X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

K1K0

Dobrý pokus o kvalitný horor sa nepodaril. Partia mladých ľudí sa rozhodla točiť amatérske péčko na odľahlom vidieku kde ich ubytujú starý manželia ktorý vypadajú skôr ako po smrti než pred ňou. Až od polovice sa konečne pomaly všetko ukazovať v pravom svetle a manželia sa zmenia na vraždiace monštra potom ako odhalia zámer mladých ľudí z mesta ktorý prišli natočiť film pre dospelých a stať sa tak slávny. Zopár dobrých záberov, zopár krvavých scén ale to je tak celé. ()

Belphegor

Hororová novinka na HBO o malé skupině lidí, která odjíždí na odlehlý ranč, aby zde natočila film pro dospělé. Prostory jim pronajímá starý pár, který měšťáky nemá vůbec v lásce. O filmu jsem předem nic nevěděl, a proto jsem měl očekávání, co z toho vyleze. Mě osobně se začátek líbil, protože to mělo dobrou atmosféru a střídmé napětí mě dokázalo upoutat ke sledování. Potoky krve se spustí náhle, ale nemůžu říct, že by mě to nejak oslovilo. Snímku totiž chybí budování postav a jejích příběhu. Z hlavních skupiny jsem skoro nikoho pořádně nepoznal, takže mě to bylo u většiny jedno, zda umřou. Nemůžu ovšem říct, že by chyběly strašidelné momenty, sice existují lepší horory, ale tady mrazení v zádech přichází úplně jiným způsobem. Je ale opravdu škoda, že se snímek neponoří hlouběji, dalo by to tomu šťávu, a konec nemá ani pořádné uzavření, takže to skončí jako taková jednohubka, která má ještě místo na ingredience. ()

xulux

Viděl jsem dnes dva "horory" z produkce A24 (X a Přicházejí v noci), až příště uvidím jejich logo, vypínám televizi. Ani na staré "béčkové" horory to nemá, samá nuda, hodinu se čeká na první krev a stejně to je nuda ... ()

E.H

X nový horror/triler spoločnosti A24 ktorý takmer dokonalým filmom a návratom ku klasickému slasheru. Skvelo vybraný herci predvádzajú dosť uveriteľné výkony a to aj vzhľadom na to koľko má manželský párik seniorov rokov(aj keď sú to asi iba  mladý ľudia v maskách) a že sa na to miestami ťažko díva. Atmosféru skvelo doplňuje hudba 70’tych rokov, zaujímavá kamera(záver na jazero z vtáčej prespektívy na aligátora a Miu Ghoz je skvelý). Dlho som sa tak nezabavil pri filme silných 8,5/10. Trochu nechápem tomu nízkemu hodnoteniu ()

maxjekul

Horory nemám moc rád, jediný důvod proč jsem se na tenhle film podíval, byl fakt, že v něm hraje Jenna Ortega. Asi bych nečekal, že ji kdy uvidim po boku Cudiho, kterej překvapivě odvádí vcelku obstojnej hereckej výkon, ostatně jako vlastně všichni herci. Mimo velmi decentní hraní je skvěle fungujícím faktorem chaotickej střih, kterej se k filmu jako k celku dost hodí a neotřele mění uspokojivě znepokojující sekvence. Na čem X trochu pokulhává, je scénář, kterej na mě občas působil trochu otřepaně až lehce trapně. To ale kompenzuje zmíněná technická stránka věci a nepříjemný, plíživý pocit, který jsem z filmu měl. Přesto všechno mě film trochu zklamal, což je ale dost možná jen můj problém. Jakožto člověk, co horory moc nesleduje, od nich totiž mnohdy očekávám revoluční jumpscary a excelentně hrůznou atmosféru, což je něco, čím tento film naneštěstí úplně nedisponuje. Půl bodu za Jennu, kterou si zkrátka nemůžu vynachválit. 6,5/10 ()

Dakota1978

Souhlasím s hodnocením J*A*S*M. Uvěřitelní herci, skvělá kamera, super vykreslené dobové kulisy, kostýmy atd. Oceňuji neotřelou a tabuizovanou pointu. Šikovně zapracovaná hysterická propagace náboženského pokrytectví a fanatismu. Nenudil jsem se a o to jde. Doporučuji... ()

Lency

Vraždící nadržená babka, za kterou by se nemuseli stydět ani v Pachu krve, tak to jsem ještě neviděla. Ale musím říct, že mě to bavilo. ()

BDups

Oblíbený film Matyáše Vlčka kvůli sex scéně s Jennou Ortegou. Kromě toho ale nechápu jak první polovina bez vraždění může u slasheru bejt o tolik lepší, než ta ve který se konečně vraždí, asi kvůli tomu pornu. Ovšem kamera a soundtrack skvělej, nápad taky dobrej ale celkový zpracování nevim no. ()

Mylan_ek

film super originální, 1. hodinu nikdo nechápe co se stane... Filmová zápletka začíná zhruba až po hodině...  Vše je suprově promyšlené já jsem spoko 5 hvězd zaslouženě. ()

freebob

Solidní redneck exploitation slasher.Ustredni téma o točení porna v 70 letech, bohužel málo vytěžené a konec trochu absurdní,ale jinak slušná žánrovka. ()

jirikzaboj

Příjemný ne úplně typický slasher, který je ale tomu žánru docela dost věrný a kombinuje umělecky střih s klasickými statickými záběry a dobovou kamerou. V první hodince vypadá výstavba opravdu vábně a scénář si společně s režií připravuje místečko na velké vyvrcholení. Úmyslně ještě jednou říkám VYVRCHOLENÍ, které je naprosto správně bizarní, přesto má své momenty. Výpovědní hodnota ve finále sice seje trochu do prázdna, ale tady jsem schopen odpouštět díky dobře odvedené práce až právě téměř do konce. Mia Goth je bohyně, Ti West tak trochu hovado s citem pro um a x faktor vidím především u jeho režie, která je na poměry žánru bohatá a nebojí se v zajetých kolejích trochu odbočit a snažit se o evoluci. Landslide od Fleetwood Mac potěšilo, je to nejhezčí píseň na světě. ()

Nikol45

Zvláštní slasher. Nadržená nechutná bába a ještě hnusnější dědek. Uf to teda.....no nějak mě to zvlášť nezaujalo a to mám vyvražďovačky ráda. Tohle bylo spíše nechutný a vraždy dost odbytý. Mohlo se do toho vložit více fantazie a mohl z toho být docela dobrej horůrek ()

xVojtano

Polovinu filmu se prakticky nic neděje. Jen se řeší natáčení porna, jak budou všichni jednou slavní a do toho je šmíruje povadlá stará bába, která má mindrák, že je stará a oni jsou mladí a její dědek jí už nechce ojet, čemuž se nemůžeme divit, když vypadá, jako tělo Einsteina po exhumaci.  Má to poměrně OK staře vypadající vizuál a relativně pohodové herce, nicméně horrorem bych to moc  do půlky filmu nenazýval, ten musel být spíš pro kameramana, kterému od trápení pomůže bába. Vidět v bedně ty náboženské sračky, asi bych se pak choval stejně. Jumpscary fakt hodně levné. Pak až se to teda trošku rozjede a dojde na nějaký gore a zábavu s babičkou. Do pozadí doporučuji si pustit song: sodoma gomora - chodím s bábou ()

John5

Partička pornohercov, zavraždená nadržanou starenou aj jej manželom. Priemerný slasher, u ktorého hodnotenie ťahá nadol nevkusná posteľná scéna. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD