala bola bud extremne chytra alebo ozaj to uz robila. Vziat mobily, zbran, plast, nechat priputat policajta o zubarske kreslo, a hlavne co je zamknut za sebou ordinaciu a pistolou zalomit kluc je ozaj chytre. Kazdopadne to nie je strata casu. ()

POMO

V poslednej tretine už zbytočne prekombinované. A krivo obvinená na úteku a hlavný polda nie sú tak hviezdni a charizmatickí, ako sme zvyknutí pri top francúzskych žánrovkách. Preto, a tiež pre miestami horšie uveriteľné situácie, film nemôže byť rovnocenný súperom najlepším americkým thrillerom. Ako výplň voľného času ale pobaví. Záhadu okolo záporáčky drží v tajnosti dostatočne dlho a minimálne jednu scénu si zapamätáte (naháňačka po svojich vo vilovej štvrti). ()

Caminzind

Že umí být Francouzi povrchní, jsem si už všiml, ale takto naivní a děravý scénář jsem shlédl naposledy od Argenta. Jak se postupně kupily ty otazníky a krátil se čas, začínal jsem víc a víc tušit, že na odpovědi asi nedojde. A měl jsem pravdu. Tak například, jakým způsobem přilákala Bénédicte Sophii na ty webové stránky? Jakou roli vlastně hrál ten Íránec? Jaký význam měla likvidace Sophiina domu? Jaký smysl má odebírání vzorků tkání k testům DNA, když následně porovnávají výsledky testů z úplně jiných vzorků? Unikátní ovšem je, že se o vrahovi prakticky nic nedozvíme ani ke konci, ačkoliv je paradoxně tak nějak znám podle dostupných indícií již po dvaceti minutách. Pochvalu zaslouží asi jenom Cantona a permanentní akce. Scénář je odpad! ()

tomtomtoma

Co na tom, že se film Switch pružně a hbitě ubírá ve své dějové lince a po technické stránce dokáže strhnout a zaujmout. Problémem je samotný příběh. Z počátku je záměna identit srovnatelná s psychologickou rozpolceností Hitchcockových nejslavnějších filmových děl a právem vzbuzuje nemalá očekávání. Bohužel se v celkovém průběhu ukáže, že jde o pouhé chvilkové vzedmutí určité znalosti a po něm přichází strmý a nekontrolovatelný pád, který nekončí a zmateně přeskakuje na tuctový hororový příběh amerického stylu a v laciném bahně se prvotní zajímavá myšlenka utopí a počáteční nadšení u diváka většinou povadne. Hlavní postavou klišovitého akčního hororu je mladá Kanaďanka Sophie Malaterre (zajímavá Karine Vanasse), životem ztracená cizinka uprostřed hlavního města Romantiky. Očekávaný životní zvrat přichází, byť v jiné podobě, než se čekalo. Ovšem cesta ke zvratu i samotná katarze je znehodnocena tvůrčí zatuchlostí a konzumní podbízivostí. Hlavní mužskou postavou je pařížský policejní inspektor Damien Forgeat (pozoruhodný Eric Cantona v pro mě nezvyklé pozici), vytrvale běžící za jedinou podezřelou osobou sadistické krutosti. Z dalších rolí: nespokojený Forgeatův nadřízený Stéphane Defer (Mehdi Nebbou), vysmívající se Forgeatův kolega Delors (Aurélien Recoing), povýšená a odměřená umělkyně Alice Serteaux (šarmantní Niseema Theillaud), její nepolapitelná a nebezpečnou psychózou postižená dcera Bénédicte Serteaux (Karina Testa), našeptávající Claire Marras (Maxim Roy), záhadný a nebezpečný Kourosh (zajímavý Karim Saleh), neohrožená Sophiina matka Marianne (Sophie Faucher), či nedůvěřivě pátrající montrealský policejní inspektor Lachaux (Stéphane Demers). Je to moderní, je to svižné a podbarvené sluncem. Ale je to i nestoudná práce scénáristů a režiséra, z průběhu a výsledku rozbolí hlava. Přihlouplých hororů je mnoho a Switch se jen snaží ze všech sil přetvařovat. A konečné rozčarování je o to hlubší. ()

Shitonit

Tupě najivní mladá husa mě překvapila, a fakt dost názorně ukázala jaxe v tomto světě dá z totálně najivní husy udělat totálně tupá kráva. Svič překonal nejhorší obavy, že to bude sračka. Je to sračka, na kterou se však dá zírat, a navíc bych to odporůčal jako poviněškolní film, páč by to mohlo odstrašit dnešní lehce pomatenej svět bezduše swičovat. Za všechno může nuda, hovnoconapráci, a pocit že je všechno děsně snadný. Jo jo, chybovat je lidské, odpouštět je božské. Kdo to řek? Asi bůh. Největší frajer všech dob. Jenže tý krávě ze Swiče fakt odpustit nejde. Takže jebat prdel pouštní srně by bylo asi prospěšnější, než svičnout Swič. Nevíte co je pouštní srna ? :-) No to ste pěkně f prdeli. Takže vám nezbejvá, než si skousnout tento Swišť. Skouknout. Sorry. ()

• Celý film bol natočený len za 35 dní. (MikaelSVK)