X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

bonovox

X je v danom žánri zaujímavým kúskom, nakoľko v prvej hodine sa nedeje nič strašidelné, ale zato záverečná tretina je ten správny masaker, ktorý vylepšuje k lepšiemu hodnoteniu hlavne netradičná dvojka zabijakov. Pekná výprava je taktiež plusom. 70% ()

Maraboy

Celkem dobrej soft porno nekrofilní slasher. Cením brutalitu, lehkou zvrácenost a zasazení do 70', což má takový look like Texaského masakru. Kozy a krev, škoda, že dnes populární Jenna Ortega se zde nepředvedla nic ze své krásy. 50% ()

Sebule

Pěknej retro kousek. Líbily se mi ty nápady, hraní si se střihem, odkazy na jiné klasiky, kamera byla skvělá a herci taky v pohodě. Ale i přes tyhle nápady se mi ta první půlka táhla a vlastně trvá půl filmu, než se něco začne dít. Potom dojde na klasický slasher s jednou opravdu nechutnou scénu, na kterou doufám rychle zapomenu. Druhá půlka byla brutální, ale hodně věcí tam bylo do očí bijící, jak to je i v ostatních hororech. Myslím si, že to mohlo být ještě o něco lepší, do obou půlek dát něco navíc a bylo by to ono. Ale i tak jsem se v druhé půli docela bavil. Hodnocení: 6/10 ()

brasek

Úchylný film! Skoro hodinu sa nič poriadne nedeje, len točia kvázi porno a potom babka čo ledva chodí ich začne vraždiť, pridá sa k nej rovnako ledva chodiaci dedko. Pointa je chorá. Príbeh tu je, horor to nie je a na slušný thriller to proste nie je ono. ()

Lendak

Nedokážem si predstaviť, že by tento kúsok režíroval hocikto iný, ako práve Ti West, ktorý setsakra vie, čo robí a naservíroval nám tu nádherný kúsok, ktorý nesie znaky slasheru, komédie a softpéčka v jednom. Keby nebolo tej dlhočíznej expozície a únavného čakania na hlavný chod, bol by to jeden z najlepších hororov za posledné roky. Dúfam že X nezapadne do davu a bude sa o ňom hovoriť, lebo toho potenciálu stáť sa klasikou žánru je tu viac než dosť. ()

exe.

Z X sa stala len ďalšia nudná a ničím nezaujímavá vykopávka, ktorá sa z nejakého neznámeho dôvodu držala niekoľko týždňov v najnavštevovanejších filmov a film dostával celkom dobré hodnotenia, tak som si povedal, že sa môže jednať o celkom zaujímavý počin Ti Westa, ktorého som sa však nedočkal a namiesto hororu som dostal uspávačku, v ktorej sa absolútne nič nedeje, rozbeh trvá dlho ako preplávať mŕtvole olympijský bazén a herci sú dosť nezaujímaví a ťažko si dokázali získať moju priazeň, skoro až vôbec. Kým sa začne niečo diať, prejde hodina, čo je viac ako polovica filmu a aj tá druhá časť, kde ma ísť akože o napätie, tak nadobudla atmosféru na úrovni TV filmu na televíznej stanici Doma. Dejová línia je fakt nudná, zdĺhavá a nezaujímavá, napätie je minimálne a žánru thriller sa to drží zubami nechtami, navyše nudný úvod, slabá zápletka a nezaujímavé vyvrcholenie je neuspokojivé a očakával som rozhodne viac. Na druhú stranu, aby som len nekritizoval, X obsahuje dve celkom zaujímavé gore scény a kamera na konci 70´s bola celkom dobrá a vedela nadobudnúť dojem staršieho filmu, takže za tieto faktory dávam aspoň jednu slabú hviezdu. Jediné, čo sa dá označiť za horor, je súložiaci pár dvoch starých zvráskavených dôchodcov a zábery na 90 ročnú nahú babku s ovisnutými prsiarmi až po kolená. ()

Lilith03

Tohle je doslova nehodnotitelný film. Jsem moc ráda, že jsem viděla po dlouhé době Brittany Snow, moc se mi líbila v John Tucker musí zemřít. Jenna byla taky skvělá, ve Wednesday jsem ji teda nemusela, ale časem jsem si jí dost oblíbila v jiných filmech. Za mě pasuje do těch horrorů, Wednesday ne, ale horory jsou pro ni. Mia Goth byla překvapení, neznala jsem ji a překvapila. Oni obecně všichni herci nebyli zlí, byli dobrý, film byl pěkně natočen, hudba byla fajn... Ale ta režie, to je právě ten problém. Na jednu stranu je to neskutečná ptákovina založená první hodinu jen na sexu, chlastu, pornu, šňupání (což ve filmech nemám ráda, možná jsem konzerva, ale i bez drog, alkoholu a promiskuity se dokážu bavit, nejsem žádná zapšklá padesátnice, je mi 20 mimochodem, proč tedy tohle cpát do všech filmů - vidět taky na každém druhém záběru plandající poprsí rovněž nepotřebuji) a zbylý čas chvíli běhají venku a během 10 minut přijde nadržená důchodkyně, vy vůbec nevíte proč jsou ti důchodci tak toxik a proč vraždí, no do pár minut zabije všechny, každá vražda trvá pár vteřin, žádné napětí a originalita, prostě kuch a je to, no já nevím co na to říct... Někdo tu psal, že dobrý horor poznáte tak, že si ho budete dlouho pamatovat a souhlasím, že tenhle opravdu budete, ale víte né vždy si ho nemusíte pamatovat v dobrém a to je tento případ. Daleko radši bych viděla fajn horor a né tuhle blbost, která mi zůstane v paměti jako naprostá ptákovina. Mohu pochválit ještě Brittany a to, jak zde vypadala, byla v tomto snímku nádherná a ten Barbie retro Vibe byl super, ale to už ze sebe opravdu soukám chválu na sílu. ()

BrusVejn

Tak toto bolo obrovské prekvapenie a fakt som sa zamýšľal nad 5 hviezdami. Herci sú skvelí, zasadenie do 70-tych rokov sedí fantasticky a backround s natáčaním porno snímku dáva filmu správny šmrnc. Ti West sa zároveň neskutočne vyhral so štylizáciou, či už išlo o transíciu medzi zábermi, krásnymi zábermi zhora, červený filter po krvavej scénke pri aute, skokmi do natáčaného filmu, atď. Radosť sa na to pozerať a keby každý slasher bol takto nápaditý, aj by som ich rád pozeral. Spolu s Barbarian najlepší horor posledných rokov. ()

Saxos

Klasický úvod všech osmdesátkových 3X "Jmenuji se Helmut a přišel jsem vám vysmejčit komín. A při té příležitosti se, milá paninko, postarám i o vás!". Velkou smůlou pro filmaře bylo, že v paní domácí bouchly saze a chtěla komínovat taky. Pro změnu pro nás bylo štěstí, že až večer a vše probíhá v černočerné tmě. Nikdo určitě netouží studovat babčino negliže v záři poledního slunce. 25%. Závěr: nedoporučuji. ()

Kozlowski8

Rok 1979 a skupinka mladých lidí, kteří si pronajmou objekt na farmě, aby zde natočili porno. Jenže - pronajímatelé jsou asi století, už na první pohled divní manželé, kteří nemají pochopení pro jejich úmysly. A tak se noc, která měla být plná hrané vášně a sexu, mění v horor. Neoriginální, dopředu čitelné dílo bez jakéhokoliv překvapení v ději. Filmařsky uspokojivý, avšak obsahově slabý počin. 35 %. ()

naytsirk

Nebylo to špatný, sedmdesátky jak vyšitý, ale že bych z toho byl vysloveně na větvi... to zase ne... Uteklo to jako voda a vidění to rozhodně stojí.... ()

Yamatosan

Tři silné hvězdy. První cca polovina, do první vraždy, měla krásně budované napětí, velmi netradiční prostřihy atd., tomu bych fakt dal klidně i pět, ale pak to žel sklouzne k stokrát viděnému vyvražďování. I tak ale opravdu zajímavé překvapení od spíše velmi přeceňovaného Westa, jít dál touhle cestou , možná by z toho příště mohlo být něco opravdu velkého. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD