Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Snění v domě čarodějnic (E06)

(epizóda)
  • USA Dreams in the Witch House

Výzkumník se dlouhá léta po smrti svojí sestry vypraví do temné a záhadné říše, aby ji přivedl zpátky do světa živých. A pomoct mu s tím má velmi zvláštní droga. (Netflix)

Oup

Pekná duchárska časť, teraz sme sa moc nehrali na strach. A pretože kvôli tomu to pozerám, tak nižšie hodnotenie. Skôr išlo o takú temnejšiu poviedku o sile bratskej lásky. Málinko vykrádačka iných známych filmov.  V komentárch ma velice baví nejaký tragéd Trevor, ktorý nepozná význam výrazov ktoré používa a pritom sa snaží byť hrozný intelektuál. Ľudia si sem prídu pozrieť názor na film, nejaké tie slová, ktoré im uzrejmia o čo asi pôjde a musia čítať tieto odpady pologramotnej lúzy odbavujúcej sa na vlastnej dezilúzii. ()

Cedr

Nic proti volným adaptacím a totálním re-imaginacím, pokud mají co nabídnout. Tahle zbastardizovaná verze nabízí ale jen nudu. Z horečnatého snu plného kosmické matematiky, neeukleidovské geometrie, kvantové fyziky a cestování dimenzemi v Salemském hávu je najednou jen trapná duchařina. Iniciály H.P. si tu někdo zřejmě vyložil jako Harry Potter a natočil slaboduchý spin-off s Ronem a Ginny. Aspoň že Ronova Prašivka je tu trochu víc hardcore. ()

ScarPoul

Pravdou ale zostáva, že ku koncu to strašne pokulháva. Poviedka od Lovecrafta, ktorá tak nepôsobí. Ostatné krásne budovali mytológiu okolo svojich príbehov. Tento tu ide tradičnejšou formou. A hoci je čarodejnica pekne desivá a Rupert Grint vo svojej úlohe utrápeného brata presvedčivý, miestami to pôsobí nechcene smiešne. A to aj napriek znamenitej atmosfére. Vo svojej vykonštruovanosti sa to trošku stráca. Čo zamrzí. Je to funkčné len tak na polovicu. ()

Prochy38

Scénáristicky spíše slabší kousek, ale obsazením a prostředím pro mě jeden z nejlepších. Čarodějnice a jejich okolí fakt můžu a řemeslně to moc chyb nemělo. Je super vidět R. Grinta v dalších rolích, i když to tady celkově herecky dost skřípalo, mně to sedlo. Chybělo tomu asi trochu víc hloubky. Protože závěrem to vypadalo jako fakt dobře udělaná staletí nemrtvá, která za divného zvuku jezdí na skejtu v tmavým lese :) ()

warrenur

Nezamenitelny hlas Gaby Moreno, ked spievala hrajuc na gitaru v tom "doupeti" ma potesil, vynikajuca vokalistka. Tvar "carodejnice" v prvej scene velmi pripominal Hag z DeadByDaylight a na detail slusne vyzerala. Avsak koncept nedrzal ako celok pokope, kulisy boli neuveritelne a pribeh ma tiez nezaujal. A ten "opico-potkan" tam rusil uz uplne. Slaba epizoda. ()