Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán svého šéfa na získání financí od města a je za trest shozena z mrakodrapu. Přežije a stává se Kočičí ženou, osamělým a vysoce vynalézavým kriminálním živlem. Shreck se dohodne se ctižádostivým Tučňákem, že ho udělá starostou, aby mohl Gotham City snadněji okrádat. To už ale přichází na scénu Batman a začíná plnit svou úlohu ochránce utlačovaných a zastánce práva a spravedlnosti. I když jsou tentokrát jeho protivníci mimořádně zdatní, není jim to nic platné. A sílící citové pouto mezi Batmanem a Kočičí ženou učiní z těchto protivníků spojence a možná i něco víc... (oficiálny text distribútora)

HAL

Nádherný film a stále ještě nejlepší Batman vůbec... a možná i nejlepší Burtonovka. Nolan se se svými Dark Knighem může snažit jak chce, ale dokonale depresivní a přesto humorné vizi Tima Burtona nesahá ani po kotníky a i ten Tučňák se svou tragickým osudem a citlivou duší se ve stínu geniálního anarchisty Jokera v podání Heatha Ledgera nemusí moc krčit. 9/10 ()

Satan

Batman se vrací a s ním i staronový Burton a jeho šíleně bizarní provedení v čele s Winstonovým a Elfmanovým doprovodem a groteskně temným zpracováním ulic Gothamu. Někdy to ani není temná komiksová adaptace, ale spíš snůška mysteriózní fantasmagorie (tučňák v kachně?). Navíc Keaton je hovno Batman...Bale ho převyšuje snad ve všem. Ještěže všechno zachraňuje sexy Michelle Pfeiffer. Její kočkování se s Keatonem jsou těmi nejslibnějšími momenty celého filmu. [Přesná stopáž: 121 min] ()

mzss1

|18%| UPS, to byla ale pakárna! Tu jednu hvězdu dávám, za to, že jsem se v prvních cca 30 minutách strašně pobavil, pak už mě to začalo otravovat a nudit. Předchozí film nebyl vyloženě špatný, ty 3* jsem dal, ale tohle je at už objektivně či subjektivně odpad a úplné dno o Batmanech. Bylo to dost ujeté a to Batmanovi sakra nesluší. Nejvíc mě pobavila scéna s dábelskými kočky, co začali zaklívat tu ženskou, to nemělo chybu. xD Nějaká akce tu byla, ale absolutně mě nezaujala. Dál už nekomentuji. ()

kingik

Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž, přezdívaný Tučnák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, za samotu, v níž byl nucen žít. Milionář Bruce Wayne je opět nucen v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučnákova zákeřného plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Do toho se objeví Kočíčí žena v latexovém oblečku, zákeřný milionář Schreck a Tim Burton zachoval comicsové kouzlo, a je škoda, že u série nesetrval déle. Akce, snaha o sociální přesah, skvělí herci, a na rozdíl od jedničky, se pokračování zbavilo dojmu studiových kulis. 80% ()

k212

Batman ztrácející se ve stínu gothamských mrakodrapů, stojící proti výbušně charismatické kombinaci pana Tučňáka a Kočičí ženy, která si pro sebe uzurpuje 3/4 děje. Mám ráda tuhle Burtonovu adaptaci, ještě o fous více než tu první. Celková stylizace do 40. let, cirkusoví paňácové z podzemí oproti městským neonům a mezi tím vším bizarní mordy, cákance sexuálních narážek a černý humor. Jo, tohle má pro mě stálé komixové napětí. 100% ()

Snorlax

Je poněkud zvláštní, když nejméně zajímavou postavou je ta ústřední, ale Batman je zde šedivá myš. Zato jeho protivnice je velice charismatická a musím říci, že jsem jí dost fandila, aby toho nudného ňoumu Batmana porazila. DeVito ve své životní formě představuje zloducha, který je hnusný, slizký, zákeřný i geniální. Bez okolků by se mohl postavit Lexi Luthorovi, aby spolu svedli boj o nejzlejšího filmového zlocha, případně Nolanově Jokerovi v prvenství o toho nejohavnějšího zloducha. Nolanův Batman nepostrádá šarm i vtip, Burton tyto handicapy svého Batmana nahrazuje celkovým nadhledem. Již jen Tučňákovo vozítko je jasným důkazem, že tento film se nebere vážně. Vizuálně je snímek vypilovaný do posledního záběru. Největší slabinou zůstává velmi podřadný samotný Batman, Keaton je více než nudný. Film samotný je někde mezi třemi a čtyřmi, ale za řešení populistického blábolení politiků v hodnocení přidám, i když mě jednoznačně Nolanův Batman bavil více. ()

MaedhRos

Nejlepší kousek z celé série. A bezkonkurenčně nejburtonovštější. DeVito dovedně vzbuzuje tu správnou směsici soucitu a odporu, Walken s grácií tanečníka balancuje na hraně mezi odporným nízkým padoušstvím a sebeironií a Michelle je vůbec nejhezčí a nejlepší ženská, kterou kdy Batmanovi dohodili. A v roli kočky je absolutně kočičí. Zmiňovat se o tom, že Keaton, Clooneyho i Kilmerově bradě navzdory, je jediným pořádným Batmanem, je možná zbytečné, ale nikdy nezaškodí to zopakovat. Fakt, že tenhle film je víc o protihráčích, než o Batmanovi samotném, může mnohým vadit, ale přiznám se, že mně to nevadilo ani trochu, vzhledem ke kvalitám protihráčů. Kdybych mohla dát šest nebo sedm (nebo i víc) hvězdiček, dám je. ()

Legas

Nádherně "burtonovský" film. Malý háček je v tom, že je až tak "burtonovský", že se v něm oproti prvnímu dílu vytrácí batmanovské obrazové téma (promiňte mi to hrozné slovní spojení, ale jinak se mi to nepodařilo popsat). Zásluhu na tom mají i dvě hlavní záporné postavy (a jedna vedlejší "záporná"), kteří zde mají tolik prostoru, až jsem měl pocit, že tenhle film už není ani o Batmanovi. Naštěstí jsou všichni "vedlejšáci" skvěle zahraní a mají v sobě kus osobnosti. Mé největší sympatie má Michelle Pfeiffer coby Catwoman (MŇAU). ()

IQ Tiqe

Stejně jako v "jedničkce" skvělé hercé výkony (Keaton, DeVito, Pfeiffer - svým počátečním ztvárněním naivní sekretářky mi připomíná Heather Graham z ExTerminators), skvělá muzika a lepší a věrohodnější efekty a lepší romantika. Ale opět něco haprovalo - postupem času (cca do půlky mi návrat připadal proti "jedničce" lepší) to na mě působilo stále méně přesvědčivě (tučňáci s raketami) a děj se trochu rozpadal. # příběh 5 | hudba 8 |humor 1 | akce 6 | napětí 5 | pustil bych si znovu 4 ()

HoneyBunny

Pro mě osobně nejlepší Batman. Tady už do toho Burtonovi nikdo nekecal a je to znát. Už ta krásně zvrhlá předtitulková sekvence, při které nejde nevzpomenout na Noční můru nebo Mrtvou nevěstu. Pak tu máme Timovo oblíbené téma Vánoc, zrůdného deVita, sexy padoucha Chrise Walkena, lehce vyšinutou hlavní hrdinku... btw Kočičí žena je pro mě jediná pořádná ženská v sérii - Batmanovi jenom nepřihrává v pozadí, aby si jí v závěru odvezl limuzínou na svůj zámek. Jen s tím Waynem Burton jaksi nevěděl, co si počít. V jeho filmografii je to jeden z mála pořádných chlapských hrdinů (zdravím Edwarda a kostivce Jacka) - tak ho radši uklidil trochu do pozadí. Přece jenom Tučňák mu byl blíž. ()

Anderton

Kvalitatívne síce Burton oproti prvému dielu neklesol, lenže išiel na to z trochu iného konca, čo môže kdekoho zaskočiť. Pridal na pitoresknosti a mám pocit, že je to viac o hercoch, ako o gotickej atmosfére. Ale ten rozdiel je minimálny. Je tu viacero hlavných postáv, čo paradoxne nevadí, je to celé také bláznivejšie a zábavnejšie. Keď bol pvý film o výprave, tento je viac o maskách. ()

Frajer42

Z mého pohledu tohle pokračování výrazně pokořilo svého předchůdce. Nějak už jsem si zvykl, že se postavy chovají jako debilové a dokonce jsem se místy i bavil. Michelle Pfeiffer byla skvělá jak v civilu, tak i v tom slušivém latexovém oblečku. Danny DeVito působil velmi směšně. Nedovolím si odhadovat, jestli tomu tak bylo záměrně. Prostě ve srovnání s prvním dílem přibylo postav a posunulo to tak film mnohem výš. Film má výrazný spád. Akce střídá akci. A tak tomu v komixovém provedení má nejspíš být. * * * ()

boshke

Paradoxně mně Catwoman á la domina v latexu nevadila, čehož jsem se nejvíc obával. Největší devízou jsou jistě vyvedení záporáci. Krom již zmiňované Catwoman jsou to hlavně Tučňák se Shreckem, skvěle zahraní DeVitem a Walkenem... Celý film měl mnohem větší náboj a lepší atmosféru než jednička, proto zasloužených 90% ()

Kothy

Tentokrát Batman soupeří s Tučňákem v podobě Dannyho DeVita a s Catwoman v podání šarmantní Michelle Pfeiffer. Celé je to dost temné a drsné. Tučňák se snaží stát starostou a obrátit veřejnost proti Batmanovi. Na svou dobu je to dost vymakané a říkám si, jak to tehdy mohli vůbec natočit... "Mám propadlý řidičák." :D ()

Spinosaurus

Opravdu hodně dobré pokračování,které šlape na paty jedničce. De Vito je naprosto skvělí,kočičí žena skvělá a ta atmosféra-no coment. ()

Ant

Geniální Batman, který zakopává do země i Nolanova Temného rytíře. Je mi líto, ale tvurčí tým v čele s Burtonem a hudebním doprovodem Danny Elfmana je nepřekonatelný. Keaton je navíc fešák, což je vždycky příjemný bonus. Nemluvě o záporácích, jako je Catwoman a Tučňák. Vizuální lahůdka i po 20 letech. ()

Ratemus

Druhý díl je skvělý, navíc se sešla naprosto unikátní herecká skvadra a přibylo více komiksových postav. Po prvním díle jsem čekal opět Harvyho Denta jako Two-face, nedostavil se, ale to nevadí, místo toho Burton vytvořil výborného Penguina v podání Danny DeVita a Catwoman, kterou zahrála Michelle Pfeiffer, navíc jako další pseudopadouch účinkoval výbornej Ch. Walken. Burton má prostě pro padouchy a jejich zobrazení nejspíš šestý smysl, protože tyto postavy byly naprosto bez chyby. Druhý díl je důstojným pokračováním prvního dílu a vůbec se nemusí za nic stydět. Scénář je silný a režie je bez chyby, Burton dokazuje opět svoje kvality. Keaton opět ve své nejlepší roli a je moc dobře, že již nehraje v dalším díle a jeho pokračování, kterej celou vizitku, dosud výborného Batmana, posunul do toho největšího dna filmu. ()

PetrPan

Burton si prvním Batmanem nasadil laťku proklatě vysoko a pokračováním ji ještě o kousínek pozvedl, více efektů, více nepřátel a krásná Michelle....co víc si přát 29.08.2006 A co víc i po letech psát.  Snad jen, že přidávám i poslední pátou hvězdičku. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (viac)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (viac)