V aute bývalého tajného agenta Marka Roberts (Wesley Snipes) nájdu po nehode zbraň, ktorou bola spáchaná dvojnásobná vražda v New Yorku - s jeho odtlačkami! Lenže Mark býva v Chicagu a tvrdí, že v New Yorku nikdy nebol. No aj napriek jeho tvrdeniam ho zatknú. Väzňov, medzi ktorými je aj Mark, transportujú lietadlom. Transportu sa na príkaz svojej šéfky účastní aj policajný zástupca Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Lenže lietadlo havaruje... Posádka sa síce zachráni a podarí sa zaistiť takmer všetkých zločincov - jeden väzeň totiž chýba! Mark Roberts... (TV Markíza)

wosho

Šerifům se stalo to asi nejpravděpodobnější co může americkému filmu stát a to, že je absolutně průměrně průměný biják co se natočil přes kopírák. Několu se může líbit, někomu ne a nasere maximálně fandy Uprchlíka. ()

cab

Dobre navazani na uspesneho Uprchlika, ale jak uz nektere komentare uvedly, tak (Wesley Snipes) je nedostatecna naplast do jinak skoro presne okopirovaneho scenare o nepravem obvinenem a nahanenem manikovi. (Tommy Lee Jones) sedi role serifu a policajtu na miru. 60% ()

Bohemák

Jestliže se pozornost spíše než nevinnému uprchlíkovi věnuje lidské stránce pronásledovatele, je to velmi osvěžující podívaná. Tady i velmi slušně nastíněná a zahraná. Pár hezkých gagů, i když si film na komedii nehraje. Nechybí momenty překvapení a děj má opravdu pevnou linii. Při cestě po ní lze s klasických detektivních náznaků vytušit, jak je to s celou kauzou doopravdy. ()

Fary

Tommy Lee Jones je stylovy jako obvykle, Wesley Snipes je akcni jako obvykle, jenom tomu jako obvykle neco chybi. Jednicka (Uprchlik s H. Fordem) byla proste lepsi... ()

noby

Takový Uprchlík přes kopírák, který to o sobě naštěstí ví. O postavu uprchlíka tentokrát téměř vůbec nejde a šerif po zkušenosti z prvního filmu už skoro předpokládá, že honí nevinného a někde bude nějaké to spiknutíčko. Ale pokud člověk neočekává inovativní dílo a příliš nevzpomíná na děj Uprchlíka, je to dobře plynoucí film, u kterého se nenudí. ()

Paity

Vůbec nevím, proč mají Šerifové tak nízké hodnocení. Vždyť je to napínavý film, co má hlavu a patu a hlavně překvapivé zvraty v ději, což u řady filmů není a musí se to proto tady ocenit. Naív Tommy Lee Jones opět hraje první ligu. Rozhodně jeden z nejlepších thrillerů. ()

Bouřňák

Jelikož Uprchlík je pro mě naprosto úžasný thriller, pak Uprchlík II. alias film Šerifové se mi také celkem líbil. Nedosahuje sice kvality Uprchlíka, ale i tento film má dobrou atmosféru. Ale berte mé hodnocení trochu s rezervou :-)) ()

Prochy38

Tento film ja vlastně Uprchlík v novém kabátě. Akčnější, drsnější, ale v ničem nový. T. L. Jones a jeho sestava pořád fungují. Okořeněno o W. Snipese a R. Downeyho Jr. Povedené, ale nijak originální. Každopádně, kdo neviděl Uprchlíka, bude nadšen. ()

agass

Tommy Lee Jones byl ve své typické roli opět bezchybný , ale kdo mě překvapil je Wesley Snipes. Prchajícího vraha zahrál myslím dost přesvědčivě a ikdyž se dvojka Uprchlíka nemůže jedničce rovnat, rozhodně tento thriller nepatří do koše. 70% ()

peetriss

Volné pokračování Uprchlíka a opět stejná kostra příběhu - nevinně odsouzený, havárie vězeňské eskorty a hon na uprchlíka. Tommy Lee Jones alias Sam Gerard opět ukazuje svůj neomylný instinkt a nos, Wesley Snipes coby pronásledovaný uprchlík předvádí své maximum, ale na nepřekonatelného "předchůdce" Harrisona Forda prostě nemůže mít. Celkově, však snímku nelze zase až tolik vytknout, má svižné tempo, výbornou akci, zajímavé zvraty. Obrovským problémem je však právě zmíněná stejná kostra příběhu s mírnými obměnami. Ono staré rčení, že opakovaný vtip přestává být vtipem, neplatí zdaleka jen pro komedie. Lepší tři hvězdičky. ()

Hanes88

Akční oddychovka - to jo, ale jinak spíše napodobenina Uprchlíka. Normálně bych dal asi méně hvězd, ale kvalitní obsazení hlavních rolí a hlavně skvěle zahrané, mě přesvědčilo, že 3* tomu prostě musím dát. Tudíž průměrná podívaná. 60%. ()

Yardie

Nebylo to špatné, mě se to celkem líbilo. Takových čistých 70%. Mělo to dobrou atmosféru, občas jsem byl i napnutý, rychle to utíkalo. Navíc mám rád TLJ. Příběh samozřejmě klasika, ale já tydle konspirační můžu, takže mě to bavilo. Není to žáden zázrak, ale koukat se na to dá velice dobře a svůj účel to splní. U mě spokojenost. Howgh! ()

Jeržik

Táhněte s tím kritizováním k šípku.;) Jeden z nejlépe napsaných, zahraných a technicky nejzvládnutějších akčních thrillerů 90.let, kterému nemůže ublížit ani průměrná režie. Můj osobní favorit na jakkýkoliv páteční večer. ()

mira007

Obdoba Uprchlíka s Harrisonem Fordem , ale trochu akčnější, ale o to méně nápadité. Poslední smysluplnějí film Wesleye Snipese. ()

filipvrbik

Neprávem opomíjený film, o kterém jsem vůbec nevěděl a je fakt dobrý... Taková poctivá kriminálka z devadesátek, a navíc s jedním zajímavým zvratem.  Trojice herců Tommy Lee Jones, Wesley Snipes a Robert Downey Jr. rozehraje velkou hru se zajímavým koncem...70% ()

Patrac999

"Budou tam hořící vrtulníky a přes ně budou skákat hořící motorky....." Asi se mi moc nelíbí "čistokrevný" akční filmy jako třeba hard boiled nebo skála, kde úplně všechno vybuchuje a hoří (třeba lékárnička) a hraje si na strašně vážný se "skutečným" poselstvím. To už radši 300, kde tvůrci ví, že to žádnou myšlenku nemá. ()

petikacka

Opět 90.-ová pecka. Jasně, že Uprchlík byl lepší, ale ani tento film si s ním nezadal. Škoda Weslyho talentu, který zahodil kvůli nezaplaceným daním. Měl fuckt dobře našlápnuto. Za mě 85% ()