M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

bourec

Měl sem obavy, a ty se zčásti potvrdily. Film natočil rejža hodně profi, z docela sympatickejma hercema, a doslova hnusně odpornou panenkou v dívčí velikosti. Vraždy tady nejsou prakticky vidět, ale jinak to doslova ubíhá, takže se ani neuserete, a je konec. Problém je, že podobnejch filmů je dost, a některý jsou i správně krvavý. Chápu, že pro mě to vlastně točený není, ale ty tři si to opravdu vybojovalo. 60%. ()

cariada

Taková pohodička. Sympatická hlavní hrdinka nemyslím panenku. Ta malá neteř byla na zabití. M3gan vypadá líp než odporný Chucky, ale filmy s ním bývají děsivější. Mít takovou panenku ve větší verzi i která by uspokojila všechny potřeby hned bych jí bral 🤣 ()

Fleinka

Snímek o vývoji umělé inteligence které, jak už to bývá, se splaší hormony teda neuronové sítě. Blízká budoucnost, Furby je ubohý krám na baterky. Tým tří lidí vyvine za neuvěřitelných pár dní neuvěřitelný stroj, robotku Megan za kterou by se nemusel stydět ani Elon Musk. Tady začíná vztah dítěte, pěstounky a robotky pod jednou střechou, který nemůže dopadnout dobře. Vzhled panenky je mnohem přívětivější než panenky Chucky, alespoň do doby než ji naštvete. Film mi připomínal díl z řady Black Mirror. Ve výsledku to nebyla taková blbost, jak jsem očekávala, proto dávám tolik hvězd. ()

C0r0ner

Nabídlo to pár zajímavých myšlenek o budoucnosti ve stylu Black Mirror, pěkně to uteklo a v konkurenci artových a romantických sraček, které jsem nedávno viděl, je to příjemné osvěžení, ale je to extrémně předvídatelné, popírá to Asimovovy zákony robotiky a vyzní to tak trošku do ztracena. 60% ()

dubinak

Well, děkuji torrentům za ušetřené peníze za kino, protože toto by za ně opravdu nestálo. Tyhle moderní sci-fi výjevy by mohly fungovat jako horor, kdyby neměly rating od 15 let a bylo na nich něco zajímavého. Megan je totiž hodně střízlivý horor, který reálně míří pouze na teenagery, jinak si neumím vysvětlit jeho záměr. Tady totiž není nic strašidelného ani brutálního poskytnuto, tudíž hororový divák zůstává silně neukojen. I hlavní dospělá hrdinka se tu chová jak kráva a já jsem jí jenom přála, aby jí dala Megan na prdel za to její chování nezodpovědné vůči celé společnosti. Tím se dostávám i k debilnímu scénáři, který měl v logice takové díry, že to muselo znít blbě i na tom papíře. Můj standard už se začíná poslední dobou hodně navyšovat, takže čekám, kdy mě zas nějaký "kino" horor uchvátí. ()

Lenka.Vilka

Jako kdyby ten film nevěděl, co chce být. Úvodní sci-fi část je ok, protože ten nápad a myšlenka sice není originální, ale je to alespoň dobře zpracovaný. Jenže v druhé polovině se děj snaží přejít z dramatu do hororu a nefunguje to. Závěr je už vyloženě vtipný, ale komedie jako další žánr asi zamyšlená nebyla. Jako kdyby tam toho chtělo být tak moc, až ze všeho nezbylo nic. Dobře navoněný prd, který mě svou povrchností nedostalo. ()

Sludger

V podstate som dostal, čo som čakal. Novodobú verziu Chuckyho, len bez čierneho humoru, béčkového hororu (čo ja beriem ako negativum), charizmy a talentom na kreatívne vraždy. Ide vlastne o komerčnejší model, ktorý má svoje plusy, ale aj mínusy. Poďme k pozitívam. M3GAN bola od začiatku veľmi creepy, pri jej behu mrazilo a celkovo prvú scénu vraždy hodnotím ako najlepšiu scénu filmu. Atmosféra, napätie, beh a ucho. Nemám, čo vytknúť. Lenže potom začne logika haprovať. Máme film s bábikou s, povedzme, nad ľudskou inteligenciou a ona sa správa horšie ako ja. Druhá vražda bola hotový facepalm (utopiť prúdom vody, really?), taktiež nezmyselný únik z budovy na konci. Zožeriem jej, že sa z ničoho naučila šoférovať, ale pri jej výške 120 centimetrov nechápem ako dotiahla na pedále. Takto by som vedel pokračovať... Filmu škodí rating PG 15. Teda bežnému fanúšikovi hororu a snímok sa zamerieva na tínedžerov. Vraždy sú o ničom, ploché a nezaujímavé, o horor sa vlastne len hladí a nikdy sa k nemu nedopracuje. Niektoré scény si doslova pýtali, čo pýtali, prosili na kolenách, o pridanie viac brutality. Lenže, to nebolo cieľom. Škoda. Vzhľadom na veľký úspech očakávam pokračovanie, čo bolo na konci filmu aj načrtnuté. Ja sa však teším na iné horory, pretože M3GAN je horor určený skôr tínedžerom a nie ľuďom, ktorí túžia po skutočnom masakri či hrôze. ()

Flynn

Nejsem hororovy fajnšmekr, takže mohu srovnat akorat s tou znamou panenkou Chucky. Ma to novy háf, nove triky, ale nějak tomu něco chybi a člověk má pocit, že už to všechno tak nějak viděl. Neposlusny robutek co se nechce vypnout a prestava poslouchat apod... Ale koukatelne to je. ()

Martrix

První půle je nijak zvlášť originální sci-fi, říznuté rodinným dramatem. I ti, kdo v žánru nakoukáno nemají, znají trable s UI z Terminátora nebo Matrixu, fandové sci-fi z Ex Machine, Ona, Upgrade nebo seriálů Westworld či Humans. A fajnšmekři znají i Lepší než my, Eva nebo třeba epizodu Rachel, Jack a Ashley Too z Black Mirror, která má s M3GAN leccos společného. Druhá půle, se v jeden pro mě problematický okamžik, přesune ze sci-fi drama do dramatu s hororovými prvky. Z nichž asi tři jsou velmi pěkné na efekt, ale ani ony nezakryjí, jak průměrný celý film je. Než aby tvůrci posouvali vztah mezi Gemmou a Cady, rozhodli se pro hororová klišé a la Chucky. A to přesto, že nebyli schopni věrohodně zdůvodnit, jak může 120cm velká panenka zalehnout a zlikvidovat velkého chlapa...proč by vůbec výrobek pro děti měl mít takto smrtící výkon a schopnosti? Pokud se rozhodnete shlédnout výše uvedené kousky, dojde vám, že tvůrci nepřišli vůbec s ničím novým. Pořád stejná písnička o zdivočelé UI... . PS: Je otázka, jestli není pro většinu žen složité napsat dostatečně děsivý scénář, zvlášť když třeba dostanou od studia pokyn vejít se do PG13. Neznám opravdu kvalitní horor, který napsala žena....mužská mysl je temnotě blíž. ()

alchac

I průměrně vzdělaného hltače filmů jistě napadne, že řešením v rovnici Mary Poppins + ÚÍ + konstituce Terminátora není nic jiného než Čaký, pročež o nějakých překvapivých momentech toto dílko není, nicméně ač provedeno víceméně rutinně, tak současně v podstatě bezchybně (akorát teda onehdy fakt Perfectní Williamska je tentokrát neukázala), pročež neurazilo, zabavilo a nenudilo, čili za velmi solidní trojičku. ()

Deyw

Takova hrava panenka CHuckyie 😂 strasne se mi libi myslenka, ze jednou budem zit v "chytrem svete", ale kdyz to clovek vidi jak to je brutalni ulet a neuveritelny az ztoho ma strach, skvele zahrano a hlavni herecka vypadala dost jako Deb 😂 skoda toho akcniho konce, kterej ztoho udelal docela divocinu, fajn film o AI - 3/5 🫳 ()

Sabrewulf

Strašně nevyužitý potenciál. Vyměklé horory dnešní doby nesnáším, v osmdesátkách by se s tím nepárali a tady natočili vyvražďovačku, u které se bojí pořádně ukázat vraždy? Cože? Nicméně se mi líbilo pojetí, které šlo trochu do hloubky a poukázalo se na to, u čeho já sám zdvihám pomyslný varovný prst a tím je závislost na digitálních technologiích/ hračkách + hrozba umělé inteligence. Paradoxně se dá říct, že ta dramatická první polovina mě bavila o hodně víc, než ta druhá, vyměklá, hororová. A trochu mi tam chyběl nějaký spouštěč M3ganinova vraždění. Jasně chtěla ochraňovat, ale nějaký zlom tam být měl např. elektrický zkrat, nebo třeba surfování internetem a hromadou dat, ze kterých by si svůj pohled na hodnoty usměrnila podle sebe. Dát tam větší a mnohem krvavější killcount a zabíjet i osoby, o které se budu aspoň trochu bát, namísto degenů, co bych sám vzal něčím po hlavě, byla by to pecka. Takhle je z toho průměr na jedno podívání a čau. Ty tři hvězdy jsou v podstatě jen za tu sociální část, jako horor je to odpad. P.S: U nás v práci dělá jedna spolupracovnice, která jako M3egan vypadá, snad mě nechá na pokoji. EDIT: Tak jednu hvězdu srážím, protože tohle hodně kopíruje Dětskou hru (2019). ()

Doudis19

M3gan se drží příliš zpátky. Ať už z jakéhokoli důvodu, je to ohromná škoda. Protože samotná panenka je ukrutně děsivá kurva. Z každého jejího odmítnutí povelu či strojově trhavého pohybu, skutečně běhá mráz po zádech. Druhý díl "R" a pořádně to rozjet. Lepší stroj na zabíjení tu nebyl od "i Will back!". ()

PabloFuentes

U filmu se určitě nenudíte, ale nálepka horor je v tomhle případě omylem. Taková běžná chuťovka, která vás ničím nepřekvapí, ale ani nezklame. Body nahoru za vtipné momenty. ()

YumiOkami

"You know what happens to bad boys who don't mind their manners? They grow up to be bad men." ... m3gan je strašně úžasnej charakter; taková girlboss verze chuckyho. škoda, že neměla víc brutálních vražd a celkově delší screen time.... jeden z těch filmů, který bych spíš chtěla zhlídnout v kině s kámošema, než sama doma. ()

BROKEN_

Že to bude debilní zábava, která bude postrádat logiku mi bylo jasný od začátku. Takže jsem mávl rukou nad kravinami typu, ženská umře tak, že jí M3GAN stříká hadici do tváře, kterou musí pumpovat aby mohla stříkat dál a ona i přesto umře. Ok tyhle kraviny nechme být. Co mě zklamalo bylo to, že je tady velká absence hororu, vraždy jsou mimo záběr (jasně co čekat při ratingu PG-13), M3GAN prostě musí být zlá, protože to film potřebuje. Ano bavil jsem se u filmu a nenudil jsem se. Jenže když už je tady spojení Bluma s Wanem divák očekává něco lepšího než snímek, který je takhle dobře reklamově udělaný, že vydělá pěkný peníze na to kolik film stál a nic dalšího tvůrci nechtějí řešit. Je to ujetý, debilní, až je to díky tomu zábavný. Je to celkem škoda. Má to na víc. 5/10 ()

Johnny.ARN

Na to, ako to bolo hypované, ma to neoslovilo. Klasický robot, čo sa vymkol kontrole. Zase. Dostupné pre detičky, takže žiadne viditeľné násilie a happyend. A pritom to malo potenciál, opustiť túto známu mustru a započať skvelú sériu. Slabé 2 z 5 ()

viperDavid

M3gan je moc pěkná podívaná a celkem i rozumná. Je to taková sociálně filozofiká otázka. Můžete se zamilovat do robota? Lidi se dělají citovou vazbu k autům, motorkám, tak proč ne k robotu? Každopádně na Allison Williams se musím zaměřit, protože i když má ve většině smímků divně pootevřenou pusu, tak se mi líbila. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly