M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

tron

Ono si to až 4* asi nezaslúži, ale ten nápad je natoľko geniálny a pritom jednoduchý (je to fakt pravda, v jednoduchosti je krása) a prevedenie M3GAN do reality také presvedčivé a mrazivé, že neviem dať iba 3* (napriek fest divným vyšetrovacím a iným praktikám polície).  K tomu viacero značne nepríjemných, ba až nezabudnuteľných scén (pesničky, tanec), príjemne nekompromisné, hoci nie vulgárne explicitné zabitia, atraktívna výprava (lesy, laboratória, rodinné domy) a sympatický kasting v čele s mladou Jennifer Connelly alias Allison Williams (ktorá to s Jamesom Wanom a Jasonom Blumom zároveň produkovala) a uveriteľnou Violet McGraw (ktorá by si zaslúžila ísť spať bez večere len za dve-tri scény, inak je skvelá).  Nečudujem sa, že to u divákov zarezonovalo.  A čo sa týka Brucea... ja som to vedel! Rozpočet rozumných 12 miliónov, celosvetová tržba nerozumne šialených 181! ()

POMO

Chucky se nechytá. Tato malá Terminátorka by ho vypla pohledem. Akorát je teda více mocná než strašidelná. A její film sice spadá do škatulky horor, ale neděsí. Ani nevzbudí napětí či nenavodí jedinou lekačku. Ale hlídá si dialogy a logiku, není směšný. A je i technicky na úrovní. M3GAN je vlastně hezká. Taková Barbie od Tesly, going mad. Fanoušci robotů a robůtků budou spokojenější. ()

J*A*S*M

Neškodný, dobře udělaný light hororový popcorn pro mladé návštěvníky kin. Líbivý film nadesignovaný přesně tak, aby měl úspěch. Bavil jsem se i já, leč vyšší hodnocení určitě patří snímkům, které se pokusí ... o něco. O něco odvážnějšího, odvázanějšího, překvapivějšího nebo divácky méně komfortního. Vlastně jsem tak nějak očekával alespoň záživnější koncovku - ten film vzbuzuje očekávání většího, z řetězu utrženého masakru na té předváděčce, k níž celý děj směřuje. A ono nakonec prd, cítil jsem se zrazen. ()

Enšpígl

Chce to víc filmů, kde se na život a na smrt mydlí adoptivní matky s panenkama. Boží. Chtělo by to další díl, co další díl, celou sérii, nebo rovnou série, tak alespoň osm sérii. A klidně bych tam dvě ty panenky a tři maminky a všechny s vlastnostma terminátora minimálně. To je vono, promyšlený příběhy, napětí až za hrob. ()

T2

║Rozpočet $12miliónov║ Tržby USA $95,043,350║ Tržby Celosvetovo $177,621,350▐  Tržby za predaj Blu.-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Bábiky (zlatý Chucky)) v horore mi vždy zapasujú. Toto je úplne že dobrý námet na horor, ktorý môže byť braní ako tak v tých nejakých reálnejších kontúrach, A.I. proste dobýva dnešný svet. Samozrejme že sa tu dosť zakopne aj o naivitu a banálnosť ale prevažne to ide v dobrých  šľapajách. Technicky veľmi pútavé, niektoré scény veľmi pôsobivé, aj mrazivé. /80%/ ()

ricci.s

Vrážd je málo, všetky sú mimo záber, krv žiadna, takže pekne nakrútený presudohoror pre deti. Film má určite aj nejaké svetlé stránky (vražda protivného spratka, vizáž Megan, najmä na konci,  a jej nezabudnuteľný tanček či pohyby, prípadne celkom napínavý záver), zase na druhej strane je pravda, že kým sa niečo začalo diať, ostávalo do konca možno 20 minút. Remake Chuckyho je podľa mňa omnoho lepší, tam totiž aspoň nejaká krv bola. Musím sa dosť premáhať, aby som tomu dal aspoň priemerné hodnotenie, ale možno keby som mal 13, bol by som nadšený... EDIT: Po pozretí unrated verzie hviezdu prihodím. Myslím, že je jasné, za čo. Nehovorím, že sa dočkáme potokov krvi, ale aj to málo je lepšie ako nič. Ešte že tak! ()

kiddo

Chvilku se už už zdálo, že z toho vykoukne hororová satira na asociální tech bros a jejich přesvědčení, že problémy lidskýho mozku a srdce se dají odstranit nějakou vymazlenou fičurkou, ale pak si to vzpomnělo, že v produkci sedí James Wan. No tak zase nic. ()

EvilPhoEniX

První letošní mainstream hororová žánrovka je jen průměrnou high tech záležitostí. M3gan má sice velmi pochvalné zámořské ohlasy ( Rotteni i IMDB jsou překapivě velmi pochvalní), ale u nás zarytí hororoví fandové nadšením rozhodně neoplývají. M3gan je dá se říci moderní variací na Chucky pro Gen Z, která poukazuje na nebezpečí moderní technologie a jak dokáže být zrádná, bohužel filmu škodí PG-13 rating a je to celé až moc family friendly a bezpečné. Více než hodinu se film rozbíhá a seznámení s postavami není příliš zábavné, zkrátka je to spíš drama o vztahu malé dívky s panenkou, která se klasicky začne měnit v zabijáckou zrůdu. Škoda, že předvaděčka nenaplnila svůj potenciál, tam se opravdu vybízelo k velkým věcem a těch pár vražd by nejspíš nezachránilo ani Erko ( by jsme možná dostali 2-3 malé gore scény), což ve srovnání s novým Evil Dead je výsměch. Atmosféra tu velmi nefunguje a lekačky tu nejsou taktéž, takže se spíše hraje na znepokojivou notu, ale ani ta na mě neudělala moc dojem. Někdo dokonce tvrdí, že jde o komedii, ale to musí mít člověk velmi obskurní smysl pro humor. Do průměru to u mě alespoň zachránilo samotné finále. Battle v baráku je natočen velmi dobře. Tam je M3GAN poprvé za film pořádně creepy ( její pohyby jsou sice okopírovány od démonů z tradičních exorcism žánrovek, ale v robotickém pojetí to vypadá ještě víc cool) a její finální podobizna je také slušná, Kino se nevyplatí, je to sledovatelné, ale na VOD to filmu bude slušet více. 55% ()

dO_od

// Nevim, co mi vadilo víc, jestli způsob, jakým se tu vykresluje trauma, nebo ujetost celého konceptu. Možná, že to nakonec byla ta ne moc funkční kombinace obojího. A nezachránilo to dokonce ani překvapivě zkratkovité finále. Megan je spíš meh-gan. 5/10 ()

Psychor

Další dávka neškodné zábavy pro celou rodinu z produkce studia Blumhouse. Obávám se, že i nový film o panence Barbie s Margot Robbie přinese více hororového vzruchu než v tomto ohledu naprosto bezzubá M3GAN. Zhruba kolem čtyřicáté minuty už jsem se dokonce naštvaně zvedal ze sedadla, abych se vydal do promítací kabiny a zkontroloval, zda-li se promítači znavenému silvestrovskými oslavami náhodou nepomíchaly filmové kotouče. Když tu se z plátna náhle ozvalo psí zavrčení a já konečně zavětřil možnou hororovou stopu. Ta ovšem neměla dlouhého trvání. Režisér Gerard Johnstone totiž občas „ztratí nit", v důsledku čehož jsme svědky bizarně inkoherentních scén, kdy humanoidní panenka M3GAN kupříkladu pozastaví svou vražednou misi, aby se na minutu situovala do role roztleskávačky z MTV. Rozhodně jsem od tvůrců neočekával snímek přetékající významy, metaforami či interpretacemi, a tak bych vzal zavděk i lehce nápaditým scénářem dle současných mainstreamových standardů. Akela Cooper mě však ohromně zklamala, jelikož pouze do slova a do písmene okopírovala zápletku z Klevbergova nedávného Child's Play. Za pochvalu tak stojí jen znamenité praktické efekty a přesvědčivé robotické herectví v podání Amie Donald. Jakožto zdejší hororový expert tudíž snímku M3GAN uděluji pouze jednu silnější hvězdu. ()

xxmartinxx

Tři hvězdy jsou v podstatě nadhodnocení, remake Chuckyho z roku 2019 zvládl podobný příběh o řád lépe. Ale chápu, že to je film pro děcka, která si tuhle prodlouženou epizodu Black Mirror užijí a já jim to přeju. ()

Marceloo

Súhlasím s kamarátom stitch7. Tvorcom tu išlo o to, aby podobne ako krátko pred koncom filmu nalákali čo najviac detí. M3GAN je ukážkovým príkladom moderného generického hororu, po ktorom si človek po pár hodinách nebude pamätať ani jednu scénu. Panenka je síce creepy, ale je tu výrazne cítiť PG-13 rating, kvôli ktorému sú všetky vraždy mimo záber. Tvorcov ako Gerald Johnstone a Akela Cooper je na takýto horor, ktorý patrí jednoznačne na VOD, obrovská škoda. ()

choze

Mohlo to být zajímavé sci-fi o tom, jak nám robospolečníci mohou nahrazovat i narušovat vztahy s ostatními lidmi a zároveň nám pomáhat v osobnostním rozvoji i nám v něm bránit. Ale tvůrci měli potřebu to zkřížit s tím nejohranějším hororem o vraždící loutce/psychopatovi, kde nemůže chybět zabití sousedova psa nebo zdlouhavý závěrečný souboj. A tím to hrozně shodili. Velké plus je samotná M3GAN, která působí krásně uncanny. A je fajn, že Allison Williams (Uteč, Dokonalost) zůstává věrná hororům. ()

Gilmour93

Chuckieho kolegyně, co nevěří v křemíkové nebe, chčije mazivo na tři zákony robotiky a z dlouhodobějšího hlediska způsobuje svým dětským majitelům deprivaci, ani nemohla skončit jinak. Zúčtování v domácí dílně scházel už jen průmyslový lis a větička: „You're terminated, fucker!“.. Cílení na komerční úspěch z toho stříká rozhodně víc než krev a přesah do černé komedie je mnohem funkčnější než povrchní poukazování na nástrahy umělé inteligence. Nejstrašidelnějším momentem je nakonec výraz inženýrky Gemmy, když vybaluje neteři hračku vystavenou na poličce. Sběratelé a Rick Harrison vědí.. ()

genetique

Žijeme v dobe, ktorá si priam pýtala podobný námet, takže ono je to vo svojej podstate vlastne poučný film pre rodičov, ako nenechať technológie prevziať kontrolu nad ich deťmi. Ale na to by stačil 15 minútový kraťas. Tu síce hýčka diváka hi-tech vizuál, dobrá hudba, občas nejaká tá napätá scéna, no od dobrého horroru to ma ďaleko. V prvej polovici totálne absentovalo gradovanie nejakého napätia, či vývoja postáv, čo je dané na začiatku sa tiahlo neskutočne dlho, kým sa film niekam pohol. Ja osobne som nevidel ani trailer, ani neprečítal co i len riadok z obsahu filmu, no napriek tomu som presne vedel po 15 minútach podpovedať celý priebeh filmu. A to nie je dobre, obzvlášť ak ho predpovedáte správne. Za mňa sklamanie. 55%. ()

Eliott

I když už jsem viděl mnoho, řekněme lepších, děl o sebeuvědomění a nebezpečí umělých inteligencí, stále  si mne Megan svým osobitým kouzlem okamžitě získala. Na námitky ostatních hodnotitelů bych rád konstatoval, že je přinejmenším diskutabilní, zda lze snímek vůbec považovat za horor. Tak laskavě v tomto ohledu snižte svá očekávání. Proto se raději k filmům snažím přistupovat neutrálně a vlastně jsem si dílo užil mnohem více, než bych zpočátku předpokládal. Mírně hororový nádech tomu vyloženě prospěl a vývoj postupné proměny je perfektně zpracován. Možná ještě, kdyby robotická panenka dostala trochu více prostoru ke svým zlomyslnostem, hodnotil bych ještě o něco lépe. V tomto ohledu mne nejvíce oslovila scéna v lese a náběh na zajímavé finále. Těsně před koncem jsem to totiž stále ještě vnímal na velice reálných pět hvězd. Nicméně závěrečná rvačka snad ani nemohla být průměrnější a to výrazně otřáslo celkovým hodnocení. Stále to však vnímám jako velmi kladné science fiction na způsob Já Robot, popřípadě A.I. umělá inteligence (tato díla jsem měl při sledování nejvíce na paměti). 75% ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly