Humans

Veľká Británia / USA, (2015–2018), 17 h 16 min (Minutáž: 42–47 min)

Emily Berrington, Gemma Chan, Pixie Davies, Rebecca Front, Tom Goodman-Hill, William Hurt, Colin Morgan, Katherine Parkinson, Jonathan Aris, Neil Maskell (viac)

Osmidílný sci-fi seriál vychází ze slavného švédského dramatu "Real Humans" a je zasazen do paralelní přítomnosti, kde jsou živoucí roboti nejnovějším must-have doplňkem, který musí mít každá domácnost. (SimonaSK)

yvona

Od třetí série jsem si už musela otevřeně přiznat,že jediný,co ještě od seriálu očekávám a přeju si, je to, aby všichni synti do jednoho pochcípali.Včetně celé ústřední rodiny nejnudnějších a nehnusnějších postav, které mohli najít. Není to příliš robotofobní? Jediná solidní postava by byl Odi, nebýt posledního dílu :))) ()

playboxguest

S každým dílem napínavější, až do takové míry, že mi to nedovolilo odejít od televize, dokud jsem nedojela celou sérii v kuse a nemůžu se dočkat druhé. Tak to má být. Tíživé, zamyšleníhodné, filozofické i existenční otázky vyvolávající a příběhově propracované, moje sci-fi játro po celou dobu plesalo radostí, jako když ho po náročném víkendu najednou zásobím minerálkou. Herci jednotně parádní, málokdy se mi stane, aby mi castingově sedly všechny postavy, největší plus pro skvělou Gemmu Chan a panensky krásnou Emily Berrington, která mi hrozně připomíná blondie verzi Bryce Dallas. Remake neremake, britové opět skórují na plné čáře a já mám po dlouhé době nutkání kopnout tam pětku, tak uvidíme jak se s tím vypořádá druhá série, zatím jdu do mé mysli uploadnout originál ze Švédska. Díky channině za titule, neměly chybu. EDIT: Vzhledem k tomu, že mě uk verze nadchla o dost více jak originál, zvedám na plný počet. ()

eLeR

Celkom zaujímavý počin .. nenudila som sa skoro vôbec a oddýchla som si dostatočne. Miestami sa mi veľmi páčila hudba. Vyložene ma žiadna postava neotravovala, ba niektoré som si aj obľúbila. Druhá séria asi aj výživnejšia, a tá tretia má tiež len osem častí, takže som to v pohode zvládla za pár dní. 3,5* ()

neo93

Výborný osmidílný britsko-americký seriál. Už od první epizody mě seriál oslnil a nadšení mi zůstalo až do úplného závěru. S každým dalším dílem se ale ještě zlepšuje, příběh se prohlubuje a také odhaluje další velmi zajímavé skutečnosti. Určitě velký podíl na tom, že se mi ihned zalíbil byly postavy. Jak celá rodina, která se teprve seznamuje s novým členem-synthem, tak i všichni ostatní neobyčejní roboti, jenž se nám představují, jsou velice dobře ztvárněny a zahrány. Nejvíce mě zaujala postava Nisky, která je prostě skvělá. Už se teším na druhou sérii, která bude snad stejně dobrá. ()

Pajky3

1. série Už dlouho jsem se chystal na švédský originál, ale než jsem se k tomu dokopal, tak přišla britská "předělávka" a já se rozhodl pustit raději do ní. A nelituji, ani trochu. Roboti jsou moje oblíbené téma a koketování s myšlenkou umělé inteligence a její vytvoření patří mezi to nejoblíbenější. V centru příběhu je obyčejná britská rodinka, která si do domácnosti pořídí zdánlivě obyčejného robota - synta - který by měl zastat domácí práce a ulehčit jim život. Jenže jak se příběh rozvíjí, tak zjišťujeme, že tento synt je všechno, jen ne obyčejný a jeho stejně neobyčejní přátelé se ho snaží najít. Svůj zájem na umělé informaci však má mnohem více skupin a tak se postupně stahuje smyčka a blíží se zajímavé rozuzlení. Humans mě bavil od pilotního dílu až do konce a vždy jsem nedočkavě čekal na pokračování. Líbilo se mi zpracování syntů, hercům v čele s Gemmou Chan jsem ty roboty věřil. Robotí logika mě dostává a baví. Pomohla také absence absolutního zla, nikdo totiž neodkrývá karty úplně a tak až do konce vlastně nevíme, co se ještě může stát. Rozhodně jsem rád, že se seriál dočkal prodloužení a už se těším, až budu sledovat jeho druhou řadu. 2. série Druhá série je možná ještě lepší než ta první. Rozvíjí spoustu zajímavých nápadů a celkově se nebojí odstraňovat vyčerpané postavy a linky. Roboti se chystají na svou revoluci a nejde nefandit postavám jako Niska, Leo nebo Max. Lidi sice hrajou podstatnou roli, ale je o něco těžší jim fandit. Mě si jediného získala Mattie. závěr byla pěkná divočina a jsem opravdu zvědav na to, co přinese další série. 3. série Je škoda, že tvůrci netušili, že třetí řada bude jejich poslední, protože by bylo fajn, kdyby se seriál dočkal lepšího zakončení. Takhle bohužel zůstane pachuť po konci, který nechal všechno otevřené a nabízel mnoho směrů, kterými se dalo vydat. A to je vážně škoda, protože jinak mě Humans bavili. ()

• Seriál se často odvolává na zákony robotiky, jak je definoval spisovatel Isaac Asimov ve svých knihách o robotech. Jsou to:
    1) Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo.
    2) Robot musí uposlechnout příkazů člověka, kromě případů, kdy jsou tyto příkazy v rozporu s prvním zákonem.
    3) Robot musí chránit sám sebe před poškozením, kromě případů, kdy je tato ochrana v rozporu s prvním nebo druhým zákonem. (venalce)
  • Dealer, který nelegálně upravoval a prodával roboty se jmenoval Silas Capek (Paul Kaye). Zřejmě jde o narážku na českého spisovatele Karla Čapka, který ve své hře "R.U.R." poprvé použil slovo "robot". (venalce)