Jim Grant je právník a osamělý otec, který vychovává svou dceru v poklidném předměstí ve městě Albany ve státě New York. Když ale mladý a průbojný reportér Ben Shepard odhalí Grantovu skutečnou identitu bývalého protiválečného radikála, hledaného v sedmdesátých letech pro vraždu, život, jaký posledních více než třicet let znal, vezme za své. Dlouholetý právník Grant se musí dát na útěk. Je na něj vyhlášeno pátrání samotnou FBI, která je mu v patách, a on se vydává na pouť za jedinou osobou, která je schopna jeho jméno očistit. Zatímco Grant znovu otvírá staré rány a setkává se s bývalými členy své protiválečné skupiny Weather Underground, uvědomuje si Shepard, že mu na tom všem cosi nesedí. FBI je Grantovi stále blíž a Shepard mezitím odhaluje překvapivá tajemství, která Grant posledních třicet let střežil. (oficiálny text distribútora)

bourec

Robert Redford pořád utáhne film,navíc si ho i zrežíroval.Na začátku film navodí poměrně solidní atmosféru,ale po polovině tomu fakt dochází dech.Navíc celý založený na celkem banální zápletce,čekal sem něco tajemnějšího,tim pádem i dynamickej konec.Neni tam.Film plyne celkem pomalu,a já se po hodině a půl filmu začal dokonce koukat na hodinky.50%. ()

Madsbender

Podobne ako v Hrdinoch a zbabelcoch sa Redford nebojí zájsť do ohrádky kontroverzie a vytiahnuť tému, ktorá Američanov trochu páli. Tentoraz je to domáca fronta vietnamského konfliktu, ktorej niektorí aktéri sú stále v hre. Jedným motívom je minulosť, ktorá vás vždy doženie, druhým kritika vojny vo Vietnam, a tretím kolízia hodnôt a manipulácia s verejným portrétom osôb, ktorých sa chce štát zbaviť v súčasnej Amerike. Len škoda toho úbytku tempa v druhej polovici, vďaka čomu film začína nudiť. Viac v recenzii. ()

Tommassi3

"Ony existují pravidla pro to, co děláte ??" Hezký šťouchanec nesmírně pesimistického bijáku, dlužno dodat, že zcela pochopitelně velmi nedoceněného.. Výtečného bijáku zároveň inspirativně starosvětského i filmařsky současného.. Přiznávám, že mi velmi dlouho jaksi nedocházela skutečnost, na niž výborně (po)ukazují právě zdánlivě stoneovská Pravidla mlčení, totiž kolik společného mají režírující pomlčka hrající legendy Robert Redford s Clintem Eastwoodem, zvlášť v oné nesmírně sebereflexivní a sympatické ochotě ironizovat své vlastní ikonické role, potažmo škatulky, které je vlastně kdysi učinily slavnými.. ()

pakobylka

O (ne)umírněných rebelech, na které se téměř zapomnělo ... o ztracených iluzích, které odedávna provázejí mládí ... o investigativní novinařině, kterou živí ostré lokty (a tvrdé srdce) ... o hamižném světě zprofanovaných hodnot, který se nezměnil - jen vynašel rafinovanější způsoby vedení válek, aby přespříliš neprovokoval na domácí scéně. Silné téma je ke konci maličko rozmělněné, jak se poznenáhlu vytrácí očekávaný moment překvapení, přesto se jedná o nadprůměrnou záležitost, jejíž sdělení je mimořádně naléhavé - a stále aktuální ... 3,5* ()

Dont

Výčet známých hereckých tváří je impozantní a ani ten námět nebyl vyloženě špatný, bohužel tomu vůbec neodpovídá divácký zážitek. Jestliže jako herce jsem na Roberta Redforda nikdy nedal dopustit (věk se bohužel zastavit nedá), tak k jeho režijním počinům zatím hledám cestu mnohem obtížněji. Pravidla mlčení mohl být slušný thriller, kdyby se do toho podařilo dostat i nějaké emoce, zrychlilo tempo, přidala nějaká ta napínavá nebo i akční scéna a ubralo pár desítek zbytečných minut. Ještě bych přepsal a možná i jinak obsadil roli novináře, Shia LaBeouf mi tam moc neseděl, ale ta role celkově stála za starou bačkoru. Zklamáním byla pro mne i hudba Cliffa Martineze, kdy ústřední hudební motiv byl sice zajímavý, ale už jsem ho v obdobném provedení slyšel jinde. Průměrný snímek, který nijak zvlášť nezaujme. ()

• Natáčení probíhalo ve Vancouveru. (Terva)
  • Film měl premiéru 6. září 2012 na 69. Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, kde Robert Redford získal dvě ceny Giovani Giurati del Vittorio Veneto Film Festival Award a Open Prize. (Terva)
  • Identifikačné číslo na chvoste policajnej helikoptéry vo filme bolo N7241P. Rovnaké číslo bolo použité aj v snímke Rituál (2006). Do tretice môžeme na toto číslo naraziť vďaka tomu, že ho malo skutočné lietadlo, ktoré havarovalo v roku 1985. (MikaelSVK)

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (viac)