Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Mimo (E04)

(epizóda)
  • USA The Outside

Podivínka Stacey chce za každou cenu v práci zapadnout. Začne proto používat oblíbenou mast, která jí ale vyvolá děsivou reakci a odstartuje neuvěřitelnou proměnu. (Netflix)

ledzepfan

Není to zdaleka tak blbý jak zdejší hodnocení a komentáře napovídají.. Je fakt, že kdyby se to v té své hravosti trošku utrhlo ze řetězu, mohlo se např. všechno to drbání a rozmlouvání s telkou prostříhat do nějaké svižnější montáže a pak by zbyl čas i na nějaké to blbnutí po proměně, ale čert to vem. Vlastně na tom oceňuju, že je to docela osobité a tak jiné, že Toro evidentně netušil jak to obohatit svou "invencí" ()

Klajnik

Díl je to poněkud utahané a ve svých jednotlivých částech ohrané. Přitom to má dobrý námět (i myšlenku) a kdyby se scénáristka zmohla na lepší dialogy a dokázala z interakce mezi postavami dostat víc - víc zábavy, víc poutavosti, víc vyjebanosti (o které to je a které podléhá protagonistka), tak bych se tolik nenudil. Bohužel je to spíše takové, jaké podávám v první větě. Závěr se mi však líbil. Ošklivá protagonistka se nějakým těžko uchopitelným způsobem změní v krásnou ženu, načež okamžitě dostává obdiv, schválení a přízeň svých vyjebaných kolegyň. Nedávno jsem se bavil s kámoškou o tom, jak ji rodina nechválí za akademické úspěchy, ale když se jí zlepší pleť, tak je důvod k oslavě. Finální záběr filmu mě však bavil - Líbí se mi, jak mezi strojeným smíchem dochází ke znepokojivému křenu a do toho hraje You Sexy Thing, což byl skvělej výběr hudby. ()

Draconian

Pěkně natočená povídka o hodně za krásou. Je o ženách, natočené ženou a má to hloubku. Jistě, vlastně nic nového - krása není vše a důležité je být krásný uvnitř. Je to ale zajímavě natočeno (třeba hezky znázorněné jak reklami do žen všemožně cpou, jak musí být krásné a jejich výrobek je dokáže změnit). Archetypy fintilek a povrchních nán je možná až přehnaný, ale tím jen vynikne "jinakost" hlavní hrdinky. A především pak zapůsobí i samotný závěr příběhu. Povídka má prvky komedie, ale je vlastně hrozně smutná. Výborná kamera, ironický hduební podkres, emoce, herecké výkony...90% ()

Oup

Toto ma bohužiaľ dosť sklamalo, už keď som pri príhovore počul, že to točila žena, bál som sa, že sa bude tlačiť na nejaké to klišé a mal som pravdu. Samozrejme, že téma je dôležitá a dá sa odvyprávať na tisíc spôsobov, ale aby som to mal na akože hororový spôsob a hodinu sa pozeral na ,,chuderu" trápiacu sa kvôli vzhľadu, pritom mala život krajší než tie, ktorím závidela, milujúceho manžela, záľubu,. No, Ako psycho to bolo fajin, ale hororová scénka nebola ani len sekundu. A v podstate som ani nepochopil, čo bola realita a čo halušky. ()

UncleG

Hele, je mi úplně jedno, jestli je to předvídatelný, ohraný nebo zbytečně natahovaný. (Což teda je). Tahle povídka stojí a padá s hlavní postavou - která je naprosto neskutečně napsaná i zahraná. A protože patřím mezi chudý outsidery, kteří mají bordel v obýváku a divný koníčky... A bohatý lidi žijící v hezkých domech mě považujou za podivína, tak tý pidlovoký Stacey strašně rozumím. Proto jsem taky schopen soucítit s ní nejhlubší osobní soustrastí. Zásadní rozdíl mezi mnou a Stacey je, že nepotřebuju vstoupit do světa, kterýmu nerozumím.  Poznámka na závěr: "Nikdy se neotáčej zády k člověku, co ti právě "omylem" bodnul skalpel mezi voči." ()

• V epizodě zazní celkem 3x slovo „fuck“. (noelcoward73)