X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

Hellknight12

Dnešná premiéra. Veľmi zaujímavý horor. Film má 105 min. Počas tejto dĺžky sa nám tu pekne vykreslí atmosféra, ktorá je napínavá od začiatku do konca. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobre. Hudba mi tu tiež sedí. Musím pochváliť aj kameru. Príbeh sa odohráva v 79 roku. Režisér pekne zvládol atmosféru a vtiahol ma do daného roku. Film sa dá pekne rozdeliť na dve polovice. V prvej sa snaží vybudovať atmosféru a charaktery postáv no a v druhej si už nikto neberie servítky pred ústa a ide sa na vec. Vo filme nechýba gore a ani sex. Koniec filmu sa mi páčil, keďže na konci je jedna informácia, ktorá aspoň mne zmenila pohľad na jednú z hlavných postáv. Štúdio A24 sa tentokrát prekonalo. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

TomasRichtr

První hodina filmu je super, ale jakmile začne povinný masakr, tak úplně zmizí napětí, vývoj postav a čehokoliv. Závěr filmu bych očekával trochu napínavější nebo že postavy budou muset čelit (po morální stránce) nejtěžším zkouškám jejich životů, ale místo toho to nějak prostě bez velkých dramat skončí. Škoda, protože setting i postavy byly nahozený dost dobře. Ale asi by bývalo zajímavější, kdyby se nechal v příběhu víc rozehrát konflikt uvnitř party "filmového" štábu než aby do toho zasahovali dědouškové zvenčí. Tam jsem viděl dost potenciál, ale vlastně je to jen nahozené, a pak už začne zabíjení. Ale chápu, to by pak nebyl horor. I když možná mnohem lepší film. ()

rublik05

Námět je vcelku fajn a originální, z herců mě na první dobrou zaujala čím dál tím víc populární Jenna Ortega, nicméně i ostatní herci vcelku ujdou, nikdo mi nijak zásadně nevadil, s některými postavami to už ale bylo horší. Snímek začíná nenápadně, rozjíždí se pozvolna, až zbytečně moc dlouho se věnuje natáčení amatérského filmu pro dospělé na úkor té hororové části, která není vůbec špatná. Postarší manželský pár je mimořádně odporný, že i kdyby nic nedělali a jen se tam občas objevili, tak by to bohatě stačilo. Brutálních scén je tak akorát, jsou dostatečně krvavé a nechutné, atmosféra se rovněž povedla. Líbilo se mi, jak je snímek natočen, jak se střídají různé druhy záběrů, slabá místa má jen erotická část, zbytek je povedený atmosférický nářez. Ale jo, pár výtek by se sice našlo, snesl bych i třeba lepší hudbu, tak či tak mě X pobavilo, takže účel splněn. 7/10. ()

Psycho.R

Kolegyně mi x doporučila. Ví, že mám rád originální horory nebo filmy se zásadním zvratem, tak jsem si to stáhnul. Výsledek je pro me dost nudny film, který se snaží nejvíc těžit z toho, ze je ze 70' tak bychom mu mohli odpustit klišé, protože ma vlastně důvod evokovat filmy těch let. Je to, ale jen výmluva filmařů, pokud by vam neco takoveho tvrdili. ()

messi@h

Paradoxem je, že Ti West je úplně stejný případ jako mladý rádobyrežisér porna, kterému se v tomhle filmu sám vysmívá - i Ti West si myslí, že točí něco víc, než jen pokleslý žánr. A tak Ti West ve výsledku natočí nudný pokleslý horor, který dětinsky sází na hrůzu z přestárlých těl. Ambice režiséra daleko přesahují jeho schopnosti, bohužel. Jedna hvězda za povedenou retro atmosféru - ale i v té se Ti West rochní v první polovině filmu tak dlouho, až by se divák ukousal nudou. Ačkoliv jsem možná ve filmu zahlédl pár malých záblesků nějakého talentu, stejně Ti West ve výsledku podělá, na co sáhne. ()

samkko

Hororový průměr, který vás oslní snad jen krásnou Brittany Snow a autentickým osmdesátkovým vzhledem. Ti West možná trochu spadá do oné škatulky nesoucí název "osobití režiséři", ale aby v ní setrval, do svých příštích filmů snad vloží trochu více originality, na kterou jsme od studia A24 tak nějak zvyklí. ()

gemi

Záležitost stylizovaná do mého roku výroby. Ten se vyznačoval nejen muži s fešnými kníry a ženami s hustými bobry i v podpaží, ale také stopadesátiletými lidmi, kterým řádně jebe. Zajímavostí je, že to bylo natáčeno na úplně stejném místě jako Pearl (2022), což ale v Zajímavostech napsáno není. Tak asi to přijde zajímavě jenom mně. ()

Clark_Kent

Ve finále jsem byl spokojenej. Zase trochu lepší horor za poslední roky sračkonoidního období. Ten mix porna a horor v celku klapal. V první řadě, bych vyzvednul Miu Goth na kterou se koukalo moc pěkně. ()

Najt

Svým způsobem to nebylo špatný, ale v rámci rozumného uvažování to byla totální sračka. Nesnáším přesně takovéhle filmy, které si hrajou na rádoby horory, ale ve skutečnosti to jsou spíše trapné komedie jako v tomto případě. Děj filmu byl o ničem. Herecké obsazení no to je kapitola sama o sobě. Neříkám, že to nebyli dobří herci, ale postavy co hráli byly k ničemu Jediná dvojice, která se povedla byla zombiebabka s dědkem. Tady opravdu jediné, co se fakt povedlo bylo vraždění, respektivě pěkně a drsně ztvárněné smrti s pár dobrými scénami, obzvlášť první zabití za doprovodu Blue Öyster Cultu, to jsem čučel, proto 2* jinak by to bylo míň. Komu ale hloupé komediální horory nevadí, tak by se mu to mohlo líbit. ()

ŠpetaMarek

Novodoba klasika. Mozna budouci kult. První díl trilogie, kterou nikdo nečekal. Ti West viděl hodně hororů a nemá problém si s klišé hrát i ho používat. Taky viděl ?pár/jeden? filmů francouzské Nové vlny a nebojí si z toho udělat prdel. Za mě velké překvapení, protože jediný film, co jsem od něj zatím viděl, jsem protrpěl. Tohle bych asi nejvíc prirovnal k Tarantinovi v neukecané verzi. ()

alba

Tento film je nechutný od začiatku do konca. Akoby to bol primárny cieľ toho filmu, ale na mňa to skôr pôsobilo odpudivo a negatívne. Prvá polovica filmu je nudný neoriginálny odpad, v druhej polovici je síce nejaká akcia, ale taká, ktorú sme už v takýchto béčkových hororoch videli stokrát – vlastne je to rovnaké vo všetkých béčkových hororoch. Dávam však jednu hviezdičku, lebo som videla aj väčšie odpady a kamera pri záberoch v prírode je napočudovanie OK. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD