Do hroutící se rodiny vstupuje nejmodernější robotka, kterou hledá mocná korporace, policejní vyšetřovatelé i teroristé. (Netflix)

DaeGurth

Švédský předchůdce měl skvělý nápad, ale něco mu chybělo. Americká kopie byla zoufalá nuda s postavami, které bych si nedokázal oblibit ani po mozkové mrtvici (navíc se mi nezdálo, že sleduji lidi), ale tohle... každá postava opravdu budila dojem, že má svou motivaci a svůj život. Ne, že bych měl všechny rád, ale... jdu si zjistit, co zajímavého ještě vytvořili. ()

cocrHeLL

Dost dobrý seriál z produkce Netflixu, který mi hned od počátku silně připomínal severský Äkta människor... ale pozor, jenom v dobrým! Očekávané i neočekávané zvraty jsou vyvážené a celý příběh plyne a nezabředává. Byť flashbacky dávaly smysl, zpočátku bylo docela složité se v nich orientovat. Velkým překvapením byl velmi kvalitní scénář. Teda když se to tak vezme, tak Rusko mělo v celé své historii velmi hodně kvalitních spisovatelů... nevím, proč jsem tak šokovanej, není to náhodou nějaká odpověď na Asimovovy knihy? ()

Voj.ta

První díl byl strašná nuda. Hodně nesympatických herců, nezáživná úvodní zápletka, trošku přiblblý dialogy a pořád jsem měl z toho pocit, že si to snaží hrát na něco víc než to je. Na Rusko asi dobrý, ale globálně moc ne. Dávam tři hvězdy jen proto, že hodnotim jen na základě prvního dílu. (jinak bych dal 2*) ()

Muff

Narazil jsem na seriál náhodou, ruský seriál, plakát s nějakou krasotkou, říkám si, mrknu na tu blbost. No sfoukl jsem ho natřikrát. Hned ze začátku jsem si říkal, že je to divný, perfektní triky, neznámí a přesto dobří herci, kvalitní scénář, napínavý děj, špičkové zpracování ... nedivím se, že to jelo na Netflixu. Jsou tam i zajímavé zápletky, nicméně ve střední části snad až trochu překombinované, přičemž poslední díl je zas proti relativně pozvolně se vyvíjejícímu ději zbytku seriálu poněkud přecpaný. V každém případě pobavil. ()

M.i.k.e

neznám ani švédský originál,ani britský remake,takže jsem mohl být akorát příjemně překvapen.Tím spíš,že jsem si dopředu ani pořádně nezjišťoval o co přesně půjde.A příjemně překvapen jsem opravdu byl.Šestnáct dílů je sice možná trochu moc - tím spíš v době kdy se standardem staly série o maximálně deseti dílech,ale ani to mi nezabránilo se slušně bavit a i vyloženě hluchých míst je tu minimum.Postavy jsou sympatické,vizuál není přehnaný a to,že by takhle mohla teoreticky vypadat ne zas tak vzdálená budoucnost je celkem uvěřitelné.Snad jen ta myšlenka,že při záchraně a ochraně "tradiční" rodiny neplatí ani zákony robotiky je minimálně lehce úsměvná...80% ()

• Ve chvíli, kdy se nabíjecí panel rozbije, boti sklopí hlavy. Ve scéně, kdy je na místě i Gleb, boti hledí zase přímo. (VinceCZ)
  • Autá v seriáli nemajú evidenčné čísla. (shuster)
  • Scéna při pohledu shora na křižovatku s textem „O tři měsíce později“ je ve skutečnosti pozpátku. Lze si to všimnout u aut, dodávek i lidí. (VinceCZ)