Oppenheimer

• USA Oppenheimer (viac)
USA / Veľká Británia, 2023, 180 min

V čase, keď Druhá svetová vojna ešte vyzerala nerozhodne, sa na diaľku odohrával dramatický súboj medzi Spojenými štátmi a Nemeckom o to, kto prvý zostrojí atómovú bombu a získa tak rozhodujúcu prevahu nad nepriateľom. V Amerike bol tento tajný výskum známy ako Projekt Manhattan a jedným z jeho kľúčových aktérov bol astrofyzik Robert Oppenheimer. Pod obrovským časovým tlakom sa spolu s tímom ďalších vedcov snažil zostrojiť vynález, ktorý mal potenciál zničiť svet. Bez jeho včasného dokončenia by sa ten istý svet nedal zachrániť… (Cinemart SK)

epicek

Ať už si Christopher Nolan vybere jakoukoliv látku k natočení filmu, dokáže z ní vyždímat naprosté maximum a přenést jí na plátno v takovém stylu, který podle mě nikdo jiný v novodobé filmařině neumí. Oppenheimer je opravdu tříhodinová konverzační nálož, která vyžaduje všechny vaše jednotky pozornosti, ale na konci se odmění tak neskutečným pocitem, který jsem už teda v kině neměl dobrých pár let (paradoxně naposledy u Interstellaru). Cillian Murphy si tu jednoznačně říká o nominaci na Oskara, jelikož jeho ztvárnění teoretického fyzika, který navždy změnil svět, je totální pastva pro oči a uvěřitelnost jeho postavy opravdu posouvá hranice o kus dál. Druhý největší highlight je stoprocentně Downey Jr., který dokázal, že je opravdu pan herec a ne jenom Mr.Stark. Van Hoytema mě svou prácí s kamerou uchvátil už před 9 lety u Interstellaru (here we go again), ale to co předvádí poslední roky dále, opět potvrdil i tady. A taky je třeba vypíchnout čím dál více viditelného Ludwiga Göranssona, jehož stopy ve světě soundtracku jsou výraznější každým dalším jeho dílem a nebojím se tvrdit, že tahle skladba je jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy slyšel. Nolan je opravdu poslední mohykán, který se nebojí točit filmy poctivě a originálně, ať už jde opravdu o cokoliv. Tahle věc se určitě řadí k těm nejlepším filmovým zážitkům v mém životě. Now I am become death. Destroyer of worlds ()

FrankSusta

Je to jiný Nolan. Úplně jiný Nolan. A taky to je možná jeden z těch důvodů, proč jsem absolutně udiven. Tenhle film (nyní viděn již dvakrát), mě donutil se zamyslet nad tímto tvůrcem a jeho téměř bezmeznou genialitou. Vždycky totiž (jen si to přiznejte i Vy) v rámci kontextu nad ním přemýšlím jen jako nad geniálním scénáristou s hromadou originálních a promyšlených nápadů, které do sebe zapadají s naprostou přesností, však teprve nyní mi došlo, jak to je neuvěřitelně schopný režisér na té nejprostší úrovni (pak tu je teda ještě rozhodně Počátek a Interstellar (i když ten trochu míň), ale to odbíhám). Způsob, jakým dokáže z herců vytáhnout životní výkony, do toho originální kamera s nápaditostí v každém záběru a prakticky dokonalé vybudování scén, co se technické části týče, tak emocionálního kusu. Každé postavě vdechne život a neudělá z ní jenom plochou vědeckou postavičku (viz. Tenet (to byl trochu krok vzad, když se na to tak podívám)), ale donutí člověka skutečně přemýšlet i na obyčejné lidské psychické úrovni a ne jen logické, jak je zvykem. Do toho to vše umí pěkně skloubit do sebe a vytvořit prostě normální film - alespoň na té úrovni, jak by film vypadat měl. Toto se ale naprosto vymyká měřítkům a je to prostě neuvěřitelné. Ale co se jinak samotného filmu týče a jeho působení, na první zhlédnutí mě film nedokázal úplně uchytit první... dvě hodiny! (ty vole, to je strašně dlouhý, když se to změří) Ale mě to připadalo jako hodina, takže přeci jenom nějaký efekt. Pouze se toto nevyžívá tolik na akci a proto se nedokáže do filmu úplně vžít. Když už na ni tedy ale dojde, jste uneseni. Taky jsem měl po prvním zhlédnutí takový zábavný pocit, že první dvě hodiny mají hodinu jednu a poslední hodina hodiny dvě. Ale to nebudu řešit. Taky se ale musí pochválit již zmiňovaná herecká stránka - kde Cillian Murphy útočí bezvýhradně minimálně na Oscarovou nominaci. kdybych měl brát to první zhlédnutí, dal bych tomu 8,5/10 a dal bych více ZDE. Ale pak jsem šel podruhé. Ten film měl chytil od začátku a jelikož jsem již věci ohledně toho, co se stane, věděl, dalo se to pochopit dvakrát tolik a dvakrát tolik jsem si to vychutnal. ten film je neuvěřitelnej a s jakou péčí je o něj postaráno je ještě neuvěřitelnější. A i na to druhé zhlédnutí perfektně nervydrásající s účinky až psychologického hororu. Ale především ta péče, která je darována příběhu - který by jinak byl docela jednoduchý životopis (nedovedu si představit, jak by jednoduchý životopis Nolan zvládl) - se všemi časovými skoky, příběhovými linkami a přesmyčkami.... prostě kulervoucí. A já nemám co říct... po druhém zhlédnutí hodnocení pomyslně měním na 9/10. Protože tohle je sakra film! (A koho zajímá můj názor na BARBENHEIMER a porovnání obou filmů, zde.) ()

Ondatra

Kde jenom u tohoto filmu začít. Začnu asi s tím, že opět se dokazuje, že Nolan je pan režisér. Když jsem zjistil, že to bude Nolanův nejdelší film a že bude mít tři hodiny, tak jsem si říkal, že u toho budu spát. Sice u pár scén se mi pomalu zavíraly oči, ale to bylo mojí únavou a ne filmem;) Jinak délka filmu si myslím, že je akorát. Kdyby to bylo kratší, tak by se do toho nevešlo spoustu důležitých scén a film by byl ochuzen. Co nejvíc cením ale na tomto filmu je výběr hlavního herce. Cilliana Murphyho jsme mohli vidět už v několika filmech Christophera Nolana (Počátek, Temný rytíř, Temný rytíř povstal), ale ne jako hlavní postavu. Vždycky hrál pouze vedlejší postavu a nikdy neměl dostatek prostoru na to, dokázat, jak je skvělý herec a jaký má talent. Důležité je mít na paměti také to, že je to skutečně film o Robertovi J. Oppenheimerovi a ne o druhé světové válce nebo o atomovkách. Takže nečekejte hromadu akce nebo scházování atomovek, kde to bude bouchat jedna za druhou. Osobně mě se film líbil a určitě se na něj podívám někdy znovu za pár let, ale můj favorit od Nolana to nebude. Zároveň oceňuji opět skvělou práci s kamerou od skvělého kameramana jménem Hoyte van Hoytema. A pokud si chcete film užít fakt naplno, tak si zarezervujte místo v IMAXu a vychutnejte si ho přímo tam. Je to úplně jiný zážitek. Mám spoustu dalších věcí, co říct k tomuhle filmu, ale to by tahle recenze měla dvě A4 a to tady asi nikdo moc nechce. Takže to nechám zatím takhle :D 9/10 ()

Pajky3

Portsmouth, 15.8.2023 Tenhle film jsem vážně chtěl vidět a jsem rád, že jsem se na něj vydal do kina. Ale i tak jsem s hodnocením dlouho čekal, jestli ve mně nějak uzraje. Film to byl totiž skvělý a mohl bych chválit hodně dlouho, ale na plné hodnocení mi něco chybělo, ale vlastně ani nedokážu vysvětlit co. Skvělé obsazení v čele s Cillianem Murphym si veškerou chválu zaslouží, příběh Oppenheimera a výroby bomby je taky dostatečně strhující, ale jak už jsem říkal, něco málo mi chybí. ()

matt6

Veľmi som si prial, aby bol toto môj obľúbený film od Nolana, ale žiaľ nakoniec som nedostal, čo som si prial. Kvalite filmového umenia sa samozrejme nedá nič vytýkať, na to už sme si u Nolana zvykli. Rýchla kadencia dialógov a informácií mi vyhovovala a nemal som problém udržať niť. Scény boli natočené pútavo a stále hnali dej dopredu, takže ma neustále zaujímalo čo bude nasledovať. Vedel som už vopred, že bude film vrcholiť Trinity testom, takže prestrihy na štiepenie atómov, kde to škrtalo a zapaľovalo som si veľmi užíval a nabudene som čakal, kedy uvidím v plnej kráse tieto mikroskopické implózie a explózie častíc, ktoré roztrhnú bombu v obrovský ohlušujúci a oslepujúci výbuch. Namiesto toho som dostal tichú komornú scénu s fake zoomovaným výbuchom, ktorý len vzdialene pripomínal atómový hríbik a striedavé pohľady na vyjavené tváre v okuliaroch alebo zadky ležiacich vojakov. Som na Nolana naštvaný, že silou-mocou použil praktické efekty, čo inak patrí k jeho devízam, ale v tomto prípade to bolo na úkor danej scény. V podstate som dostal zážitok, ako keď sleduješ ohňostroj v susednej dedine. Najskôr vidíš malý svetelný efekt v diaľke a za pár sekúnd na to počuješ "puk". Skrátka totálne nevyužitý potenciál danej scény a pre mňa veľké sklamanie. Dúfal som, že sa vo zvyšku stopáže ešte nazrieme na pár sekúnd do Japonska a v slzách si užijem aspoň jednu explóziu, ale čakal som márne. Viem, že film sa zameriava hlavne na Oppenheimera a jeho život, že takéto detaily nie sú dôležité pre takýto druh filmu, ale práve takéto maličkosti pre mňa robia film nie dobrým, ale nezabudnuteľným. Druhá polovica bola vo výsledku znovu pútavá, aj keď mi chýbala nejaká interakcia alebo scénka naviac s Ramim Malekom, ktorý sa bez predošlého impulzu ochotne postavil v prospech Oppenheimera a nakoniec bol najdôležitejším článkom v osude hlavnej postavy. Rušili ma tiež scény s Einsteinom, ktorý sa vždy objavil, aby doložil nejaké svoje múdro, čo sa zrovna hodilo do scenára. Vo filme teda nie je scéna, ktorú by som si pustil opakovane a kvôli zvyšku nemá pre mňa zmysel druhé zhliadnutie. Priznávam, že moje hodnotenie ovplyvnili očakávania a nemal som som si čítať recenzie vopred, stále ale nemôžem poprieť, že sa jedná o výborný film s vynikajúcim technickým spracovaním a v kategórii áčkových blockbusterov je to malý zázrak, že zarobil miliardu. ()

PROCESOR

Zajímavý životopisný snímek, který mapuje otce atomové bomby. Za mě druhá třetina byla nejlepší. Kdy se sledovalo, zda se to podaří. Třetí a závěrečná třetina o nějakém slyšení sráží film zbytečně dolu a dělá ho nezáživným. Snímek mohl být klidně o 40. minut kratší. Hodnotím jako lepší průměr. ()

Flynn

Kdybych o osobe Opiho nic nevedel, byl by film jeste tezsi. Je to dlouhe a tahne se to stale dobrymi, ale tezkymi dialogy. Cloveka, ktery tema nezna to muze pri 3h stopazi nudit. Herecky ansabl a vykony byly famozni a drzely film na vysoke urovni. Jen ta stopaz je na konverzacni drama uz moc dlouha. ()

LasT_Olt

Spustili jsme řetězovou reakci příteli. Darovali jsme lidem oheň, oni teď zapálí nebe a nás přikovou ke skále. Přitom jsem se jenom snažil zjistit jak umírají hvězdy. Umírají ve skutečnosti vůbec? Skoro z toho až bolí u srdce. Náš rod žije na zemi 2,8 milionů let a ty existuješ zrovna v době, kdy můžeš jít do kina na nový film od velmistra režie a scénáře, Christophera Nolana. Takhle podle mého názoru vypadá dokonalá filmařina. A pokud tě dokonalá filmařina neláká, je tam nahatá Florence Pugh. ()

BoXBe

Jako když Radiohead natočí dokonale zkonstruované album a nemá to konkurenci, ale nepustíte si ho tak rádi jako to předešlé. První film od Nolana po letech, kterému neumím věnovat plné hodnocení. Tříhodinový videoklip se seriózně pronášenými větami v rychlém střihu. Spielbergův Lincoln, Howardův Frost vs Nixon nebo Interstellar mě intelektuálně i divácky bavily řádově o dost víc. Chápu, Nolan si udělal radost připomínkou světové vědecké elity a natočil si žánr biografie (nejen člověka, ale i výzkumu a myšlenky a politické manipulace) a my jsme za to rádi (plná kina) a o něco chytřejší, co se vývoje atomové bomby a politiky na to navázané týče. Jinak Oppenheimer nenabídl víc, než to nejlepší (přinejmenším po herecké stránce) a přitom ani to nejlepší dnes nestačilo. Rozumím linkám provázané vědecké komunity a jejich morálních dilemat, sžíravé politiky, odpuštění, výčitek, zralého vztahu a riziku lidského faktoru a systémového faktoru, ale nenabídlo to více, než životopisná kniha. Třeba ta o Einsteinovi od Waltera Isaacsona. Ta byla (byť jsem ji četl týdny a formou audioknihy) o dost zábavnější a napínavější. A nezmiňuji ji náhodou, protože i Walter Isaacson je dlouhodobě velký propagátor vědy a nelineárního přístupu ve vědě a výzkumu, tedy v nutnosti pochopení, kolik všech znalostí, rozhodnutí a náhod v propletené síti lidí a událostí hraje roli v osudových okamžicích lidstva, jindy zjednodušeně vykreslovaných jako Eureka! a hotovo. Nolan obdivuje a chápe jak se síť myšlenek proplétá mezi lidmi formou otevřených a leckdy bolestivých diskusí a rozhodnutí a že nejsou časově postavené na hurá faktoru, ale na tom, jestli zítra se myšlenka rozpracuje a pak budeme rádi, že se za dvacet let někde projeví (viz téma vodíkové bomby, ale také relativity, kvantové mechaniky atd. atd.). Na druhou stranu, jsou ta témata vědy, politiky, války, člověka a jeho tužeb otevřena a tak budiž, pojďme se o tom bavit a diskutujme. Hlouběji, než jak to dělá film. I ten černobílý film Good Night, and Good Luck, který i za přítomnosti Roberta Downey Jr. rozebírá to antikomunisitcké tažení v padesátých letech, je pro mě vítanější divácký zážitek. Navíc, pokud chce pro burácející soundtrack Nolan téma politických procesů, měl by se poohlédnout do střední a východní Evropy. Chtěl bych raději vidět jak Nolan zase režíruje dlouhé a nervydrásající dialogy jako byla ta s Jokerem, který narušil party v mrakodrapu, namísto frenetických střihů napříč časovými rovinami. Po Inception, Interstellaru a TENETu jsem se nasytil, u Oppenheimera už není vytváření více vrstev ani originální, ani nosné. Kasovní úspěch si teda Tom Cruise v těchto týdnech zaslouží o dost víc. Tuhle jsem koukal nedávno na Netflixu na Scorseseho Irishmana (na víc večerů, přiznávám), kde jde taky o volnou adaptaci životopisné knihy (byť ne o teoretické a aplikované fyzice), ale co do diváckého dojmu i přes tu širokou plochu, promiň Christophere, v téhle kategorii ("utáhnu dialogy tři a půl hodiny jako pán") ještě nejsi, protože to, co předvádí Al Pacino, De Niro a Pesci a Stephen Graham se nepovedlo ani na vteřinu. Zapamatování hodný není v Oppenheimerovi jediný dialog. Oppenheimer je sezónní záležitost a tam to taky zůstane a navždy už jen bude viset na streamech a lidi si pustí spíše Počátek a Interstellar s Temným rytířem i po letech. Jako to Kid A s OK Computer. () (menej) (viac)

c.tucker

Nolan v IMAXu je jasnou volbou. Ještě to zesílí pocit z celého filmu. Jinak prostě úžasný zvuk, který prohlubuje celkové emoce ze zážitku. ()

čidlo

Dost aktuální téma. Bohužel to veme k zamyšlení nás obyčejné lidi...Ti co by měli vzít rozum do hrsti zalezou někam do díry a je jim nějaký film u zadele..pěkně udělaná 180min nuda ()

E=mc2

Recenzia: V prvom rade pozdravujem všetky uslintané nadržané fanúšičky Nolanovych masterpísov. ČSFD by sa malo premenovať na nolanovafilmovadatabaza. A ten kvázi pepík zakladateľ Pomo by mal byť defenestrovaný. Oppenheimer 65% Oppenheimer je naozaj priemerný film ktorý ani len náznakom nedosahuje úroveň Dunkirku v ktorom sa v podstate čaká len na jedno. Je pre mňa nepochopiteľným filmárskym zlyhaním na úrovni réžie a scenára že Nolan neuchopil tento film tak isto ako Dunkirk ako čakanie na jednu jedinú vec, vyhotovenie bomby s ustavičným "už ju máte" po vzore tikania bomby pod stolom od Hitchcocka. Pretože čas beží a ide o to kto dobehne do cieľa prvý. Neviem si predstaviť aký masterpís by z tohto urobil Kubrick ale Doktor Divnoláska dáva tušiť. Nolan je režisér bez názoru. Je to megafail síce nie tak ako Tenent ale priemer na Nolana. Zbytočné dejové línie, zbytočné vysvetľovanie a kvázi humanizmus. Už len tým že neukázal zhodenie bômb na Hirošimu a Nagasaki je premierný. Trailer sľuboval viac než realita. Ako som už raz písal. 65% Nolan odpálil do vzduchu vlastný film. Čiernobiela línia je úplne zbytočná a nijak neslúži deju. Jeden výbuch. Vizuálne sklamanie. Strašne ukecané, zbytočné informácie, zbytočné postavy, zbytočné preskakovanie medzi líniami, ako prerušovaná súlož. Tu treba pochváliť Nolana že po prvý krát vidíme v jeho filme nahotu a súlož. Wau. Mali sme sa primárne sústrediť len na prítomnosť a až po jej zavŕšení sa venovať ďalšej dejovej línii. Poprípade ak hráme na retrospektívnu rekonštrukciu ako v Amadeusovi, Forrestovi Gumpovi držať sa striktne tejto schémy, rozumieť budú tí čo rozumejú storytellingovým princípom. Po mega sračke Tenet prichádza ďalšie sklamanie. Herci výborní, ale chyba je v scenári a režisérovi. Na rozdiel od všetkých ľudí ktorí na Slovensku kedy vyliezli z tej žumpy VŠMU WTF hneď vidím nefungujúcu kostru. Takže určite nemožno brať názory týchto našich kvázi filamárov a kritikov vážne ak chvália tento film, lebo nerozumejú remeslu rozprávania príbehu, resp. ani nebudú vedieť prečo je čo zle. Fakt nie. Nolan bol dobrý vtedy keď dokazoval ostatným že je svetová špička. Potom mu tí blázni vo WB dali voľné ruky a uverili jeho neomylnosti a genialite. Ale tá zostala niekde v Dunkirku a preto tu máme toto utrpenie. Prečo tento film nebol poňatý ako Dunkirk, ako jedna kompaktná vec? Toť otázka Einsteina. Filmy sa čoraz viac stávajú seriálmi. Ak by toto dali točiť Cameronovi je to jeden z najlepších filmov. A Nolanovi neodpustím že nedal jednoznačný priestor Richardovi Faynmanovi (môj najobľúbenejší vedec) ktorý bol osobne na prvej detonácii atómovej bomby a z ktorého poznatkov o chovaní častíc Oppenheimer benefitoval.*** ()

UhLee

(9/10). Když před nějakou dobou začal Christopher Nolan vykládat svá esa z rukávu na stůl a ukázalo se, co bude jeho dalším projektem, tak se ve mně bily pocity. Přece jen je vyhlášený svými brilantními originálními nápady, takže adaptace nějaké historické události nemusí být tak atraktivní. Na druhou stranu téma sestrojení atomové bomby je samo o sobě nesmírně třaskavým tématem, takže jsem se s tím dokázal velmi rychle smířit a postupně se naladit. Když pak byly odhalena jména hereckých es, která se spojí v tomto historickém eposu, tak se má očekávání vyhoupla zase o stupínek výše. Nezažil jsem, že by nějaký film byl takto nabitý hereckými esy. Nalijme si čistého vína - všichni chtějí spolupracovat s tímto geniálním tvůrcem, takže i takový Matt Damon si musel trochu posunout jeho plánovanou hereckou pauzu. Výsledkem je skutečnost, že je tady během 180 minut rozehráno hned několik hereckých koncertů v čele s Cillianem Murphym, který se zhostil strůjce atomové bomby s velikou grácií. Jeho sešlý a utrápený zjev je jedním z důvodů, proč vás jeho osud natolik zasáhne. Za celou stopáž se tady vystřídaly tváře od Caseyho Afflecka až po Garyho Oldmana. Všichni do jejich výkonu dali maximum a zanechali ve filmu jejich odkaz. Někdo hlubší, někdo plytčí - společně však tvoří impozantní kulturní zážitek, který se na plátně odehrává jen velmi zřídka. Člověk si už opravdu začne uvědomovat, jaké neuvěřitelné štěstí má, že svůj život žije v době, kdy vychází takové filmy jako Oppenheimer. Opulentní podívaná od jednoho z nejlepších režisérů současnosti byla jako vždycky jedinečným zážitkem. Tato zkušenost byla ovšem v něčem odlišná, protože paralela se současným děním ve světě je velice zarážející a znepokojivá. Oppenheimer mi nejspíše nedá spát několik dní a bude trvat několik dlouhých nocí, než se znovu vyspím do růžova. Tento film mne zasáhl přímo do srdce svým brilantním provedením. Nejde jenom o výborné herecké výkony, které jsem dříve zmiňoval. Tady se sešlo úplně všechno. Jak už je zvykem a tradicí, tak precizní kamera Hoyte van Hoytemy, která tentokrát nemusela snímat vesmírné spektakulární výjevy, nebo obrazy pozpátku. Tentokrát došlo na detailní obličejové záběry se špetkou uranu. Když už jsme u toho štěpení, tak velice očekávaný jaderný výbuch realizovaný pomocí praktických efektů, řadím mezi nejgeniálnější filmové výjevy století. Jak může někdo natočit něco tak děsuplného, jako je atomová bomba, tak přenádherně - paradox. Od samého úžasu nad touto nádherou jsem úplně zapomněl na výbuch. Takže když mě pak pleštil Dolby ATMOS, tak se mi málem zastavilo srdce. Kromě kamery tady byla i hudba, která k tomto impozantnímu zážitku dopomáhala pod taktovkou Ludwiga Göranssona. Byl jsem velice zvědavý na jeho hudební podkres. Jedná se o mladého a talentovaného skladatele, který nahradil již v Tenetu dvorního skladatele Hanse Zimmera, který přesedlal na Denise Villeneuveho. Ludwig mě už několikrát dokázal uchvátit svými údernými tóny. Oppenheimer není výjimkou a kombinace houslí a elektronické hudby dokázala vytvořit dokonalou symbiózu, která je nesmírně poutavá. Dokázal mě přikovat jeho líbeznými tóny k sedačce a držet mě tam po celých 180 minut. On má velký podíl na tom, jak silný to byl zážitek. Celkově jsem přímo miloval snové sekvence, kdy se v Oppieho hlavě odehrávala štěpící reakce. Chtělo to velkou odvahu něco takového do filmu zařadit, protože ne všichni jsou zvyklí na tento prvek. Ale kdo jiný by si to mohl dovolit než právě Nolan. Jeho experimentování je z filmu cítit na sto honů. Hrátky s časovými liniemi a paletou barev byly příjemnými průvodci celým filmem. Velký dopad na psychiku diváka mají také až hororové sekvence, které jsou tady prokládány celým filmem. Hlavně ty, které přicházejí na scénu již s pokročilou stopáží, mají zvlášť velký dopad. Oppenheimer byl svým stylem vyprávění neobyčejným životopisným filmem o jednom neobyčejném člověku. Asi to není nejlepší film Christophera Nolana, protože mi trvalo velkou část stopáže se na něj plnohodnotně naladit. Jenomže Oppenheimer má nepopsatelný dopad na moje lidské a filmové smýšlení. “Now, I am become Death, the destroyer of worlds.” () (menej) (viac)

Lachtaan

Letošní filmová jednička nese jméno Oppenheimer a Christopher Nolan se už jednoznačně stává nejhodnotnějším filmařem současnosti. Tříhodinová monumentální zpověď nejtěžší éry novodobých dějin za přítomnosti fenomenálního Cilliana Murphyho, který se konečně prohrabal k životní roli. Na někoho může být zdejší stopáž plná kvantové fyziky a nelehké historie (po)válečného světa až příliš složitá, vše je ale vykoupeno tím, pro co film primárně vznikl - opulentním zážitkem z IMAX plátna, které jsem zažil poprvé a ještě dlouho z toho budu slintat. [viděno v Cinema City IMAX Flora 24.7.2023] ()

sir-dave

Bouchnutí atomovky je katastrofický scénář kdekoliv na světe, v kině mi to poskytlo aspoň 30 vteřinový odpočinek od tří hodinové non-stop konverzace a soustředění se, aby neuniklo moc detailů. Vytknout se tomu moc nedá, kdo chce vědět něco o projektu Manhattan, dostane všechno. Spousta známých herců na place. Murphy, Downey Jr. wow. Jen je to extrémně dlouhé. Udělat z toho mini sérii ala Černobyl např. 5x40min, udělalo by mi to větší radost. ()

jedna_vrana

"Teraz som sa stal Smrťou. Ničiteľom svetov." Film, ktorému neviem vyčítať nič. Len pridávam upozornenie, že chce pozorného  sústredeného diváka a doma ho čaká doštudovanie faktov  (napr. že atómy tvoria z 99 % "prázdny priestor") a historických postáv. Mená svetoznámych fyzikov Niels Bohr, Werner Heisenberg, Enrico Fermi, Lewis Strauss si zo školy len matne pamätám.. Áno, naozaj, po filme kino stíchlo, aj tá partia pubertiakov, ktorá si priniesla pukance a počas prvej polhodiny pravidelne riešili svoje mobily, sa upokojila a sústredila. Možno tento film nie je len o Robertovi Oppenheimerovi, ale o nás, o ľudstve, ako takom. Koľkokrát sme sa už hrali s ohňom a spôsobili požiar? Možno nie globálny, ale podpálili sme pôdu pod sebou a mosty medzi nami. ()

alisa.upir

Strašně špatný film. Je docela s podivem, že tohle se dalo natočit tolika způsoby, a nakonec z toho vzešla taková strašná slátanina. V kině jsem si u toho i 20 minut zdřímla, protože je to taková koko*ina… Neuvěřitelný, kolik nudných rozhovorů bez pointy se dá vecpat do nekonečných 3 hodin. Navíc na několika místech byl tak nevyhovující hudební podklad, že to vypadá, že schválně udělali tak špatný film, aby viděli, jestli to lidi i tak vychválej a potvrděj tím, že tomu vůbec nerozumí a jen jdou se stádem… otřesný jak špatný to je. ()

Deyw

3.8 IMAX 70 posralsemse 4.8 Cinestar Nebudeme resit pribeh, kterej je proste vzdycky stejnej, ale udernost a vtazeni je u obou kino formatu tak neskutecne rozdilna, ze musim uznat kvality Nolana a vlastne vsech zucastnenych... recenze IMAX70: Neveril jsem, ale tenhle film v IMAXu je jina liga, naproste vtazeni do filmu a udiv jak je vyuzity imax format, kdy na platne je vsechno tak dokonale a presne, kazdy zaber je neskutecna podivana a scenerie na pousti jsou tak famozni, ze clovek nema slova..prvni cast je takova sonda mozku genia, ktery je vyjimecny a clovek se vlastne spis seznamuje a je naprosto odpalenej tou kamerou a velkoleposti IMAXu..prostredni cast je asi nejvetsi narez co se da zazit, kdy se tempo konverzacnich prestrelek zmeni v tizivou az hororovou atmosferu, kterou hypuke a nabiji neskutecna temma hudba a kameraman opet dava takovy shoty, ze z obrazu a hudby jde doslova strach a mraz po zadech...neskutecna emocni zdimacka co bude s lidstvem/svetem, kdyz se zmackne to cervene tlacitko..tohle je proste tak famozne natoceno ze jsem si musel menit trenky..potom jde film do presahu, kdy je vlastne na rozcesti a nasleduje moralni dno a premysleni o tom co jsme to vlastne udelali, kdy zaver filmu a pohled Murphyho mluvi za vsechno.. naprosto jedinecny film a zazitek 5/5 recenze cinestar: Zde to bude kratsi a horsi, film jsem jiz videl a vedel jak ma vypadat, obraz je urcite cistsi nez analog, obraz je mensi (a to o hodne 😞😂) coz by nebyl problem, fakt to bylo vpohode, ale nepusobilo to uz tak velkolepe..ale nejhur na tom utrpel zvuk, jako priklad dam mrazivou az hororovou scenu, pri ktery byl celej sal v IMAXU uplne v tranzu a slapalo to jako svine, tak tady to bylo uplne chcipnuty..bylo to potichu a stydim se za celej cinestar, ze takovejhle film davaj do mensich salu, ktery jsou proste zvukove vprdeli..jako sorry ale lepsi zvukovej podkres si udelam i doma ty vole...shame on you... tezko by se mi to hodnotilo videt to prvne v cinestaru..film za to nemuze, ze jsou to amateri...ale jako kdo jste to nevidel, valte do IMAXu, presne tohle je ten film co chcete videt tam...a posledni vec --> tenhle rok bude rekordni pro oskary za jeden film, opiee sejme vsechny 👍😊 ()

James Cameron chce točit film o Hirošimě a Nagasaki

James Cameron chce točit film o Hirošimě a Nagasaki

18.09.2024

Jakmile na sobě něco nese stopu revolučního režiséra Jamese Camerona, zajímá nás to. Druhý Avatar zbořil kina, hned se tedy vrhl na třetí díl, který má přistát v kinech v prosinci příštího roku,… (viac)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování