Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

GOREGASM

Burtonův Batman za těch pětadvacet let i pod tíhou Nolanova trojdílného eposu notně zestárl. Michael Keaton nakonec není zdaleka tak dobrý Batman, jak jsem si pamatoval (přesto akceptovatelný), Kim Basinger byla ještě krásnější, než jsem si myslel a Jack Nicholson uhrává svého "vtipného" Jokera jen silou svého charismatu. Burton sice natočil mnohem serióznější látku než jeho předchůdce v letech šedesátých, ale stručně řečeno je zde vidět, že správnou celuloidovou cestu si filmaři ke komiksovým adaptacím teprve hledali. 60% ()

Raziel_cz

Dobrý komiksový film a lepší než dva ze tří Nolanových pokusů. Má to parádní atmosféru, Gotham je příjemně surrealistický a líbí se mi, což si umím představit, že čtenáře předlohy asi dost štvalo, jak se s padouchy Batman nesere a nemá problém je vyhodit do luftu bombou nebo je rozstřílet gatlingem. Na rozdíl od většiny dnešních komiksových adaptací snímek míří na dospělé, ale aniž by byl nekompromisně vážný a nesnaží se řešit hluboká témata. Je to zábava, temná, ale se spoustou vtipu. Nicméně příběh veškerý žádný a celé je to složené skoro výhradně ze scén, ve kterých Baťa mlátí lidi, a z videoklipů, v nichž Joker pózuje do rytmu Elfmanovy monumentální hudby, a to mi na dvouhodinový snímek přijde málo. Hlavně když je tady ten Joker tak strašně otravný. Navíc nevidím úplně důvod ho tam mít, když skoro celou dobu používá mejkap tělové barvy. No a potom ta závěrečná akce je fakt špatná. Jo, a Harvey Dent je černej, to jsem nežral. ()

Rathalos

Tak toto je prvy Batman,ktoreho moje oci videli v hlavnej ulohe s Michaelom Keatonom a myslim,ze je neprekonatelny tak ako napriklad Christopher Reeve ako Superman,myslim,ze viac to obkecavat netreba,pozrite si vsetkych Batmanov,ktory sa objavili na filmovom platne a posudte sami a mimochodom aj dvojka sa mi lubila...:-) ()

MickeyStuma

Tim Burton natočil snímek, který stylově překračuje veškerá očekávání. Oproti snímkům ze 60. let vsadil na skutečnou temnou atmosféru, komiksu velice blízké kulisy, silný příběh a hlavně charaktery všech postav. Bruce Wayne na první pohled vyniká svým nudným životem a tak by si ho málokdo spojil s tajemným Batmanem hbitě bojujícího se zločinem. Michael Keaton je svým výkonem vskutku nepřekonatelný. Vicki Vale s tváří Kim Basinger vyzařuje sexuální přitažlivost a nejznámější padouch Jocker? Jack Nicholson dal do role všechno a tak na zábavnosti jeho skopičin a hrozeb nemůže být pochyb. Vizuální stránka města Gotham City skutečně vyvolává dojem, že to všechno stylově vypadlo přímo z komiksu. Co je však nejzásadnější, byť je Batman a Bruce Wayne jedna a tatáž osoba, vlivem dobře zahraného odlišného charakteru každého z nich to není vůbec poznat. Takovýto výkon se už bohužel nikomu zopakovat nepodařilo. Tento snímek je názornou ukázkou toho, jak má vypadat správný komiksový film, nebo jinak řečeno film podle komiksu. Tímto kreslený komiks skutečně ožil a vytváří zážitek, jaký se již bohužel později nikdy nenaskytl. ()

korok

Tuto sérii filmů Batmana, jsem viděl akorát kdysi jako žák základní školy a už si ani nepamatuji jak se mi líbila. Nyní jsem ji shlédl znova i pro hodnocení tady na csfd. To by mohlo svádět k podvědomému srovnávání se sérií Christophera Nolana, kterou považuji za absolutní TOP a samozřejmě ji mám v živé paměti ale od toho se snažím oprostit, už jen kvůli době vzniku. Batman je můj nejoblíbenější komiksový hrdina a mám rád i vedlejší postavy. Jedná se o první pořádné zpracování tohoto komiksového hrdiny ve světě filmu a tvůrcům se povedlo velice dobře. Batman v podání Michaela Keatona přesvědčivý, Gotham City jako temné město ztvárněno vynikajícími kulisami, Jack Nicholson jakožto psychopatický kriminálník Joker úžasný. Tato role mu sedla jako prdel na hrnec, stejně jako v Osvícení. Kim Basinger taktéž skvělá. Jenom mě vždy štvalo, jak Joker, který snad na sobě nemá ani blbou neprůstřelnou vestu, dokáže odolat technologicky vyspělými zbraněmi vybavenému Batmanovi. Ale to by asi nebyl film. Kdyby ho rychle zničil, tak by ten film mohl být dost krátký. ()

Nerd4Dreaming

Pro me je zásadní Nolanova trilogie. Tenhle film má tu smůlu, ze jsem ho dnes videl poprvé. Neupiram mu zajímavou výtvarnou stránku, a vůbec celkove zajímavý vibe, ale jinak to na me ve světelně novějších filmu působí jako totální parodie. Bez nostalgie tenhle film nemá šanci. Možná ze v době vzniku to byla bomba, ale dneska spis lehký nadprůměr a rozhodne ne batmanovsky film, který bych někomu doporučil. ()

Besyn

Burton umí ! Jedna z nejlepších komixových adaptací vůbec s perfektní temnou atmosférou (kde se na to hrabe "barevná" Schumacherova vize Gotham City) a nezapomenutelným Jackem Nicholsonem.Takže pamatujte "když umřít,tak s úsměvem". ()

plagjoklas

Najlepší, najgeniálnejší úplne bezchybní diel z batmanovskej ságy. Ironické je že je ten prvý. Tim Burton zvládol réžiu na výbornú, vybudoval hutnú a temnú atmosféru Gotham city žeby sa dala nožom krájať. Micheal keaton bol stvorený pre úlohu Batmana a jack nicholson a jeho jocker je kapitola sama o sebe. Najčistejšia forma úplného zla. jeden z najdiabolskejších záporákov histórie kinematografie. Kiežby sa aj ostatné diely od Batman forever uberali podobným smerom. no to je iba môj sen ale skutočnosť je iná, škoda. No čo ale aspoň môžem donekonečna kukať prvé dva geniálne diely. ()

Empire

Tento Batman na rok uvedení byl docela dobrý, ale Batman Begins ho bohužel ve všem trumfl lepší herecké výkony, scénář, režie, kamera, (samozřejmě speciální efekty), jen hudba by se dala poměřovat. Batman (Tima Burtona) se na druhou stranu více drží komiksové předlohy, která také ovlivnila město, ale možná právě to rozhodlo o tom, že u Batmana Begins (Christhopera Nolana) bylo město a charaktery postav mnohem více rozvinuty a propracovány než u Burtonova Batmana. V každém případě je z původní série (Batman Returns, Batman Forever a Batman and Robin) nejlepší. ()

hribisko

Zatvrzele POMSTYchtivý hrdina. Démonický ULTRAzloduch. Špíny PLNÝMA hrstma. ZATRACENĚ temný Gotham City. Tady má KAŽDÝ nějakou tu kaňku na duši. ZKRÁTKA Batman jak má být. ()

bolf!k

Viděl sem tenhle film znovu asi po třech letech a musím jít s hodnocením dolů. Celkově mi tenhle Burton tentokráte nesed takže za tři. 70% ()

Barak

Michael Keaton není žádný velký sympaťák, ale když nasadí masku Batmana, sedne do Batmobilu a nebo tasí ze všech otvorů svého obleku nějaké to udělátko, tak to vypadá hrozně "cool" - a to se cení ;) Tim Burton dodal Batmanovi ten správný vizuální nádech, Jack Nicholson je opravdu výborný, a když se ti dva střetnou, tak je to teda síla. Kdybych před nedávnem neviděl nového Batmana od Nolana, tak bych asi místama nevěděl, co se tam děje a proč je tomu tak - tady na děj není brán takový velký zřetel.. on je totiž přece Batman všeobecně známý ;) -, ale jelikož jsem ho viděl, tak mi to tak zmatené nepřišlo. Aspoň že ty akční scény jsou tu super a to překvapení, že nikdy nevíte, co Batman vytasí příště.... ()

Yojimbo

Ve filmografii Tima Burtona se jedná o lepší průměr, přesto jde o skvělé zpracování komiksové předlohy, nezapomenutelné a kouzelné. Gotická stylizace města Gotham City, maniakální Jack Nicholson i zachmuřený Michael Keaton jsou výborní herci a nesmím zapomenout ani na geniální hudební doprovod Dannyho Elfmana, ale k dokonalosti tomuto filmu přeci jen něco chybí. Možná to dělá nevýrazná Kim Basinger, možná některé trapnější scény s Jokerem, ale nejlépe bych to asi vystihl větou: "Tomuhle filmu chybí drive.". Díky tomu jen 4*, ale o chlup;) ()

Jeand´Boa

Tim Burton!!! Jack Nicholson!!! a i Michael Keaton!!! ... Burton to zkrátka umí, což už dokázal několikrát ... vytvoří si vlastní podobu světa, který pak přenese parádně na plátno ... a herci pod jeho taktovkou? Jako kdyby on na ně působil nějakou silou - podávají výkony, které přesně zapadají do toho, co nám pan Režisér chce ukázat ... ()

bif

Úžasný (ostatně jako vždy) Jack Nicholson a krásná Kim Basinger v pravém komixovém trháku, kterému nechybí svižnost, vtip a hlavně ho režíruje Tim Burton- téměř dokonalé- 80% ()

Kaučuk03

Rukopis Tima Burtona je zřejmý, což je samozřejmě dobře. Perfektní Nicholson podtrhuje už i tak strhující atmosféru filmu, který patří určitě mezi nejlepší comicsová pzracování. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?