Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 3
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

HH47

Reality show na ktorú sa fakt skvelo pozerá. A nie iba preto lebo som fanušik Lostu :) Cudzinci sami na ostrove, zháňajú jedlo, robia oheň, to poznáme. Potom príde tree mail a v strede džungle sa zrodí obrovské akčné ihrisko kde teamy súťažia o imunitu. Najviac na Suvivorovi milujem taktizovanie, manipulovanie, dá sa super pozorovať psychika ludí, ich klamanie, kroky, celé ich "hranie" hry. Najhoršie na tom je iba čakanie na ďalší diel. Chválim aj réžiu, na to že to je reality show tak to vie byť v spojení s hudbou aj smutné, aj veselé a vtipné. Len tak ďalej, dúfam že nás Jeff a jeho partia trosečníkov bude sprevádzať ešte veľa rokov. Cook Islands - 95% (oblúbenec Jonathan) Mikronézia - 100% (oblúbenec Erik) Samoa - 80% (skvelý Russell Hantz) Heroes vs Villains - zatial 100% ()

Honzad007

Nejlepší, nejtvrdší, nejtvořivější, nejdrsnější, nejpůsobivější, nejzamotanější, nejdramatičtější, nejinovativnější, nejnapínavější a hlavně nejzábavnější reality show! Ani po 29. řadě to člověka prostě neomrzí a o to více se těší na další sérii. ()

Jamall

Nádherné přírodní scenérie, intriky, soutěže. Ideální pořad a určitě nejzásadnější reality show nového tisíciletí i přes všechen stereotyp v hláškách, soutěžích apod. ()

sAreOn

Borneo - 4* Australie - 3,5* Marquesas - 3,5* Amazon - 5* Pearl Island - 4.5* Cook Island - 3.5* Palau - 4* Cook Islands - 4* Fiji - 3* China - 4* Gabon - 4.5* ()

Magyana

Dokonalá reality show, což potvrzuje i fakt, že letos běží už třiadvacátá série. Základem úspěchu je propracovaný výběr soutěžících - evidentně limitovaný jistými rasovými, psychologickými a sociálními pravidly (jak jsem postřehla, v každé řadě musí být černoch, asiat, homosexuál, magor, krasavec, manipulátor, naivka apod.) a ono to funguje. Pak už jen umístíte bandu tohoto složení někam na odlehlý ostrov, dáte jim málo jídla a spoustu zajímavých úkolů a pak už jen sledujete zvyšující se sledovanost. Jednotlivé série se pochopitelně kvalitativně liší - záleží na tom, jaká parta se sejde. Každopádně, koukatelné to rozhodně je. Škoda, že to naše televize jaksi ignorují. Nova sice pár sérií kdysi dávala, ale brzy to vzdala. Prima Cool se teď zrovna snaží, ale nějakého pitomce napadlo, že bude dobré sérii nadabovat (pánbu s námi a zlý pryč), tudíž se na to nedá dívat. A pak tu byl zoufalý český pokus o nápodobu - škoda slov, jen jednu poznámku: Vašut nesahá americkému moderátorovi Jeffu Probstovi ani po kotníky. ()

Janie.

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Asi jediná reality show, která mě nikdy nepřestala bavit. Pamatuji se, jak jsem to jako malá sledovala, když to poprvé běželo na nějaké české televizi a zamilovala se do toho, což přetrvalo dodnes, jak jsem zjistila, když to nedávno začala vysílat Prima Cool :) Na tom, jak se všichni neustále podrážejí a intrikují je prostě něco chytlavého :D A pak je tam samozřejmě taky ta nádherná příroda. PS: Vítězství Yula v Cook Islands bylo snad první, které jsem kdy někomu přála. Ten kluk to fakt uměl :) ()

skaza

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Keby som to začala pozerať podľa poradia, asi by táto séria dostala najviac hviezdičiek...vzorka ľudí mi v tomto prípade veľmi nesadla...u iných sérií som mala hneď jasné, ktorému týmu fandím... ()

mokrasek

Vše, co je zaměřené na umělém vytvoření určité závislosti u člověka sledovat další a další díly (seriály, reality-TV apod.) je pro mě vymýváním mozků. ()

Edgerton

Sledovali sme to celá rodina v létě na chalupě asi před 12 rokama a fandili sme teplýmu Richardovi, kterej to vyhrál, takže to dopadlo dobře. ()

Saxos

Jediná zajímavá reality show, která se blíží třicáté sérii. I když každá série je většinou z jiného koutu planety země, v podstatě je každá stejná. Nic to však neubírá na zajímavosti. Zpracování je kvalitní a pro mnoho diváků atraktivní. ()

Lilith03

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Nejfantastičtější reality show všech dob! Brilantní moderátor, výběr soutěžících a vlastně všechno. Tohle nikdy neztratí svou úroveň. Hvězdy tohoto pořadu jsou ikony, každá jednotlivá série je fantastická, ale za mě jednoznačně vede 20 řada. Jsem přesně ten typ diváka, který tohle až histericky miluje, od dětství jsem u toho seděla až do teď, fanaticky miluji některé konkrétní účinkující a sleduji je na Instagramu. Ale sama bych tam nešla :⁠-⁠D. ()

Xylobalsam

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Jako vetsina lidi jsem si myslel, ze se bude jednat o velkou kravinu, ale opak byl pravdou. Stal se ze me pravidelny divak. Skvele se zde ukazuji lidske vlastnosti, vsemozne intriky, sympatije nebo nenavist. Na skodu je takovy dejovy stereotyp jednotlivych dilu, ale nudit se rozhodne nebudete. ()

mattha

Moje nejoblíbenější reality show.Nenechal jsem si utéct ani jeden díl ze všech řad.Naprosto famózně udělaný.Sledovat lidi jak si dokážou poradit v těžkých situacích a hlavně když se hádaj nebo mají nějaký konflikt... ()