X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

Deyw

Tvle nadrzena baba, celkem fajn casting a objev nove hvezdicky 😋 nvm moc sem se nebavil, budu muset dat recap, ale Pearl se mi libila vic 🥹 ()

Nivenx

Prostě west! Jeho styl je nezaměnitelný a pro nadrženého hororového fan má vždycky něco navíc. Téma v pohodě a ničím výjimečné ale kreativita a zpracování to opravdu stojí za to! Celkové hodnocení zde úplně mimo! ()

UhLee

(8/10). Už hodně dlouhou dobu na mě žádný z hororů takto silně nezapůsobil. Nepříjemná atmosféra, která se vám pořád víc a víc zarývá pod kůži a vy od ní nedokážete odvrátit zrak. Za nějakou dobu jsem si vypěstoval už jakousi odolnost při horrorech. Proto mě víc udivuje, že tady jsem byl vážně posraný až za ušima. Krásná kamera a ta hudba! A24 málokdy zklame a film X je pro mě totální trefa do černého. Originální, děsivá a nepříjemná podívaná, kterou budu dlouho dostávat z hlavy. Když dojde na lámání chleba, tak ten konec je sice trochu přepálený, ale něco takového jsem rozhodně nečekal. Trochu mě mrzí, že to má poměrně nízké hodnocení. Alespoň červená čísla by si to zasloužilo. Mix kvalitního porna, kde Kid Cudi obráží dechberoucí Brittany Snow a v kontrastu s velmi sešlým manželským párem je velmi zvláštní podívaná, ale v dnešním horrorovém mainstreamu velice vítaná. ()

Remivsremi

Jednoduchý příběh je podaný zdařilou filmařskou prací. Ti West má v malíku spíše režisérskou pozici a připravil si pro nás jasnou vizi obohacenou zajímavými kamerovými záběry. Film je rozdělený na dvě odlišné poloviny. První vás dokáže ukolébat a nudit. Úspěšně se přes to přenesete díky precizní práci s kamerou. Promyšlené přechody, hra s úhly a prostorem a do toho explicitní druhá polovina. Cítíte, že režie je cílevědomá a nebojí se zkoušet hrát si. Atmosféra na statku je tísnivá a pár scén je nepříjemných až běda. Film si mě získal svou technickou stránkou a hrou s kamerou. 70%. ()

filmmovier

Zatraceně cool pocta Texaským masakrům motorovou pilou, původním snímkem této série se X jasně inspiruje a je jeho skvělým duchovním nástupcem. Líbilo se mi to od začátku - atmosféra je zároveň správně hutná i eroticky odlehčená, jsou tu nahé dívky, skvělé kamerové nápady (koupání v jezeře) a skvělí herci, přičemž absolutně vládnou božanky Jenna s Miou. Je to fakt zábavné v první polovině, a zároveň místy opravdu extrémně hnusné ve druhé, na tuhle dvojici stoletých pervertů opravdu jen tak nezapomenete. Jako fanda žánru jsem fakt nadšený, další skvělá podívaná v roce Barbara, super. Od začátku do konce to naprosto funguje a navíc je to fakt výborně natočené, a já se co nejdříve podívám na Pearl, protože chci vědět a vidět víc! Doporučuju všema deseti. 8/10. ()

BROKEN_

Ti West se vrátil po letech k hororovému žánru a zvládl to.... ačkoliv jsem po těch prvotních hodnocení, které slibovali nejlepší horor roku čekal mnohem víc. Doslova jsem se na film třepal a vyhlížel, kdy se konečně film dostane na VOD, u nás se bohužel v kinech nepromítal. Na Rottenu si film vysloužil ze začátku takové ovace, jaké měli například horory Conjuring a Hereditary. Ve finále ale X není Tak vysoko, jak slibovali. Jedná se ale o super žánrovku, kde West opět, jako u svých předchozích hororů The House of the Devil a The Innkeepers připomíná lookem a stylem 70. a 80. léta. A já mu to zase zbaštil. Po filmařské stránce je to nejlepší West. Už po úvodním záběru mi bylo jasný, že se West jako režisér posunul a nabídne nám sebejistou podívanou. Postavy jsou dobře vykresleny a v první polovině filmu není vlastně moc hororu. Nějakou atmosféru to má samozřejmě, ale ten horor s velkým H se rozjede, až ve druhé polovině. A jakmile na něho dojde, je to paráda. West mi u hororů sedí a baví mě jeho styl. Jeho noví snímek se nebojí ukázat i brutálně krvavé scény (scéna s Aligátorem vede!), přejetá kráva, babka s vidlemi, několika bodnutí nožem a přejetá hlava. Po stránce hororu není co vytknout. Herci solidní a především Jenna Ortega (vidět jsme ji mohli v novém Vřískotu) a Mia Goth, která si zahrála dvojroli jsou ve svých rolí opravdu dobří. Film ve své první polovině nenudí a především sledujeme natáčení filmů pro dospělí a vykreslení všech postav. Tady musím zmínit překvapivě zajímavě napsaný záporáky, které skoro až budete litovat a možná i soucítit... jen do chvíle než nezačnou vraždit samozřejmě. Studio A24 je jak se zdá velice spokojeno s filmem a spolupráce s Westem, že hned po natočení tohoto filmu, West natočil prequel o hlavní záporačce Pearl, kterou si zahrála zmíněná Mia Goth. West dokonce tvrdí, že dost možná natočí celou trilogii. Za sebe se těším a doufám, že u hororů se West bude držet nadále. V letošním roce zatím nejlepší horor (samozřejmě nás čekají další filmy v tomto žánru, ale jen tak pro poznámku, zatím jsem neviděl nic lepšího). Spokojenost, ačkoliv jsem čekal více a i proto jsem malinko zklamaný. Ale když je to ve finále tak dobrý, nebudu si ztěžovat. 8/10 Více ZDE:-) ()

Lachtaan

Ač mám v tom hororovém nebi radši duchařiny, slasher horory z nepříjemných prostředí amerického zapadákova jsem sjížděl už v době slávy stupidního, ale kultovního Pachu krve a k němu bych skrze spoustu aspektů připodobnil i právě X. To naštěstí není tak hloupoučké v celé své délce, protože jako dost osobitá pocta sedmdesátkovým hororům a pornografii na vzestupu funguje zdařile, jen s většinou smrtí se dalo pohrát lépe. Aligátoří scény mi ovšem udělaly velkou radost. ()

PabloFuentes

Vždyť je to vlastně krásné vidět stoleté, svraštělé lidi, že po sobě v tomhle věku ještě takhle touží a to celé pak hodit do protikladu s těmi mladými, pevnými těly z porno průmyslu. Koukat se dalo na obě části - dějovou i slasherovou, ač první bodání (nebo snad píchání?), nudu zahání? A Jenna Ortega byla prostě roztomilá. Úplně si ji teď umím představit, jak během natáčení svých finálových scén dělala casting s Timem Burtonem na Wednesday. ()

oveckaoa

Tohle , že je ten nejočekávanější a nejlepší horor roku 2022 co má vyjít? Nechtějte mě rozesmát.  Skupina lidí natáčí amatérské porno a pronajme si jakousi farmu tam žijou důchodci co jich, ale zabíjejí. Bohužel první vražda přijde zhruba až po hodině do té doby si musíme vystačit s zmasakrovanou krávou. Vraždy též žádnou kreativitu nepředvedou máme zde ubodání nožem, odstřelení vzduchovkou, sežrání aligátorem, přejetí autem  a dál si nevzpomenu není zde ani žádný boj o život a vše se vyřeší hodně rychle.    40 procent za námět a ty důchodce 20 za gore více ani omylem. Pusťe si radši Martyrs aj remake aj původní verzi to je daleko větší maso dokonce i takový Hostel a Hostel 2 předvedl tehdy více. ()

YumiOkami

táj západ natočil další filmík s originální myšlenkou a NÁDHERNOU kamerou, nicméně zpracování bylo nudnější - stejný problém jsem měla i s “the house of the devil”, prostě mi ten příběh nesedl. ale gore efekty pěkný :) a horny babču chápu ()

elanius

(13/2023) / Ale pozrime sa, z ničoho nič nám tu Ti West vystrúhal poctu 70tkovému hororu, a zo širšieho pohľadu vlastne všetkým druhom exploitation. Dôležité je, že stále dokázal vytvoriť do istej miery originál. Hlavne tefa v kontexte aktuálnej situácie v hororovo žánri. Film má presne čo má mať, postavy sú do jednej obskurne a bizarné, podarená je teda hlavne ústredná dvojica starých úchylákov. Nie je to akože Rob Zombie level, ale panoptikum na úrovni. Ďalšie náležitosti fungujú rovnako dobre, tempo, mordy, gore, záver. Naozaj všetko podľa učebnice. A Mia Goth tomu dala ksicht, a hlavne vďaka nej sa z X pre mňa stane aj nezabudnuteľný kúsok. Som celkom namotivovaný na pokračovanie(a). (8/10) ()

drake31

Ti West popped-the-fuck-off! Blížime sa ku koncu Marca, no už teraz si nedokážem predstaviť môj rebríček najobľúbenejších filmov roku 2022 bez X. To ako ma piaty Scream naladil na hororovú vlnu, tak X nastavil latku ešte vyššie, a mne bol dopriatí perfektný horor, perfektný film (bez preháňania, v mojich očiach, v mojich pocitoch). Od začiatku neskutočne štýlové, naprieč neskutočne zábavné, pekne krvavé so skvelým gore, tak trochu creepy, tak trochu tense. Chytrý scenár so skvelými témami a hororovými referenciami, brilantná réžia, vizuálne opojné, so skvelou hudbou, a castingom ktorý sa nedá nič iné len zbožňovať - Mia Goth!!!!!! si pripísala na účet ďalší skvelý horor, zatiaľ čo Jenna Ortega je tohtoročnou scream Queen (a dúfam, že aj budúcnosti), a Brittany Snow je rozhodne tou najsympatickejšou postavou filmu (a NIE! nie kvôli tomu dôvodu). Prvá denná polovica filmu je tak trochu vtipné "behind the scenes" softcore porno počas ktorej som si neskutočne obľúbil všetky postavy, a počas tej nočnej som s napätím sledoval ako tieto postavy brutálne zomierajú, a každá odo mňa dostala silnú no zakaždým naproste inú reakciu (čo bolo umocnené faktom, že som bol v kinosále sám). X je brilantným filmom, ktorý má všetky potrebné prvky na to aby som ho bezostyšne posadil na piedestál a ospevoval pred všetkými kto ma bude mať chuť počúvať. Počas čakania na ďalšie dva diely! idem dobehnúť Westovu filmografiu. ()

hroubek

Tenhle film mi udělal radost. Režisér Ti West natočil hodně sympatický horor, který toho v sobě má více, než se na první pohled zdá. West moc dobře ví, jaký příběh chce vyprávět, a jakým způsobem nám ho bude dávkovat. Největším kladem celého filmu jsou výborně napsané postavy. U hororů se často setkáváme s charaktery, které plní jedno klišé za druhým, jsou nesympatický, chovají se morálně špatně a mnohdy si sami koledují, o co nejbolestivější smrt. Zde tomu, tak není. V tomto filmu jsou zajímavé postavy (veterán, nadějný filmař, obyčejná holka, producent nebo pornoherečka), které sice mají své problémy, ale chovají se v rámci možností slušně a upřímně, a chtějí si zažít svůj "americký sen". West nám dopřeje dost prostoru, abychom postavy poznaly a oblíbily si je. Díky tomu jim nebudeme přát bolestivou smrt a budeme se o ně i bát. Režisér nikam nespěchá a pečlivě buduje atmosféru, a třeba taková scéna v jezeru je špičkově natočená. Hodně jsem ocenil to, že režisér přemýšlel o motivaci záporáku, a tím proč to dělají - zde ten důvod je z jistého hlediska zajímavý a i uvěřitelný. Ti West si sehnal velmi dobré obsazení a všichni herci odvedli moc dobrou práci. Mia Goth je dost fajn a velmi pěkně si pro sebe krade závěr filmu. Brittany Snow má vděčnou roli a je v ní perfektní. Jenna Ortega je ve své roli přesná a její výkon se mi dost líbil. Hodně se mi líbil výkon Kida Cudi, protože byl přirozený a zábavný. Martin Henderson pojal svou roli o trochu jinak, než jsem čekal a příjemně mě překvapil. Ze Stephena Urea jsem měl nepříjemný pocit, už od prvního záběru, kdy se objevil. Osobně se mi hodně líbilo, jak si West hrál s vizuální stránkou, soundtrackem, střihem, kamerou nebo hudbu. je povedený a zábavný horor, který natočil šikovný tvůrce, jenž zná žánr a umí s tím pracovat. ()

Timak

Nemam rád horory, nemám rád staré lidi a malé děti v hororech. Ale stejně mě cosi lákalo se na film podívat a dodívat. Akorát při geront sexu jsem se malém poblil. Námět hodně zajímavý. Až bych řekl, že se dalo ho využít víc. Černoch “dlouhej klacek” byl docela sympaťák. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD