Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán svého šéfa na získání financí od města a je za trest shozena z mrakodrapu. Přežije a stává se Kočičí ženou, osamělým a vysoce vynalézavým kriminálním živlem. Shreck se dohodne se ctižádostivým Tučňákem, že ho udělá starostou, aby mohl Gotham City snadněji okrádat. To už ale přichází na scénu Batman a začíná plnit svou úlohu ochránce utlačovaných a zastánce práva a spravedlnosti. I když jsou tentokrát jeho protivníci mimořádně zdatní, není jim to nic platné. A sílící citové pouto mezi Batmanem a Kočičí ženou učiní z těchto protivníků spojence a možná i něco víc... (oficiálny text distribútora)

Wolvie

Nejlepší Batman a počítám sem i Nolanovy pokusy.Burton měl jasnou vizi,dobré herce a silný vizuální rukopis,díky čemuž vzniklo pozoruhodné,silně stylizované dílo,které má k atmosféře komiksových sešitů s temným rytířem jednoznačně nejblíž.A Catwoman už nikdy nebude takhle sexy. ()

Puol

Majstrovský kúsok. Tim Burton svojsky uchopil Gotham City a nakrútil veľmi originálne ujetý biják. Ukážkové je aj obsadenie, hlavne Catwoman a Pinguin. ()

J. T. Kirk

Je to trošičku slabší, než první díl, ale pořád je to od Burtona a hlavní roli hraje Keaton. DeVitův Tučňák je nezapomenutelný a pamatuju si, že když jsem se na to díval, když jsem byl malý a sám doma, tak jsem se ho pěkně bál. No dál je tady taky Catwoman, která má pěkně ostré drápky a Michelle ji zahrála naprosto skvěle, jenom doufám, že v TDKR bude Catwoman taky tak super. No samozdřejmě je tu skvělá hudba, stejně jako u prvního dílu. Nemusím už nic dodávat, tohle musí znát přece každý ;) ()

canucks333

,,Miau." DC Comics obyčajne nemám príliš v láske. Postavy ako Superman, Flash, Arrow a pod. mi prídu nezaujímavé a tak ich filmové adaptácie obchádzam oblúkom. U Batmana to je trochu inak, má kopec zaujímavých nepriateľov a on sám ej hádam najprepracovanejšia komiksová postava histórie. Tento film bol neskutočne vynikajúci! Prvý diel nemám príliš v lsáke, aj napriek skvelému Nicholsonovmu výkonu a dobrému príbehu mi tam chýbala nejaká väčšia iskra. Tá v dvojke prišla v podobe Michelle Pfeiffer , ktorá tu naozaj hrá svoju životnú úlohu. Jej Catwoman je presvedčivá, sexy a, no mačacia. Naozaj Michelle tu ťahá celý film, akonáhle tu máme slabšiu chvíľku, hneď ako sa dostaví na scénu celé sa to oživí. Postava je navyše aj výborne napísaná, čiže naozaj ide o unikát, kedže málokedy som videl aby niekomu takto postava sadla. Michael Keaton nám zase trošku splýva s pozadím a je to taký film o Batmanovi, kde sám Batman ani nie je podstatný. To však vôbec nevadí, pretože románik medzi ním a Catwoman, to krásne iskrí. Celý dojem z filmu však ešte podčiarkuje výborný výkon Dannyho DeVita , ktorý si Tučniaka užíva so značným gustom a jeho prejav e maximálne presvedčivý. Vyzdvihnúť musím aj Christophera Walkena , pretože tu predvádza skutočne výborný výkon a so svojou postavou urobil výbornú prácu. Tim Burton na režisérskej stoličke dostal po prvom diely väčšiu voľnosť a cítiť to napr. aj na ľahkosti s akou film podáva. Navyše to má veľmi dobrú výpravu, kameru, ponurnú atmosféru a celkom podmanivú hdubu Dannyho Elffmana .Trikovo sa to taktiež posunulo a v batmanovskom kostýme je o dosť menej plastu. Ale všetkým kladom tu vedú jednoznačne herci. Zápory nevidím v podstate žiadne. Batman sa vracia je jednou z najlepších komiksových adaptácií a v mojom rebríčku sa zaraďuje na druhé miesto hneď za Strážcami Galaxie Videl som 1X v českom dabingu --------- 100% ()

GOREGASM

Timovo tradičně výstřední pojetí, které se vyřádilo zejména na Pingvínovi a jeho partě, se s mým vnímáním Batmanova univerza prostě neslučuje (a může za to Nolan :-). Velkorysá kostýmní výprava a vypiplané, načež precizně destruované dekorace s minimálním použitím CGI zaslouží pochvalu, ale dojem oodechové pohádky pro dospělé je neústupný. A já chápu, že přesně takový film Tim Burton natočit chtěl. Bohužel pro Burtonova Batmana doba pokročila a jeho jakkoliv řemeslně mazácký počin vnímám jako historickou exkurzi do období, kdy se tento neohrožený hrdina na plátně teprve rozkoukával. 60% ()

helloween93

Temná Batmanovka v podání Tima Burtona s výbornou psychologií všech postav. Hercům vévodí perfektními výkony DeVitto, Walken a Michelle Pfeifferová, Batman tu má docela málo prostoru a vůbec to není na škodu, ostatní postavy příběhu dominují. Tradičně dobré zpracování masek není u Burtonových filmů překvapením. 4* ()

MikeeTheory

V té době určitě bomba. Tim Burton je originál, který by si některé věci mohl nechat patentovat. To samé by se dalo říct i o hudbě Dannyho Elfmana. Ta atmosféra je doslova dechberoucí. Navíc Tim zde dokáže udržet hranici mezi fantazií a trapnou šíleností, která přišla ve dvou následujících filmech. Respekt si pak zaslouží i za svůj herecký výkon Danny DeVito. Do doby než přišel Christopher Nolan byl Burtonův Batman pro DC číslo 1. Překonatelné, ale nezapomenutelné. ()

MickeyStuma

Tim Burton a Batman podruhé. Dojem sice kazí fakt, že se už ví co od toho očekávat, ale i tak se jedná o dílo hodné chvály po všech stránkách. Michael Keaton opět nezklamal. Jeho pojetí Bruce Wayna vs. Batmana se do dnešních dnů zopakovat nepodařilo. Scénář přináší nové postavy, nové padouchy, nové dobrodružství. Zkorumpovaný podnikatel Max Shreck, Oswald Cobblepot/Penguin a Selina Kyle/Catwoman. Co postava, to osobitý charakter za doslovně hereckého koncertu jejich protagonistů. Temná atmosféra zachována, i komiksu blízké kulisy. Příběh sice už ne tak silný, ale stále komiksově zásadový. Volné pokračování dopadlo dobře a je věčná škoda, že se Tim Burton nepustil i do třetího snímku, opět s Michaelem Keatonem v hlavní roli a dokonce i s návratem Catwoman. Proč se tak stalo, čímž štafetu převzal Joel Schumacher, je již jiná kapitola. ()

totalySICK

Za Catwoman. Tato postava mi do oka padla mnohem víc než Vicky v předchozím díle, která zastupovala typický prototyp ženské postavy v "akčním" filmu - naivní blondýnka v bílých šatech, která potřebuje zachránit. Catwoman začíná obdobně, ale vývoj má už jiné grády. Tofužel Batman mi v podání Keatona není vůbec sympatický a působí jako neschopný trouba, který tam tak nějak přicmrndává. Každopádně Burton, jak už je jeho zvykem, dokáže vykreslit kouzelně temné prostředí, které to kompenzuje. A Tučňák byl taky nádherně odporný :) ()

JG7

Já těm Burtonovým Batmanům nerozumím. Nerozumím postavě Batmana. Nerozumím, proč se filmy vůbec jmenují Batman, když režiséra mnohem víc zajímají všechny ostatní postavy než samotný netopýří muž. Batman je ve vlastním filmu pohým pasažérem. Tři záporáci během dvou filmů dostanou origin story, zatímco on zůstává pouhou figurkou, která jim stojí v cestě, protože je to příběhem vyžadováno. Naštěstí je ve filmu Catwoman, jejíž krize identity představuje zdaleka nejzajímavější aspekt filmu, i když ani její vývoj není nejdotaženější (Jaký je vůbec její konflikt s Batmanem?). ()

Nerd4Dreaming

Narozdíl od jedničky jsem tuhle taškařici jako malej viděl, a proto dávám jednu hvězdnu navíc za nostalgii, která překvapivě funguje.I přes veškerou kýčovitost filmu považuju Tučňáka za největšího creepa mezi batmanovskejma záporákama. Naprostej nechuťák, to se tvůrcům fakt povedlo. ()

Besyn

Dvojka se mi jeví jako slabší než jednička (těžko říct čím,asi tím,že jednička za vydatného přispění Jacka Nicholsona nasadila laťku až příliš vysoko).Ale opět, ta atmosféra....Styďte se pane Schumachere !!!! ()

plagjoklas

aach zlaté časy keď mal ešte Batmanovskú ságu v rukách Tim Burton. vtedy sa na to ešte dalo pozerať, pretože Burton je vážne talentovaný režisér, ktorý vie vytvoriť presvedčivú temnú amosféru. Vie vybrať hercov ako Michael keaton (Zatiaľ nebol lepší Batman než ten jeho) a Danny DeVito. Jeho tučniak je perfektným stelesnením úchylného záporáka. Síce je batman 2 o trošku slabší neý bezchybná a geniálna jednotka stále si svojich 5 * plným právom zaslúži. ()

Empire

Bizardně příšerný Batman asi vůbec nejhorší herecké výkony, které jsme viděl u trojice DeVito-Keaton-Pfeiffer. Zápletka je více než k pláči. Obrovský úspěch Batmana 1, zřejmě rozhodl o zahubení série a to vzniky dalších dílů bez myšlenek a racionálního myšlení. Zůstává jen komiksově přeplácaná fraška bez příběhu. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (viac)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (viac)