To End All War: Oppenheimer & the Atomic Bomb

Brilantnosť, arogancia a neúnavná hnacia sila jedného muža navždy zmenili povahu vojny. Život J. Roberta Oppenheimera vyjadrený v moderných rozhovoroch, ako aj fascinujúcich archívnych záberoch. (Arsenal83)

Arsenal83

Číselný dokument, niečo ako sprievodný kúsok k Nolanovmu filmu. Dobré archívne zábery a taká polemika o tom, či Oppenheimer naozaj pomohol k dlhotrvajúcemu svetovému mieru v kontrapunkte s etikou, keď máme k dispozícii ničivú silu, v ktorej človek zničí človeka a vyhladí ľudstvo behom pár hodín a nepotrebuje k tomu ani zásah nejakých mimozemských síl. Oppenheimer si to dobre uvedomoval: „Stal som sa smrťou, ničiteľom ľudstva.“ ()

Marze

Inteligentni informativni film s dulezitym tematem. Komplexni pohled na komplikovaneho muze.Tradicni zivotopis je udelan vzrusujicim zpusobem s mnoha sociopolitickymi otazkami a mnoha detaily z Oppenheimerova zivota. Jeho energie a vasen jsou uzasne. Stale jsem byl napnuty, co se stane. Vedecky svet je pritazlivy. Vizual je pekny. ()

Slasher

Vše bylo probráno v řadě dalších starších dokumentů (válečný motiv a strach z nácků, Manhattan a demonstrace síly na japonce, odříznutí Oppenheimera), beru ale jako pěkný bonus / opáčko vyloženě k uvedení blockbusteru od Nolana. I v momentální záplavě kvalitního Youtube obsahu na toto téma se vyplatí. Fajn komentáře, dobře zvolený archivní materiál, super jako vysvětlivky k některým z klíčových momentů ve filmu. Bomba jako záruka světa bez větších konfliktů, a nebo apokalypsa... [seznam atomic age dokumentů u mě v Deníčku] ()

M.i.k.e

tenhle dokument sem si dal v rámci bonusů k Nolanovu Oppenheimerovi a pro doplnění mezer funguje skvěle a některé věci které se vyskytly ve filmu dává do širších souvislostí. Nejzajímavější je určitě část o vývoji bomby a jejím následném použití včetně toho jak na to bylo nahlíženo optikou té doby...70% ()

luka4615

Působivě zpracovaný dokument, který skvěle rámuje nejnovější snímek Christophera Nolana, přičemž zároveň dává některá palčivá fakta do lepšího kontextu. Pokud Vás tedy zajímá historie vojenského štěpení atomu, či jste jen třeba po návštěvě kina žízniví po dalších počinech pojednávajících o otci atomové bomby, zde jste opravdu správně. Skvělá práce! ()