Lisa Auclertová (Diane Krugerová) pracuje ako novinárka, jej manžel Julien (Vincent Lindon) je profesor literatúry. Spolu so svojím šesťročným synom Oscarom (Lancelot Roch) vedú pokojný a harmonický rodinný život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď im do bytu vtrhne polícia a Lisu zatkne. Novinárku obžalujú z vraždy jej nadriadenej a odsúdia na niekoľkoročný trest. Hoci Lisa neustále opakuje, že je nevinná, dôkazy svedčia proti nej – odtlačky prstov na vražednej zbrani, krv obete na jej kabáte a ostrá hádka s obeťou tesne pred jej smrťou. Julien je však skalopevne presvedčený o nevine svojej manželky a nemieni sa vzdať. Rozhodne sa, že podnikne mimoriadne riskantnú akciu, len aby Lisu očistil a oslobodil. (TV JOJ)

nash.

Jedním slovem výborné. I tím jak je to jiné než americký remake. Ne lepší, ani ne horší. Každá z verzí má něco do sebe a nabízí požitek jiného druhu. Americká si víc vyhrála s plánem, jeho přípravou i gradací některých scén a navíc dodala několik výborných detailů (třeba finta s odpadky), francouzská mě nadchla syrovou atmosférou, která houstne každou minutou, realističtějším pojetím postav, plánu i příběhu, nekomplikovanou přímočarostí, se kterou míří přímo k cíli, bez zbytečných slov, zbytečných scén a efektních žánrových kudrlinek. Ačkoli je Russell Crowe výborný, Vincent Lindon je přirozenější a lepší v každém ohledu. Sympaťák, který přes místy téměř minimalistické herectví dokáže předat mnohem víc emocí (kde musí Crowe křičet, Lindon se jen podívá a vše je jasné). Zkrátka výborný kousek, který se v přehrávači neroztočil naposledy. ()

Snorlax

Francouzi zase dokázali natočit zcela jinou detektivku, Lindon byl jako vždy naprosto dokonalý. Věřit muži s jeho vizáží, že ho miluje Diana Kruger, se dá jen, když je špičkový herec. A já mu věřila nejen to, prožívala jsem s ním celou hektickou přípravu akce a do poslední chvíle jsem doufala v její zdárný konec. Takhle jsem asi nefandila ani našim hokejistům hrajícím v Naganu. ()

Radko

Nebojte sa! Váš stredostavovský pokojný a mierne rutinou plynúcich rokov aj nudný život nemusí takým byť na veky vekov. Stačí, ak si Vás zoberie z akéhokoľvek dôvodu policajná, prokurátorská a sudcovská mašinéria a razom môžete byť ako nevinný za mrežami. A to nie je sci-fi, ako píše anderson. Skôr emočná dobrodružná limonáda. A k tomu, prečo nejde o fantáziu: Len nedávno bol (september 2014) z basy prepustený muž, ktorý si odsedel 16 mesiacov namiesto skutočného páchateľa. Spisovateľ Dominik Dán (umelecký pseudonym skutočného vyšetrovateľa) opísal v knihe Cela číslo 17 prípad nevinne odsúdeného za vraždu, ktorú nespáchal, a roky si odsedel v ťažkom väzení. Sci-fi bola vo filme skôr realizácia únikového plánu. Napriek tomu som celej rodine v boji proti mašinérii trestajúcej a policajnej moci držal päste. Príjemná adrenalínová jednohubka o boji proti silovým zložkám štátu. Nie, tu nejde boj z presvedčenia, ale z povahy štátnej moci, ktorá sa zvykne občas fatálne seknúť a nevzdáva sa svojej interpretácie faktov. Vtedy bojovať jednoducho treba. ()

Torision

Z americkýho remaku jsem byl unešenej, tak jsem chtěl zkouknout i tuhle původní francouzskou verzi. Ty filmy jsou si v mohém podobné, jsou stejně temně natočené, mají stejné tempo, napínavost a i Pour elle byla radost sledovat. Nicméně americká verze je výrazně nadupanější a franouzská prozrazuje pointu hned na začátku, takže jednoznačně nejdíve doporučuju zkouknout verzi s Russellem Crowem, nicméně i tohle byla výborná podívaná a pět hvězd zaslouží tak i tak. ()

kinderman

Kvůli stupňování napětí se sice film v poslední třetině přehoupne přes hranici uvěřitelnosti, přesto dávám příběhu o zoufalém učiteli, který se odhodlá k zoufalému činu, plný počet. Potěší malá, ale důležitá role "poradce", kterou si vystřihl herec (a hlavně scenárista a režisér několika výtečných policejních dramat) O.Marchal. A co by asi udělal český učitel? Napsal pár zbytečných stížností a pak navázal nějaký vztah, pravděpodobně s rozvedenou kolegyní, ještě frustrovanější, než je on sám. ()

• Režisér Fred Cavayé vybral Diane Kruger do role Lisy kvůli její kráse. Usoudil, že to udělá její postavu při tak těžké životní zkoušce silnější. (HappySmile)
  • Skladatel Klaus Badelt se k projektu připojil až v pozdějším stádiu. Prohlédl si film spolu s režisérem, aby zjistili, kde je potřeba vložit hudbu. Badelt shledal, že film funguje dost dobře i bez hudby, Cavayé však usoudil, že Badeltova práce, která byla nahrána v londýnských studiích Abbey Road, zvyšuje intenzitu a emoce ve scénách a dává jim novou hloubku. (HappySmile)

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Přinejmenším ve svém novém filmu The Next Three Days, jehož natáčení zahájil oscarový Paul Haggis v pátek v Pittsburghu. Liam Neeson se s letošní osobní tragédií vyrovnává plným pracovním nasazením.… (viac)

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

01.08.2009

Proč? Protože je to zároveň jeho manželka. Samozřejmě je řeč o jeho nové roli. Crowe ještě ani neodložil luk, se kterým pobíhal po Sherwoodském hvozdu, ale už má jasno o svém dalším filmu. Bude jím… (viac)