Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Bartson

Viděl jsem všechny série. Žádnou celou nadabovanou od Prima Cool. Originál je prostě originál. Navíc je to jeden z opravdu mála pořadů, které jsem viděl komplet. Tahle reality show ale prostě chytne diváka a nepustí. Oproti všemožným seriálům, tohle je realita. Oproti všemožným reality show, tady si nežijí jako prasata v žitě. Kde jinde vidíte v očích lidí takovou radost z drobností jako sušenka, čistá voda apod. Žádné šminky, jen přirozená krása. Nádherné porovnání jak to ženám sluší bez šminek a s nimi. Žádní maskéři, žádná módní přehlídka, tady žijí lidé 39 dní v pár kusech oblečení. Navíc se to odehrává v nádherných bohem zapomenutých prostředí. Opravdu radost pohledět. Dle mě nejlepší pořad, který byl kdy natočen pro svou opravdovost, surovost, uvědomění si, kde a jak žijeme. ()

dachna

Takto nejak to má vyzerať, keď chce niekto robiť reality šou a vie ako na to. Z 26 sérií som videla 24 a stále ma to neprestalo baviť. Diametrálne odlišné typy ľudí, snažiaci sa spolu prežiť a zároveň prehrať všetkých ostatných. Hajzlíci, dobráci, šedé myšky, všetci spolu a proti sebe zaručuje jak vyhrotené tak veselé sutiácie. Aj tak záporáci sa stali tými najlepšími hráčmi, čím to asi bude? Bez luxusu, bez vody a jedla, bez ničoho. Tomu vravím boj. Navyše v prostredí, na ktoré sa dobre pozerá. ()

MilesWheeler

Americká verze prosím. Hodnotím nápad, provedení a neuvěřitelného moderátora v osobě Jeffa Probsta. Dávám za to všechno pět hvězdiček, protože originál je jen jeden. Jednotlivým sériím přisoudím hodnocení zvlášť, protože se liší úkoly, destinacemi i soutěžícími. ()

Raggnar odpad!

Jack, johny, CJ, DJ, Twighla, jackey, naigel, je parta blbečků trapčících na ostrově, kde soutěží o emoční průjmy a snaží se to na COOLu, což je království těhle laciných US sraček. Vy, co dáváte pět hvězd, co vás na tom baví? Jejich nekonečný nesmyslný povídání a uspokojování se před tou krásnou přírodou nebo co? Proč se to menuje ,,kdo přežije? Proč se to nejmenuje ,,kdo se posere?'' ()

Allein4

Televizní legenda a stálice. Každá další série přináší něco nového, přitom v neměnícím se kabátu, což je velmi prospěšná kombinace. Jeff je famózní. ()

Zik.M

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Jednoznačně má nejoblíbenější reality show vůbec. V roce 2001 jsem ji začal sledovat v televizi a od té doby, i když s malými přestávkami, ji sleduji doteď. Je velmi zajímavé, jak se u jednotlivých sérií velmi různí hodnocení uživatelů čsfd. Každý se hold zaměřuje v soutěži na něco jinýho. Každopádně série nevynechávejte, protože i ty nejhůře hodnocené vás můžou velmi mile překvapit, zatímco ty nejlépe hodnocené velmi zklamat. Mých top 5 nejoblíbenějších sérií: 1. Heroes vs Villains (20), 2. Samoa (19), 3. Amazon (6), 4. Vanuatu (9), 5. Gabon (17) Samozřejmě speciální místo má první série Borneo, protože s tou to všechno začalo a na to by se nemělo zapomínat a i tento profil by měl patřit hlavně jí. ()

KingRandy

Viděl jsem každý díl ze všech 26-ti sezón a můžu říct, že lepší reality show není. Oblíbení soutěžící: Boston Rob, Malcolm a The Specialist Phillip Sheppard. ()

Paulo.cz

Když nebudu, hodnotil každou sérii zvlášť, tak reality-show Kdo přežije je super podívaná. Sice tu máme některé díly, které jsou převážně jenom o plánovaní, kdo koho podvede, ale o to tady v této soutěži jde. Podvádí se, manipuluje a vymýšlí se strategie a aliance. Mám, ale taky rád různé ty soutěže, které tam dělají. Občas jdou do těch bojů o imunitu, jak o život a pak tam jsou zranění, dokonce občas i na odvoz pryč ze soutěže. Moc se u toho pobavím pro mě 96% Dodatek: Ty čtyři procenta jsem strhl za některé nepříjemné hráče, který jsem opravdu nemusel. ()

Declen

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

16 - Micronesia - 95% - Tak tahle hodně bavila, strategie hlavně v závěru ze strany ženských královská. El mohla taky vydržet dýl. 17 - Gabon - 70 % - Oukej, tak hned na začátku jsem zjistil komu přát prohru a to když červený vyloučily na první radě xxx. Opravdu strategický tah. Po čase jsem dokázal ocenit i ostatní soutěžící a člověk ocenil Corine, Boba, Sugr, Randy. Zároveň to byla sérka kde mě ais nejvíc lidí lezlo na nervy. Celkově vnitrozemský série mě zas tolik nebaví. 18 - Tocantines - 85 % - Příjemná sérka, stále bylo komu fandit. Skvěle vybraní hráči hráči Sierra, Coach, Erinn, T.J., Tyson, ale vlastně všichni byly takoví příjemně zapamatovatelní. I Coachovo chování jsem bral s přehledem a vcelku se uněj bavil. Erinn byla fakt nádherná. Pomalu mi spravila chuť na vnitrozemské série. A nevím jak to dělají, ale tenhle seriál mě fakt baví čím dál víc. 19 - Samoa - No tak s tim prvním vyloučením opět FUUUU. 20 - Ok 21 - Nedokoukal 22 - Redemption - Příjemná série, Redemption island je dobrý nápad. 23 - South pacific - Nadprůměrnější série. Začínám mít pocit, že nikdy nevyhraje ten komu fandím. Tvůrci i našli příjemný způsob jak vracet hráče a zároveň představovat nové. Ono i výběr nových hráčů se lepší, v téhle sérii snad nebyl jediný nezapamatovatelný obličej. Redemption Island se rovněž ukazuje jako výborný kontrukt. 28 - Super cast, zajímavý lidé, ale zároveň nerušivý. Fandil jsem Trish a pak Cass. 31 - 80 % - Dřív jsem nemusel když si někdo hru zopakoval, ale tady sem si to vyloženě užíval, že znova můžu sledovat Cass, Cieru, wenthworthovou. 33 - 65 % - Hodně lidí mi bylo fakt nepříjemných, nakonec si člověk zvykne. I téma bylo docela zajímavé. 34 - 60 % - Na konci moc nebavilo ()

agabrucha

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Když jsem hledala "něco", na co se budu dívat po zhlédnutí všech mých oblíbených seriálů, kamarádka mi doporučila Survivor. Oh, tohle byla trefa! Jeden díl k obědu, jeden k večeři a prosím, není zaručeno, že usnu bez něj! Myslím, že Kdo přežije mě nepřestane bavit a tomuto formátu reality shows dávám velký palec nahoru! První série (Borneo) patří k mým nejoblíbenějším, hlavně díky úžasnému Richovi, kterého platonicky miluju ještě několik let po zhlédnutí prvního dílu. ()

Tumbik

Naprosto skvělý a originální pořad. Mám zhlédnuto nesčetně dílů a je to opravdu vynikající nápad a pořad a bla bla bla, :D nemám, co bych víc dodal. :) ()

Nemezzis

Osobně se mi líbí tyto série: 7. Pearl Islands, 8.Návrat hvězd, 10. Palau, 12.Panama, 13.Cookovy ostrovy, 16.Micronesia, 19.Samoa, 20.Hrdinové proti padouchům. ()

Lockdown

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

32 sérií a pořád konec v nedohlednu. Šílené!! Za těch 16 let jsme se seznámili s tolika hráči a tolika úžasnými kouty světa až si člověk na všechny ani vzpomenout nemůže. Ve zkratce se pokusím série doporučit podle těch nejlepších (nebo spíše nejkoukatelnějších) a nejhorších (těch kde se podělala ať už hra samotná nebo casting) Nejlepší: 1.Mikronésie – Tato série vlastně měla naprosto vše. Nejlepší hráče v historii soutěže, dále největší, ale zato pěkně sexy mršky. Díky nim pak ne jednou docházelo k vypadáváním lidí, u kterých to nikdo nečekal. Povedlo se zde naprosto všechno. Takhle by měla vypadat každá řada. 100% 2.Cookovy ostrovy- Dramatická, zábavná a navíc finálovou dvojkou, ( která si to opravdu zasloužila, což se v této soutěži stává pramálo) úžasná série. 95% 3.Heroes vs. Villains – Spojit to nejlepší z 19 přechozích řad a vznikne vám toto. Myslím, že nikdo nepočítal s tím, že by se zde něco pokazilo. 95% 4.Čína – Za celý 32 řad patří tento vítěz mezi nejlepší stratégy vůbec a na začátku si jsem více než jistý, že ho málokdo tipoval na vítěze. 90% 5.Perlové ostrovy – Pro neznalé ideální řada na představení této soutěže. Má to hrdiny, záporáky, parádní prostředí, plno akce, nějaká ta zranění. Prostě vše. Jediné mínus bych dal finálovému složení, které mělo být naprosto jiné. Nejhorší: 1.Thajsko – Všechno špatně. 10% 2.Fiji – Za Yau Mana 20%, jinak by byla na nule. Kromě jeho postavy byl casting příšerný a postava Dreamze byla přímo na přeshubu. 3.Vanuatu – Série, která se vyvíjela tak trochu jinak než se očekávalo a dopadla tak, jak už nečekal v té chvíli absolutně nikdo. I zde však vidím problém v castingu, kdy mi jako jediná v hlavě utkvěla Eliza se svýma vykulenýma očima. 20% 4.Nikaragua – Na obrázku cast nevypadal tak špatně, ale ve výsledku. Otravná řvoucí kakaová bohyně NaOnka nás srala po celou dobu hry a vítěz patří mezi největší idioty v historii soutěže. 20% 5.One World- Zde se prokázalo na plný kule jaké lidi si tvůrci do soutěže vybírají a jak hodlají v budoucnu pokračovat. Jako by nebylo blbých modelek a tupých modelů dost. 20% Nejoblíbenější hráči : Ozzy (Cookovy ostrovy,Micronesia,South Pacific) , Boston Rob (Markézy,All Stars,Heroes vs. Villains,Redemption Island), ze starších řad poté třeba Elisabeth(Austrálie) ()

kodwin

Buď jste fanoušek Survivora nebo ne. Teda tak bych si to představoval. Ale já jsem něco mezi - celá moje rodina totiž fanoušci jsou a já se dívám s nimi. A víte co? Je to docela fajn ... ()

Zix.

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Nejlepší show vůbec, sleduju jí už hromadu let a pokud je dobrá série, tak mě to baví. Je tam hromada věcí, který se mi líbí - soutěže nebo podmínky, ve kterých si soutěžící musí sáhnout až na dno, život v táboře bez modernch věcí, tedy sociální politika v něm a celkově s tímhle vším je hromada legendárních scén a situací. Další výrazná část zábavy je díky neustálému taktizování, kdo má jaké možnosti, komu se co vyplatí, samozřejmě potěší kvalitní podrázek na někoho kdo to vůbec netuší a jen vykuleně čumí. A když už konečně tohle všechno poskládáme a konečně nám zbydou 2 nebo 3 finalisti, tak přichází další originální konec - vyškremrat si nebo jakkoliv získat hlasy pro milion dolarů od lidí, které předtím museli jakkoliv vyloučit. Dříve jsem tuhle show dříve hodně žral a čekal neustále na nové díly. ()

Honza__St.

To hodnocení dávám za tu první sérii, která byla stále ještě spíš dobrodružná soutěž ala Pevnost Boyard nebo Xapatan (byť na ty samozřejmě neměla ani náhodou), než reality show. Neintrikovalo se nijak víc, než v jiných pořadech kde soupeří víc týmů, nebyla snaha tam posílat psychopaty a ukazovat hysterický záchvaty a nervový zhroucení, a největší prasárna byl ten vousatej teplouš z kmene Tagi, co se tam procházel nahej (a samozřejmě vyhrál). To se ještě povedlo. Druhá řada už nebyla úplně ono, ale ještě šla. Dál už jde o typickou odpornou reality srágoru, s kterou bych neztrácel čas ani minutu. A to samé platí i o české adaptaci, která na první pohled stojí právě na těch věcech, co se v první sérii ještě nevyskytovaly (psychopati a šoustačky). ()