Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán svého šéfa na získání financí od města a je za trest shozena z mrakodrapu. Přežije a stává se Kočičí ženou, osamělým a vysoce vynalézavým kriminálním živlem. Shreck se dohodne se ctižádostivým Tučňákem, že ho udělá starostou, aby mohl Gotham City snadněji okrádat. To už ale přichází na scénu Batman a začíná plnit svou úlohu ochránce utlačovaných a zastánce práva a spravedlnosti. I když jsou tentokrát jeho protivníci mimořádně zdatní, není jim to nic platné. A sílící citové pouto mezi Batmanem a Kočičí ženou učiní z těchto protivníků spojence a možná i něco víc... (oficiálny text distribútora)

VerteX

Slabší než původní Batman, ale stále přejímá to dobré, čili ponurou atmosféru a solidní zpracování komiksové předlohy. Úplně mi ve filmu neseděla kočičí žena, ale po dalším shlédnutí bych možná změnil názor. Jinak mi nezbývá říci nic jiného, než že se Burton opět vyznamenal. ()

Sosak

Druhý díl Batmana se nese v duchu skvělého prvního dílu s tím, že přibyl jeden záporák a celá atmosféra se ještě více ponořila do představ Tima Birtona. Výtvarné zpracování Gothamu dosáhlo vrcholu v tomto snímku a za to velké plus. ()

haWranka

Moc fajn, moc. Danny DeVito je hajzlík jaksepatří. Dokazuje to především to, že jako malá jsem s neskutečně bála jít po tomhle filmu spát. Michelle Pfeiffer je taky fajn, opravdická kočka. Ale přes to všechno, dokonce i přes Tima Burtona a jeho skvělou atmosféru Gothamu, to na první díl rozhodně nemá. Možná to bude tou mírnou zdlouhavostí. ()

waska

Tučnák Danny DeVito není tak dobrý jak Joker Nicholson, ale celý film je naprosto dokonalý. Burton je opět vynikající, stejně jako elektrizující hudba. ()

Lorge

Znamená to, že budeme bojovat tady? - Ne, pojďme ven. Úžasný vánoční film, který si neodpustím na žádné vánoce spolu s Nightmare before Christmas, nebo Sleepy Hollow :-) ()

Primavera

Neviem, prečo komentujem pokračovanie, keď prvý diel komicsu ma úplne dostal. Preto, že som čakala viac ako len pokračovanie, kde mi chýbalo destilované zlo v podaní Nicholsona? Batmanov schizofrenický život bol menej záhadný ako v jednotke a už ničím neprekvapil. "Aj ja chcem takého otroka ako mal Batman! Aj ja chcem, aby ma privolávali takým lustrom ako Batmana!" želal si malý divák a ja ako veľká diváčka som si želala, aby pokračovania boli vždy aspoň také dobré ako prvé diely. Jediná prekvapivá bola mačacia žena, možno preto sa jej jedného dňa dostalo cti spin-off v podobe samostatného filmu s H. Berry, žiaľ, pripadal mi takisto ako slabé pokračovanie ... Michelle, si v tomto filme nenapodobiteľná!!! ()

Werde

Netopýří muž mě ani podruhé nepřesvěečil o své moci.Spíš, opět vedlejší role, nyní v podání Tučňáka De Vita,je okouzlující..Na tu strašidelnou vypasenou postavičku se nedá zapomenout... ()

teyra

Vrcholná ukázka Burtonovy mistrovské grotesknosti a temné bizarnosti, která se chvílemi zdá až na hraně únosnosti. Pokažené vánoce v Gothamu naplněné až po okraj hravým vzýváním podivnosti, politickou manipulací kýčem v podání politovánihodně zrůdného Dannyho de Vita a vyšinutou infantilní symbolikou. Zrod rozpolcené Catwoman z potrhlé uťáplé sekretářky je dokonale vystřižen a má v sobě mnoho černého humoru, stejně jako její milostně-válečné potkávání s Batmanem. Ten film má takovou atmosféru, že odpouštím i jistou absenci výrazné vyprávěcí linie. ()

Sign

Tim Burton opět dokazuje, že temnou atmosféru rozhodně umí tak že by se dala krájet, Keaton opět výborný, DeVito hraje tak jak umí, takže skvěle a Michelle dokonalá bláznivá kočíčí žena ()

sarfian

V tomto diely mi to asi tak do trištvrte filmu pripadalo akoby Batman nehral hlavnú úlohu. Bolo tam viac vidieť tučňáka a starostu s mačacou ženou. Ako som už velakrát spomínal Burtona nemusím a neviem mu prísť na chuť nech sa snažím ako môžem. Jeho filmy mi pripadajú až moc umelo spracované. VIDENÉ minimálne 3x ()

matt85

Ale jo, po prvním filmu, který byl divný a tvůrci naprosto zničili postavu Jokera, to je prostě dobré v tom o co se snaží a tvůrci můžou spokojeni se svým dílem. Ještě, že tam dali takové postavy jako Tučňák a Catwoman, protože se to do toho světa hodí mnohem lépe. ()

Armin82

O něco slabší díl než jednička,ale pořád to ještě bylo ok, oproti následujícím dílům s Kilmerem a Clooneym...novej záporák v podobě ,,člověka´´co vyrůstal mezi tučňákama, zahraný výborným Danny deVitem, rozhodně neurazí. Dobrá práce maskérů,to hnusný tajemno těch kanálů,Michelle Pfeiffer v roli kočičí ženy, jsou moje důvody,proč je film koukatelný i po 20ti letech --->80% ()

Brinkley

Čistě ze sentimentality 4 hvězdy.... Burtonovu morbidní poetiku miluju, navíc šlo o mého prvního Batmana v kině. Jednička i přes Nicholsonova excentrického Jockera trošičku zaváněla nudou. Já dávám přednost uměřenému, chladnému slizounovi Christopheru Walkenovi. A která holčička by nechtěla skákat v těle Michelle Pfeiffer oděném do latexu po střechách, že? ()

Ceberus

Ultimátním Batmanem už pro mě patrně vždy zůstane Temný rytíř, se kterým tudíž budu vždy srovnávat jakékoli jiné variace, byť staršího data. Nikdy bych nečekal, že lze Tima Burtona poznat i v Batmanovi, ale je to tak. Má to takový ten Burtonovsky zvláštně pohádkový nádech - "Batman v říši divů a továrna na toxickou čokoládu". :-) Burton natočil Batmana pro rodiny s dětmi, Nolan stvořil Batmana pro dospělé. Herci vysokých kvalit (DeVito, Pfeiffer, Walken) si své role patrně náramně užili a tak nějak Burtonovsky přehrávají. Kočičí žena Pfeifferové v latexovém oblečku je neméně sexy než pozdější Catwoman Halle Berryové. ()

Psycho.R

Dokonalá depresárna. Výstřední Burton, rozpolcenost postav v perfektním scénáři a nezapomenutelná atmosféra. Pro mě nikdy Nolanova trilogie nedosáhne kvalit burtonovejch dvou dílů. Za prvé nechápu, jak většina lidí právě tyto dva filmy porovnávají, protože je tam dvacet let rozdíl a za druhé, nechci vidět do detailu, co Bruce pije k snídani a proč má potom špatný den jako u Nolana. Batman má být částečně nepochopený, možná depresivní muž, u něhož neznáme všechny podrobnosti o jeho životě. Má být tajemný, přesně, jak to definoval komiks Návrat temný rytíře, která inspirovala Burtona. Naturalismus současných adaptací mě nebaví. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (viac)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (viac)