James Bond: Len pre tvoje oči

• Česko Jen pro tvé oči (viac)

Veľká Británia je znepokojená. Pri gréckych ostrovov neznámi muži potopili britskú špionážnu loď. Hrozba je o to väčšia, keď sa preukáže, že na lodi sa nachádza počítač na ovládanie riadených striel. A je to práve agent 007 James Bond (Roger Moore), ktorý má za úlohu počítač získať pod britskú kontrolu. Rovnaké zámery však má aj Krikatos (Julian Glover) a jeho kumpán, pašerák Columb…. (RTVS)

Historik

Když si Bond stoupne na lyže, určitě se něco semele. Mám rád tyhle jeho lyžovačky, i když teď už při svém věku Moore vypadal spíše jako Anděl na horách. Ale to je prostě problém, který si musíme trochu odmyslet. Hlavní představitel byl bohužel takto vybrán. Horší je, že podobně nešťastnou ruku měl režisér i při volbě bondgirl. To jsou zkrátka pihy na kráse patrně nejlepší bondovky s Moorem. ()

mysiak

Zo začiatku trošku nostalgie, a potom nastúpil husto namakaný akčný bond, ktorý ma opäť potešil dobrou akciou a humorom Moorea... ()

GodComplex

Na bondovky s Rogerem Moorem jsem vzdycky pohlizel se znacnym despektem, protoze v porovnani s Conneryho erou se to jednoduse vubec nechyta. Potom, co jsem ale shledl aktualni festival prumernosti zvany Quantum of Solace s napuchlou pusinku spulicim Danielem Craigem, je hned Moore videt v mnohem pozitivnejsim svetle. Nejen jako bond, ale hlavne jeho filmy, ktere jsou o poznani bohatsi a zabavnejsi nez kousky ze soucasne Craig ery. For Your Eyes Only se sice neda povazovat za jednu z tech lepsich, ale rozhodne ma co nabidnout. Ruznorode lokace, zimni sceny, cool infantilni intro s vrtulnikem na vysilacku, super skalni finale, fantastickou reckou bond girl a jako bonus otravne nadrzenou blond krasobruslarkou lolitku. 6/10 ()

MikO_NR_1909

Perfektná prvá 1/3 nastolila neskutočne parádnu jazdu (naháňačky, "lyžovanie", "korčuľovanie") s trefnými prvoplánovými hláškami (Moore). Opäť to bolo síce veľmi nereálne, ale takúto zábavu som u Bondoviek nevidel ani nepamätám. Zvyšok bol bohužiaľ opäť iba zameraný na tú starú bondovskú atmosféru s neskutočnými ťahanicami pod vodou (strielačky) a dokonca v horolezeckom prostredí (wtf). Veľká škoda a nebyť toho úvodu dal by som **. ()

Laxik

To mi vysvětlete, jak je možný, že po možná nejhorší bondovce v historii (rozhodně nejhorší k datu) Moonrakerovi, někdo natočil jednu z nejakčnějších, nejvtipnějších, a všeho všudy nejsympatičtějších bondovek (a bezpochyby nejlepší mooreovku), která začne jako povedená parodie a pokračuje v solidní špionskou etudu napěchovanou sympatickými postavami, popíráním bondovských klišé, ale hlavně vedenou agentem 007, který se umí rvát, před intimním a důkladným ošpionováním náhodné buchty dá přednost záchraně lidstva a který dokonce odmítne hupsnout do postele s nahou krasobruslařkou, který by mohl být dědečkem. Jsem v šoku. Kdyby to nemělo kupu nelogických krávovin - které jsou ale trademarkem téhle série už od Goldfingera - nedalo by se tomu nic vytknout. No a souboj hračky vs. kočky? Má cenu k tomu vůbec něco říkat, když se hraček nedočkáme a Carole Bouquetovou, jednu z nejkrásnějších a nejosobitějších Bondgirls všech dob, by netrumfnul ani jetpack z Kick Asse? ()

Pierre

Nuda bez šťávy. Totální rezignace tvůrců, ani nějaký hlavní megamelonský záporák tady není (Kristasos se doufám nepočítá). Prostě absolutní prázdno. ()

numi

Tak série mistra Bonda se nám konečně vrátila zpátky na zem. Dá se dokonce říct, že se nám konečně vrátila také zpátky na Zem... :o). Místo velkolepých plánů na zničení celého lidstva má tentokrát Bond zabránit naštěstí jen úniku jednoho "malého" vynálezu na černý trh. Je to krok správným směrem, ale stále tady zůstává jeden velký problém. Jak mohou být všichni ti velcí lidé kriminálního podsvětí tak úspěšní, když zaměstnávají v ochrance tak neschopné lidi? V automobilové honičce střílí na auto, které zatáčí a je sto metrů daleko, ale když ho dojedou a jedou vedle něj pěkně na rovince, tak je vystřelit ani nenapadne? Hm. Podivné. A když Bond visí ze skály na padesáti metrovém laně za tři skoby, tak samozřejmě slezete ke skobám a jednu po druhé se budete snažit ze spár vymlátit rukojetí revolveru... Samozřejmě, vždyť kdo by přestřelil to lano, že? Ach jo. Bondův život opět nezávisí na jeho schopnostech, ale na jeho štěstí narazit totálního blbce. A dokud to tak bude, tak bondovky u mě nenarazí na tři hvězdičky ani náhodou. [srpen 2006] ()

slord

Malo to nejaké dobré scény (napr. naháňačka na lyžiach či ), ale film ako taký mi prišiel celkom nudný a hlavný záporák bol plytký a nezaujímavý. Moore už bol na Bonda asi starý, čo bolo vidno vo viacerých momentoch. Pre mňa zatiaľ asi najslabší Bond. 5/10 ()

kaylin

Humor je zde dotažen v podstatě do konce, jen je škoda, že Roger Moore docela stárne... Však už mu také táhlo na šedesátku, i když zatím mu bylo jen 54 let, když "Jen pro tvé oči" točil. Na takové Moneypenny už je ale moc vidět, jak zestárla. Však ji Lois Maxwell hrála také od prvního dílu "Dr. No" z roku 1962. A ještě pro Moorův turnus vydržela. Ač snímku nechybí vtip, nechybí mu rozhodně ani akce a zajímavé lokality. Úvod s Blofeldem není vůbec špatné entrée. Když jsou v Bondovi scény na lyžích, tak to vždycky stojí za to. Tento film není výjimkou. Výborné vodní záběry jen podtrhují skutečnost, že se skutečně dbalo na dobrý efekt na diváka a to se vydařilo. ()

swed

V tomhle díle chytil James Bond druhý dech. Po přetechnizovaném "Moonrakerovi" působí tenhle film reálně/syrově a dal by se označit za návrat ke kořenům . 8/10 ()

major.warren

Jen pro tvé oči je dalším ze skvostných dobrodružství Jamese Bonda, tedy Rogera Moora. Celkově myslím, že jde o jeho třetí nejlepší Bondovku. Lepší jsou snad jen Man with a golden gun či Spy who loved me. A samozřejmě je na stejné úrovni jako má oblíbená Chobotnička. Celkově mám tuhle Bondovku hodně rád, protože po sice skvěle napsaném, ale až příliš akčním a trikovým Moonrakerem, zavádí nový styl Rogera Moora. A to - Bond 50 plus. Je vidět, že Moore je zde ještě pořád plný energie, a nadšení pro další mise. Ale je pravda, že v dalších dvou Bondovkách už trochu skomíral. Zvlášť v poslední. Ale tady Roger Moore dokazuje, že Bond je jeho parketa. A i když je považován za nejslabšího představitele agenta 007 (s čím nejspíš souhlasím), tak rozhodně natočil spoustu skvělých Bondovek. For Your Eyes Only je jednou z nich. John Glen dal Bondům novou poetickou tvář. Celkově je For Your Eyes Only jeho druhá nejlepší Bondovka. Překonal jí jen Dech života. Příběh této klasiky je jasně Flemingovský, tajemný, plný touhy po pomstě, a otázek na život a na smrt. Vizuálně neskutečný, na rok 1981, no, co víc si přát. Carole Bouquet je vynikající ztvárnění Bond girl, pomstychtivé a houževnaté. Její Melina je vynikající skvěle si s Moorem ladí. Glover představuje typického záporáka, Topol a Q dodají humor, a Lynn-Holly Johnson zase trochu dětinství. Hudba je luxusní. Typický výrazný orchestrální Bill Conti, sice tam slyším trochu Rockyho, ale nevadí. Ty témata pod vodou jsou zcela jedinečné. A soundtrack celý také. Od nádherné písně od Sheeny Easton, kterou jsem si oblíbil teprve při posledním shlédnutí a celkově mám po té pauze na tuhle Bondovku zase lepší pohled. U mě 85% a nejlepší hodnocení. Nejlepší scény jsou lyžařské, honička ve Španělsku a finále. ()

Colonist

Pro mě jedna z těch slabších bondovek s Moorem. Bláznivý humor z Moonrakera tu téměř chybí (snad až na ten konec) a není to ke škodě, ale přesto je to slabší než ten Moonraker. Hlavní záporák není nic moc, ale aspoň není podle té bondovské šablony šílence, který chce zničit nebo ovládnout svět. Což byla příjemná změna. Režie Johna Glena mi nesedla, akční scény mi přišly nějak uspěchané a někdy chaotické. Naštěstí celý film zachraňuje zasněžená Cortina a finále v klášteře na skále. A také bondgirl. Úvodní zúčtování s Blofeldem se mi moc nelíbilo. Bylo to sice humorně pojaté, ale Blofeld by měl skončit důstojněji. Líbilo se mi aspoň to zavzpomínání na Bondovu ženu (návaznost není v bondovkách vidět moc často). Film mi na svou délku uběhl nějak rychle, což je možná dobře. Jen pro své oči si příště pustím raději jiného Bonda. ()

Aleee89

Běžela v televizi, a protože si neustále doplňuji filmové vzdělání, podívala jsem se i na tuto bondovku. Ač jsem se zpočátku vůbec netěšila, protože tyto filmy (a hlavně ty staré) mě nijak nezaujaly. Tenhle taky ne. Roger Moore, to není Brosnan nebo Connery, akce a triky, ty jsou logicky lepší v dnešní době. Kromě poslední scény se mi film nezdál ani moc vtipný a navíc mě spíše nudil. Víckrát se na to nepodívám a jsem ráda, že mám film za sebou. ()

higuain

007 vstupuje do osmdesátých let. S novým režisérem a poněkud realističtějším pojetím. Dějově by tahle Bondovka předchozí hodně nadsazený Moonraker v klidu předčila, problém je však v Mooreovi, který měl Moonrakerem skončit (když už neskončil o film dříve), protože reálnější pojetí Bondovky těžce neustává. Nemá na to fyzicky. Hláškujícího Bonda mu lze věřit, akčního však ne. V jeho páté Bondovce je to už hodně znát. ()

kajas

Po dvou docela tragických bondovských výstupech se MGM a spol polepšili. James lyžuje, potápí se, šplhá po skalách a dokonce odmítne náruč mladé sportovkyně, což je v jeho případě nevídaná záležitost. Bond girl je zase jednou přitažlivá osoba sympatická svou touhou po pomstě. Taky chválím titulní píseň, nejlepší od dob "Goldfingera". A závěr s papouškem zaokrouhluje tuhle podívanou na silné 3*. ()

Moena

Bylo by tak moc chtít od špionážního filmu, třeba…ehm…špionáž? Po asi nejtrapnějším bondovském openingu (helikoptéra), se Bond dostává do takřka nekončící honičky. Po naháněčce nebohé kachny, rovnou přesedlat na lyže, z lyží na brusle pak plynule přejít pod vodu a tak dál. A samozřejmě jedna snad už povinná přestřelka ve skladišti. Tenhle styl mi vážně moc nesedí. Na druhou stranu bych zase rád film ocenil za nádhernou Bondgirl. ()

GILLWANDER

Určite jeden z najakčnejších Bondov. 127 minút bolo dobre rozčlenených, mali sme tu veľké množstvo vydarenej akcie, zápletky boli síce predvídateľné no na tom aj tak nezíde. Rogera Moorea už volá penzia a to po tomto dieli natočil ešte dva. Osobne som sa náramne bavil a miestami aj zatajoval dych. Záporné postavy neboli už také originálne ako v predošlom dieli no vedeli aj oni narobiť poriadnu paseku. Bondovky s Rogerom Mooreom nie sú po pravde zlé, no Seana neprekoná asi už nikto. 65% ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)