X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

kacir

Starkej (hlavná hrdinka a záporáčka je tá istá herečka haluuuuz) chýba sex a takto to dopadne..celkom sranda filmík. ()

wowylgu313

60% a berte to hodně hodně hoooodne s rezervou ... Né každý divák toto dokáže pochopit, stručně ... Byla tam krev, sex, krev, sex a krev ... A teď rozbor ... Až na ty nesmrtelný podezřele fungující seniory to bylo dobrý. Sexuální stránka filmu by byla možná i lepší kdyby tam nebyl v hlavním nasazení černoch. Kamera připomíná klasický Texaský Masakr. Obsazení až na pár výjimek bylo super, člověk se do některých i dokonce zamiloval ... ;)) Nechybělo i nějaké to drama, našla se i jedna velmi srandovní scénka až opravdu nereálná. To by ale nebylo kdyby to tam nebylo že jo ... :D ()

Arigato

Poněkud nevšední námět s vidinou hororu připomínající Texaský masakr. Začátek filmu mě, přes nápadité scény a celkově zajímavou práci s kamerou, vcelku dokázal navnadit. Build-up první poloviny je paradoxně mnohem lepší než následná gradace. ()

Facerr

Divný. Asi nejnapínavější scénka je s krokodýlem a nejvíc gore je sex babči s dědou. Jinak asi krom chtíče posedlé seniorky nic co by člověka aspoň trochu vyděsilo. ()

fimler

Předvídatelná indie varianta 100x viděné hororové zápletky, kdy mladíci přijedou do pronajaté chaty a jsou postupně vyvražděni. Na filmu je zajímavé maximálně tak obsazení nové generace Hollywoodských herců (Mia Goth, Jenna Ortega). Další dobrá věc, která film trochu odlišuje jsou hezké umělecké záběry, což na druhou stranu bývá u filmů produkovaným studiem A24 zvykem. Konec byl fajn, ale opět nic z čeho bych si úplně sedl na zadek. ()

hematop92

Viděl jsem tuto zvrácenost a proto to bude naše malé tajemství! Nechápu zdejší nízké hodnocení, protože film nabídl vše, co společnost chce vidět. Sex, násilí a ponaučení, že staří lidé ještě nepatří do starého železa! Pár slovy s dovolením shrnu tento film : Staří lidé šukající na hromadě vnitřností v oplzlém vidlákově jménem Texas. Opravdu hezký, romantický film, který pohladí na duši. Ortega je prostě skvělá a jsem rád i za těch deset sekund (X). Aligátor taky překvapil. Určitě věřím, že bude pokračování, kdy přijede celý filmový ansábl Brazzers a pomstychtivý syn, který byl ukrytý na půdě se bude mstít všem frajerům a ženám, jejichž libido je na samotném vrcholu. ()

Zoltar78

Texaský masakr 21. století. Sice bez motorové pily, za to s řádně hnusnou nadrženou stařenou. Co víc si přát :-D?! Naprosto vymazlená záležitost jaká tu už dlouho nebyla. Svěží, zábavné, nápadité. Drobné prohřešky v logice házím v rámci žánru s klidným srdcem za hlavu. A jednu hvězdu přihazuji za netradiční přístup k hudbě. Ty vzdechy byly parádní! ()

AndrewNewman

Jenna Ortega nedopadla v tomto kúsku tak zle, ako Nathalie Emmanuel v Pozvánke do pekla. Ale tentokrát ma nepotešila. Nie že by jej rola nesadla, ale nedokážem si ju predstaviť, ako š*ká v pornofilme, preto nám to tvorcovia ani neukázali. West sa hrá na umelca. Z béčkového žánru chcel vyťažiť maximum, ale jediné čo vyťažil bolo zhnusenie všetkých divákov, ktorí pri scénke so sexom dvoch deväťdesiatnikov zrejme len zadržiavali zvratky. Na kieho ďasa to bolo potrebné?! Navyše vraždy postáv sú tak čitateľné, ako len môžu byť, v podstate viete ako kto zomrie ešte predtým, ako zomrie. Od totálneho braku to však oddeľuje kameraman a solídni herci, podávajúc celkom presvedčivé výkony. Inak ale fakt nič moc. ()

Fin_429

Skvělá atmosféra moderního slasheru. Bylo to creepy a strašně úzké. Jsou tady ale problémy. Nechápu ten pozemek. Nechápu proč, když vidíte někoho kdo divně chodí a vypadá celkově hodně divně, tak proč nezavřete? Ta logika těch postav mě odpaluje a ničí pocit z filmu. Pak ten konec. Proč nenechali konec takový jaký je, takže nechat ji ujet za měsíčku, třeba někam do Hollywoodu. Co filmu ale nemůžu odepřít je nepředvídavost (až na moment kdy se snaží Ortega odemknout dveře). Do poslední chvíle jsem si totiž myslel, že manžel Pearl je hodný a neví co Pearl dělá. 7/10 ()

BisiJoker

X je svižný, hravý a má skvělou Miu Goth. West těží maximum možného z několika herců, pár lokací a jednoduchýho scénáře. Filmu tenhle minimalismus svědčí a ani jednou neztratí na tempu. Páreček sexuálně frustrovaných nechutných gerontů, který nemají nějakou hlubší motivaci sem dobře sedí a sexuální scéna s Miou pod postelí do filmu dokonale zapadla. Největší plusy jsou scény s natáčením porna, hravá kamera a střih a Mia Goth, která jakoby by vypadla z vesmíru Roberta Rodrigueze. ()

ScarFace_V8

„In the summertime, when the weather is high, You can stretch right up and touch the sky“ … Ty vole! Čekal jsem všecko možný. Prostě nějakou náboženskou sektu nebo nějakou přívětivou rodinku ve stylu Sawyerových/Hewittových, ale co jsem dostal předčilo veškerá má očekávání. Nadržená bába a nerudný prďák tu prostě… Ehm - nechci o tom mluvit. No každopádně, film je skvělou poctou 70s slasherům. Kromě stylu zasazení rozhodně i vizuální stylizací, která v sobě těžkou inspiraci v otci zakladateli žánru Slasher horor (Texaský masakr motorovou pilou z roku 1974) nezapře. Řekl bych, že i obsazení, které bylo docela fajn vybrané, dost zamíchalo kartami kolem očekávání kdo by to asi tak mohl přežít. Vývoj je totiž poměrně překvapivý. Fajn bylo i prokombinování Soundtracku, které míchalo dobovou hudbu s Bates/Wolfe skladbami. I přestože si příběh delší dobu stavěl základy pro svůj vývoj, nemůžu říct, že bych se u něj nudil ba naopak. U džouku s  brokovnicí a kyčlí jsem se musel smát xD.  V brzké době určitě kouknu i na Perlu. XAhojXbabiX ()

Nikolas__

Těžko jsem k tomu chytal pozornost, nepřijde mi to jako nějaký výjimečný kousek moderního hororu. Nicméně nezlobím se, je to rozhodně nadprůměr, druhá polovina je dost fajn, nevím ale, postavy byly průměrné, herci to hráli celkem dobře, kamera super, scénář takovej trochu zklamávající, bylo to jakože "ťuk ťuk - bude tam už něco monumentálního nebo emotivního huh? UwU? Nakonec se tam dělo hodně napínavých momentů a byl jsem spokojen. Dávám lepší hodnocení s tím že film hodnotím jako celek 7/10. ()

Cocteau

Má to odvahu, má to koule a má to atmosféru. Můžeme do nekonečna diskutovat o lepším castingu filmařské partičky, pomalému začátku nebo ne úplně originálnímu scénáři, ale celkové kvality filmu jsou neodiskutovatelné. Navíc je osvěžující zjištění, že film vlastně nemá jedinou kladnou postavu. Největší hvězdou je tady Ti West a jeho režie. Ta funguje na výbornou. ()

hony23

Skupina pornoherců odjíždí na venkovskou farmu natočit svůj nový film, ale starým majitelům účel své návštěvy zatají. Ta pravá legrace tak začne až ve chvíli, když je dementní bábrle načapá a probudí to v ní nečekaný sexuální apetit. Osobně si nedokážu představit děsivější horor, než nadrženou seschlou stařenu, která si s vidlema v rukách vyrazí zapíchat s o 60 let mladšími nešťastníky. ()

Kushina

Tohle bylo docela utrpení sledovat. Krom pěkných holek a trošku "porna" to v rámci hororu bylo fakt slabý. Stará nadržená bába a žárlivý senilní dědek vyvraždí všechny na jejich farmě. No nedávalo to smysl a nějakou větší zápletku, či příběh opravdu nehledejte. Prostě většina lidí umře trapně a rychle. Tím to celé končí. Strach a napětí? To tu fakt není. 35% ()

KolarikKing

První hodina byla dobrá. Sem tam to mělo i tu atmosféru. V druhé polovině přišla už jenom klasická a nelogická gore vyvražďovačka. Zvrácený sex těch dvou "skoro mrtvol" si tvůrci mohli odpustit. 5/10 ()

HanzoBureshi

Ti West je borec a dokáže nahnat strach, který tu má spoustu podob. Nejvíce na tom oceňuji, jak to vizuálně vypadá, protože ten starší barevný filtr a ta atmosféra ze 70. let, to se mi sakra doost líbilo. První třetina filmu tutově připomíná původní Texaský masakr motorovou pilou a atmosféra se postupně dostávala pod kůži. No a poté to začalo být úchylné, brutální, strašidelné a nechutné. Všechny postavy mi kompletně sedly. Hlavně Jenna Ortega, protože ten její scream byl ten nejlepší, který jsem v životě viděl a slyšel. Těchto 5 sekund by si určitě zasloužilo ocenění. Celá lokalita byla skvělá, celá farma, koupaliště s domácím mazlíčkem, dva strašidelní důchodci, kteří byly super namaskovaní, protože Mia Goth byla opravdu k nepoznání. Jakmile zalezlo slunce, tak jsem prostě nedýchal a nemohl jsem se odtrhnou od obrazovky. A když do toho hrál ten creepy hudební soundtrack, tak to prostě vznikalo takové napětí, které jsem u jiného hororu necítil. Je to Výborná práce. Musím říct, že se pro mě jedná o velké překvapení a vidím to na nějaký větší nadprůměr a to je u hororů docela dobré znamení. Je to jeden z mála hororů, který z hlavy jen tak nevyženu. A teď čekat na prequel. Mé hodnocení: 9/10 ()

veverysiak

Celkom podarený kúsok, v niečom mi pripomínal prvý Wrong Turn, a to bol teda kaliber, ako každá takáto vyvražďovačka postráda zdravý úsudok obetí a nadľudské schopnosti vrahúňov, tuto chlapi pridali vskutku nechutné geriatrické nadržané duo, odpudivý vidiecky vintage a zopár vztýčených bradaviek, úroveň to síce nijako nezvýšilo, ale pozeralo sa na to dobre, takže 60%. ()

bonovox

X je v danom žánri zaujímavým kúskom, nakoľko v prvej hodine sa nedeje nič strašidelné, ale zato záverečná tretina je ten správny masaker, ktorý vylepšuje k lepšiemu hodnoteniu hlavne netradičná dvojka zabijakov. Pekná výprava je taktiež plusom. 70% ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD