Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Marceloo

Osem strašidelných poviedok, ktoré uvádza Guillermo del Toro. - Na to, kolko rokov tento projekt vznikal, je to pre mňa kolosálnym sklamaním. Jediná poviedka, ktorá ma výraznejšie zaujala, je Graveyard Rats, v ktorej sa parádne prelína Monster horor s nadprirodzenými prvkami a dej sa odohráva v klaustrofobických tuneloch pod cintorínom. Inak sa všetko pohybuje medzi jednou a dvoma hviezdičkami, pričom sú takmer všetky poviedky po celý čas skôr drámou a na konci sa objaví nejaké hororové prekvapenie. Nepomohli tomu ani zvučné herecké mená a preceňovaní hororoví režiséri. Ak je toto to najlepšie, čo Netflix pred Halloweenom pre hororových fanúšikov prichystal, tak nás asi v láske moc nemajú. A Guillermo del Toro? No, nenávidím body shaming, ale keď sa človek zadýcha po pár vetách, mal by so sebou niečo robiť. ()

Yoshitsune

Na tomhle sem se fakt těšil a po skončení, se nedá říct, že by mně nějaká povídka vyloženě zklamala, ale přesto mám nějaké ty výhrady. A začnu tou největší a to je, že velká většina povídek skončí tak nějak neuzavřeně, jako ta povídka skončí a divák do jisté míry ví, jak to dopadlo s hlavním protagonistou, ale přesto tam něco chybí. A přitom by stačil obyčejný novinový titulek a nebo nějaký dovětek, který by tak nějak uzavřel. Je tedy pravda, že některé povídky sou uzavřeny výborně a nic bych na tom neměnil a sou to Hřbitovní krysy, Snění v domě čarodějnic a Šum křídel, tyhle povídky sou výborně uzavřený a nezůstává žádný otatník, ale a nebo něco podobného. Ale nejslabší podívdkou, překvapivě Pickmanův model, nejenže je tam úplně debilní a zbytečený jump scare, ale zároveň povídka, dle všeho skáče v časovém období a to časové období neni nijak ohraničeno. Hlavní hrdina se v druhé polovině, snaží vyřešit ony problémy a vidíme ho psychicky a fyzicky na dně, ale přitom ještě před minutou byl v pohodě. Tohle třeba povídka Snění v domě čarodějnic, zvládá výborně, hlavní hrdina má problémy a jeho proměna v trosku, je nám ukázána, vidíme, jak nemá dostatek peněz, jak ztrácí přátelé a všichni od něho dávají ruce pryč, takhle to má správně vypadat. Prohlídka je moje nejoblíbenější povídka, sice tam trochu chybí, nějaký to douzavření, ale neni to tolik do očí bijící. Šum křídel a Mimo, používají takovaný "slow burn" efekt vyprávění, ale obě dvě se mi líbili a ano Šum křídel, neni vyloženě horor, ale zase to má nejlepší herecké výkony. ()

lardko

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora mě extrémně bavil , ale musím říct že pro mě dokonalé byli jen první dva díly: Položka 36 a Hřbitovní krysy. Ostatní díly byli také dobré, ale už v nich chyběla ta jiskra nebo byli prostě jen už zdlouhavě nudné.. Jinak nemám tomu moc co vytknout, dobový děj, kostými , obsazení, scény prostě na 1* ()

Silviaxx

Prečo nie? Na to, že nemám v obľube poviedkové filmy alebo seriály, tak musím povedať, že toto sa mi páčilo. Samozrejme, ku každej poviedke treba pristupovať s maximálne otvorenou mysľou, keďže tu skloňujeme aj p. Lovecrafta. Kvitujem, že dejové línie sa odohrávajú v rôznych časových obdobiach, a že v nich nájdeme "subžánrový koktejl" - aj nejaké to gore, ducharinu, mystiku, príšery, "nekrofíliu" a podobne. Pri vhodnom nastavení je možné si užiť každú jednu časť a za mňa ma ani jedna z nich nenudila. ()

ledzepfan

Nemůžu si pomoct, ale mám fakt pocit, že největší slabinou téhle antologie je samotnej génius průměrnosti Guillermo del Toro. Jde vidět, že do některých příběhů mluvil více a do jiných skoro vůbec.. a právě tam kde jde vidět stopa jeho, poněkud vyčpělého, rukopisu, tam jsou ty filmy hrozná slabota.. Jen dvě epizody působily natolik osobitě, že do nich Toro nemusel (nebo nevěděl jak) zasahovat (E4, E7). Jen dvě epizody byly výrazněji dobré (E1, E7). A jen ta E7 (The Viewing) byla na hraně geniality (Tady Cosmatos fakt všechny ostatní naprosto přejel). ()

• Počet mrtvých: 1 (+ několik těl v márnici). (noelcoward73)
  • Guillermo Del Toro v jednom z rozhovorů prozradil, že inspirací pro sepsání příběhu byla jeho osobní zkušenost, kdy byl jeho sklad prodán bez jeho vědomí stejně jako se to stane v příběhu Emilii (Elpidia Carrillo). (NiWi)

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD