Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Anderton

Ťažko povedať, prečo táto hororová antológia nezabodovala až tak, ako sa očakávalo. Každý príbeh je iný, niektoré sú dokonca diametrálne odlišné. Poväčšinou ide o klasické lovercraftoviny so všetkým (trashom) čo k tomu patrí. Niekedy je to dejovo hutné a chceli by ste viac, inokedy by sme si vystačili aj s polhodinovými epizódami. Preto ma mrzí, že tvorcovia nenakrúcali podľa vhodnosti námetu a scenára, ale aby to všetko malo hodinu. V tomto smere mohli prejaviť viac odvahy. Každopádne v Halloweenskom období určite tento retrom nasiaknutý seriál potešil. A už aj ten Guillermo pripomína Alfreda. ()

Yoshitsune

Na tomhle sem se fakt těšil a po skončení, se nedá říct, že by mně nějaká povídka vyloženě zklamala, ale přesto mám nějaké ty výhrady. A začnu tou největší a to je, že velká většina povídek skončí tak nějak neuzavřeně, jako ta povídka skončí a divák do jisté míry ví, jak to dopadlo s hlavním protagonistou, ale přesto tam něco chybí. A přitom by stačil obyčejný novinový titulek a nebo nějaký dovětek, který by tak nějak uzavřel. Je tedy pravda, že některé povídky sou uzavřeny výborně a nic bych na tom neměnil a sou to Hřbitovní krysy, Snění v domě čarodějnic a Šum křídel, tyhle povídky sou výborně uzavřený a nezůstává žádný otatník, ale a nebo něco podobného. Ale nejslabší podívdkou, překvapivě Pickmanův model, nejenže je tam úplně debilní a zbytečený jump scare, ale zároveň povídka, dle všeho skáče v časovém období a to časové období neni nijak ohraničeno. Hlavní hrdina se v druhé polovině, snaží vyřešit ony problémy a vidíme ho psychicky a fyzicky na dně, ale přitom ještě před minutou byl v pohodě. Tohle třeba povídka Snění v domě čarodějnic, zvládá výborně, hlavní hrdina má problémy a jeho proměna v trosku, je nám ukázána, vidíme, jak nemá dostatek peněz, jak ztrácí přátelé a všichni od něho dávají ruce pryč, takhle to má správně vypadat. Prohlídka je moje nejoblíbenější povídka, sice tam trochu chybí, nějaký to douzavření, ale neni to tolik do očí bijící. Šum křídel a Mimo, používají takovaný "slow burn" efekt vyprávění, ale obě dvě se mi líbili a ano Šum křídel, neni vyloženě horor, ale zase to má nejlepší herecké výkony. ()

Chrustyn

Příběhy Alfreda Hitchcocka pro novou generaci a s vyšším rozpočtem. Na oko velice pěkně zpracované epizody, každá na jiné téma a s jinou atmosférou, ale v těch osmi kouscích jsou tak tři o kterých se dá mluvit. Zbytek buď podivný, nebo nudný ale vždy krásně vypadající. ()

Stanislaus

Tvorbu Guillerma del Tora mám rád od té doby, co jsem viděl jeho fenomenální Faunův labyrint. Jeho filmy překypují nádherně děsivým (a syrově surovým) vizuálem a fantazií, zároveň ale ona vyumělkovaná forma občas škodí obsahu. Kabinet kuriozit nese silný deltorovský rukopis a bylo zajímavé sledovat, jakým způsobem se jednotliví režiséři/-rky vypořádali s předlohou, kde každá z epizod čerpala z hororového žánru jiným způsobem. Z jednotlivých příběhů mě nejvíce oslovily goticky laděný Pickmanův model (v budoucnu si musím blíže posvítit na tvorbu Lovecrafta), vizuálně nepříjemné, ale sugestivní Mimo a citlivý rodinný thriller Šum křídel. Ale i ostatní příběhy měly svůj "děsivý šarm" a dokázaly mě napnout. 3 3⁄4 hvězdy! ()

Flego

Voľakedy sa kochal v podobných príbehoch majster Hitchcock, súčasnému divákovi sa prihovára Guillermo Del Toro. Treba poznamenať, že sa tento projekt vydaril, príbehy sú zaujímavé, v rámci žánru zábavné. ()

rikitiki

Zvládla jsem jen pár dílů. To přehnané herectví a celkově expresivní pojetí mě otrávilo. Kdyby ty historky byly aspoň kratší, ale mnohé natahovaly nechutné scény (často fyzických deformalit) a zbytečné obrazy za hranu mé trpělivosti. Tenhle Guillermův labyrint ať si obývají jiní. ()

TheEvilTwin

Od oznámení jsme čekali jednu z hororových událostí roku. Co by se taky mohlo pod taktovkou G. del Tora pokazit, vždyť jeho tvorba je ve fantasy-hororovém žánru ikonická, jeho rukopis jde jednoznačně poznat a jeho vizuální výtvory jsou excelentní. No, nová série je ale bohužel spíše zklamáním než oslavou hororu a rozhodně nejde o nic zázračného. Všechny povídky mají víceméně stejnou kompozici, a tudíž se dají hodnotit celkem spravedlivě jako celek, takže pojďme na to. Naše očekávání byly v nadějné hororové povídky, ze kterých nebudeme spát a na kterých se del Toro vyřádí svou autentickou vizuální kreativitou, ale kromě povídky č. 1 je celý zbytek jen podprůměr, který na poli jedné hodiny nemá co říct a je zbytečně natahován. Základní premisy nejsou vyloženě k zahození, ale jejich provedení je jednak zdlouhavé a druhak strašně sterilní, atmosfericky slabé, vizuálně mnohdy odfláklé a nezáživné, ale největší problém vidím v tom, že prostě nejde o “horor”, ale spíše o fantasy povídky se strašidelným tématem. Je to zkrátka takové nemastné neslané, napětí ani hrůzu to ani zdaleka nevyvolá a po zhlédnutí si divák říká spíše jen “hm, ok další” než aby byl odvařený z výsledku, který právě viděl. Kvalitu příběhů drasticky snižuje jejich forma - udělat 15 minutové youtube kraťasy s načrtnutou základní pointou, nebo plnohodnotné filmy s plným backgroundem postav i celého příběhu, udělali by lépe, takhle je to něco mezi a na kraťas moc zdlouhavé a na filmový zážitek zase moc neosobní a bez omáčky kolem. Jsou lepší povídky a jsou horší povídky, ale kromě zmíněné první epizody celek za moc nestojí a když si člověk celou sérii odpustí, asi o nic nepřijde… ()

ARI50

Jako bych viděl moderní věřte nevěřte, úvod byl nejlepší a hlavně kouzelná skříňka. Jinak každý příběh měl svoje kouzlo hodně slušné atmosféry, strachu napětí a zajímavosti. Akorát je škoda že to nebylo typický dech berouci. Přesto hodně dobře zpracované díla. ()

ancientone

Také feel-good sledovanie postaršieho pána, ako si plní svoje sny. A plní si ich vkusne, ale nevýrazne. Del Torro sa v novom poviedkovom seriáli pasuje do úlohy Alfred Hitchcock Present's digitálnej éry, ale jeho séria nie je taká šupa ako Masters Of Horror, Twilight Zone, alebo Tales from the Crypt. Parametre projektu dokonale určujú už úvodné titulky - štylisticke perfektné, dosť manieristické, ale rýchlo pominuteľné panoptikum všemožných hororových, gotických a groteskných prvkov, ktoré proste v solídnom štýle prefrčia obrazom. Samostatné poviedky (sympatické je, že nechýba ani lovecraftovská adaptácia - aj keď viacero motívov naprieč poviedkami je vyslovene lovecraftovských) väčinou pôsobia dojmom, že by im stačila plocha 15-20 minútovej etudy a seriál by mohol byť kľudne zmenšený do podoby väčšieho poviedkového filmu. Vpohode sezónna záležitosť, na ktorú si o dva-tri mesiave nespomenieme. Once again. nevadí. Môžeme sa ďalej naivne tešiť na del Torovu adaptáciu románu V horách šialenstva. Zatiaľ ale (osobne) nadšením určite nešaliem. ()

luka4615

Vizuálně opojná záležitost, která ale vyjma skvělé povídky “Pitva” nemá nic moc co nabídnout. Zbytek epizod je totiž scenáristicky velmi plochý a snadno zapomenutelný. Je pro mne vážně velkou záhadou, proč zrovna tomuto koktejlu velmi průměrných povídek propůjčil slovutný Guillermo Del Toro své jméno. (Netflix) ()

mm13

Plné úžasných hororových chvíľ, ale ako celok funguje len máloktorá poviedka (povinne vypichujem Pickmanov model). Škoda, že aj medzi filmármi je skoro každý iba veľkým hororovým nadšencom, ale skoro nikto nemá potrebu tento žáner pestovať a rozvíjať. Akoby nikoho nezaujímalo, že záhrada, na ktorú sa všetci budú chodiť iba pozerať a trhať si z nej, tá jedného dňa skončí v prachu... ()

Lucasion

Jedno z největších zklamání za velmi dlouhou dobu. Kabinet Kuriozit totiž naprosto perfektně otevře povídka ve skladišti. Krátká, děsivá a velmi nepříjemná povídka. Následují Hřbitovní krysy, které moje nadšení ještě prohloubí a připomenou mi mojí klaustrofobii. No... A pak se něco zvrtne. Místo děsu nastupuje gore a epizody se střídají kvalitní s nudnými. Jasně, odkazy na Lovecrafta jsou perfektní a obraz je velmi děsivá povídka. Ale u některých příběhů chybí děsivost, pointa a přebývá nechutnost a prázdnota. Poslední epizoda velmi připomene Wanovi horory. Nakonec jsem se rozhodl kritikou nešetřit, a i když mi Kabinet přišel jako velmi sympatický nápad plný skvělých a oblíbených herců, tak ve výsledku je to vlastně průměrný seriál, který má svoje světlé momenty. Od druhého dílu ale moje nadšení šlo velmi z kopce. Škoda. (65 %) ()

ScarPoul

Projekt, ktorý má potešil. Del Toro a jeho zmysel pre prapodivné veci je tu zúžitkovaný na maximum. O to viac poteší Lovecraft a pokukávanie po jemu blízkych motívoch. Režisérsky vyspelé a každý príbeh sa môže pochváliť špecifickou atmosférou. Najviac ale zamrzí, že posledné tri príbehy pre mňa akosi nezapadajú do celku. Aj napriek formálnej čistote a nápaditosti sa odkláňajú od ústrednej témy. Dokonca aj poviedka Outside, ktorá nemá s hororom nič spoločné, pôsobí v rámci celku konzistentnejšie, než posledné dve poviedky. Ale odhliadnuc od toho som bol spokojný. Niečo takéto mi vyslovene chýbalo a som rád, že som sa k tomu konečne dostal. Aj napriek kvalitatívnemu zostupu ponechávam 4*. Hoci trochu slabšie. 1 séria - 70% ()

ledzepfan

Nemůžu si pomoct, ale mám fakt pocit, že největší slabinou téhle antologie je samotnej génius průměrnosti Guillermo del Toro. Jde vidět, že do některých příběhů mluvil více a do jiných skoro vůbec.. a právě tam kde jde vidět stopa jeho, poněkud vyčpělého, rukopisu, tam jsou ty filmy hrozná slabota.. Jen dvě epizody působily natolik osobitě, že do nich Toro nemusel (nebo nevěděl jak) zasahovat (E4, E7). Jen dvě epizody byly výrazněji dobré (E1, E7). A jen ta E7 (The Viewing) byla na hraně geniality (Tady Cosmatos fakt všechny ostatní naprosto přejel). ()

Krt.Ek

Vlastně skoro po celou dobu sledování jsem si říkal, že když už jsem dostal chuť na (horrorovou) antologii, měl jsem se radši vrátit k Black Mirror, což, jak jistě uznáte, není pro Kabinet kuriozit zrovna nejlepší vysvědčení. Za kratičký komentář IMHO stojí pouze čtyři epizody, přičemž vrcholem série jsou pro mě epizody tři až pět (prvními dvěma epizodami se seriál nadechoval, po epizodě pět pak měl seriál sestupnou tendenci). Epizoda tři: Pitva (75 %) dle mého přichází s nejznepokojivější vizí světa, kdyby tohle byla pravda, tak bych si to fakt radši nechal projít hlavou (jak Kurt Cobain, chápeme se, ne?), nadto má vynikajícího F. Murrayho Abrahama, a finální rozuzlení nakonec taky není tak beznadějné (v protikladu k předešlému ději). Epizoda čtyři: Mimo (80 %) mně navzdory tomu, že od ostatních hodnotících dostává bídu, bavila (a to tak, že v určitých momentech jsem se přitroublé usmíval) určitě nejvíc, má originální námět, je správně jizlivá, s výbornou Kate Miccuci v hlavní roli (když už jsem vzpomněl Black Mirror, tak tuhle epizodu si umím představit i v tomto cyklu). Epizoda pět: Pickmanův model (70 %) byla epizodou, která se mi zdála nejstrašidelnější (inu, Lovecraft), už jen díky Crispinu Glovera v úloze Pickmana, určitě má i nejkrutější (nesmazatelnou) pointu. Epizoda sedm: Prohlídka (60 %) sice nepovažuju za zvlášť kvalitní, ale šlo poznat, že ji natočil člověk s vyvinutým vizuálním citěním, s trochu lepším scénářem bych si ji uměl představit jako komiks, který má potenciál být úspěšným a který bych si s radostí přečetl. 60 % ()

agentmiky

Takto rozpolcený výsledek jsem od Del Tora fakticky nečekal. Jako hororový tvůrce ne již hodněkrát osvědčil, ale bohužel, jeho Kabinet Kuriozit se ve výsledku nezapíše do kronik jako něco přelomového. Jistě, pár příběhů bych vyzdvihl, protože se mi osobně dosti zamlouvaly. Jako nejlepší bych označil epizodu 4 (PITVA). Něco tak skvěle napsaného, zrežírovaného, zahraného jsem dlouho na seriálovém poli neviděl. K tomu přidejte hutnou atmosféru, úžasné praktické triky (na to si Toro potrpí) a parádní zakončení. Tento namixovaný koktail prostě a jednoduše špatně dopadnout nemohl. Dále jsem si dost užil i epizodu 3 (HŘBITOVNÍ KRYSY). Jinak se spíše jedná o průměrnější epizody či o výtvory, které asi ani neměly spatřit světlo světa (epizoda 8 s přídomkem ŠUM KŘÍDEL byla ukrutná nuda). Takže. Pokud mám něco doporučit, tak si asi pusťte ty dvě zmiňované epizody, na ty ostatní se vykašlete. 6,5/10 ()

PKD

Můj 2800. komentář. Tak jsem rád, že to vyšlo zrovna neplánovaně na něco takového. Projekt, o kterém jsem nevěděl, či na něj zapoměl. Tudíž jsem od toho nečekal ani H událost roku ani nic podobného, jako jiní. Výhoda. Než se dostanu k jednotlivým dílům (rozhodl jsem se, že nebudu psáti žblept ke každému dílu, ale ďábelsky je implementuji do celkového komentu) pár pozn. k anthologii jako celku. Del Býček je šíleně nakynutý a má problémy s mluvou, víc než dřív, což naštěstí nemá vůbec vliv na Kabinet.;-) Znělka je naprosto luxusní, takže dojem z ní trochu kazí ty šílené housle, které mi ewokují Nightmares and Dreamscapes, kde nebyly tak nelidsky vysoko. Nyní k dílům: Lot 36...námět del Toro. V hl. roli skoroLeader z MCU Hulka aj. a ve vedlejší dr.Kurt Mendel, zde hrající působivého Němce. Special quest star, jediná ženská postava z 1. Predatora, kterou jsem od onoho filmu snad v ničem jiném neviděl. Samotný díl má 1 nešvar, který je snad vyloženým copyrightem většiny dílů a to, je jaksi useknutý, zatímco by potřeboval ještě pár minut navíc. 1.pol. kde se ´´nic´´ neděje mi ani po 2 shlédnutích nepřišla nudná. Polovina druhá už jede na plné kecky a posl. 10min. je vyloženou lahůdkou. Tohle je 1 z těch dílů, ze kterého bych udělal film. Graveyards Rats...předloha Henry Kuttner, kterého kdysi v Ikarii nazvali zapomenutý král povídky a já na 100% souhlasím. Vydána v 1936 ve stejném magacínu, kde často žůžoidně děsil tehdy nepřipravené čtenáře i jakýsi HPL. Proto si spousta znalců vzpomene při čtení/sledování na Krysy ve Zdech a další generace pak na nedostižný Kingův flák Noční Směna. Tady není v podstatě moc co vytknouti, takže se omezím na fakt, že se zde po mnoha letech opět sešel Vincenzo ´Kostka´ Natali a jako vždy sázka na jistotu, David Hewlett (kterého jsem s  tím obličejovým porostem skoro nepoznal) a opět zabodovali. Na 98% Retro pošmourný vizuál je už sám o sobě, pastvou pro oči staromilcovy, které nepotřebují nutně, aby se horror odehrával v 21.st. apod.  The Autopsy...předloha Michael Shea, která vyšla v Ikarii 5/2001 a kterou pochopitelně vlastním. Jen si ji po těch 21 letech již vůbec nepamatuji, což samoz. nesouvisí s quallitou, jen toho bylo během té doby přečteno spoustu, takže jsem byl aspoň napjatý, jak guma od trenýrek. Bylo zajímavé, po dlouhé době viděti Ru´Afa z ST IX. Rozhodně si to musím po shlédnutí, přečísti. Je to 1 ze 2 SF/H příspěvků do Kabinetu a na to já velmi slyšám. The Outside...předloha comics. websérie z 2016 jm. Some Other Animal´s Meat od Emily Carroll, kterou zde někteří zcela mylně považují za povídkářku ve smyslu beletrie a ne za čistě comicsovou autorku. Co říci? Na to, že je to ujetina, která by vystačila na 30min. atd.? Já se kupodivu nenudil celou dobu, už jen proto, že jsem nevěřícně zíral na ty šilhavě vypoulené bulvy hl. herečky. To byl větší bizarre než ten Alo Glow krém, který se chová jako Cohenova The Stuff. Velké plus za toho reklamního moderátora, který byl TOP. Taxidermie jako koníček? Zdravím Normana Batese, který by si s ní dosti rozuměl i díky tomu, jak naložila se svým manželem, který mě fascinoval už jen tím, že žil s něčím takovým. A to myslím celkově. Bavily mě ty spolupracovnice z Banky, které se dokázaly baviti jen o velikosti mužských nádobíček a prsou. Nemáte náhodu na ně čísla?;-) Dobrá ujetina II., která ovšem v rámci příběhů s ponaučením nepřínáší nic nového a jak zde někteří napsali, skoro se sem svým pojetím do Kabinetu ani nehodí. Já bych něco takového čekal spíše ve 2.s. Masters of Horror. 1x stačilo. Pickman´s Model...předloha HPL. A viděný jako první. Pokud vím, tak 1. adaptace této povídky. Je zde hodně změn a dalo by se říci, že si autoři jen vypůjčili jména a povolání postav. Já za sebe mohu prohlásiti, že v tomto př. mi to nějak extra nevadilo (ovšem, za těsnější adaptaci bych se nezlobil) páč je zde opět výprava na 100% úrovni a jde vskutku o 1 z mála Lovecraftovek, které jsou zasazeny do HPL doby. Obsazení je též zajímavé a já s velkým přequapením mohu po1. v životě prohlásiti, že jsem si užil roli Crispina Glovera (kterého jsem nikdy moc nemusel a nikde až nyní, mě nějak kór nezaujal, snad jen v BTTF) a na tuto roli se hodí dokonale. 60min. stopáž je tak akorát a konec mi v tomto vzácném př. nepříjde rychle useklý. Doporučují párům s 1 dítětem. Nejlépe chlapcem. Dreams in the Witch House...opět HPL. Tentokráte ovšem zmršen k nepoznání, což jsem poznal tak, že po 10min. jsem bez milosti použil rychloposuv, páč mě už úvodní prolog začal dosti sráti, s prominutím. Nejlépe to vystihl v solo komentu Cedr, takže odkazuji na něj. Jen dodám, že za mě, se jedná o totální průser celé série a Grint je fakt něco otřesného. A pokud bych se ihned po tomto podíval na nějakého HP, tak nevím, nevím. Gordonova verze z 2006 zůstává stále suvereně nepřekonaná. Od odpadu to dělí jen samotná Bosorka a Prašivka v.2.0 The Viewing...zřejmě jediný díl, který není dle předlohy. Geniální hudba. Za completní score bych vraždil. Kamera a celkové zpracování je takové, že bych přísahal, že jde o něco z 79 a ne z 2022. Totál, psychedelické retro s asiatkou, co by mohla z fleku hráti Velmu a gigantické afro 1 z postav. Totál disko 70tky. Třešnička na dortíku je u mě samoz. Peter Weller, kterého jsem v něčem (mimo dokumentů) už 9 let, neviděl. A který si očividně s chutí střihl další roli typu Naked Lunch. Opět je zde ale onen tzv. Kabinetový nešvar, konec není žádný konec, páč se někdo rozhodl nedopsati scénář, bo co.  The Murmuring...předloha del Toro. Tady jsem váhal až do konce mezi 3 a 4, ale nakonec jsem po posl. pár minutách, dal 4. Zda si to nechám, ještě nevím. Nancy (který šíleně připomíná Sissy Spacekovou) byla totiž ve 2.pol. poněkud více a více nesympatická a její manžel (jako vždy gentleman ze staré školy, na jehož kreaci ve Wuthering Hights 2009 nikdy nezapomenu, sorry, ne všichni ho neznáme jen z TWD, Ondřej Lincoln) kterého osobně považuji za světce a Budhu s tou jeho trpělivostí a něhou. Jelikož to rež. žena, tak asi více straní mužům. Na 2.str. předlohu vymyslel chlap, tak to asi bude 50/50, heh. Jinak, jsem se i při té stopáži nenudil a až na ten opět nešvar, nemám výrazně co vyknouti. I když z toho jistě šlo vymačkati více. Já jsem ale zvyklý na tento typ filmů, takže s tím nemám velký problém. Ale chápu ty výtky zde. A to by bylo vše. Pozn. proč sem píši u všeho autora předlohy? Protože to tady ve většině př. vůbec není a já jaksi považuji za dobré vychování, napsati u něčeho, autora a název (není-li totožný) když se to natočí. Ještě k ost. Doporučuji, neb se jedná o aspoň z mého pohledu překvapení, když jsem při sledování (až na 7.díl) hudbu moc nevnímal. Tady je ale výrazná a na solo poslech stojí za to. Už jen kvůli 7min. suitě z the Viewing. Snad se dočkám větší nálože, protože dosti pochybuji, že by Lopatin složil pro 56min. díl, jen necelých 7min. hudby. Pokud by byla 2.s. doporučoval bych del Torovi tyto předlohy: Pumpkin Head (A.Sarrantonio), Survivor type (S.King), Eumenides in the Fourth-Floor Lavatory (O.S.Card), The Path (S.Baker), The Quiet Girl (R.Holdstock), Prez (H.Slesar), the Milk of Human Kindness (S.H.Stock) a nakonec to nejlepší Orange for anguish, blue for insanity (D. Morrel). Nebo ať udělá rovnou jen HPL anthologii. Pořád nám dluží ty Hory Šílenství. Povídek zbývá ještě dost a dost. Ale prosím bez Grinta, Hardwickové a Watkinsové. Tyhle k Lovecraftovi FAKT už nikdy nepouštěti. Děkuji. P. s. DavidS a já máme očividně mrazení z toho stejného. () (menej) (viac)

UncleG

Celkem dobře koukatelný pelmel hororových soustíček s kolísavou vypravěčskou kvalitou. Povídky jsou všechny výrazné, zapamatovatelné, osobité. Žádný debilní jumpscary, žádný blikání, žádný laciný hejblata. Pěkně k podstatě hororu - znepokojivě, nepříjemně, řemeslně čistě. Obstojné a důstojné dialogy, charkaterizace postav trefná, někteří noname herci byli až neskuteční. Jen se nemůžu zbavit pocitu, že nechutnosti v podobě masa, zvířecích mrtvolek a vyhřezlých pajšlů byly do většiny povídek přidány na sílu jen z "produkčního rozhodnutí". Úplně vidím ty studiové poznámky ve scénářích: "Kde je HNUS? Málo hnusu. Přidat hnus!" a oponující režiséry, kterým je následně vysvětleno: "Že vaše epizoda nepotřebuje hnus? Ha-há! Tak to si jen myslíte!"... A taky mám pocit, že by mnohým povídkám paradoxně prospěl nižší rozpočet. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD