V aute bývalého tajného agenta Marka Roberts (Wesley Snipes) nájdu po nehode zbraň, ktorou bola spáchaná dvojnásobná vražda v New Yorku - s jeho odtlačkami! Lenže Mark býva v Chicagu a tvrdí, že v New Yorku nikdy nebol. No aj napriek jeho tvrdeniam ho zatknú. Väzňov, medzi ktorými je aj Mark, transportujú lietadlom. Transportu sa na príkaz svojej šéfky účastní aj policajný zástupca Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Lenže lietadlo havaruje... Posádka sa síce zachráni a podarí sa zaistiť takmer všetkých zločincov - jeden väzeň totiž chýba! Mark Roberts... (TV Markíza)

venison

Celkem koukatelný "únikový" thriller - na můj vkus tam bylo o polovinu víc honiček "o fous", než kolik by filmu, který nenudí mělo náležet.. Trojka Tommy Lee Jones (jeho klasický sarkastický tvrďák), Wesley Snipes (kupodivu celkem milá role férového zločince) a Robert Downey Jr. (vlk v rouše beránčím) mě bavili hodně :-) Žádná přelomovka, ale super relax :-) ()

dANo

Akési voľné pokračovanie The Fugitive, ale prišlo oveľa menej akčné a dej je zapletený nejakou politickou špoinážou, ktorá to celé nejako zahmlieva a samotný záver len dokazuje, to, čo sa dalo od začiatku predpokladať... ()

Blackberry

Jednoznačne ten lepší príbeh Tommyho Lee Jonesa, ktorému výrazne dopomohol Wesley Snipes. Alebo je to naopak?! Keďže som nevidel prvý diel Šerifov, považujem tento za výborne zvládnutý. Dokonca v tomto istom čase bežal na inom programe film V dráhe strely s Clintom Eastwoodom, ale mňa postupne získal tento film. Chvalabohu, v tomto období (1998) náš dabing zažíval zosobňovanie hercov dabingu s hlavnými postavami filmov. Bol som preto veľmi potešený, keď som započul pri oboch hlavných hercoch ich "skutočné" hlasy, ktoré môžeme kľudne označiť za navždy spojené s týmito hercami. Ale to je už o inom. Pre mňa slušný nadpriemer. ()

JohnSmith

Snipes není Ford a Davisova šťastná chvilka není standartní Baird. Scénář je taky děravější, ale rozhodně je to svižnější a uvolněnější. Jones je pořád stejnej drsňák a k tomu nechutnej bídák Downey. Rozhodně jsem se bavil. ()

toyrider

Další, o něco slabší zástupce zlaté americké thrillerové éry, která podle mě trvala zhruba mezi lety 1985 - 2002.Dnes už ty jejich thrillery za moc nestojí. ()

mkubalikova

Koukám a říkám si, že pokud pojedou podle stejného modelu, tak je Snipes nevinný. V tom případě čekám na zjevení muže s protézou. V půlce mi došlo, kdo je tím protetikem. Pak už jsem jen čekala, kdy usnu. Jenže na Roberta se tak dobře kouká! Uprchlík to není, ale své kvality to má. Jen mě neskutečně rozčilovala hudba, asi Jerrymu došly nápady a vypůjčil si námět od Boeingu. 70% ()

ssfan

Tommy Lee Jones hraje stejnou postavu jako v Uprchlíkovi, ale nyní už je film o trochu horší. Možná je to tím, že se změnil režisér. I tak je to ale nadprůměrný thriller, který stojí zato vidět. Už jenom proto, že utečencem je nyní Wesley Snipes. 80% ()

giovanni3

Opravdu Uprchlík byl ,,cítit, pomalu z každého druhého záběru k tomu můj ne moc oblíbený herec Tommy Lee Jones a máme z toho tak tak 3z5 naštěstí, zde hrál Wesley Snipes. Jinak to velkolepé odhalení skrz tu zbraň bylo naprosto geniální... :( ()

ondrech

Kamera: Andrzej Bartkowiak.......hele, tohle vubec neni spatne! Celkove jsem se skoro vubec nenudil a hlavni dejovy zvrat me opravdu dostal! Natoceno je nijak zvlast obycejne a herecke vykony jsou vice nez prumerne. Jen si to mohl ke konci s tim zasobnikem odpustit, aby to nebylo tak nápadné, ale jinak nemám výhrad. ()

Arius

Vyborne! Konecne som zhliadol poriadnu nahanacku utecenca, v roli hladajuceho bol rovnako ako v Utecencovi Tommy Lee Jones, ktory mi nevadil. Navyse vynikajuco ladil so Snipesom ktoreho genialita bola v scenari odvovodnena a to pracou v tajnej sluzbe, rovnako to bolo i u Agenta bez minulosti az nato ze tam bol Dammon skor nesmrtelny ako genialny, ale inac uplne super nahanacka. ()

herr_carter

Film byl celkem dobrý, jediné co tomu chybělo, byl Ford, Snipes prostě pro mě není člověk, na kterém se dá stavět film. Jinak jsem se ale tradičně usmíval Tommymu, který slyší trávu růst a vůbec není nic, co by nevěděl, nebo si nespočítal, v tomhle pokračuje od jedničky.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

rozbris

Neviděl jsem prvních 20 minut, protože jsem zrovna dojel domů a ono už to běželo v televizi, ale budu se snažit svou chybu napravit. Ale jakmile jsem to zapl nemohl jsem dýchat z toho jak tak starý film mě mohl tak chytnout.....Wesley Snipes jako agent co je na útěku a snaží se zjistit proč je obviněn ze dvou vražd, které nespáchal. A na druhé straně Tommy Lee Jones, který se jej snaží chytit, přesvědčen o jeho vině. S Jonesem spolupracuje ještě Robert Downey (který mě mile překvapil svým výkonem - 1*) který je ten pravý.......No na to se prostě musíte podívat:-) ()

iXtr3m3

Áno, asi o triedu horšie ako Utečenec, ale stále pecka. Snipes nie je Ford, to je snáď každému jasné, ale v tomto prípade sa všetka pozornosť vrhá na Tommyho a jeho partiu a tak je to len najlepšie. ()