Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (séria)

Rachel, Jack a Ashley Too (S05E03)

(epizóda)
  • Veľká Británia Rachel, Jack and Ashley too
všetky plagáty

Osamělá teenagerka se zblázní do robotické panenky navržené podle popové hvězdičky Ashley O právě v době, kdy se Ashleyin život pořádně zamotává. (Netflix)

castor

Ovce, které nesmějí mít vlastní názor, na scénu. Miley Cyrus, tedy jistá Ashley, má zobat uklidňující prášky, nepsat vulgární pocity do deníčku, poslouchat tetu a vypouštět do hudebního světa jen další nasládlé songy. Do toho ještě na základě jejího zevnějšku vznikla robotická společnice, která má bavit teenagery. Včetně osamělé Rachel, která přišla o matku, workoholický otec nevidí napravo nalevo a jen nerudná sestra vnímá, jak nebezpečnou díru dělá robopanenka mladší ségře do hlavy. Celé je to kýčovitě ulítlé, jízlivé, parodické. S reálnou Ashley, která už nechce být jen nástrojem na vydělávání peněz, je to navíc po jedné „nehodě“ nahnuté, takže sestry musí vlétnout do jednoho za uši hodně přitaženého dobrodružství. Zneužívání technologií zase trochu jinak, až na zrychlený závěr funkční. A samotná Miley v pohodě. ()

Arsenal83

Miley Cyrus má problém so spevom, nie to ešte s hraním, avšak časť svoju úlohu splnila. Tu ale nemusela ísť do krimi vložky, stačilo nájsť viac fantázie v tom koncepte presunu vedomia. Utvrdilo ma to v tom, že ten novodobý mesiáš alebo nejaký "antikrist" kľudne môže mať podobu aj desať metrovej Majlí, ktorej koncert si naživo sami pustíte z pohodlia domova a keď vám tá super obryňa bude rozdávať svoje škreky a vy sa budete tešiť, akí ste technologicky vyspelí, tak už budete nenávratne otrokom digitálnej totality. ()

kwoky

Tenhle díl jsem si až překvapivě užil. Vyhovuje mi odbočení od "tvrdých" témat k něčemu lehčímu. Člověk má aspoň chvilku na to se nadechnout, než se zase ponoří do nějakých hrůz v dalších dílech. S děvčaty jsem prožil napínavé dobrodružství, u kterého jsem se docela často zasmál drobným vtípkům. Angourie Rice je stoprocentní trefa castingu. Teta mrcha ukázala svou pravou tvář (nejlepší jsou ty kecy u stolu, kolik toho chuděrka musela obětovat) a konec mě mile překvapil. První půlhodina by se dala zkrátit, ale druhá půlka už nemá chybu. Písničky považuji za velmi solidní v rámci seriálového žánru. A odstranění omezovače z virtuálního mozku mě navíc dokonale zaskočilo, v pozitivním smyslu. ()

Trevor

Dve sestry sa po smrti mamy presťahujú do nového mesta. Mladšia z nich Rachel má problémy s adaptáciou a tak je čoraz viac pobláznená speváčkou Ashley O. Jej posadnutosť narastá potom, ako je na trh uvedená bábika Ashley TOO, ktorá má simuovať speváčkine správanie. Ani život samotnej popovej hviezdy však nie je na ružiach ustlaný...Pravdepodobne sa Netflixu podarilo zistiť, kto si ich epizódy pozerá najčastejšie a tak stavili na teenagerskú epizódu, ktorá nebola úplne zlá, ale opäť to bolo iba presunutie vedomia do niečoho a teda nič nové pod slnkom. Škoda, keď si človek zaspomína na časti ako The national anthem, Hated in the nation alebo Shut up and dance. Škoda.Btw Miley Cyrus? To si robíte srandu nie??? ()

Anderton

Nenechám sa ovplyvniť hodnoteniami ani komentármi a rovno poviem, že takto skvele som sa pri BM ešte nebavil. Čo myslím skôr v tej komediálnej rovine, pretože tu sa tvorcom podarilo prepojiť s komédiou všetky klady svojho päťsériového výtvoru. Miley je super, ale ešte lepšia je vo svojej "druhej" podobe, ale nechcem spoilerovať. Rachel, Jack and Ashley too bolo pre mňa v každom momente nepredvídateľné, vtipné a zároveň strhujúce. Takto rýchlo mi žiadna epizóda BM asi ešte neubehla. Ale napriek tomu ju osobne neradím medzi najlepšie diely série. ()

• Scéna, kedy je zrútená Ashley pripútaná k posteli, sa točila hneď potom, ako sa jej predstaviteľka Miley Cyrus dozvedela, že vďaka rozsiahlym požiarom zhorel jej dom v Malibu do tla. Jej záchvat plaču je tak v scéne autentický a sama Miley povedala, že v tom momente nemohla myslieť na nič iné, len na tragédiu, ktorá sa práve udiala. (matthew.17)
  • Rockovú pieseň "Head Like a Hole", ktorá zaznie v záverečných titulkoch v podaní Miley Cyrus, speváčka zaspievala neskôr aj v roku 2021 na pre-show k americkému Super Bowlu. (matthew.17)
  • Přestože se děj epizody odehrává v Americe, natáčelo se v okolí Kapského Města v Jihoafrické republice. Autor scénáře Charlie Brooker to zdůvodnil tím, že je natáčení v Americe příliš drahé a ve světě se dá najít mnoho podobných lokací. (IvcaSammet)