Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Recenzie používateľa ledzepfan k tomuto seriálu (8)

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022)

Nemůžu si pomoct, ale mám fakt pocit, že největší slabinou téhle antologie je samotnej génius průměrnosti Guillermo del Toro. Jde vidět, že do některých příběhů mluvil více a do jiných skoro vůbec.. a právě tam kde jde vidět stopa jeho, poněkud vyčpělého, rukopisu, tam jsou ty filmy hrozná slabota.. Jen dvě epizody působily natolik osobitě, že do nich Toro nemusel (nebo nevěděl jak) zasahovat (E4, E7). Jen dvě epizody byly výrazněji dobré (E1, E7). A jen ta E7 (The Viewing) byla na hraně geniality (Tady Cosmatos fakt všechny ostatní naprosto přejel). ()

Položka 36 (2022) (E01)

Překvapivě dobrý.. Jednoduchý, ale maximálně funkční, temný povídkový příběh, který prakticky nemá hluché místo (takové které by nepřinášelo nové informace, nebo neposouvalo děj vpřed) a který stojí na jaksi "uvěřitelné"(rozuměj: nepřekombinované) mythologii.. ()

Hřbitovní krysy (2022) (E02)

Temně klaustrofobická fraška o vykradači hrobů.. Není to vyloženě nějak špatné, ale více by mě to oslovilo bez toho komického nádechu a ještě kapku prostříhané o to zdlouhavé plazení se tunely.. ()

Pitva (2022) (E03)

Jestli první dva filmy byly spíše lovecraftovky (v Lot36 mixnuté s Bakerem), tak tohle byla taková jakoby Kingovka.. Ufón parádní, pointa celkem fajn, ale na takovou jednoduchost to bylo až příliš užvaněné. ()

Mimo (2022) (E04)

Není to zdaleka tak blbý jak zdejší hodnocení a komentáře napovídají.. Je fakt, že kdyby se to v té své hravosti trošku utrhlo ze řetězu, mohlo se např. všechno to drbání a rozmlouvání s telkou prostříhat do nějaké svižnější montáže a pak by zbyl čas i na nějaké to blbnutí po proměně, ale čert to vem. Vlastně na tom oceňuju, že je to docela osobité a tak jiné, že Toro evidentně netušil jak to obohatit svou "invencí" ()

Pickmanův model (2022) (E05)

Za mě je to v zásadě pitomost.. Zdlouhavá, ukecaná, působící neorganicky a jako cosi televizně-generického z devadesátých let.. A jako vždycky, když se nějaký horor točí okolo obrazu, kresby atd, jsou ta díla poměrně tristní ()

Snění v domě čarodějnic (2022) (E06)

del Toro dává Lovecraftovi hrozně na prdel.. Tohle je ještě křečovitější než ta Pickmanova polízanice.. navíc s ukázkovým misscastem (jakože fakt hodíme zrovna Grinta do dalšího "čarodějného" příběhu, kde dýka nápadně připomíná hůlky z Potterovské série?). ()

Prohlídka (2022) (E07)

Ha.. Smůla del Toro, tady tě Cosmatos přehrál ve tvé vlastní hře.. The Viewing svou osobitostí, vyzrálostí, tvůrčí svobodou a odvahou o několik koňských délek předběhl všechny své souputníky v tomhle kompilátu a podle všeho si do toho (narozdíl od většiny ostatních) ani nenechal kafrat oscarovým strejcem Guillermem. Weller s Boutellou jsou kulervoucí, stejně jako soundtrack (který doufám někde časem vyplave).. Je jasný, že je to subjektivní a kdo si blahem chrochtal například u šitózních epizod 5 a 6, ten jedinečnost Cosmatova přístupu nejspíš neocení, ale za mě je tohle pologenialita, přesto, že jde bezesporu o zatím nejslabšího Cosmatose (což není překvápko, když jde vlastně o bokovku, která nejspíš pomůže financovat chystaný Panosův film Nekrokosm.) ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD