Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán svého šéfa na získání financí od města a je za trest shozena z mrakodrapu. Přežije a stává se Kočičí ženou, osamělým a vysoce vynalézavým kriminálním živlem. Shreck se dohodne se ctižádostivým Tučňákem, že ho udělá starostou, aby mohl Gotham City snadněji okrádat. To už ale přichází na scénu Batman a začíná plnit svou úlohu ochránce utlačovaných a zastánce práva a spravedlnosti. I když jsou tentokrát jeho protivníci mimořádně zdatní, není jim to nic platné. A sílící citové pouto mezi Batmanem a Kočičí ženou učiní z těchto protivníků spojence a možná i něco víc... (oficiálny text distribútora)

jakeer

Vydarené pokračovanie Batmana z r. 1989, kroré jednotku dokonca predčilo. Niektoré momenty síce pôsobia bizarne, ale dej nie je taký suchopárny, ako v jednotke. Vynikajúce herecké výkony Keatona (asi najlepší predstaviteľ Batmana) a DeVita - ten mal podľa môjho názoru dostať za tento film Oscara. Viac sa mi síce páči Nolanovo prevedenie, ale aj tento film je top. ()

Paity

Michealovi Keatonovi role Batmana seděle, dokonce bych řekl, že byl neprávem označován za nepovedeného Batmana. Problém byl spíše v hrozných scénářích, které vždy rámovaly každý další díl Netopýra. ()

VIPerson

Můj nejoblíbenější Burton a můj (zatím) třetí nejoblíbenější Batman.Všechny ty kostýmy,to nasvícení s kamerou,hudbou a temnou atmosférou...to je prostě nezapomenutelný.Skvělou volbou byli i herci v čele s Dannym DeVitem a Michelle Pfeiffer,kteří strhnuli všechnu svou pozornost od sympatického (pro mě nejoblíbenějšího) představitele Batmana Michaela Keatona.Hudební doprovod byl téměř totožný jako u jedničky s tím rozdílem,že Elfmanovi stál za zády Edward a trochu mu pomáhal,a získal tím v kombinaci s varhany nezapomenutelný Penguin theme.Abych to shrnul....vždycky budu milovat tenhle film,ale z dětství jsem si odnesl dabing a bez něj mi to příliš nesedí.Škoda že se Burton nedostal k natáčení trojky,ten packal Schummacher to celý zbabral.Chtěl bych vidět ten duel Face To Face Burton proti němu. ()

Janega

Spolu s prvým Batmanom je to jednoducho komiksová kultovka, ktorú nezatieni ani Nolanov Batman. Ťažko porovnávať "Batman sa vracia" s "Batman", pretože oba filmy sú podobné a zároveň rozdielne. Film sa viac zameriava na záporné postavy, dokonale vykresľuje ich charaktery a motívy. Ukazuje ich dve stránky, Tučniaka jednak ako ukrivdené stvorenie, ktorého vám je na začiatku možno aj ľúto, no zároveň sa navonok derie jeho dravý živočíšny pud a zrazu by ste pri nemohli stáť zo starchu, aby vám nezakusol do nosa. Z ťarbavej Seliny sa lusknutím prsta stáva sexi mrcha s bičíkom, ktorá v nej driemala, len jej k tomu musela dopomôcť tlupa pouličných mačiek. Nech by tieto postavy, boli akokoľvek dobre napísané, nebyť skvelých hereckých výkonov či už DeVita alebo Pfeiffer, vyšli by do stratena. Len škoda, že Batman/ Bruce Wayne bol potlačený do ústrania, lebo na jeho charaktere by sa dalo ešte viac popracovať. Samotná zápletka je v podstate absurdná, i keď všetky tie okolnosti do seba parádne zapadajú. Atmosféra už ani nemôže byť temnejšia, aj keď niektoré momenty pôsobia komicky ako napr. Tučniakova jazda na megagumennej kačke. Druhý Batman sa proste Burtonovi vydaril, ale bohužial tretieho takéhoto skvostu sme sa už nedočkali. Burtonove batmanovky človek dostatočne ocení až po rokoch. "Záleží len na tom, kto má dáždnik." ()

ChrisBa

Málokto by tomu uveril, ale Batman Returns je ešte temnejším dielom ako prvý snímok Batmana od Tima Burtona. Záporáci, aj keď na Jacka NIcolsona nemajú, sú opäť náramne zaujímaví. Gotham je znova ponorený do tmy a Burton nám opäť predkladá jeho genialitu reality chytenej trochu do fantasy. Bruce Wayne síce už nie je takým stredobodom tejto časti, ale opäť má svoje čaro. Tentokrát tu pribúda skvelá Michelle Pfeiffer, ktorá to naviac pekne okorenila. Na svoju dobu(ba dokonca aj na túto) kultový film, ktorý si stále rád spolu s jednotkou pozriem. 5* ()

Hanys_

Tučňák je fakt šílený bizár, kdysi jsem ho bral jako plnohodnotného Batmanova protivníka, ale tahle postavička se na ty top záporáky nechytá. Naštěstí je tady ještě pološílená Catwoman a parádní Walken. A hlavně, ta atmosféra předvánočního temného Gothamu je parádní a i díky tomu pod 4 nemůžu. ()

kollis

Burton znovu dokázal stylizací sobě vlastní vytvořit temný, atmosférický svět, plný zvláštních bytostí, působivě infantilních serepetiček a až roztomile černého humoru. Samozřejmě, že za pomoci Elfmanovy dokonalé hudby. Znovu na úkor spíše nevýrazného Batmana získávají prostor ostatní hlavní postavy a nádherná Pfeiferová, Walken a De Vito si prakticky kradou film svými kreacemi pro sebe, stejně jako v předchozím díle Nicholson. Naopak oproti prvnímu dílu je tempo vyprávění a akce svižná a nenacházejí se hluchá místa. Nejlepší batmanovský film. ()

jabba

Potemnělá sněžná comicsová pohádka o kočce, která ráda bičuje, myši, která se vznáší nad městem a armádě po zobák vyzbrojených tučňáků pochodujících temnými gothamskými ulicemi.. Díky. ()

Wishkah

Můj nejranější zážitek z kina patří právě tomuhle filmu. Tohle je první film který sem viděl v kině a i když sem nedokázal přečíst pořádně titulky tak sem se skvěle bavil. Ten nechutný tučňák DeVito, démonický Christopher Walken a skvělá kočičí žena Michelle Pfeiffer. Dodnes se u tohohle film skvěle bavím. Jen Batman mi tu přišel nějak mimo hru ()

ClimbVibe

Jeden z nejlepších komiksových filmů. Režisér nás dostal kam chtěl: do fantaskního světa, který není tak úplně nepodobný světu skutečnému. Tady se plní dětské sny. V nezapomenutelných scénách prožíváme s hrdiny jejich vzestupy a pády. Město Gotham je najednou jedno velké tmavé pulsující monstrum. A mezi Batmanem a Catwomen to jiskří až hanba!!! ()

Hanes88

Podle mě už ne taková pecka jako první díl. Určitě skvělé na jedno, dvě pokoukání. Výkon Keatona zase dobrý, ale celkově to opravdu už na první díl nemělo. Normálně bych asi dal 4*, ale protože si myslím, že mezi prvním a tímto dílem je větší rozdíl než jen jedna hvězda, dávám 3*. ()

Prochy38

Tady nemám o čem přemýšlet. Platí to, co jsem napsal už u předchozího dílu. Spíše mám pocit, že Batman se vrací přímo navázal tam, kde Batman skončil a tvůrci ještě přišlápli na plyn. Skvělé herecké obsazení, dobrý příběh. Teď s Ch. Balem je M. Keaton nejlepší Batman a tento díl to pouze potvrdil. T. Burton je borec! Nebudu se dále rozplývat. Ale kvůli těmto dvěma Batmanům mě mrzí, že do toho Nolan tak dupl a asi pro mladou generaci tyto navždy zazdil.... ()

peetriss

Batman se vrací pokračuje ve vynikajícím kurzu započatém v předchozím Burtonově filmu, atmosféra tak depresivně temná a hustá, že by se dala krájet a přitom současně tak šílená a rozverná, je možná ještě dokonalejší. Přibylo zde záporáků - Danny DeVito předvádí neuvěřitelný koncert, Michelle Pfeiffer jej skvěle doplňuje, zárukou kvality je samozřejmě i Christopher Walken. Mimochodem ti záporáci jsou tak mistrní, že zastiňují částečně i samotnou titulní postavu Batmana, což není zase až tak ideální stav, navíc se film tentokráte už neobešel bez občasných zakuckání, jakoby Butronovi a jeho Batmanovi docházel dech... Zárukou je Danny Elfman, který opět vše doprovází vynikajícím soundtrackem. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (viac)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (viac)