Tajemství starého hotelu

• USA The Innkeepers (viac)

Starý, opustený hotel Yankee Pedlar Inn, ktorý je už takmer bez zákazníkov má otvorené posledný týždeň a potom definitívne končí. Poslednú šichtu si napísali Claire (Sara Paxton) s kamarátom Lukom (Pat Healy) a keďže sa nudia, rozhodnú sa vypátrať a nadviazať kontakt s duchom Madelaine O'Malley, ktorá tam údajne prebýva a ešte nenašla svoj pokoj. (sochoking)

Ten Druhy

Nie som smutný a sklamaný, no nejasám ani nadšením, ale dlho som premýšľal či mám tomuto filmu vyraziť tri alebo štyri hviezdy. Objektívne je to skôr za tri. Ľakačky však fungujú výborne, hoci Ti West využíva primitívnu taktiku na vystrašenie diváka. Aj keď sa asi hodinu nič podstatné neudeje, netrpel som, pretože množstvo prísľubov ma napĺňalo zvláštnou istotou, že sa niečo predsa len stane a bude to stáť zato. Dovtedy je to vlastne one woman show, Sara Paxton je zmenená na nepoznanie, vyzerá ako sivá myš, hrá tuctové, pribrzdené a trochu trápne dievča, ale je to skôr zásluha maskérov, ktorým za to patrí pochvala. Sara tu cupitá ako komická postavička z grotesky v ére nemého filmu, jej tvár sa často krčí do neprirodzených grimás a podľa mňa úlohu často nezvláda. Ale prostredie starého hotela aj duchárska historka zvýraznená starými fotkami má isté čaro a zjav duchov zase svoju desivú príťažlivosť. ()

TedGeorge

Dobrá, tady budu trochu podvádět. Tenhle film jsem viděl už dva roky nazpátek, ale buď jsem byl pod vlivem něčeho nespecifikovatelného, nebo jsem měl prostě špatnej den. Nedávné velebení Ti Westa v jedné diskuzi mě donutilo tenhle film navštívit znovu a musím otočit o 180 stupňů. Pokud jsem byl po prvním shlédnutí na 5/10, tak teď jsem na silnejch osmi. Tohle není obyčejnej horor. Ano, stěžuje si to na každej. Málo lekaček, roztříštěná atmosféra, podivnej konec... Ale mě se strašně líbilo to rozdělení na kapitoly a to mimohororové dovádění úžasné Sary Paxton a pro mě neznámého Pata Healyho. To pobíhání po hotelu, nudění se, mě to prostě bavilo a se zatajeným dechem jsem sledoval, kdy se tahle sympatická skoro indie věc překlopí v ten horor. No, stalo se to, ale žádnej velkej zázrak to nebyl. Ano, dočkáte se nějaké té lekačky, ale o tom ten film vůbec není. Je to prostě pohodovej pokus o tak trochu jinej hororovej pokus. Sedlo mě to a doporučím to s tou osmičkou. 8/10 ()

Hrabka

Horor s malým h. Tohle rozhodně pošupajdí dolů... (jen tak pro info: 11.1. 23:00 - 70%) Jaký boom dokáže udělat pětihvězda jednoho uznávaného uživatele s třema hvězdičkama mezi čtyřma písmenama. (A já myslel, že jsi vždycky říkal, že tě duchařiny nebaví... ;-)) Za sebe můžu říct, že The Innkeepers je nudná až blbá duchařina. Dobře, pár momentů bylo fajn, nějaká ta lekačka taky ušla, ale jinak bída a utrpení. Jestli tohle někdo považuje za dobrý horor, tak už vážně nevím... Divný děj s blbejma scénama a po většinu času suchou, nezáživnou až trapnou hororovou atmosférou a předvídatelnejma a blbejma lekačkama. A neříkám to jen proto, že jsem čekal bůhvíjaký horor, prostě i jako film je to bída. Aspoň na závěr jsem čekal nějakou zajímavou pointu, ale konec byl taky o ničem. A poslední scéna to naprosto dodělala, aspoň tam jsem čekal něco lepšího. Nemastný neslaný horůrek s občasnými lepšími momenty. 40% ()

juta

Komentář obsahuje spoiler! Poměrně dlouho trvalo, než se tam začalo něco dít. Potom tam byly slušné scény, které přinesly nějaké to napětí a zimomriavky. Na konci jsem čekal nějaké rozuzlení o uvězněných duších, to jsem bohužel nedostal. Některé lekací scény mohly být víc propracovanější a některé nenaháněly strach vůbec. Musím pochválit to čekání na nějaké vystrašení, kde jsem byl opravdu v napětí, kdy, kde, kdo vybafne a co se stane. Závěr je svým způsobem zajimavý, ale pro náročnější diváky bude zřejmě nedostatečný, já jsem čekal trochu něco víc, i tak to ale byl dobrý duchařský horůrek. ()

darkrobyk

Připomnělo mi to doby, kdy jsme na koleji vyvolávali duchy... Blbka Claire (nechci napsat kráva, ale bylo by to výstižnější) se bojí kdejakého šustnutí a vrznutí, přesto neváhá prozkoumávat starý hotel včetně zapovězeného sklepa. Navíc se stále snaží o kontakt s duchem, byť musí vědět, že se z toho nakonec zblázní. Chvíle jsem měl pocit, že Spánek nade mnou zvítězí. Hvězdičku dám za slušnou kameru, pěknou hudbu ( na začátku a na konci) a pokus o strašidelnou atmosféru v závěru. Píšu pokus, jelikož jsem v té chvíli měl spíše blízko k záchvatu smíchu. Velmi nepovedené... ()

• Film bol natáčaný v skutočnom hoteli Yankee Pedlar Inn v Torringtone, Connecticut. Natáčalo sa 17 dní. (beso74)