Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Hřbitovní krysy (E02)

(epizóda)
  • USA Graveyard Rats

Vykradač hrobů má pifku na hrobku bohatého muže, kterého právě pohřbili. Pod zemí ho ale čeká bludiště tunelů a celá armáda krys, která je má strážit. (Netflix)

Martrix

No, tak to jsme se nikam neposunuli. Opět námět na pětadvacet minut, roztahaný do hodiny. Mám raději antologie ve stylu Love, Death & Robots, kde vládne pointa a tvůrci na malém prostoru vyčarují maximum. Tohle jednoduše není můj šálek kávy. A nebyl ani před třiceti lety, když Historky z podsvětí a různé další brakové horůrky vládly TV vysílání těsně před půlnocí. V této povídce dobrých dvacet minut sledujeme chlapa, který se pinoží v tunelech, kde ho prohání... . To mi moc zábavné nepřipadá a neocením ani staré dobré loutkotriky, protože to jednoduše nestačí. Pozitivum oproti předchozí části, je snad jen David Hewlett. Jinak je to spousta prostředků a energie, vynaložených na ne moc zábavný horůrek pro pamětníky. Končím se sledováním. ()

jabbo123

O fous lepší než předchozí epizoda - protože krysy a lovecraftovské božstvo. Ovšem hlavní hrdina opět nesympatický sobecký idiot. Jo - člověk si alespoň vychutnává co se mu nakonec stane, ale opět docela plochý příběh tak nějak o ničem. Zatím tedy Guillermo dost zklamání - Hodně špatná Ulička přízraků a teď dost průměrné až podprůměrné epizody seriálu na který jsem se dost těšil. Že by nám mistr už zestárl a nápady docházejí? Ano, vím, že režiji má v tomhle případě na svědomí někdo jiný, ale dozor pořád patří del Torovi. ()

iXtr3m3

Tak sme dostali verziu McKay-a aj v asi viktoriánskom hororovom prostredí a ja som rád, ale opäť príliš krátke podľa mňa, vedel by som si predstaviť, že keďže sa jedná o samostatné časti, tak to mohlo mať aj cez hodinu, pretože údaj, ktorý je na ČSFD, je klamný, nemá to hodinu, má to v podstate cca 35 minút a to je kurva rozdiel oproti písanej hodine, takže prosím upraviť. Príšerky luxusné, výprava, spracovanie, detaily, čo viac si priať, podobne ako prvá časť, technicky brilantné, dokonca aj so zapojením praktických efektov, takže sa človek musí doslova tešiť. ()

Cedr

O chlup lepší než předchozí epizoda. Díky dobovému prostředí jsou kulisy/kostýmy ještě lepší. Lovecraft-like (nebo Lovecraft-lite) nádech s trochou hmatatelnější nadsázky, zejména díky skvěle zahrané hlavní postavě (Stargate Atlantis anyone?). Bát se nebudete, ale celé to nepůsobí aspoň tak dětinsky a dobře se na to kouká. ()

Omnibus

"Mrtvým páčí zoubky, šmejdi... krysy v hrobníkovi šmejdí." Vincenzo Natali v roce 1997 geniálně poskládal Kostku (Ernő Rubik a já zdravíme). Bohužel, v roce 2019 jsem ho proklel do desátého kolena, když jsem si kvůli němu šlápnul na hrábě. To bolelo. Tím, jak se letos prohrabal do hrobu (nemyslím filmařského), se v mých očích vrátil na výsluní. Bludiště temných a blátivých krysích tunelů pod hřbitovem, o šířce dvou třetin průměrně baculatého klaustrofobika, jsem si užíval, půlka mumie, nasraně se plazící za zlodějem, měla mé sympatie a krysička XXL byla úplně k sežrání. Čumáček jeden. Zatuchlost hrobů, husina po těle a hororový, lehce mravoučný příběh, a to i při absenci jakékoli kladné postavy, co chtít od noční výpravy na krchov víc? Pět krysích ocásků vykuckávám... ()

• Počet mrtvých: 1 (+ několik těl v márnici). (noelcoward73)