X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

kamil.i

Štúdio A24 opäť prináša zaujímavý horor, ktorý poskytuje viac ako sľúbenú atraktívnu premisu - vcelku podarenú úvahu o starobe, kráse, závisti a sexualite. Avšak nie je to tak dobré, ani originálne ako tvrdia niektoré recenzie. Hlavne hororové scény sú tak neskutočne vykonštruované, že pôsobia nielen neuveriteľne, ale až komicky. Aspoň som sa bavil väčšinu stopáže. Pri súčasnej tvorbe v tomto žánri sa aj priemerný kúsok môže javiť ako ambiciózny kvalitný horor. ()

warrenur

"F*cked up horror picture.." ako povedal serif k zaveru filmu. :) Vibe 70tych, ked porno-priemysel zazival boom a kvantum hviezdiciek "hviezdilo" o-sto-sest, sa tvorcovi vystihnut podarilo. Postarsi par "prijemne" prekvapil aj s ich "dovadenim" -> nepodcenujte starych ludi. :)  Obcas vydarene gore a i zucastnene "slecny", zvlast 20r utla lolitka Jenna Ortega, casto vsak velmi hlupucke a pre mna aj nudne, kedze hutnej horrorovej atmosfere, ktoru mam rad, sa tu neda ani len hovorit. Fajna kamera a styl. Slabsi priemer. 45% Inak ako zaujimavost, tvorcovia netusili, ci im tento film uvedu, a tak spolu s nim natocili film podobneho stylu, pre mna vsak viacej otravny s nazvom Pearl. Pred touto remeselnou pracickou a nadsenim zase smekam. Slusny strih. ()

ink flo

A24 art-porno-horror, v roce 1979 jede parta lidí natáčet péčko na jeden jížanskej statek, kde mají pronajatou chatu od majitelů, podivínskýho páru texasanů. Je to skoro stejně rozvláčný, jako jeho starší "The House Of The Devil", takže kdo potřebuje od první minuty lekačky, ať to radši ani nezapíná. Krásná kamera, originální hudba a suverénně nejstarší zabijáci v histori slasherů... ()

jorgus

Velké zklamání.. po těch všech ohlasech jsem čekal zajímavější a zabavnejsi film...vše tomu nasvedcovalo, ale po 20 minutách začala nuda a nezachranil to ani povinny masakr:( ()

PanTumnus

Skvěle budované první části snímku bohužel chybí jakákoliv výraznější gradace v té druhé, kterou nezachrání ani skvělá technická stránka. Smrti jsou odbyty rychle a vcelku bez nápadu. Situaci zároveň nepomáhá, že místo opravdových důchodců, byly do rolí obsazení mladí herci, namaskovaní v důchodce, což jde vidět a docela to vytrhává z příběhu. ()

Fifer

Asi bych na to nemohl jít do kina. Ten film mě bavil, ale jen někdy. Třeba pasáže pornofilmu ze 70. let jsou natočeny dobře. Pěkná kamera, pěkné retro. Jenomže diskuze na téma "neboj se, jdi do toho, je to jen sex" jsou strašně dlouhá a nezajímavá. Vraždy začínají v polovině filmu. I přes výhrady mě ale ta expozice bavila. Takže 3 hvězdy. ()

Mackoun

Sice až napotřetí, ale přece (stařecká únava je úhlavní nepřítel č.1, pokud jde o večerní sledování filmů). Krásně a uspojivě vymazlená retro atmosféra poctivýho Béčka a jako bonus Wednesday v kalhotkách s nápisem Sunday (“černí” už vědí). Už se těším na navazující prequel “Pearl”. Hlavní myšlenka filmu, jak už zde bylo zmíněno, si ve finále zasluhuje trochu soucitu a strachu z toho, jak velké šrámy může na těle a duši zanechat zub času. ()

molcan2

Keď som to pozeral prvýkrát, bol som dosť opitý a zmeškal som asi dve celé scény, pretože som namiesto televízie pozeral na podlahu, takže som si to samozrejme musel pozrieť znova. stále sa mi to páči. starí ľudia zlí, porno dobré ()

Israha

Hodně cením Westovu snahu pojmout X jako buranskou vyvražďovačku s přesahem a hodnotnou řemeslnou stránkou, ještě víc cením, že se mu z ryzí žánrovky ten objektivně kvalitní film nakonec i podařilo udělat. A snad nejvíc cením, že se vedle uměleckých záběrů kamery a povětšinou trefných reflexí bídy a pokrytectví (nejen) pornoprůmyslu a vesnické mentality nepozapomnělo na napětí, hrůzu a znepokojení, přičemž okem horrorového fanouška mi přišlo velmi zajímavé, jak typické propriety hixploitation filmů, jako špína, tupá upocená hrubost a tělesné nepěkno převážně ustoupily téměř až duchařským postupům budování atmosféry, to bylo hodně originální. Důrazný palec nahoru a ukázka všem žánrovým tvůrcům, že dělat věci jinak, kvalitně a zároveň ctít pokleslá pravidla svého žánru i v dnešní době stále jde. ()

wollo

Nebetyčná blbost a nezmění to ani fakt, že herci jsou celkem v pohodě, že to má pěknou kameru, hudbu ... bla bla bla ... Prostě totální nuda postrádající jakékoliv napětí. A namaskovanej dědek s bábou působí fakt srandovně, v podstatě mi jsou sympatický, což asi nebyl cíl. Děda mi připomněl Johnnyho Knoxville z Jackass, když se převlík za Dědu Mizeru :-). ()

domirovec

Kdo by to byl čekal, že se z jednoho z mých nejočekávanějších hororových snímků tohoto roku vyklube velmi povedená souhra děsu a hrůzy. A že má očekávání byly nastavené hodně vysoko. celkově už od začátku působí velmi zajímavým způsobem, který se popisuje docela těžko. Máte partu mladých postav, přičemž pouze jedna z nich mi reálně sedla a dokázal jsem si ji oblíbit (škoda, že byla potom naprosto pitomým způsobem zbavena života). Kdybych tedy nebral v úvahu vcelku nesympatické postavy, máme zde alespoň hodně zajímavé vrahy, kteří už od jejich prvního představení na scéně působí velmi zajímavě a jejich samotné nutkání vraždit je o to zajímavější a originálnější. No a do toho zde máme ještě skvělou atmosféru, která začne budovat napětí rychleji než si to vůbec divák uvědomí. Celá pointa filmu je ještě k tomu tak absurdní (když se do ní pořádně vžijete a pochopíte ji) a věřím tomu, že když pochopíte to, co se vám film snaží předat, máte v rukou hororový zážitek na dlouhé a krásné vzpomínání. Plné hodnocení sice nedám, ale to snad asi jen kvůli tomu, že mi moc nesedlo to explicitní prostředí.. :-) 4/5 ()

Rathalos

A mame tu dalsiu hororovu zalezitost roku 2022 s netradicne kratkym nazvom,zacnem hned s tym,ze je velka skoda,ze to ma dlhy rozjazd,reziser Ti West sa mal menej zamerat na nahotinky i ku*vicky a viac tomu,co patri do tohto zanru,plusom je vsak skvele gore,vyborna hudba,zaporaci v podobe starsieho manzelskeho paru,ktori vyzeraju ako zombici,ale aj krokodil,ten bol pre mna prijemym prekvapenim,takze dam styri hviezdy,aj ked musim prizmurit obe oci kvoli tej hodine,ktora nie je prave zaujimava...:-) ()

Rockerman

Parta amatérských pornoumělců si pronajme barák na odlehlé staré farmě, aby zde natočila svůj film. Netuší, že tu žije mrduchtivá stařena, jejíž sexuální apetýt je stále i přes vysoký věk nenasycen. Když však nedostane to, co by chtěla začíná se s pomocí svého muže mstít. Půl filmu celkem nuda, ale druhá půle je natolik "šťavnatá" a zvláštně bizarní, že jsem nucen dát vysoké hodnocení. ()

Sarrow

První hodinu jsem se hlavně bál co si o mě budou myslet sousedi, protože, poslouchat večer horor smíšený s mizerným pornem, kde navíc jediná hezká holka neukáže ani chlup je pěkně na hovno. Bez prasáren je to jeden z nejkýčovitějších hororových příběhů v žánru. ()

BOURQUE

Kombinácia soft porna s hard slasharom, ktorá v danom prostredí (súkromná farma s dvomi divnými majiteľmi) vie zapôsobiť. Lepšie je však autentičnosť obdobia. Obdobia, v ktorom sa daný príbeh odohráva. Mia Goth už od prvých scén potvrdzuje, že na rolu Maxine / Pearl bola tou správnou voľbou. P.S.: Zaujímavé, že Jenna Ortega išla do takého filmu. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

panvasik

Upřímně vůbec nechápu, kdy mi těch 100 minut stihlo uběhnout.  Ve filmu se prvních 75 minut neděje prakticky nic děsivého a nic co by nasvědčovalo, že to je horor a během dalších 10 minutách umírají postavy, jak na běžícím páse. Filmu hodně podráží nohy, to že moc neumí pracovat s postavami a kdykoliv někdo zemře, tak mi to bylo úplně jedno... ale jinak docela v pohodě atmosféra, někde na samotě. 7/10 ()

figliar

70kový béčkový slasher horor s nevýrazným obsadením a nesympatickým párom dôchodcov. Od začiatku sa dá predpovedať dej, pretože je ako z učebnice hororu - opustený americký statok, parta teenagerov si užíva, poserie sa všetko čo sa dá, jediná postava prežíva. Za málo peňazí veľa krvi, ale žiadna kvalita. ()

TostTom

Tenhle film je krásnou ukázkou toho, proč nemám rád horory/slashery. První půlku filmu se vlastně nic neděje a je to vcelku nuda a v druhé půlce už se zas jenom masakruje a pro mě osobně tohle prostě není a stojím si zatím, že tohle není plnohodnotný film. 1/10 ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD